Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Najmanje 150 studenata ispisalo se s osječkog Pravnog faksa

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.10.2007. 19:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vidjeli ljudi ovaj svijet postaje sve pošteniji pa nece biti posla pa se ispisali Smile

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pero122
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.10.2007. 20:08 
Naslov:  Re: Najmanje 150 studenata ispisalo se s osječkog Pravnog fa
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tek kad sam nedavno diplomirao pravo shvatio sam nešto.

A to je da su studenti u Osijeku a i u Hrvatskoj hrpa lijenčina i neradnika!!!!! Samo seru okolo, prigovaraju a ništa ne uče!!
I da kad prigovaraju i kad se bune u 90% slučajeva to je zbog količine gradiva koju treba svladati i težine ispita, u tom su najglasniji.
A tolko većih problema postoji na tom pravu i na ostalim fakultetima gdje se eklatantno gaze studentska prava da bi se imalo prosvjedovat svaki dan u godini za nešto. Ma 50% studenata na pravu ne pripada tamo i višak su i to je najveći problem po meni. Jer se steče dojam da je pravo klošarski fakultet koji može svatko upisati a kad zapne na nekom ispitu ajmo su bunit, ajmo se prebacivati, ajmo tražit bezuvjetni i ostala sranja!!

Ja znam da je su ovi navedeni profesori seronje, i može se prigovarat Jeliniću i Maganički zbog milijun stvari (ja Jelinića osobno ne mogu smislit, čovjek je totalni egotrip, zaljubljen u sebe i bez ikakve veze sa stvarnošću), ali za prolaznost im se u zadnje vrijeme ne može prigovoriti. I tu se vidi da taj Damjanović nije zakoračio na fakultet ko zna kad, jer da je znao bi da kod Jelinić u zadnjih godinu i pol, dvije, na društvima i ugovorimo redovno prođe pismeni oko 40tek studenata od kojih vise od pola i položi ispit na kraju. A i iz gpp je prolaznost puno veća u zadnjih pol godine od kad ga je Maganička preuzela, sam na zadnjem roku preko 30 ljudi prošlo pismeni (a da ne govorim o svima koji su u drugom mjesecu, njih oko 120 bez usmenog položili gpp.)
Puljko je već druga priča, njemu bi se imalo šta prigovoriti u vezi prolaznosti, ali isto tako i recimo Ljubanoviću mlađem, upravno pravo u zadnje vrijeme od cirka 150 ljudi položi npr. 4 kao na zadnjem roku, pa ustavno kod Lauca, nacionalna kod Engelsfeld itd. Al njih Damjanović ne proziva(osim Puljka) možda nikad nije ni čuo za njih.

Uglavnom nemam pojma ko je taj Damjanović i dal opće studira na pravu, al vidio sam tipa na tv i iskreno meni izgleda koda im preko 30 godina najmanje, da je učio kad je trebo ne bi sad više bio student. Iskreno ovo mi izgleda ka skupljanje bodova za predizbornu kampanju. Sjetio se on lijepo, inače član hss, doći mal na fakultet i prolistat novine od zadnjih par mjeseci vidjet zbog čeg su se bunili studenti prije, pa odlučio ponovit predstavu i pozvat novinare!!
Di ćeš lakšeg skupljanja studentskih glasova, dva mjeseca prije izbora!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MF
Offline
Avatar

Ukupno postova: 120
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.10.2007. 21:27 
Naslov:  Re: Najmanje 150 studenata ispisalo se s osječkog Pravnog fa
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pero122 je napisao/la: › A to je da su studenti u Osijeku a i u Hrvatskoj hrpa lijenčina i neradnika!!!!! Samo seru okolo, prigovaraju a ništa ne uče!!
I da kad prigovaraju i kad se bune u 90% slučajeva to je zbog količine gradiva koju treba svladati i težine ispita, u tom su najglasniji.


iako nisam na tom faksu, mislim da ovo vrijedi za većinu fakulteta

čast iznimkama

_________________
"KAD ČOVJEK NE ZNA ŠTO ŽELI NA KRAJU DOBIJE MNOGO ONOGA ŠTO NE ŽELI"
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rden
Offline
Avatar

Ukupno postova: 17
Lokacija: Retfala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.10.2007. 22:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pero122 taj Damjanovic je zavrsio fakultet prije par godina i ne u Osijeku nego u Zagrebu, a o toj prici se prica vec jako dugo i neko je trebao to javno prozvati! I Damjanovic nije zavrsio pravo,nego dugi fakultet.
I ja znam ljudi koji su zavrsili Pravo u Osijeku,ali znam i za njih koji su otisli sa faksa zbog istog problema.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rden
Offline
Avatar

Ukupno postova: 17
Lokacija: Retfala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.10.2007. 22:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

inace za informaciju HSS-u ovo nije prvi put da govori o ispisivanju studenata prava kao sto tvrdi pero??? vec je u nekoliko navrata javno upozoravao na ovaj problem., mada to nije bitno bitno je da je to uistinu problem i da guranjem glave u pijesak se problem gura pod tepih!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
honey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.10.2007. 2:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ima svijetlih promjera, samo ne znam gdje...

_________________
nije bogat čovjek koji puno ima, nego onaj koji malo treba Vjestica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
APSOLVENT
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.10.2007. 3:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pero moram ti reći da i nisi najbolje upućen u situaciju. Ja kao apsolvent s 1 ispitom do kraja , na osječkom Pravnom fakultetu mogu reći kako stvari stvarno stoje, jer sam i više nego upućen.
Gospodin Damjanović se obratio novinarima iz nama nepoznatih razloga, vjerujte mi studenti se ne žale na GPP a još manje na profesora Jelinića.Studenti osječkog prava su nezadovoljni sistemom jer su uvedene odluke o uvjetovanim ispitima i redosljedu polaganja što nema niti na jednom fakultetu u Hrvatskoj.
Tko je imalo upućen u studij prava shvaiti će da je to veliki problem i iz tog razloga studenti odlaze a ne zbog Jelinića i GPPa.
GPP je bio veliki problem kada je na katedri bio profesor Uzelac i to opravdano jer je na rokovima od kojih 150 pa i više studenata samo pismeni dio polagalo maksimalno njih 10 a od tog broja je barem 4 studenata palo na usmenom.Sada je na katedri asistentica Maganić koja iako nema ovlasti profesora se služi istima ali prolaznost se udvostručila i GPP više nije problem koliki je bio.
Što se Jelinića tiče , savjetujem da posjetite stranice Pravnog fakulteta ili Nezavisnog portala osječkih studenata prava "kockica.info" pa pročitajte što ljudi kažu o profesoru Jeliniću , osobito to preporučam ovim velebajnim novinarima koji pišu takve gluposti i bilo bi im bolje kada bi se malo više informirali prije nego objave svoje radove.
Pero upravu si glede Puljka,Ljubanovića Jr , ali prof.Engelsfeld?? A gdje je u toj priči profesor Bartulović koji bez srama poziva studentice na kave , ruši ih na ispitima , vrijeđa i neću puno pogriješiti ako kažem verbalno se iživljava nad njima ( nažalost bio sam svjedokom jednog nemilog događaja )
Neću sada o tome, stvar je da novinari na čelu s Damjanovićem pišu gluposti koje uopće nisu istinite, u ovom trenutku studenti se bore za rokove i ukidanje uvjetovanih odluka kao i dosljedno provođenje bolonjskog procesa.Bore se BEZ novinara,portala,stranačkih dupelizaca jer od toga ništa.sami su se upustili u borbu za svoja prava a pravo je studenata da imaju rokove svaki mjesec samo što se to u praksi ne primjenjuje.ima naravno ljenčina kao i na svakom fakultetu ali nemojmo generalizirati .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pero122
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.10.2007. 4:10 
Naslov:  Re: Najmanje 150 studenata ispisalo se s osječkog Pravnog fa
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobro apsolvente, ne da mi se prepucavat, ali ja sam diplomirao na tom istom fakultetu na kojem ti studiraš prije nepuna tri mjeseca tak da jako dobro poznajem situaciju na faksu!
Ja sam samo htio upozorit da novine piše kao i uvijek, netočne i neprovjerene informacije glede prolaznosti pojedinog ispita. I na to da taj Damjanović pokušava skupit par glasova za predstojeće izbore od osječkih studenata prava. S čim si se i ti složio kao što vidim.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.10.2007. 8:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

najjača odluka koju sam ikad čula je bila kad mi je frendica rekla da na pravu moraš polagati ispite po rasporedu tj. kako oni oderede listu prioriteta. dok ne položiš ovaj ne možeš na onaj....

klap-klap

a hrvatski velikani. žalosno je da nekolicina upravlja životima mnogih, da se uništavaju prilike.
nikad mi nije bilo jasno kako ljudi ne shvaćaju da se igraju tuđim životima.....

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
borislj
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.10.2007. 14:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poštovane kolegice i kolege,

istina je da je na posljednjem ispitu iz Upravnog prava bila slaba prolaznost ali na prošlom roku je opet bila nešto bolja. Želim i ovim putem naglasiti, da apsolutno svaki student ima pravo doći pregledati svoj ispit, saznati gdje je pogriješio i koji je točan odgovor na konkretno pitanje. Sustav ispitivanja i ocjenjivanja je na ispitu iz Upravnog prava u potpunosti transparentan i podložan kontroli od strane studenata. Meni sigurno nije u interesu da studenti padaju već da prolaze ali kriterij je apsolutno objektivan. Na prošlom testu je bilo (kao i uvijek) mnogo pitanja iz pozitivnog prava (npr. tko donosi rješenje o izvlaštenju, tko odlučuje o žalbi protiv tog rješenja, razlozi za ništavost upravnog akta, konačnost upravnog akta, pravomoćnost upravnog akta, tko odlučuje o žalbi protiv odluka jedinica lokalne samouprave itd.). I ovim putem pozivam sve studente koji imaju bilo kakvih pitanja, nejasnoća i sl. u vezi s ispitom da mi se slobodno obrate.
S druge strane i svaka kritika je dobro došla!

Srdačno,

Boris Ljubanović

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
neja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 619
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.10.2007. 14:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a isto tako je općepoznata stvar rečenica: preuzimanjem vašeg pismenog ispita odričete se prava na svaku žalbu...
kolega Ljubanović, tijekom svog višegodišnjeg studiranja, na prste mogu nabrojati situacije kada sam dobila pismeni. Doživjela sam i situaciju da se pismeni poderao i bacio u kantu za smeće nakon što mi je ocjena upisana u index.
Ponašanje određenih profesora, baca strašnu ljagu na fakultet koji ja osobno cijenim, i na onaj dio profesora koji nije zaslužio loš tretman, jer su krasni.
Neja

_________________
osijek031.com smile NEJA osijek031.com smile
My dear the Heart which you behold,
Will break when you the same unfold ,
Even so my heart with lovesick pain,
Sure wounded is and breaks in twain.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
borislj
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.10.2007. 14:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neja je napisao/la (Pogledaj post): › a isto tako je općepoznata stvar rečenica: preuzimanjem vašeg pismenog ispita odričete se prava na svaku žalbu...
kolega Ljubanović, tijekom svog višegodišnjeg studiranja, na prste mogu nabrojati situacije kada sam dobila pismeni. Doživjela sam i situaciju da se pismeni poderao i bacio u kantu za smeće nakon što mi je ocjena upisana u index.
Ponašanje određenih profesora, baca strašnu ljagu na fakultet koji ja osobno cijenim, i na onaj dio profesora koji nije zaslužio loš tretman, jer su krasni.
Neja


Kolegice,

ja govorim samo za svoj ispit. Citiranu rečenicu ja NIKADA nisam izgovorio. Kod mene ćete UVIJEK dobiti svoj pisani rad na uvid i imate pravo žalbe, to Vam osobno jamčim. Usmeni ispit je uvijek u dvorani u nazočnosti svih koji ga žele slušati. Bez takvog sustava zasigurno nema transparentnosti

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.10.2007. 14:43 
Naslov:  Re: Najmanje 150 studenata ispisalo se s osječkog Pravnog fa
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

borislj je napisao/la: ›
Poštovane kolegice i kolege,

istina je da je na posljednjem ispitu iz Upravnog prava bila slaba prolaznost ali na prošlom roku je opet bila nešto bolja. Želim i ovim putem naglasiti, da apsolutno svaki student ima pravo doći pregledati svoj ispit, saznati gdje je pogriješio i koji je točan odgovor na konkretno pitanje. Sustav ispitivanja i ocjenjivanja je na ispitu iz Upravnog prava u potpunosti transparentan i podložan kontroli od strane studenata. Meni sigurno nije u interesu da studenti padaju već da prolaze ali kriterij je apsolutno objektivan. Na prošlom testu je bilo (kao i uvijek) mnogo pitanja iz pozitivnog prava (npr. tko donosi rješenje o izvlaštenju, tko odlučuje o žalbi protiv tog rješenja, razlozi za ništavost upravnog akta, konačnost upravnog akta, pravomoćnost upravnog akta, tko odlučuje o žalbi protiv odluka jedinica lokalne samouprave itd.). I ovim putem pozivam sve studente koji imaju bilo kakvih pitanja, nejasnoća i sl. u vezi s ispitom da mi se slobodno obrate.
S druge strane i svaka kritika je dobro došla!

Srdačno,

Boris Ljubanović
Shocked Shocked Shocked , ovo treba stavit na www.pravos.hr forum....
super mi je koliko je novih clanova forum dobio sam zbog ovog topica , osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
honey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.10.2007. 16:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma ljudi moji, treba se prebaciti dalje...bar ćeš ostati psihički zdrav!! Razz

_________________
nije bogat čovjek koji puno ima, nego onaj koji malo treba Vjestica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
APSOLVENT
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.10.2007. 22:49 
Naslov:  Re: Najmanje 150 studenata ispisalo se s osječkog Pravnog fa
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sveukupno 6 ljudi prošlo upravno pravo i to je puno.trebate vidjeti na kojem je jeziku knjiga pisana to valjda samo ljudi preko 70 godina kuže koji vrag tamo piše.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: