Osječki proljetni sajam najznačajniji je poljoprivredni sajam istočne Hrvatske. Sajam je mjesto susreta ideja, inovacija, novih strojeva i suvremenih tehnologija, saznanja u poljoprivrednoj proizvodnji, ali i pratećoj industriji. Sajam se odvija na 2 tisuće četvornih metara zatvorenog i 5 tisuća otvorenog prostora, na kojem izlaže tristotinjak izlagača. Radno vrijeme sajma je od 10 do 19 sati, a ulaz i parkiranje za sve posjetitelje su kao i uvijek slobodni.
Osječani će ove nedjelje ponovno birati svoje predstavnike u Gradskom vijeću. Očekuje se relativno dobar odaziv birača. Za vijećničke stolice i fotelje u Kuhačevoj bori se devet stranačkih, koalicijskih i jedna nezavisna lista. Medijski analitičar Jaroslav Pecnik predizbornu je kampanju ocijenio blagom, a za predstavljene programe rekao je kako se međusobno prepisuju. Ovi izvanredni izbori praznik su licemjerja, političke taštine i ispraznih obećanja – zaključio je Pecnik.
Sveučilišna organizacija AIESEC organizirala je Info Meeting, sastanak za sve zainteresirane studente koji se žele uključiti u organizaciju. AIESEC je prisutan u više od 1.100 Sveučilišta u 103 zemlje i područja. Ova organizacija otkriva i razvija potencijale mladih ljudi kako bi imali pozitivan utjecaj na društvo.
Udruga Šokačka grana po četvrti put organizirala je program za svoje članove pod nazivom “Što su jeli naši stari u Korizmi”. Uz dobro druženje, posjetitelji ovog događanja uživali su uz tredicionalna šokačka posna jela. Osječka Retfala ponovo je zamirisala na staru Slavoniju, baš onakvu kakvu je znaju naši djedovi i bake. U Korizmi se molilo, nije se pjevalo i plesalo, oblačilo se posebno korizmeno ruvo, ali se uvijek dobro jelo. Na čistu sridu suđe se dobro opralo od masnoće, a priređivana jela bila su nemasna, no raznolika. Marljivi šokci, uvijek su se dobro hranili, kažu iz udruge Šokačka grana.
+ prognoza vremena
Osječka televizija – Vijesti u 17.00, 06.03.2008.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6gjeN97OcZc[/youtube]
Više informacija; Osječka televizija

Vijesti u 17.00 Osječke televizije možete svakodnevno pratiti na stranicama portala Osijek031.com.



![Velika Gospa u Aljmašu [2026.]](https://www.osijek031.com/wp-content/uploads/2026/08/Velika-gospa-aljmas-obz--768x511.jpeg)

![Sajam antikviteta [kolovoz, 2026.]](https://www.osijek031.com/wp-content/uploads/2026/08/2026_08_01_sajam_antikviteta_spaic_00002-768x512.jpg)

![[FOTO] 34. Street Race Show](https://www.osijek031.com/wp-content/uploads/2025/09/2025_09_07_street_Race_milicic_004-768x512.jpg)