Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Najmanje 150 studenata ispisalo se s osječkog Pravnog faksa

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.10.2007. 23:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

honey je napisao/la (Pogledaj post): › Ima svijetlih promjera, samo ne znam gdje...

imam kolegu koji je diplomirao za nešto malo više od 4 godine po četverogodišnjom programu s ocjenom iznad vrlo dobar. lik je totalno rasturio i zna znanje. sada je aprentis u odvjetničkom uredu i razmišlja što će raditi sutra jer mu je dosadno u životu Very Happy
on je iznimka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mi2
Offline
Ukupno postova: 36
Lokacija: nekoliko lokacija nekretnine su profitabilne
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.10.2007. 11:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pero122 je napisao/la: ›
Tek kad sam nedavno diplomirao pravo shvatio sam nešto.

A to je da su studenti u Osijeku a i u Hrvatskoj hrpa lijenčina i neradnika!!!!! Samo seru okolo, prigovaraju a ništa ne uče!!
I da kad prigovaraju i kad se bune u 90% slučajeva to je zbog količine gradiva koju treba svladati i težine ispita, u tom su najglasniji.
A tolko većih problema postoji na tom pravu i na ostalim fakultetima gdje se eklatantno gaze studentska prava da bi se imalo prosvjedovat svaki dan u godini za nešto. Ma 50% studenata na pravu ne pripada tamo i višak su i to je najveći problem po meni. Jer se steče dojam da je pravo klošarski fakultet koji može svatko upisati a kad zapne na nekom ispitu ajmo su bunit, ajmo se prebacivati, ajmo tražit bezuvjetni i ostala sranja!!

Ja znam da je su ovi navedeni profesori seronje, i može se prigovarat Jeliniću i Maganički zbog milijun stvari (ja Jelinića osobno ne mogu smislit, čovjek je totalni egotrip, zaljubljen u sebe i bez ikakve veze sa stvarnošću), ali za prolaznost im se u zadnje vrijeme ne može prigovoriti. I tu se vidi da taj Damjanović nije zakoračio na fakultet ko zna kad, jer da je znao bi da kod Jelinić u zadnjih godinu i pol, dvije, na društvima i ugovorimo redovno prođe pismeni oko 40tek studenata od kojih vise od pola i položi ispit na kraju. A i iz gpp je prolaznost puno veća u zadnjih pol godine od kad ga je Maganička preuzela, sam na zadnjem roku preko 30 ljudi prošlo pismeni (a da ne govorim o svima koji su u drugom mjesecu, njih oko 120 bez usmenog položili gpp.)
Puljko je već druga priča, njemu bi se imalo šta prigovoriti u vezi prolaznosti, ali isto tako i recimo Ljubanoviću mlađem, upravno pravo u zadnje vrijeme od cirka 150 ljudi položi npr. 4 kao na zadnjem roku, pa ustavno kod Lauca, nacionalna kod Engelsfeld itd. Al njih Damjanović ne proziva(osim Puljka) možda nikad nije ni čuo za njih.

Uglavnom nemam pojma ko je taj Damjanović i dal opće studira na pravu, al vidio sam tipa na tv i iskreno meni izgleda koda im preko 30 godina najmanje, da je učio kad je trebo ne bi sad više bio student. Iskreno ovo mi izgleda ka skupljanje bodova za predizbornu kampanju. Sjetio se on lijepo, inače član hss, doći mal na fakultet i prolistat novine od zadnjih par mjeseci vidjet zbog čeg su se bunili studenti prije, pa odlučio ponovit predstavu i pozvat novinare!!
Di ćeš lakšeg skupljanja studentskih glasova, dva mjeseca prije izbora!!!



svaka ti dala
gdje da te nađemo kad zatrebamo pravnu pomoć???

_________________
nemojte se ljutiti na nas mi vam to radimo namjerno!!!!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ljiljan
Offline
Ukupno postova: 21
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.10.2007. 12:51 
Naslov:  Re: Najmanje 150 studenata ispisalo se s osječkog Pravnog fa
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Diplomirala sam nedavno na pravu. U roku. Iz osobnog iskustva , te iz iskustava svojih prijatelja s faksa,znam da se svaki ispit može položiti uz učenje bez ikakkvih veza ili plaćanja. Nikada me nitko nije srušio kada sam znala. A dogodilo mi se više puta da čujem svoje "kolege" koji na ispitu pričaju gluposti i pokazuju elementarno neznanje, a poslije pričaju da su sve znali, a pali su na ispitu. To su ti koji se prebacuju. A još su mi draži oni koji na neki ispit nisu nikada izašli, a već se žele prebaciti, jer je "nemoguće položiti".
Izgleda da je u Splitu lakše...pa, prebacite se...kažete lijepo roditeljima: prelijen sam da se potrudim u Osijeku, u Splitu je lakše i to je to. A navodno se Splićani prebacuju u Mostar, pa možda se treba odmah prebaciti u Mostar, jer zašto diplomirati u Splitu za 3 mjeseca, ako možeš u Mostaru za 1,5.

A što se tiče uvjetovanosti polaganja ispita, to je već bezveze. To treba ukinuti i uvesti više ispitnih rokova.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
honey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.10.2007. 14:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blago tebi! Svaki ti dao!
Gdje da dođemo po pravni savjet kod tebe?


P.s. a ti si jedna od 0.00001 takvih studenata. I šta ako ima lijenčina? Ima i na drugim fakultetima, pa ih profesori ne muče...Ovdje se misli na neki prosjek studenata.

A ti si sigurno imala i stipendiju pa ti je bilo lakše.

Ja iz osobnog iskustva znam da kad sam odgovarala sa stipendistima, imali su manje znanja od mene, ja dobijem 2, a oni isto i kažu: a profesore...ja imam stipendiju! I on kaže: a-ha, a onda kolega, evo vam 4!Da ne kvarimo ocjene... Mislim, lako tako studirati... Rolling Eyes

_________________
nije bogat čovjek koji puno ima, nego onaj koji malo treba Vjestica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Reas
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.10.2007. 22:34 
Naslov:  Re: Najmanje 150 studenata ispisalo se s osječkog Pravnog fa
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja bih voljela znati što znači završiti fax u roku, kojem roku onom od 7,5 godina ili onom od 4 godine?
napomena: NIJE ISTINA da kada se gradivo nauči da se uvijek položi, kolegice vi se među onim sretnima koji nisu nabasali na profesora koji se iživljava nad vama samo zato što ste žensko ili tog profesora uopće niste ni imali.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.10.2007. 15:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smirimo strasti. Problem Pravnog fakulteta je taj što se upisuje par stotina studenata previše. Odnosno, svatko može upisati pravo. Posljedica toga je i sve ovdje navedeno.

Stoga pozivam profesore na Pravnom fakultetu da slijedeće godine upišu 50 studenata. I to nakon provedenog prijemnog ispita na kojem se neće pitanja znati unaprijed, pa makar da ih je i 5000. Naime, fakultet kakav jest nema uvjeta za više od 50 ljudi (mislim na kadar, tehničku opremljenost, i na kraju, a možda i najvažnije, broj nezaposlenih pravnika). Meni je jasno da će fakultet na taj način izgubiti veliku lovu, no nije mi jasno gdje je ta lova dosad odlazila (nije mi namjera nekog neutemeljeno optuživati).

Kada se bude upisivalo 50 studenata, svi će moći na predavanja, seminare, klinike, konzultacije, usmene ispite, a vjerojatno će se i zaposliti. Ovo je, zasad, cirkus.

Glede prebacivanja na druge fakultete, to ne podržavam. Većina ljudi koje znam da su to napravili već su bili loši studenti, i što je još gore, nisu ni pokušali polagati te ispite u Osijeku. Razina znanja koja se traži u Rijeci i Splitu, iz primjerice GPP-a, toliko je jadna, da ja osobno ljude koji su tamo položili taj ispit ne bi zaposlio ni u kantini. Problema u Osijeku jedino može biti sa već ohoho spominjanim prof.J., no i on je promijenio ploču, valjda zato što se ozbiljnije bacio u politiku.

(Evo sad je očito da sam i ja dipl.iur.)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mila17
Offline
Ukupno postova: 34
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2007. 0:47 
Naslov:  Re: Najmanje 150 studenata ispisalo se s osječkog Pravnog fa
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i sama sam apsolvent na pravu. negativnih iskustava imam, ali sam uglavnom sve dala u roku. moje generalno iskustvo je da ako ucis i prodes. malo sam razgovarala sa studentima koji su se ispisivali. vjerujte mi da velika vecina njih ustvari nema 100% definiran razlog odlaska. cast izuzetcima, takvih uvijek postoji i sretno im. a onom drugom ogromnom postotku da si sto sretnije promijeni zivot na bolje jer nisu studirale ups studirali ni ovdje. sto govorit o uplasenim studenticama za svoju buducnost i karijeru koje na ispis dolaze sredene i neizmucene s malo znanja ne samo o materiji koju studiraju nego i o zivotu ( a u prosjeku su 27 godina i njihove su misli i odluke po starosnoj dobi itekako relevantne za svako drustvo) te odlaze u wc da zamijene cipele jer su dosle u dvojima. nista, za to im zaista treba splitska riva. na "jednoj osobi" se ne gradi primjer cijele grupe, ali moze biti kontrolni uzorak, zar ne. to smo savladali u srednjoj iz psihologije. ja nemam nista protiv cipela, i sama ih obozavam, ali ako je netko u problemima ili ima ispit onda mu cipele ne cine dan. sto govoriti o ortodoksnim lijencinama koje ne zele diplomu s ovog fakulteta, a iznenadi ih pojam dosjelosti u usputnom razgovoru pa te jos i iskompleksiraju pogledom kao ono gle koji štreber dok uzima svoju markiranu jaknicu da se malo ogrne. ponavljam, problema ima na fakultetu, daleko od toga. i sama sam se milijun puta razocarala, posustajala u svom odnosu prema radu, ali sam zakljucila da nisu krivi profesori, ma kavi ljudi bili jer su ljudi, a svoj profesorski poziv uglavnom savjesno obavljaju. problem su oni studenti koji ne zele biti studenti.pa nisu ti profesori iz stale izasli da ne znaju prepoznat rad od nerada i znanje od ne znanja. velika je razlika od ucenja po svom nahodenju i ucenja da se zaista polozi ispit.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ljiljan
Offline
Ukupno postova: 21
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2007. 10:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

honey je napisao/la (Pogledaj post): ›

A ti si sigurno imala i stipendiju pa ti je bilo lakše.

Ja iz osobnog iskustva znam da kad sam odgovarala sa stipendistima, imali su manje znanja od mene, ja dobijem 2, a oni isto i kažu: a profesore...ja imam stipendiju! I on kaže: a-ha, a onda kolega, evo vam 4!Da ne kvarimo ocjene... Mislim, lako tako studirati... Rolling Eyes


Kao prvo, da dobiješ stipendiju moraš imati dobre ocjene, a ne dobijaš dobre ocjene jer imaš stipendiju.
Kao drugo, takvo nešto nisam doživjela, a ako se i dogodilo to je izolirani slučaj, a ne pravilo.
Prema tvom postu se da zaključiti da ljudi koji su primali stipendiju nemaju pravo reći da se pravo može završiti u Osijeku, jer imaju povlašteni tretman...svašta!
Ako to jest tako, tko je tebi branio da skupiš ocjene za stipendiju...ups, ispricavam se, moraš prvo dobiti stipendiju, pa onda tek dobre ocjene.

"negativnih iskustava imam, ali sam uglavnom sve dala u roku. moje generalno iskustvo je da ako ucis i prodes". S time se slažem u potpunosti. Za svaki ispit ti treba sreća. Uvijek postoji nešto što nisi naučio, ali stvar je u tome da što više naučiš to ti je sreća manje potrebna.
Ocjene često nisu realne, i često pitaju gluposti, ali poanta jest u tome da se može sve položiti uz trud. I opet želim reći, kome se ne da, neka ide u Split.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kripl
Offline
Avatar

Ukupno postova: 11
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2007. 16:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="mila17"]
pa nisu ti profesori iz stale izasli da ne znaju prepoznat rad od nerada i znanje od ne znanja.


Vjeruj mi da jesu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kripl
Offline
Avatar

Ukupno postova: 11
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2007. 16:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ljiljan je napisao/la: ›
honey je napisao/la (Pogledaj post): ›

A ti si sigurno imala i stipendiju pa ti je bilo lakše.

Ja iz osobnog iskustva znam da kad sam odgovarala sa stipendistima, imali su manje znanja od mene, ja dobijem 2, a oni isto i kažu: a profesore...ja imam stipendiju! I on kaže: a-ha, a onda kolega, evo vam 4!Da ne kvarimo ocjene... Mislim, lako tako studirati... Rolling Eyes


Kao prvo, da dobiješ stipendiju moraš imati dobre ocjene, a ne dobijaš dobre ocjene jer imaš stipendiju.
Kao drugo, takvo nešto nisam doživjela, a ako se i dogodilo to je izolirani slučaj, a ne pravilo.
Prema tvom postu se da zaključiti da ljudi koji su primali stipendiju nemaju pravo reći da se pravo može završiti u Osijeku, jer imaju povlašteni tretman...svašta!
Ako to jest tako, tko je tebi branio da skupiš ocjene za stipendiju...ups, ispricavam se, moraš prvo dobiti stipendiju, pa onda tek dobre ocjene.

"negativnih iskustava imam, ali sam uglavnom sve dala u roku. moje generalno iskustvo je da ako ucis i prodes". S time se slažem u potpunosti. Za svaki ispit ti treba sreća. Uvijek postoji nešto što nisi naučio, ali stvar je u tome da što više naučiš to ti je sreća manje potrebna.
Ocjene često nisu realne, i često pitaju gluposti, ali poanta jest u tome da se može sve položiti uz trud. I opet želim reći, kome se ne da, neka ide u Split.




Gluposti pričaš! I ja sam prisustvovala takvim stipendistima...na prvoj godini ćeš dobiti stipendiju-ako obećaš dobro učiti..


Sad ispada da NITKO NEMA PROBLEMA na ovom faxu, svi ste dobri i svi ste redom odlični studenti!

Ma nabijem vas ja sve na k...c!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2007. 17:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile za @kripla,nasmijala sam se.
meni isto nije jasno, a osim toga javilo se vas par a mi tu o vecini pricamo koja ima problema na tom fakultetu!!
blago vama,ali vas 5-6 ne cinite faks.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mila17
Offline
Ukupno postova: 34
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2007. 17:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: ›

Gluposti pričaš! I ja sam prisustvovala takvim stipendistima...na prvoj godini ćeš dobiti stipendiju-ako obećaš dobro učiti..

Sad ispada da NITKO NEMA PROBLEMA na ovom faxu, svi ste dobri i svi ste redom odlični studenti!

Ma nabijem vas ja sve na k...c!


ljudi moji, u koje šorove vi zalazite, o kakvim stipendistima se tu uopce radi?

kad nemate drugog opravdanja na nesto realno i istinito onda krecete u svim smjerovima da izbacite bijes.
tko uopce govori o stipendistima? meni je recimo na prvoj godini nedostajala jedna ocjena vise da imam prosjek 4,0 i nisam ju trazila, ostala sam prosjecan student i opet nisam imala problema s time sto nisam nikome obecavala da cu dobro uciti da budem student s iznimnim uspjehom ili kako se to vec zove.

[b]Sad ispada da NITKO NEMA PROBLEMA na ovom faxu, svi ste dobri i svi ste redom odlični studenti![/b]

pa i nema, ako ce ti tako bit lakse, jer ocito od muhe ne vidis slona, to neki ljudi zaista imaju za tezak problem u nasem drustvu.
svi se mi ovdje slazemo da ima problema, daleko od toga, ali ne takvih da se njima pokriva neciji nerad naspram necijeg realnog pristupa ( ako mozes shvatit u cemu je bit).
joj kako cu se rado citirat da nije stvar u osobnom pristupu tome koliko si ucio nego da si ucio za polozit ispit. postoji objektivno iza "muhe" veliko kao slon

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kripl
Offline
Avatar

Ukupno postova: 11
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2007. 19:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma pravni fakultet je u k...u i točka.

Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ljiljan
Offline
Ukupno postova: 21
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.10.2007. 12:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kripl je napisao/la (Pogledaj post): › Ma pravni fakultet je u k...u i točka.

Smile

Prebaci se ili se ispiši, tko ti brani?

meni je faks bio težak, ali ništa što je bilo nesavladivo, uz više ili manje truda. Odrekneš se izlazaka u kritično vrijeme, sjediš i učiš 8 sati dnevno (i više po potrebi) i gotovo. Recept je jednostavan, ali treba pojest govno i živjeti samo za faks kada je gusto.

Drago mi je da su se u ovu raspravu uključili ljudi koji dijele moje mišljenje, da ne ispadne da pravo kod nas završe samo oni koji imaju vezu ili plate (ili su stipendisti koji su obećali da će učiti pa dobijaju dobre ocjene, što god to značilo), a da se svi ostali moraju prebaciti u Split.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.10.2007. 14:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

joj meni je najjace kad se tako javi netko ko je cijeli faks samo u svoju knjigu gledao i nista ga drugo na faksu nije zanimalo, dajte molim vas pa tamo se ne zna ko pije ko placa, profesori zovu studentice na cuge, ljudi koji se nisu pojavili na pismenom prolaze usmeni, a prolaznost iz nekih predmeta je strasna,od 118 ljudi na pismenom 8 ih prodje na usmeni i onda profesor jos nece pitati one kojima ja falilo pola boda za prolaza a mora ih po pravilniku pitati pa makar 0 bodova na pismenom imali. uzas!!
sta se sad tu svi pravite glupi ,sta cemo sad tu na netu pisati kako i preko koga se ispiti kupuju???ko da i sami ne znate!!nemojte mi taj lazni moral prodavati jer i vi isto ko i ja pizidte kad netko udje i dobij 2 ili 3 jer mu je tata neka faca!
ne zelim ja nikog tu imenovati niti prozivati ali svi znamo ko je tamo ko i s kim je u rodu i kako je dobio svoj posao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: