U rekordno posjećenom Zrinjevcu, pred preko 1400 gledatelja, Osijek Kelme je u subotu navečer odigrao 1:1 s vrlo snažnom momčadi Nacionala. Ono što je obilježilo ovaj susret definitivno je izvrsna atmosfera u dvorani, kakva se ne viđa često na hrvatskim futsal terenima.

Za izvrsnu atmosferu ponajviše je zaslužna navijačka skupina Kohorta koja je pjesmom ispunila dvoranu i prije samog početka susreta. Transparenti, šalovi i 700 bijelo-plavih zastavica stvorili su nezaboravan dekor na sjevernoj tribini Zrinjevca. Igrači Osijek Kelmea su prije početka utakmice izašli na teren s transparentom ,"NK Osijek nikad' neće past", čime su pokazali podršku svojim sportskim prijateljima i vjernim navijačima u teškim trenutcima za njihov klub.

Potaknuti gromoglasnim pljeskom i skandiranjem pri predstavljanju igrača igrači Osijek Kelmea su borbenije krenuli u utakmicu. U drugoj minuti stativu je pogodio Čavar, a u petoj je minuti izvrstan udarac Kajfeša obranio gostujući vratar Žarko Luketin. Minutu kasnije uzvratili su i gosti kada je pokušaj Leskovara odlično obranio Mladina. U narednim minutama Osijek Kelme je prijetio preko Čavara i Horvata, ali je raspoloženi Luketin sve obranio. Nacional je do vodstva pokušao doći preko Kujtima Morine, ali je mreža Mladine ostala netaknuta. Sve do 15. minute nije bilo izglednijih prilika, no onda je Nacional zaprijetio preko Kujtima Morine i Ugarkovića čije je udarce spretno zaustavio Mladina. U 18. minuti pokušao je i Korab Morina kada je prevario svog čuvara i pucao iznad vrata. Do kraja poluvremena uslijedile su poluprilike Duvančića i Kajfeša, ali je rezultat ostao 0:0.

Još jedna lijepa gesta Kohorte je bila i prisjećanje na Vukovar koje je potaknulo skandiranje cijele dvorane gradu heroju.

Drugo je poluvrijeme otvorio Osijek Kelme. Zvonimir Horvat izvrsno je šutirao prema gostujućim vratima, ali je Luketin još bolje obranio. U 23. minuti Osijek Kelme je imao izvrsnu šansu za vodstvo. Čavar je prevario Luketina, te promašio prazan gol. Minutu kasnije kažnjen je promašaj osječke momčadi. Korab Morina proigrao je Dinu Kovača koji za prevario Mladinu i zabio za vodstvo gostiju 1:0.

Osijek Kelme pokušao je odmah uzvratiti, dobre su šanse imali Horvat i Meter te Čavar iz slobodnog udarca. Borbenost i želju igrača Osijek Kelemea Kohorta je nagrađivala gromoglasnim pljeskom i navijanjem. Mreže su mirovale sve do 36. minute kada je fantastični udarac Dražena Čavara završio iza Luketina. Izjednačenje Osijek Kelmea izazvalo je lavinu oduševljenja u prepunom Zrinjevcu. Nakon gola dobru je priliku imao i Kajfeš, ali je Luketin još jednom bio siguran. U 39. minuti Osijek Kelme je mogao i doći do vodstva. Nakon prekršaja nad Čavarom uslijedio je kazneni udarac za domaću momčad. Pucao je Duvančić, ali iznad gola. Do kraja utakmice mreže se nisu više tresle, te je konačni rezultat utakmice ostao 1:1.

Igrači Marina Smoje na kraju su se utakmice zahvalili Kohorti na izvrsnom navijanju kakvo se dugo nije vidjelo u osječkim dvoranama. Osijek Kelme još je jednom pokazao da se može nositi i s najjačima, a osječka publika da je najbolja futsal publika u državi. To su potvrdili i gosti iz Zagreba koji poslije utakmice nisu krili oduševljenje cjelokupnom atmosferom u dvorani.

U narednom kolu osječka momčad gostuje u Zagrebu kod Uspinjače, a potom u Zrinjevac dolazi Murter.

Tekst: Brankica Madnić

Najava 031: SD Zrinjevac: Osijek Kelme - Nacional