Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama

Jučer se u dvorani Gradski vrt održale kvalifikacije Grand prix Osijek 2012. Žito Challenge Cup, a Hrvati su i ove godine u finalima.

Marković četvrti, Purvis najbolji (floor)

Hrvatski gimnastičar Osječanin Tomislav Marković još jednom je ostvario plasman u finale Osijek Grand prixa. U vježbi na parteru zaradio je ocjenu 15.100 što mu je bilo dovoljno za četvrto mjesto. Odličan je bio Britanac Daneil Purvis. S ocjenom 15.625 bio je najbolji u kvalifikacijama, iza sebe ostavio je Brazilca Diega Hypolita jednog od najboljih vježbača na parteru današnjice. Hypolito je zaradio ocjenu 15.500. Treći je bio Grk Eleftherios Kosmidis (15.175).

Ude najbolji na konju, Seligman bez finala (pommel horse)

Osvajač srebrne medalje na Olimpijskim igrama u Pekingu Filip Ude osvojio je prvo mjesto u kvalifikacijama na konju s hvataljkama na Osijek Grand prixu. Ude je zaradio ocjenu 15.625. Odlični su bili i Britanac Max Whitlock (15.575) i Slovenac Sašo Bertoncelj (15.550). Na žalost, prvi puta u finalu u Osijeku nećemo gledati Roberta Seligmana. Nakon pada zaradio je ocjenu 14.675 bio je deseti i ima status druge pričuve.

Možnik kreće po drugo zlato (high bar)

Hrvatski gimnastičar Marijo Možnik bio je najbolji u kvalifikacijama u discipini preča. U svom prvom nastupu ove godine, a nakon ozljede, Marijo je zaradio ocjenu 15.300 te će u nedjelju u finalu pokušati osvojiti drugo zlato u Osijeku. Drugo mjesto u kvalifikacijama pripalo je Britancu Kristianu Thomasu (15.100), a treći je bio Nijemac Andreas Bretschneider (14.925).

Tkalčec četvrta na rođendan (vault)

Hrvatska gimnastička Tijana Tkalčec proslavila je svoj 23. Rođendan osvajanjem četvrtog mjesta u disciplini preskok u kvalifikacijama Osijek Grand prixa. Tkalčec je zaradila ocjene 13.850 i 13.550. Bolje od nje bile su Švicarka Giulia Steingruber (13.800 i 13.725), Brazilka Lais Da Silva Souza (14.025, 13.450) i Kanađanka Elisabeth Black (14.300, 13.150).

Erceg i na gredi u finalu (beam)

Nakon što posljednje dvije godine nije ulazila u finale u Osijeku na gredi, Tini Erceg to je uspjelo ove godine u kvalifikacijama. Tina je zaradila ocjenu 13.150, te je među osam najboljih ušla kao osma. Najbolja je bila Kanađanka Christine Lee (14.300), ispred Švicarke Jessice Diacci (13.675) i Španjolke Silvie Pelaez Colussi (13.500).

Pogledajte galeriju fotografija s kvalifikacija...