Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Novi kružni tokovi - muke za vozače

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.05.2007. 22:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

VESP je napisao/la: ›
CatCloe je napisao/la: ›
davorccc je napisao/la: ›
Što više kružnih tokova to bolje, manje gužve.

misliš kao što na kružnom na kraju županijske nema nikad gužve i nikad murja ne regulira promet usred njega? osijek031.com smile
E sad,Probaj zamisliti da tamo nema kružnog toka,Tko bi onda regulirao promet?

nemam ja ništa protiv kružnog toka... kojim ljudi znaju voziti Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
duje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 348
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.06.2007. 1:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

krivo catcloe-----krivi su iskljucivo vozaci i njihov kvocijent inteligencije i popustljivosti tj u konacnosti poznavanje propisa kako se vozi....a kruzni je sasvim ok

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 01.06.2007. 7:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
VESP je napisao/la: ›
CatCloe je napisao/la: ›
davorccc je napisao/la: ›
Što više kružnih tokova to bolje, manje gužve.

misliš kao što na kružnom na kraju županijske nema nikad gužve i nikad murja ne regulira promet usred njega? osijek031.com smile
E sad,Probaj zamisliti da tamo nema kružnog toka,Tko bi onda regulirao promet?

nemam ja ništa protiv kružnog toka... kojim ljudi znaju voziti Wink


Promet se smanjio na Križanju Hutlerove i Divaltove, kad se izgradio kružni tok.
U kružnom toku nema nepotrebnog čekanja na semaforu dok u ulici koja se propušta nema ni jedno vozilo, nekažem da će nestati gužve, ali će donekle smanjiti čekanje i povećati propusnost.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.06.2007. 12:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kružni tokovi su odlična stvar.. Pogotovo ovi manji na Divaltovoj i Vinkovačkoj.. Ali me onaj na Đakovštini zna naljutiti jako.. Evil or Very Mad Zapravo ne rotor kao takav nego budale koje voze po njemu i u špici prometa prave nenormalne gužve jer se ne znaju držati jednog osnovnog pravila: AKO IDEŠ DALJE OD DVA IZLAZA, VOZI SE UNUTARNJOM TRAKOM!!! osijek031.com smile
Tj. ako uđem s Rasinerove i idem do Čepinske vozim se unutarnjom trakom.. Ali neeeee, kod nas svi voze vanjskom pa makar ušao iz Županijske i vraćao se nazad u Županijsku.. Tup, tup

Trebalo bi takav neki natpis staviti na sred rotora pa onda (možda) ne bi bilo potrebe da drotovi reguliraju promet na kružnome toku..

U Zagrebu, npr., na njihovom najvećem rotoru, onom prema Savskom mostu, Karlovcu, Remetincu (koji se btw. ruši??) ja nikad policiju vidjela nisam a promet i u najvećoj špici teče bez problema.. Zašto? Zato što su trake fizički odjeljene onim izbočinama umjesto klasičnih crta i traka te točno vodi kuda trebaš voziti..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.06.2007. 12:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

problem protočnosti kružnog toka na Đakovštini dodatno guši 5 pješačkih staza koje moraš poštovati, a na sredini rotora tramvaj i vrti se ti par krugova, stani pješakcima, pazi na tramvaj i moli Boga da te u drugom krugu netko pusti ako si slučajno ušao u unutarnji trak. Na Trpimirovoj takođe postoji nekoliko pješačkih, a neće svi pješaci pothodnikom do Eurodroma. Mene zanima šta će biti s prometom u vrijeme izgradnje tih ringišpila , odakle-kuda?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.06.2007. 13:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Preko Tenja, do Ivanovca kroz Čepin pa na obilaznicu do Bilja u Podravlje pa preko pješačkog mosta do centra.. Question

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 01.06.2007. 13:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se da bi bilo dobro da se iscrta linije u kružnom.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.06.2007. 13:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Po mogućnosti i da se fizički odijele zidom.. i onda bi nam tamo trebao osijek031.com smile

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.06.2007. 13:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bile su linije pa su ih maknuli. Jer tupani vole voziti se vanjskom trakom, bez suviše brige. No kada bi se kažnjavali vozači koji u Vinkovačku dolaze vanjskom trakom, onda bi se nešto i promijenilo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.06.2007. 13:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la: ›
No kada bi se kažnjavali vozači koji u Vinkovačku dolaze vanjskom trakom, onda bi se nešto i promijenilo.

u vinkovačku se i ulazi iz obje trake! samo, iz vanjske u kružnom u vanjsku na vinkovačkoj, a iz unutrašnje u unutrašnju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.06.2007. 13:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ali ono na što generalno popizdim je kada izlazim s kružnoga na Vinkovačku iz unutarnje trake i normalno, kako i treba, izlazim u unutarnju traku a 99,9% onih koji izlaze u istom trenutku na Vinkovačku iz vanjske trake kružnoga guraju se u unutrašnju.. Tada bih s osobitim guštom izašla van iz auta i tog vozača Tup, tup Tup, tup Fight osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Nekoliko puta su me skoro udarili i onda još meni pokazuju signale u stilu da li sam ja normalna?? osijek031.com smile

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.06.2007. 13:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
u vinkovačku se i ulazi iz obje trake! samo, iz vanjske u kružnom u vanjsku na vinkovačkoj, a iz unutrašnje u unutrašnju.


PA KAD TO NITKO NE ZNA ILI JEDNOSTAVNO NE POŠTUJE!!!! Uf, raspizdi me to na kvadrat..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.06.2007. 15:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la: ›
Preko Tenja, do Ivanovca kroz Čepin pa na obilaznicu do Bilja u Podravlje pa preko pješačkog mosta do centra.. Question


Uf, nemoj kroz Ivanovac... Kod nas rade kanalizaciju, preusmjerili su čepinske autobuse kroz selo, vinkovčani se koriste kao prečicom, đakovčani, zagrebčani... Svi, zapravo...
Prije 10 godina si na toj cesti mogao komotno igrati nogoš na cigliće, a gle sad! Pas mater...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 01.06.2007. 20:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la: ›
DonQuijote je napisao/la: ›
u vinkovačku se i ulazi iz obje trake! samo, iz vanjske u kružnom u vanjsku na vinkovačkoj, a iz unutrašnje u unutrašnju.


PA KAD TO NITKO NE ZNA ILI JEDNOSTAVNO NE POŠTUJE!!!! Uf, raspizdi me to na kvadrat..


moji lege tvrde da su ih tako učili u autoškoli....

i raspizdim se kad netko uđe iz smjera(primjera radi) reisnerove i vozi cijeli krug do županijske u vanjskoj traci!!!!!!i uopće ne obraća pažnju na ostala vozila...ok,nemam položen,jer mi ne treba,ali takvu vožnju na kružnom ne volim..hm jel se smije tako voziti ili...tata mi je profesionalni vozač pa mi kaže da ako ulaziš recimo iz reisnerove i ideš prema čepinskoj onda možeš biti u vanjskoj traci,ali ako se već vrtiš u kružnom,vrti se po unutarnjoj traci...

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MAYSTOR
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.06.2007. 20:58 
Naslov:  RE
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la (Pogledaj post): › Jel nije zbog koridora VC građena zapadna zaobilaznica?? Šta će i opet glavna količina prometa ići preko mosta u centar grada?
Misli se na stari koridor5c,koji prolazi starom klajnovom,zbog kojeg se gradi novi koridor 5c iza josipovca.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: