Za ravnatelja KBC-a izabran dr. sc. Željko Vranješ

Upravno vijeće KBC-a Osijek u subotu je za ravnatelja ove zdravstvene ustanove jednoglasno izabralo dr. sc. Željka Vranješa, inače jedinog prijavljenog kandidata. Iako se nekoliko mjeseci uoči raspisanog natječaja za ravnatelja osječke bolnice u kuluarima licitiralo s nekoliko imena koja bi mogla zamijeniti dr. Vranješa, a koji je na čelu bolnice nešto manje od pet godina, subotnjim izborom sve špekulacije pokazale su se neutemeljenima.

“Činjenica da se nitko drugi nije ni prijavio na natječaj pokazuje da špekulacije nisu imale nikavu vjerodostojnost i da je riječ o vrlo odgovornom i zahtjevnom poslu. Tim na čelu s dr. Vranješem započeo je provedbu mjera štednje u KBC-u Osijek i mi prvi put na mjesečnoj razini poslujemo pozitivno, a izbor dr. Vranješa samo pokazuje kako će se započete mjere nastaviti jednakim kontinuitetom”, rekao je prof. Dragan Kovačević, predsjednik Upravnog vijeća KBC-a Osijek.

Osim novog ravnatelja, Upravno vijeće u subotu je biralo i zamjenika ravnatelja, a zanimljivo je i da se za to mjesto javio također samo jedan kandidat, i to aktualni v.d. zamjenika ravnatelja dr. Tonči Mišević. Inače, dr. Željko Vranješ u svojoj biografiji ima ravnateljsku funkciju u Domu zdravlja i zdravstvenoj ustanovi SUVAG, a na čelu osječke bolnice je od 2005. te je upravo pod njegovim ravnanjem osječka bolnica dobila Kliniku za kardiokirurgiju, te je za njegova mandata obavljena i prva transplantacija bubrega u Osijeku, a u studenome prošle godine osječka bolnica dobila je i prestižan naslov KBC-a, kao četvrti klinički bolnički centar u državi. Dr. Željko Vranješ tijekom proteklih pet godina stekao je znanstveno zvanja doktora znanosti i docenta na Medicinskom fakultetu u Osijeku. Tijekom sljedećih nekoliko dana ovu odluku Upravnog vijeća KBC-a Osijek mora potvrditi i ministar zdravstva Darko Milinović.

Autor: Nefreteta Zekić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Daniel Antunović/foto-arhiv 031

Za ravnatelja KBC-a izabran dr. sc. Željko Vranješ