Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Novi kružni tokovi - muke za vozače

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.06.2007. 11:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

davorccc je napisao/la: ›
Gade mi se takvi likovi, pogotovo na zaobilaznici, jednom sam liku trubio DOBRIH 5 minuta dok lik nije počeo voziti na zaobilaznici brže, a nemožeš obići. Ne, ne, bila je to ženska, i kad sam je obišao skuntam da je znam, kakav bed, samo sam se lagano spustio dolje, sakrio se iza volana i nadao se da me nije skužila.


Pa kad bih skužila da mi je to još frend/frendica - na mobitel bih ga/ju nazvala i jeb... mater zbog takve vožnje a ne se sakrila da me ne vidi..
užasno me ljuti promet u ovom gradu.. em je totalno glupo organiziran, em masa ljudi ne zna voziti. Ne kažem da trebamo jurcati kao na pisti ali brže kretati sa semafora, izlaziti iz raskrižja, skretati i tako to sigurno se može, a samim tim i promet je brži...
ništa gore nego kad na semaforu (osobito za lijevo skretanje) uspije proći 2 auta i onda tri promjene čekam da bih i ja napokon prošla..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bronkosept
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2007. 13:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la (Pogledaj post): › @ bronkosept: ako je to tako, po čemu se onda razlikuje ulaz na kružni iz Županijske.. a to se na tvojim slikicama baš lijepo vidi, tamo gdje će onaj žuti kombi ući iz unutrašnje Županijske na unutrašnju u kružni..
ako se iz Županijske ulazi iz dvije trake u dvije trake na kružni, po čemu se onda Vinkovačka razlikuje (osim što se radi o izlazu)?



Pa nije "osim sto se radi o izlazu" nego se radi o IZLAZU.
Ako znamo da je u kruznom toku zabranjeno zaustavljanje, kako mislis da bi automobil koji se pravilno ukljucuje u kruzni tok sa cepinske ulice (u vanjski trak kruznog toka) mogao proci na izlaz u reisnerovu (kod Wiener Stadische-a) po vanjskom traku a da se ne mora zaustaviti kako bi propustio nekoga tko izlazi iz unutarnjeg traka kruznog toka i misli da ima prednost? I time naravno ucinio prekrsaj....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.06.2007. 13:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bronkosept je napisao/la: ›
Pa nije "osim sto se radi o izlazu" nego se radi o IZLAZU.
Ako znamo da je u kruznom toku zabranjeno zaustavljanje, kako mislis da bi automobil koji se pravilno ukljucuje u kruzni tok sa cepinske ulice (u vanjski trak kruznog toka) mogao proci na izlaz u reisnerovu (kod Wiener Stadische-a) po vanjskom traku a da se ne mora zaustaviti kako bi propustio nekoga tko izlazi iz unutarnjeg traka kruznog toka i misli da ima prednost? I time naravno ucinio prekrsaj....

ne bi propuštao, jer ovaj iz unutrašnje nema prednost, nego mora nastaviti kružiti dok mu ne bude slobodno skretanje bez da ga itko mora propuštati ili se prestroji netom prije željenog izlaza u vanjski trak.

da je tako kako ti kažeš, onda bi od pješačkog prijelaza neku dužinu bio iscrtan otok, a onda proširenje u dvije trake, jer je samo jedna traka za ulaz.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.06.2007. 13:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
Bronkosept je napisao/la: ›
Pa nije "osim sto se radi o izlazu" nego se radi o IZLAZU.
Ako znamo da je u kruznom toku zabranjeno zaustavljanje, kako mislis da bi automobil koji se pravilno ukljucuje u kruzni tok sa cepinske ulice (u vanjski trak kruznog toka) mogao proci na izlaz u reisnerovu (kod Wiener Stadische-a) po vanjskom traku a da se ne mora zaustaviti kako bi propustio nekoga tko izlazi iz unutarnjeg traka kruznog toka i misli da ima prednost? I time naravno ucinio prekrsaj....

ne bi propuštao, jer ovaj iz unutrašnje nema prednost, nego mora nastaviti kružiti dok mu ne bude slobodno skretanje bez da ga itko mora propuštati ili se prestroji netom prije željenog izlaza u vanjski trak.

da je tako kako ti kažeš, onda bi od pješačkog prijelaza neku dužinu bio iscrtan otok, a onda proširenje u dvije trake, jer je samo jedna traka za ulaz.


Tako je. Pitala ja danas instruktora! Smile

I nema pustanja drugih kad si jednom u kruznom toku. Onda si glavni! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.06.2007. 9:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hvala nebesima da je i ova enigma rješena... i što sam bila u pravu.. he he.. Wink

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.06.2007. 9:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

konačno je riješena misterija pravilne vožnje kružnim tokom, što je više nego dobro jer nadolaze novi kako vidim u temi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.06.2007. 0:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim ja odmoto kruzni i vidim da je ista fora kao kada ides iz republike u županijsku, dvije trake za lijevo.
Kada bi se svi koji nemaju namjeru izaći na prvom izlazu iz kružnog toka uključivali tako da uđu u unutrašnju traku, onda bi skotali da vozilo ispred njih u unutrašnjoj traci desnim žmigonjom pokazuje da izlazi iz kružnog ako što to čini i vozilo u vanjskoj traci koje mora izaći na prvom izlazu. No ovo je utopija, iako su počele enormne gužvare u gradu možda vozači postanu solidarniji pa prihvate općeprihvaćena pravila koja vladaju svjetskim metropolama u kružnom tokovima.
Ah a sada kada su zatvorili pola kružnog, lik mi iz Vinkovačke dolazi u susret i blica da ga pustim jer se on namjerio u SV. Leopolda, a ja ga baš iznenadio dolaskom u pravom smjeru.

Jel se sjeća neko onog pravila da u jednosmjernoj ulici vozilo kada obavlja radnju skretanja dužno se prestrojiti u bliži trak, i ko to još koristi?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.06.2007. 9:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la: ›


Jel se sjeća neko onog pravila da u jednosmjernoj ulici vozilo kada obavlja radnju skretanja dužno se prestrojiti u bliži trak, i ko to još koristi?


Mi koji idemo u auto školu! Very Happy Doduše, ja to nikad ne napravim jer ne skužim na vrijeme da je jednosmjerna... jer ne čitam znakove... kamo ću bubnut sutra na ispitu!!! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.06.2007. 9:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la: ›
Jel se sjeća neko onog pravila da u jednosmjernoj ulici vozilo kada obavlja radnju skretanja dužno se prestrojiti u bliži trak, i ko to još koristi?

kao npr. u jegerovoj? pa, gdje staneš dok čekaš skretanje lijevo iz jegerove? nadam se ne u desnu traku!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.06.2007. 11:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vidjela sam ja i takvih tamo... Sad

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: