Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kazna za bicikliste i do 10.000 kuna!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.10.2007. 11:44 
Naslov:  Kazna za bicikliste i do 10.000 kuna!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve bicikliste koji su u utorak predvečer iz središta grada krenuli Ružinom ulicom prema Retfali zaustavio je uniformirani policajac s “lizaljkom”. Naime, nakon što je uočeno kako je na području oko Ružine ulice registriran velik broju prometnih nezgoda prouzročen oduzimanjem prednosti prolaska, iz PU osječko-baranjske pokrenuli su akciju kažnjavanja neopreznih biciklista.

- Biciklisti koji voze u suprotnom smjeru uvijek su opasnost za promet, no primijetili smo kako su raskrižja drugih ulica s Ružinom s tim u vezi najugroženija. Naime, kako je riječ o jednosmjernoj ulici, vozači su automobila pri uključivanju u promet Ružinom koncentrirani samo na slobodan prolaz s jedne strane, tako da se nerijetko događa da pri skretanju, primjerice, ulijevo iz Dubrovačke, biciklista koji vozi u suprotnom smjeru ne vide, pa dolazi do prometnih nezgoda, kaže Ivica Vuko, policijski službenik za prometnu preventivu.

U ovoj akciji kažnjeno je šest biciklista koji su se vozili kolnikom u suprotnom smjeru, ali i dva biciklista za koja je nakon zaustavljanja utvrđeno da voze tehnički neispravan bicikl.

- Šest biciklista koji su vozili u suprotnom smjeru kažnjeno je novčanom kaznom u visini od dvije do deset tisuća kuna, a oni s tehnički neispravnim biciklima, gdje je mahom bila riječ o nedostatku svjetala, kažnjeni su novčanom kaznom od 300 kuna i isključenjem iz prometa, kaže Vuko te dodaje kako su kazne i zaustavljanje biciklista iznenadile Osječane.

- Bilo je pokušaja izvlačenje od kazni. Kao i uvijek. Naravno, svi koje smo zaustavili pokušali su se nečim opravdati, no tolerancije nije bilo ni za koga s obzirom na to da je riječ o ozbiljnim prekršajima, kaže Vuko, uz poruku osječkim biciklistima da će se akcija kažnjavanja nastaviti, te da su i oni obavezni pridržavati se prometnih propisa.

Autorica: Ivana Kukić/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.10.2007. 11:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad ne možeš uloviti ove koji luduju velikim brzinama a ti lovi dostupne....
neš mi policije!

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 08.10.2007. 12:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma bravo, kad se nemoze nista tatinim sinovima koji doslovce divljaju u svojim autima, idemo buget popunjavati sirotinjom koja jedva skupi lovu za bicikli pa ih sad oderati sa 10.000... koja drzava pa to je strasno!

_________________
http://slavonija-baranja.net
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.10.2007. 12:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne opravdavam voženju biciklista koji se se u jednosmjernoj ulici vozili u suprotnom smjeru, ali nabiti kaznu od 2000 - 10 000kn za bicikliste je stvarno pretjerano..
Sramotno je da se upoređuje( ma čak ni nije usporedba) divljanje po autocesti od 233km/h (Kerum) koje se naplati svega 2000kn i kretanje biciklista od nekih 15km/h .. istina da su oba slučaja primjeri ugrožavanja svih sudionika u prometu, ali ovakav raspon kazni nije normalan.. bolje da se punjenje budžeta usmjeri na hvatanje pijanih i nadrogiranih vozača, koji uslijed svoje ekstaze divljaju po cestama sa svojim limenim ljubimcima, kako ne bi čitali o pogibelji neke nove Ružice Pavić zbog nekog novog Hrvoja Žužića..

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wastedbass
Offline
Avatar

Ukupno postova: 273
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.10.2007. 12:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lol pa ovo je smijesno em sto mi bicikl nema svijetla jos i ovo da sam dozivio bah kazna od 2000 kuna omg koja glupost

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.10.2007. 12:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...osobno ne podržavam...nikakvo kršenje prometnih pravila....od onih koji su sudionici u prometu kao pješaci...pa sve do onih koji voze autobuse.....ovo što je napravila policija je stvarno za rubriku vjerovali ili ne.....jer tu ne samo da se pokazala bahatost policije....i njihova nesposobnost.....vec je tu u prvom redu zakazala ljdska osobina.....
...jer ako, a što e vec svima dobro poznato.....se mogu zatvoriti oci pred svakojakim vecim prekršajima (primjer onaj kad je ivica mudrinic vozio autom u kontra smjeru ili bezbroj drugih....gdje se samo pozove određena osoba pa se sve zaboravi).....onda ovo kažnjavanje biciklista s tolikim novcanim kaznama....stvarno može naici samo na gađenje svekolikog pucanstva.....
....vjerujem da se i uvom slucaju moglo na kulturan i nadasve ljudski nacin.....kao prvo objasniti ljudima kakav su prekršaj napravili....te možebitno.....poslati prekršitelje na edukativno gledanje filmova......a ne pisati astronomske kazne...

i na kraju kao osoba koja pola dana provede u prometu....želim reći....da mi je osobno žao ljudi koji su uhvaceni....jer ovaj postupak policije stvarno nema nikakvog opravdanja.....pogotovo kad znam što se sve radi na cesti....i kako policija postupa sa puno vecim i težim prekršajima.....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavonac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 88
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.10.2007. 13:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

buhaha koja sprdnja Smile)))))))))) sramotno, sad i po sirotinji deri koja se vozi bajkom da ustedi koju kunu...
sramotno...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nave
Offline
Avatar

Ukupno postova: 140
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.10.2007. 13:58 
Naslov:  Re: Kazna za bicikliste i do 10.000 kuna!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gosn Vuko bi mogao reci za sto je ona kazna od 10.000 kn, mene zivo zanima..
Shocked
Nikoga ne pravdam, voziti bic u suprotnom smjeru jest opasno i kaznjivo, al bas kako
lijepo kaze Elena Keruma odrape s 2.000 kn a biciklistu s 10.000 kn... gdje je tu osjecaj za pravdu.
Koliko se sjecam Os policija ima te "akcije" svaki par godina, pa onda opet mjesecima nista,
dosljednost u primjeni zakona ni njima ne bi skodila. Ono vrebanje iz zbunja, kada valjda
po kazni moraju ispuniti kvotu, ne racunam kao dosljedno provodenje zakona!
A skuterase i njihovu voznju nitko ne spominje, posebno catering ekipa. Evil or Very Mad

I koja je kazna ak se vozim po plocniku iliti nogostupu Ruzinom ? Twisted Evil

_________________
-------- :X
Complaining is silly. Either act or forget.
Stefan Sagmeister
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.10.2007. 14:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MA BRAVO KRETENČINE!!!!

DOBRO DA NISTE POSLALI 2 POLICAJCA jednog da čita ime s osobne, drugog da piše....

de vi malo pišite kazne za one koji voze preko 100km/h

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.10.2007. 14:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da zaboravih....

VOLJELA BI JA VIDJETI TKO IMA PETLJE VOZITI BICIKL PO STROSSMAYEROVOJ, EUROPSKOJ ILI VUKOVARSKOJ.... a vi samo znate kazne lijepiti. naravno kad te zatepe auto onda se izvuku smo sa najmanjom novčanom, a to što ti godinu dana ležeiš prelomljen, kasnije bolje od mirne maras znaš kad će kiša padat boli nekoga uvo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mad

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.10.2007. 15:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja imam petle voziti se po štrosiki i evropskoj aveniji.....al cemu se uopce vozati takvim ulicama...kad imaš 100 drugih alternativnih pravaca....gdje možeš izbjeci takve ulice....dakle....nije baš samo stvar tko se boji a tko ne....
...istina je da su biciklisti uzrocnici stvaranja probetne nezgode....u kojima ini cesto izvuku deblji krj...jer su nezašticeni na biciklu....i istina je da puno biciklista se ponaša na cesti...kao da su sami na svijetu....al problem u ovoj prici je što je policija pokazala svu svoju bahatost....iživljavaju ci se na taj naci što su ispisivali takve kazna....a dobro se zna kako neki prolaze sa puno gorim prekršajima.....
trebalo je imati samo malo više razumjevanja....i taktike...prema prekršiteljima (citaj biciklistima)....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.10.2007. 15:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

npr
meni uopće nije lijeno biciklom do zelenog polja
ionako svaki dan prijeđem po 20-ak km-preko ljeta of kors
i što bi sad gazila dječicu po promenadi radije bi do frendice na zeleno polje bicošom nego tramvajem. naravno sad ima biciklistička ali prije nije bilo

osijek je mali grad i bez problema se može na bilo koji kraj biciklom, ali voljela bi vidjeti tko ima sposobnosti izbjegavanja i radarske manevre kad ide na jug2 a oko njega jure automobili, a zaobilaze ga one "harmonike" od buseva....

no way

zato možeš samod o bilja i to hvala bogu preko dana

jer noću je mission imposible, naime biciklistička je preniska pa ti farovi oči uništavaju kao onaj reflektor pod šatorom osječkog, maltene da ne možeš ni hodati

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.10.2007. 15:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam nekidan po noći skoro pokupio nekog neosvjetljenog majmuna na biciklu, jer sam na mjestu gdje je dozvoljeno 90 išao preteći nekoga tko je vozio 60, dakle, nisam jurcao, ali kad sam krenuo pretjecati i prešao u drugu traku tek tada sam vidio lika na biciklu, koji se onda uzjebo, pa skoro završio u kanalu! neka nabavi svjetla, a ne da ja neku budalu moram nositi na duši do kraja života!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slevak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 89
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.10.2007. 16:33 
Naslov:  Re: Kazna za bicikliste i do 10.000 kuna!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

moj je savjet svim biciklistima da kad vide policajca sa lizalicom daju pedalama vjetra jer nema šanse da vas uhvati po uličicama iza katedrale. pa nek naplaćuje kazne nekom drugom.

_________________
KISIK JE OTKRIVEN TEK 1874. NIJE UTVRĐENO KAKO SU LJUDI PRIJE DISALI.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noob
Offline
Avatar

Ukupno postova: 182
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.10.2007. 17:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tako je, sam gledat i ak vidiš muriju okreni se i bris, baš se se njima dat trčat za tobom. pa nek si naplati sam kaznu onda.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: