Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kazna za bicikliste i do 10.000 kuna!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2007. 10:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poštovani Vi vozači osobnih automobila, kao ljubiteljica bicikla i dugogodišnjeg voznog staža imala bih na vaš račun izreći niz kardinalnih sranja koje su me gotovo stajale glave.
Prvo i osnovno uvijek ste u prednosti jer sjedite lijepo zaštićeni u svojim ljubimcima. Svaki biciklisat je u potencijalnoj opasnosti od iole prebrze vožnje pojedinaca jer te lijepo zanese višak njihove brzine.
Stoji kako ima loših navika biciklista, ali nemamo niti izbora, a nemaju svi ni love za četiri kotača a neki ih i ne žele.
Tako bih voljela da svi oni koji seru protiv saobraćajno nepismenih biciklista posjednu svoje stražnjice na biciklo i isprobaju sigurnost tog oblika vožnje. Mi smetamo vama, a vi ste nepažljivi i ignorirate nas.
Zaobiđe me tip punom brzinom, stane ispred mene, otvara u brzini vrata i ja napucana. Ma nije ni trepnuo već me krivi, idiot. Ja nisam živo biće? Ma ne bi više vidio dozvole.
Isto tako biciklisti ne bi trebali voziti jednosmjernom u smjeru koji nije dopušten, ne voziti preko zebre, već gurati bicikl, ne ulaziti u mrtvi kut, ako već zaobilaze kolonu na semaforu neka stanu između dva auta, a ne se napucti prvi a ne znaš hoće li tko skrenuti desno. Ima budaletina s obje strane. Malo kompromisa i ne bi bilo tako drastično nesigurno pogotovo za bicikliste koji od manjeg udarca lete kao perje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2007. 10:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

naravno, malo kompromisa i međusobnog poštivanja, ali i kažnjavanja i jednih i drugih (i trećih, ako se nađe koji) koji ne poštuju propise koji postoje da bi se povećala sigurnost svih sudionika u prometu, ne samo vozača ili samo biciklista.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2007. 10:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

moj naklon, mahnem ti, a ti pažljivo trubni.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.10.2007. 23:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prvo i osnovno, kad policija nikoga ne kažnjava, onda se žalite. Kad policija počne kažnjavati, opet se žalite. Iskreno, kazne jesu previsoke i bolje bi bilo da kažnjavaju one luđake koji bemvejima dovljaju po cesti nego bicikliste, ali od nečega se mora krenuti.
Vozim se i biciklom i autom i baš zato jer znam kako je to kad ti u suprotnom smjeru naiđe biciklst, a ti si u autu, meni ne pada na pamet voziti u krivom smjeru. Prvo, jer je krivi smjer, drugo, jer ne želim platiti kaznu, treće, nije mi problem ići ni okolo.
Stvar je u tome što su vozači po sebi nekulturni (čast iznimkama), ali ni biciklisti nisu puno bolji. Čak ni oni koji voze u praom smjeru.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2007. 14:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

diva je napisao/la: ›
Poštovani Vi vozači osobnih automobila, kao ljubiteljica bicikla i dugogodišnjeg voznog staža imala bih na vaš račun izreći niz kardinalnih sranja koje su me gotovo stajale glave.
Prvo i osnovno uvijek ste u prednosti jer sjedite lijepo zaštićeni u svojim ljubimcima. Svaki biciklisat je u potencijalnoj opasnosti od iole prebrze vožnje pojedinaca jer te lijepo zanese višak njihove brzine.
Stoji kako ima loših navika biciklista, ali nemamo niti izbora, a nemaju svi ni love za četiri kotača a neki ih i ne žele.
Tako bih voljela da svi oni koji seru protiv saobraćajno nepismenih biciklista posjednu svoje stražnjice na biciklo i isprobaju sigurnost tog oblika vožnje. Mi smetamo vama, a vi ste nepažljivi i ignorirate nas.
Zaobiđe me tip punom brzinom, stane ispred mene, otvara u brzini vrata i ja napucana. Ma nije ni trepnuo već me krivi, idiot. Ja nisam živo biće? Ma ne bi više vidio dozvole.
Isto tako biciklisti ne bi trebali voziti jednosmjernom u smjeru koji nije dopušten, ne voziti preko zebre, već gurati bicikl, ne ulaziti u mrtvi kut, ako već zaobilaze kolonu na semaforu neka stanu između dva auta, a ne se napucti prvi a ne znaš hoće li tko skrenuti desno. Ima budaletina s obje strane. Malo kompromisa i ne bi bilo tako drastično nesigurno pogotovo za bicikliste koji od manjeg udarca lete kao perje.


....kad ovo procitam....izgleda mi kao kad je rezultat na utakmici....nerješeno.....poznato je da su vozaci nekulturni....a poznato je da su biciklisti neoprezni.....i što cemo sad......uplatiti misu da se nikome ništa ne dogodi....ili cemo mijenjati navike.....vjerujem da ni jedno ni drugo ne prolazi u stvarnosti....jer koliko kod sad pricali da bi vozaci trebali pripaziti na bicikliste....koji su definitivno u prometu ugroženi....zbog toga što su u odnosu na auto....nezaštoceni....uvijek ce se naci prekonekoliko vozaca koji ce samo mahniti rukom i reći....ma zaboli me ona stvar koje ženske nemaju.....isto tako koliko god postojalo takvih vozaca......uvijek ce se naci prekonekoliko biciklista....koji ce se ponašati tako na cesti.....kao da su narodni heroji......pocevši od one situacije.....gdje se samo iz sporedne ulice prikljuce na glavnu....ne razmišljajuci da ce tim postupkom nekome zasmetati....ili ono....kad je na semaforu crveno.....a biciklist prođe....jer zbog cega da on ceka kad vidi da može proci.......ima stotinu primjera i sa jedne i sa druge strane.....a sve se svodi na kraju na samo jednu stvar....a to je ljudska kultura....opcenito ponašanje u životu je veliki odraz ponašanja svih sudionika i u prometu.....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.03.2008. 15:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Elena_Os je napisao/la: ›
Ne opravdavam voženju biciklista koji se se u jednosmjernoj ulici vozili u suprotnom smjeru, ali nabiti kaznu od 2000 - 10 000kn za bicikliste je stvarno pretjerano..

Ne kužim što se tu uopće treba opravdavati?
Biciklist ne polaže vozački ispit, tj. znakove i pravila pa kako onda uopće može odgovarati za nešto što nije položio?!
Ili je regulirano da biciklist na svoju odgovornost vozi bicikl po cesti?!
Meni je ok kada netko tko je položio za auto vozi bajs pa onda možemo reči on to zna i u skladu s time bi se trebao ponašati, ali kad isto to napravi djete kako onda njemu napisati takvu kaznu??? A PREKRŠAJ JE ISTI!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.03.2008. 15:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
....kad je na semaforu crveno.....a biciklist prođe....

Bilo bi ok da ga se kazni kao pješaka!
Pješak također ne smije preko crvenog!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2008. 20:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to što on nije polagao za dozvolu za upravljanje motornim votilom, ne oslobađa ga odgovornosti kao sudionika u prometu. Nisam siguran da li se to još provodi , ali ja sam u 4 osnovne polagao poligon sa bajkom i dobio uvjerenje o poznavanju prometnih znakova. S tim uvjerenjem sam mogao upravljati sa biciklom na motorni pogon (moped) do 50 ccm. Također si mogao biti i u školskoj prometnoj jedinici.
Eto zato su biciklisti dužni poznavati prometne znakove jer sudjeluju u prometu.
Iako divljam sa bajkom po pješačkim zonama i trkam se sa trajvanima, i ponekad zatepem psa na promenadi, slažem se za kazne za sve, pa i za pješake.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.03.2008. 7:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Ne kužim što se tu uopće treba opravdavati?
Biciklist ne polaže vozački ispit, tj. znakove i pravila pa kako onda uopće može odgovarati za nešto što nije položio?!

Tko je ikad učio pješake da ne prelaze preko crvenog? Mene to nisu učili ni u jednoj školi pa sam svejedno prelazila cestu samo preko zelenog.
A ako netko misli sudjelovati u prometu, trebao bi se držati i pravila.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.03.2008. 11:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anastazija je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Ne kužim što se tu uopće treba opravdavati?
Biciklist ne polaže vozački ispit, tj. znakove i pravila pa kako onda uopće može odgovarati za nešto što nije položio?!

Tko je ikad učio pješake da ne prelaze preko crvenog? Mene to nisu učili ni u jednoj školi pa sam svejedno prelazila cestu samo preko zelenog.
A ako netko misli sudjelovati u prometu, trebao bi se držati i pravila.

Ma ne kažem ja ništa za crveno, nego kažem kako te mama i tata nisu učili da biciklom ne smiješ preko pune crte, koja je cesta s prednošću prolaza i ostalo,
tim svim putovima djeca ko djeca prolaze intuitivno, znači dođe do raskrižja pogleda lijevo i desno i sve što ide uz to...
Ali ja kažem da to ne poznaju, nego to rade intuitivno!
Pa ih ne možeš kažnjavati na osnovu toga imaju li oni izgrađenu tu neku kulturu za promet ili ne.
Večinu stvari koju su djeca naučila u prometu su naučila na osnovu savjeta roditelja ili svojih grešaka.

Isto tako zna se da je zločin krasti iako je to omogućeno nekim zakonima, ali ako netko "krade", a to je u skladu sa tim zakonima, onda on za to ne odgovara na sudu, a da nepričam kako u ovoj državi kradu ne drže se zakona i još k tomu nemoraju na sud!
Pa kako onda od djece očekivati da se ponašaju drugačije?! Wink
Djeca u večini slučajeva pokušavaju oponašat starije, zbog toga i jesu dosta puta "djeca".


Zadnja promjena: mali_ivica; 13.03.2008. 11:07; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.03.2008. 11:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svrha ovog i mase drugih zakona nije povecanje sigurnosti na cestama nego punjenje drzavnog proracuna.

biciklisti bi trebali obavezno biti kaznjeni ako nemaju svjetla po mraku. sve ostalo bi tolerirao biciklistima.

i jos bi uveo obavezno nosenje reflektirajucih prsluka za bicikliste koji voze na neosvjetljenim cestama izvan naseljenih mjesta i po selima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.03.2008. 11:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Meni je ok kada netko tko je položio za auto vozi bajs pa onda možemo reči on to zna

Ivice, ajd' izađi iz bajke!

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.03.2008. 12:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
svrha ovog i mase drugih zakona nije povecanje sigurnosti na cestama nego punjenje drzavnog proracuna.

S tim se slažem. Naravno da su kazne do 10000 kn previsoke.
Ingo je napisao/la: › sve ostalo bi tolerirao biciklistima.

Pa ja baš ne bih tolerirala vožnju u krivom smjeru. I nemojte mi opet početi o tome kako dječica ne znaju... pustimo djecu na miru. U Ružinoj još nisam doživjela da vidim djecu na biciklu da se vozaju u krivom smjeru, ali zato odrasle i odgovorne ljude jesam. Nema opravdanja za vožnju u krivom smjeru i točka. Ni za bicikliste ni vozače automobila.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.03.2008. 13:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anastazija je napisao/la (Pogledaj post): ›
Pa ja baš ne bih tolerirala vožnju u krivom smjeru. I nemojte mi opet početi o tome kako dječica ne znaju... pustimo djecu na miru. U Ružinoj još nisam doživjela da vidim djecu na biciklu da se vozaju u krivom smjeru, ali zato odrasle i odgovorne ljude jesam. Nema opravdanja za vožnju u krivom smjeru i točka. Ni za bicikliste ni vozače automobila.


zasto ne bi ? biciklistima treba pola metra ... toliko se uz cestu uvijek moze pronaci.

ja vozim auto, bicikl i nemam, tako da ne branim stajalista biciklista iz osobnog interesa. ali mi je glupo da netko tko se vozi biciklom mora proci 5 km da dodje do odredista samo radi toga sto je promet reguliran jednosmjernim ulicama.

bicikle voze jos uvijek i starije osobe kojima to nije 'rekreacija' nego potreba.

bicikli nisu 'opasna' prevozna sredstva, i uz malo paznje, bicikli mogu voziti i po plocniku i kolniku i po pjesackim zonama.

naravno, ako neki klinac divlja biciklom i postoji opasnost da naleti na neko djete i slicno, ... uvijek postoji mogucnost da ga se upozori ili stare oprobane socijalisticke metode 'odsarafi ventile'.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.03.2008. 13:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A zašto bi netko automobilom morao prelaziti 5 km više samo zato jer je promet tako reguliran?

Da, bicikl voze i starije osobe koje i nisu tako stabilne na biciklu pa nije ugodno kad voziš auto i gledaš kako ti u susret dolazi djedica koji vozi slalom po cesti i ne znaš hoće li ti podletjeti pod auto. Rekreacija/potreba - to nema veze s propisima.
Vidiš, ja vozim i auto i bicikl i nikad biciklom nisam prekršila prometne propise samo zato jer je neka ulica jednosmjerna.
Jednostavno mislim da se propisa i zakona trebaju držati svi, a oni koji ga prekše trebaju paliti kazne koje ne bi trebale biti tako visoke.

Bicikl sam po sebi nije opasno prijevozno sredstvo, kao ni jedno drugo, opasni su oni koji tim prijevoznim sredstvima upravljaju.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: