Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kazna za bicikliste i do 10.000 kuna!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.03.2008. 16:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Elena_Os je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Meni je ok kada netko tko je položio za auto vozi bajs pa onda možemo reči on to zna

Ivice, ajd' izađi iz bajke!

Onaj tko očekuje od djece koja voze bicikl i pri tome znaju sve znakove i pravila ponašanja u vožnji, a da to nisu učila u školi bila to auto ili neka druga tipa osnovna...
ONDA ZA TU OSOBU KAŽEMO DA ŽIVI U BAJCI!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladunce
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.03.2008. 16:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eto, ja bas volim sto nas grad dobiva sve vise biciklistickih staza. samo sto pjesaci misle da biciklisticke funkcioniraju kao ceste pa se krecu desnom i lijevom stranom (obicno je jedna za pjesake, jedna za bicikliste).i cesto iznervoziraju kad im zvonis i komentiras da je lijevo pjesacka, a ovo di se bas oni lezerno setaju biciklisticka...no vidim da su poceli obiljezavat crveno biciklisticke, to bi trebalo rijesit problem.

znam da ce sad netko komentirat da nema biciklistickih u svakoj ulici, i da se svejedn bla bla bla..... al eto morala sam spomenit.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.03.2008. 19:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Elena_Os je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Meni je ok kada netko tko je položio za auto vozi bajs pa onda možemo reči on to zna

Ivice, ajd' izađi iz bajke!

Onaj tko očekuje od djece koja voze bicikl i pri tome znaju sve znakove i pravila ponašanja u vožnji, a da to nisu učila u školi bila to auto ili neka druga tipa osnovna...
ONDA ZA TU OSOBU KAŽEMO DA ŽIVI U BAJCI!



Mali Ivice jedno je kada se djeca furaju u dvorištu ili parkichu tu uglavnom nema nekih propisa osim kućnog reda i opće kulture.
Dok se za sudjelovanje u prometu, moraju poznavati osnovni prometni propisi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.03.2008. 20:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Elena_Os je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Meni je ok kada netko tko je položio za auto vozi bajs pa onda možemo reči on to zna

Ivice, ajd' izađi iz bajke!

Onaj tko očekuje od djece koja voze bicikl i pri tome znaju sve znakove i pravila ponašanja u vožnji, a da to nisu učila u školi bila to auto ili neka druga tipa osnovna...
ONDA ZA TU OSOBU KAŽEMO DA ŽIVI U BAJCI!


Ja nigdje u tekstu s 1. stranice ne vidim da su zaustavili djecu!

Osim toga, starije generacije (ispravite me ako nisam u pravu) u osnovnoj školi nisu učili išta o znakovima..učili su samo ( iz predmeta priroda i društvo) kojom se stranom krećemo na kolniku!

To što si ti napisao >>Meni je ok kada netko tko je položio za auto vozi bajs pa onda možemo reči on to zna << je totalno tupavo - traljava rečenica, jer kao 1. bicikl znaju voziti i nepismeni i polupismeni i pismeni, a da li oni kao sudionici u prometu poštuju znakove je nešto sasvim drugo...kao 2.ne moraš položiti B kategoriju (za auto) da bi znao prometna pravila, možeš položiti i A ili H kategoriju (motori i mopedi ) i 3. Imaš ljudi koji voze auto, a ne znaju odvoziti 5 metara na biciklu...

Ono što si vjerojatno htjeo reći odnosno napisati je; da se od ljudi koji su osposobljeni za upravljanje motornim vozilima (a to nije samo auto) očekuje da se znaju ponašati u prometu , odnosno da (pre)poznaju znakove , te sukladno tomu se ponašaju/reagiraju...

Po meni bi bilo "pravedno" da je policija one koji imaju položen vozački ispit i koji svjesno krše prometna pravila(pa makar bio biciklom) kaznila najvećom kaznom, dakle 10 000 kn..ali kada se sjetimo poznatog slučaja jurnjave po autocesti ZG-ST koje je "prošlo" sa svega 2000kn, onda je ta novčana kazna za biciklistu previsoka!


A izađi iz bajke je metafora koju ćeš, nadam se, sad (iz 2.) shvatiti ! Smile

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.03.2008. 20:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Onaj tko očekuje od djece koja voze bicikl i pri tome znaju sve znakove i pravila ponašanja u vožnji, a da to nisu učila u školi bila to auto ili neka druga tipa osnovna...
ONDA ZA TU OSOBU KAŽEMO DA ŽIVI U BAJCI!


Evo ti "moderne bajke" koja kaže od koga se i što očekuje... Zakon o sigurnosti prometa na cestama



Članak 215.

(1) Biciklom na cesti smije upravljati osoba koja je navršila 14 godina.

(2) Djeca s navršenih devet godina koja su u školama osposobljena za upravljanje biciklom i za to im je izdana potvrda, smiju samostalno upravljati biciklom na cesti, a druga djeca s navršenih devet godina samo u pratnji osobe koja je navršila 16 godina.

(3) Program osposobljavanja za vožnju biciklom, program biciklističkog ispita i obrazac potvrde iz stavka 2. ovoga članka propisuje ministar nadležan za poslove obrazovanja.

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.03.2008. 21:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam pao na vozačkom kad smo ga imali u školi. osijek031.com smile Koja žalost. Pismeni sam prošao al na vožnji sam pao.

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.03.2008. 11:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajd barem bespla smijemo kopati po kantama

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: