Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Novi kružni tokovi - muke za vozače

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.06.2007. 12:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

duje je napisao/la: ›
krivo catcloe-----krivi su iskljucivo vozaci i njihov kvocijent inteligencije i popustljivosti tj u konacnosti poznavanje propisa kako se vozi....a kruzni je sasvim ok
upravo na to sam i mislila, ali i guess da mi je formulacija rečenice bila naopaka..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bronkosept
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.06.2007. 9:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la (Pogledaj post): ›
U Zagrebu, npr., na njihovom najvećem rotoru, onom prema Savskom mostu, Karlovcu, Remetincu (koji se btw. ruši??) ja nikad policiju vidjela nisam a promet i u najvećoj špici teče bez problema.. Zašto? Zato što su trake fizički odjeljene onim izbočinama umjesto klasičnih crta i traka te točno vodi kuda trebaš voziti..


Nisu sve trake fizicki odvojene. Samo je odvojen trak koji vodi na prvi izlaz van. Onaj najdesniji.
A sto se tog rotora tice, u spici kolona zna bit dugacka koliko je dugacak i sam most. Smile
Toliko o kvalitetnom rjesenju....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bronkosept
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.06.2007. 9:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la (Pogledaj post): › Ali ono na što generalno popizdim je kada izlazim s kružnoga na Vinkovačku iz unutarnje trake i normalno, kako i treba, izlazim u unutarnju traku a 99,9% onih koji izlaze u istom trenutku na Vinkovačku iz vanjske trake kružnoga guraju se u unutrašnju.. Tada bih s osobitim guštom izašla van iz auta i tog vozača Tup, tup Tup, tup Fight osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Nekoliko puta su me skoro udarili i onda još meni pokazuju signale u stilu da li sam ja normalna?? osijek031.com smile


Kruzni tok ces jednostavno savladati na taj nacin da ga "odmotas" i od njega napravis obicnu cestu sa skretanjima....
E sad, ako smatras da bi na obicnoj cesti sa 2 prometna traka iz lijevog traka izlazila na desni izlaz......

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 05.06.2007. 9:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za one koje nisu sigurnu u svoju vožnu kružnim tokom, nek malo utvrde znanje vježbanjem u noćnim satima.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.06.2007. 13:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bronkosept je napisao/la: ›
Kruzni tok ces jednostavno savladati na taj nacin da ga "odmotas" i od njega napravis obicnu cestu sa skretanjima....
E sad, ako smatras da bi na obicnoj cesti sa 2 prometna traka iz lijevog traka izlazila na desni izlaz......


Ja se po kružnome znam voziti, a kružni i obična cesta s dva traka nisu nikako isto.. poslala bih ja malo sve te naše vozače na obuku vožnje po rotoru u Zagreb.. pa da vidim tko bi preživio..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 05.06.2007. 14:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nemoš ti računati Osijek i Zagreb.
Ipak u Zagrebu su divljaci!

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bronkosept
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.06.2007. 14:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la (Pogledaj post): ›
Bronkosept je napisao/la: ›
Kruzni tok ces jednostavno savladati na taj nacin da ga "odmotas" i od njega napravis obicnu cestu sa skretanjima....
E sad, ako smatras da bi na obicnoj cesti sa 2 prometna traka iz lijevog traka izlazila na desni izlaz......


Ja se po kružnome znam voziti, a kružni i obična cesta s dva traka nisu nikako isto.. poslala bih ja malo sve te naše vozače na obuku vožnje po rotoru u Zagreb.. pa da vidim tko bi preživio..


Kruzni u ZG je specifican jer se ne ukljucujes u traku koja odgovara tvojoj nego u traku "nize"....

Ocito da ne znas voziti ni po nasem kruznom ako smatras da iz unutarnje trake kruznog smijes izaci van.
Kazem ti, jednostavno ga "odmotaj". Bit ce ti lakse za shvatiti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.06.2007. 14:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemam ja što za shvatiti.. sve mi je jasno.. ali ako postoje dvije trake za izaći na Vinkovačku i dvije trake u kružnome toku ne kužim što tebi nije jasno..??

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.06.2007. 14:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

davorccc je napisao/la: ›
Nemoš ti računati Osijek i Zagreb.
Ipak u Zagrebu su divljaci!


nisu divljaci nego se samo vozi puno brže, lakše se ubacuje u druge trake i općenito promet teče puno brže nego kod nas.. iz iskustva govorim jer sam tjednom bar jednom u Zagrebu.. kod nas svi imaju vremena pa polako.. jebe se nekome što se tebi žuri kad on ima vremena voziti 50 gdje je ograničenje 70.. i to recimo unutrašnjom trakom na Vukovarskoj ili Strossmayerovoj.. pogotovo oko 15 - 16h..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.06.2007. 14:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la: ›
nemam ja što za shvatiti.. sve mi je jasno.. ali ako postoje dvije trake za izaći na Vinkovačku i dvije trake u kružnome toku ne kužim što tebi nije jasno..??

dok se vidjela horizontalna signalizacija, bilo je sve i nacrtano, pa ljudi opet nisu shvaćali da se iz unutrašnje trake smije i može izaći u za to predviđenu traku (unutrašnju) na vinkovačkoj! druga je stvar što to generalno i nije najsretnije rješenje, ali je tako i može se.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.06.2007. 14:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hvala!

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bronkosept
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2007. 9:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
Loona je napisao/la: ›
nemam ja što za shvatiti.. sve mi je jasno.. ali ako postoje dvije trake za izaći na Vinkovačku i dvije trake u kružnome toku ne kužim što tebi nije jasno..??

dok se vidjela horizontalna signalizacija, bilo je sve i nacrtano, pa ljudi opet nisu shvaćali da se iz unutrašnje trake smije i može izaći u za to predviđenu traku (unutrašnju) na vinkovačkoj! druga je stvar što to generalno i nije najsretnije rješenje, ali je tako i može se.


Oprosti ali ja se ne sjecam da su u kruznom bile iscrtane trake koje su "vodile" iz unutarnjeg traka kruznog toka na vinkovacku.
Ovako nekako:


(slabo se vide crvene crtice. Treba se malo zagledati)


Koliko se ja sjecam, a jos i sad je vidljivo cini mi se, da je u kruznom toku iscrtana isprekidana crta u obliku kruga...

Ovako nekako:


(slabo se vide crvene crtice. Treba se malo zagledati)

A vi i dalje izlazite iz unutarnjeg traka na vinkulju...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.06.2007. 9:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

de odlucite se!!! ja za koji dan imam vozacki ispit! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 06.06.2007. 10:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la: ›
davorccc je napisao/la: ›
Nemoš ti računati Osijek i Zagreb.
Ipak u Zagrebu su divljaci!


nisu divljaci nego se samo vozi puno brže, lakše se ubacuje u druge trake i općenito promet teče puno brže nego kod nas.. iz iskustva govorim jer sam tjednom bar jednom u Zagrebu.. kod nas svi imaju vremena pa polako.. jebe se nekome što se tebi žuri kad on ima vremena voziti 50 gdje je ograničenje 70.. i to recimo unutrašnjom trakom na Vukovarskoj ili Strossmayerovoj.. pogotovo oko 15 - 16h..


Gade mi se takvi likovi, pogotovo na zaobilaznici, jednom sam liku trubio DOBRIH 5 minuta dok lik nije počeo voziti na zaobilaznici brže, a nemožeš obići. Ne, ne, bila je to ženska, i kad sam je obišao skuntam da je znam, kakav bed, samo sam se lagano spustio dolje, sakrio se iza volana i nadao se da me nije skužila.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.06.2007. 11:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ bronkosept: ako je to tako, po čemu se onda razlikuje ulaz na kružni iz Županijske.. a to se na tvojim slikicama baš lijepo vidi, tamo gdje će onaj žuti kombi ući iz unutrašnje Županijske na unutrašnju u kružni..
ako se iz Županijske ulazi iz dvije trake u dvije trake na kružni, po čemu se onda Vinkovačka razlikuje (osim što se radi o izlazu)?

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: