Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
ned 11. 05. 2025.
GISKO: Izložba r...
GISKO: Izložba p...
Studio Respect b...
GISKO: Izložba p...
Tjedan Crvenog k...
pon 12. 05. 2025.
GISKO: Izložba r...
GISKO: Izložba p...
Od ponedjeljka n...
GISKO: Izložba p...
Tjedan Crvenog k...
uto 13. 05. 2025.
GISKO: Izložba r...
GISKO: Izložba p...
Testiranje 13. s...
GISKO: Izložba p...
Tjedan Crvenog k...
sri 14. 05. 2025.
GISKO: Izložba r...
GISKO: Izložba p...
Koncert Golden S...
GISKO: Izložba p...
Tjedan Crvenog k...
čet 15. 05. 2025.
GISKO: Izložba r...
GISKO: Izložba p...
Regionalno natje...
GISKO: Izložba p...
Tjedan Crvenog k...
pet 16. 05. 2025.
GISKO: Izložba r...
GISKO: Izložba p...
8. Sajam gramofo...
GISKO: Izložba p...
Studio Respect b...
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Naklada Das Wort i Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek organiziraju predstavljanje knjige spisatelja Tihomira Bošnjaka pod nazivom "Kad suze presahnu" koje će se održati u srijedu, 14. lipnja 2023., s početkom u 18.00 sati u prostoru Studijske čitaonice.

Autorov treći roman Kad suze presahnu može se slobodno nazvati svojevrsnom kronikom njegova rodnog sela Komletinci. Kad pročita ovaj zanimljivi roman, čitatelj će se zadiviti koliko je povijest toga malog mjesta bogata i zanimljiva, a tako malo poznata. Vidljivo je kako je autor za pisanje romana koristio razne dokumente i literaturu kao izvore. Malo je književnih djela posvećenih Cvelferiji, odnosno vinkovačkom kraju, a Tihomir Bošnjak svojim romanom sjajno dopunjuje tu prazninu. Poseban ugođaj romanu daje lokalni govor slavonske ikavice. Osim što je roman-kronika i ruralni roman (veći dio radnje odvija se u seoskoj sredini), to je i (novo)povijesni roman, ratni roman jer se veći dio radnje odigrava tijekom rata, to je i ljubavni roman (u njemu se javlja motiv zabranjene ljubavi, odnosno ljubavi djece zavađenih obitelji kao u Shakespearovoj tragediji Romeo i Julija). Sâm naslov ukazuje da u njemu ima elemenata melodrame, uz to ima elemente i fantastičnog romana, preciznije rečeno gotskog romana jer se u njemu pojavljuju i duhovi.

Tihomir Bošnjak rođen je 1960. godine, kao četvrto dijete sedmeročlane obitelji, u slavonskom mjestu Komletinci. Dijete iz trošne slavonske ravnice, željno nogometne lopte, igre i društva, završava srednju školu u Sarajevu. Uloga nogometnog trenera i igrača u NK Slavoncu ispunjavala je njegovu strast za nogometom. Osim nogometa pronalazio je svoje ispunjenje u slavonskim šumama kao lugar, a s vremenom odlazi u poduzetničke vode gdje osniva vlastitu tvrtku vezanu za poslove šumarstva.


 Stranica prilagođena ispisu




Advertisement

tel 098-170-35-77...
Odgajivacnica Cuba Cot...
Boston terijer stenci ...
Tražim suradnike koji ...

Moj profil

Korisničko ime:
Lozinka:


Zaboravljena lozinka
Novi korisnik!

Posjetitelji

Ukupno online:255

Registrirani online (): Nitko