Godišnja izložba radova studenata Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku [2023.]
13.06.2023. 17:36

Akademija za umjetnost i kulturu u Osijeku je poznata po svojoj sinergiji umjetnosti i znanosti te naglašavanju povezivanja različitih umjetničkih disciplina. U sklopu glavnog programa ove izložbe bit će predstavljeni radovi svih 6 odsjeka.
Odsjek za vizualnu i medijsku umjetnost izložit će radove studenata iz područja slikarstva, crteža, grafike, kiparstva, ilustracije, fotografije, filma, videa i novih medija. Odsjek za kreativne tehnologije će predstaviti radove iz područja dizajna i tehnologije lutke, kostimografije i scenografije, istovremeno prezentirajući i multimedijalni pristup vizualnom oblikovanju izvedbe uz korištenje suvremenih tehnologija. Studenti Odsjeka za kazališnu umjetnost će predstaviti svoje stečeno znanje i vještine kroz javnu prezentaciju predstave. Odsjek za kulturu, medije i menadžment će izložiti radove studenata s kolegija Kreativna ekonomija, Digitalni medijski dizajn, Mobilno novinarstvo, Društveni mediji, Razvoj imidža i brenda, kao i radove studenata nastale na projektima Dani medijske pismenosti, Dan održivosti i ImPULS-u, susretu mladih autora.
Svečano otvorenje Godišnje izložbe 2023. bit će obogaćeno prigodnim glazbenim programom u izvedbi studenata Odsjeka za glazbenu umjetnost, dok će studenti Odsjeka za instrumentalne studije i kompoziciju s teorijom glazbe izvesti prigodni glazbeni program gitarskog kvarteta Akademije.
Cilj ove izložbe je predstaviti dostignuća studenata Akademije tijekom ove akademske godine, ali i istaknuti Akademiju za umjetnost i kulturu u Osijeku kao interdisciplinarnu i pluralističku instituciju koja njeguje suodnos znanstvene i umjetničke komponente, s naglaskom na povezivanju različitih umjetničkih disciplina.

Objavio: Redakcija 031 |
Komentari (0)