Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Policijska represija u Repulici Hrvatskoj

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.04.2007. 13:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
što se baklji tiče, da nema kretena koji baklje bacaju u teren, vjerujem da ni policija ne bi imala ništa protiv bakljada.

baklje se u osijeku do ovog zakona nisu završavale u terenu, to ti mogu potvrdit ljudi iz uprave kluba jer nisu plaćali kazne.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.04.2007. 13:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rajnus je napisao/la (Pogledaj post): ›
Pogledaj koji navijacki film pa ces vidjeti tko su i sto su pravi huligani.


Gle, ima dokumentarno napravljenih filmova koji govore da nismo bili na Mjesecu ili da je holokaust izmišljen...

Zar stvarno vjeruješ da u današnje vrijeme u Hrvatskoj policija nekoga promatra, snima, sumnjči, premlaćuje nedužne, razbija fotoaparate novinarima, zabranjuje rad književnicima...?

Kod nas prevladava navijačka kultura, kult navijanja i obožavanja kluba - a ne gledanja igre i sportskog nadmetanja.
Ako se to iskorijeni, uopće mi neće biti žao.
Možda se vratim na stadion.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.04.2007. 13:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la: ›
baklje se u osijeku do ovog zakona nisu završavale u terenu, to ti mogu potvrdit ljudi iz uprave kluba jer nisu plaćali kazne.

a zašto se sad bacaju? za inat? i onda se netko čudi represiji?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cohors
Offline
Ukupno postova: 205
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.04.2007. 13:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › što se baklji tiče, da nema kretena koji baklje bacaju u teren, vjerujem da ni policija ne bi imala ništa protiv bakljada.


do ne davno je tak bilo.. igrači, telvizija ma svi su hvalili bakljade, vrte se špice na TV s bakljadama, svi koji dođu na stadion znaju kolko bakljada digne atmosferu..

ali onda preko noći baklje su postale problem br.1 u HR, i sad ako upališ baklju dobiješ 2 godine zabrane i par tisuća kn kazne. zato se i bacaju da policija ima što manje šanse snimit. pun je ljepše da baklja izgori na tribini, ali eto.. baklje se neće nikad maknit sa HR stadiona dok god je navijača.

Englezi nisu nikad ni palili baklje, ni koreografije imali, ništa.

_________________
www.kohorta.net
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.04.2007. 13:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
@lufus - i kod nas postoje zakoni i sve, ali kod nas bi se našla sva sila zaštitnika ljudskih i ustavnih prava koja bi rekla da nije u redu oduzimati putovnice i lišavati slobode građane samo zato jer su jednom pravili nered.

1. već za zadnje sp je postajao popis ljudi koji ne smiju ići, naravno naša policija je opet odradila posao "profesionalno" pa umjesto da zadrže ljudi u hrvatskoj, poslala je taj popis nijemcima pa su ljudi skidani s vlakova u njemačkoj i vraćani s aerodroma tek što su sletjeli u njemačku jer pojma nisu imali da su na popisu. neki vjerojatno ni dan danas ne znaju zašto su na tom popisu, ali su lijepo popušili velike novce, a najžalosnije od svega je što se ne znaju kriteriji uvrštavanja ljudi na popis, a i policija se pravi grbava i tvrdi da oni nikakve popise nisu slali nijemcima Shockeds jedne strane vjerojatno kako bi se oprali od mogućih tužbi, a s druge strane kako bi pokazali nijemcima ili europi da i "oni imaju popise".
2. ne da se ne bi našla sva sila zaštitnika ljuduskih prava već ne bi nitko, vjerojatno ni oni najzagriženiji jer su određeni krugovi preko medija uspjeli i kućanice uvjerit da su navijači državni neprijatelj broj 1. jebeš mito, korupciju, siromaštvo...kad maknemo navijače sa stadiona, stadioni će biti puni i svi ćemo živjeti sretno do kraja života.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.04.2007. 21:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A zašto se kohorta ne preimenuje u udrugu obožavatelja trajnih sadnica, tada bi mogli dolaziti na tekme a Policija im ne bi ništa zamjerila jer bi se sva pažnja usmjerila na potragu za navijačima.
Bila bi fora da umjesto bacanja baklji u teren bacate sjeme engleskog ljulja i na taj način pridonesete održavanju travnjaka u Gradskom vrtu.
Mislim da bi vam i Unikom tu pomogao kao sponzor ako mu okačite transparent na istoku.
E i drago mi je da neće biti tzv Kohorte na istoku, bar ću se na miru osunčati bez debilnog mahanja zastavama.
Molio bih samo da obavjestite upravu NK Osijek o vašem nedolasku, kako ne bi štampala previše pozivnica koje se neće iskoristiti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tomo
Offline
Ukupno postova: 50
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.04.2007. 23:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la (Pogledaj post): › A zašto se kohorta ne preimenuje u udrugu obožavatelja trajnih sadnica, tada bi mogli dolaziti na tekme a Policija im ne bi ništa zamjerila jer bi se sva pažnja usmjerila na potragu za navijačima.
Bila bi fora da umjesto bacanja baklji u teren bacate sjeme engleskog ljulja i na taj način pridonesete održavanju travnjaka u Gradskom vrtu.
Mislim da bi vam i Unikom tu pomogao kao sponzor ako mu okačite transparent na istoku.
E i drago mi je da neće biti tzv Kohorte na istoku, bar ću se na miru osunčati bez debilnog mahanja zastavama.
Molio bih samo da obavjestite upravu NK Osijek o vašem nedolasku, kako ne bi štampala previše pozivnica koje se neće iskoristiti.

ne zaboravi povesti svu djecu iz komšiluka, obavezno im kupi barem 3 coca cole, troje velike kokice i nauči ih koji nogometaš hoda sa kojom curom!
E da povedi i psa i obuci ga u boje kluba!Sigurno će ti objaviti sliku u Glasu i pohvaliti te kao prijem dobrog oca i brižnog susjeda!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.04.2007. 23:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vidiš dobra ideja treba nagovoriti Isu da prodaje i kolu, i da donese onaj njegov slamboš iz automat Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2007. 9:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la: ›
Vidiš dobra ideja treba nagovoriti Isu da prodaje i kolu, i da donese onaj njegov slamboš iz automat Very Happy

malo u off, ali obožavam taj sladoled! osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cohors
Offline
Ukupno postova: 205
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2007. 10:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la: ›
Molio bih samo da obavjestite upravu NK Osijek o vašem nedolasku, kako ne bi štampala previše pozivnica koje se neće iskoristiti.


ma bit će navala sad kad nas nema, obitelji će masovno dolazit na Gradski vrt jer nema onih strašnih huligana koji mašu zastavama. trebat će štamapt extra ulaznica još.

_________________
www.kohorta.net
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2007. 10:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da se razumijemo, nemam ništa protiv navijanja - ali protiv vrijeđanja na stadionima, nacionalizma, huliganstva - itetkako.

Prije nekoliko dana na Filipovici, odrasla osoba, pripadnik Kohorte, išamarao dječaka rane školske dobi jer je, paz'te, kredom gađao zid na kojem je stajao neki grafit.

Na ptianje zašto je to učinio: zato što je mali bacanjem krede vrijeđao dostojanstvo njegove (kolektivne) (paz sad ovu riječ) svetinje!

Jesam ja nenormalni paranoik, a kohortaši listom uzoriti momci - ili još netko u grafitima, koreografiji, folkloru i medijskoj i javnoj komunikaciji vidi jako loš uzor?

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2007. 11:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rajnus je napisao/la: › Zato sto nije bilo 5 drotova na jednog navijaca. Na toj istoj snimci se vidi kako dva drota pendrekaju covjeka koji vec lezi na zemlji, zapravo se samo spotaknuo i pao, to je bio dovoljan razlog da ga pendrekaju.
C'mon, "spotaknuo i pao". Da, covjek se mozda sasvim slucajno tamo nasao, ono, isao kupiti slambosh i onda dobio po lampi.

Dobio je po picki jer je bio u hrpi razularenih i agresevnih likova. Stvarno ne kuzim zasto bi murija, nakon sto na nju bacaju boce, cigle, stolove, trebala pregovarati?! Kuzis, jedno je kad murija ispicka nekoga jer je drota krivo pogledao, a nesto sasvim drugo kad se sjuri na hrpu ljudi koja je na njih bacala boce.

Ja, kao gradjanin promatrac, potpuno opravdavam takvo pendrecenje murije.

Citat: › Nije ni muriji samo tako krenuti na razularenu rulju.
Nije, dosta su i trpili. Mislis da bi se murija sjatila na njih da su navijaci prestali bacati stolove i boce nakon prve bacene?! Kao sto rekoh, murija je cekala da se situacija smiri, sto se i vidi iz snimke. Kako nije bilo smirivanja, nego eskalacija nasilja - zna se da tada presotaje samo jedno - pendrecenje svih redom koji se nalaze u masi (nevini su imali vremena za izvlacenje iz te guzve).

Citat: › Izivljavaju se na klincima, a od malo jacih faca uredno popiju samar i sute ko pickice. Ne branim niti jedne niti druge, no pokazivanje "snage" policije na navijacima umjesto na kriminalcima stvarno nije nacin.
Ni ja ne branim muriju bezuvjetno. Sigurno je da su se dogadjale situacije kada je i murija primjenjivala silu kada za to nije bilo razloga, ja sam komentirao ove filmice, buduci da su se upravo oni koristili kao dokaz nekakve policijske brutalnosti. Ne dijelim takvo misljenje, a to sam gore i argumentirao.

Citat: › Hrvatski navijaci su bubice naspram ostalih evropskih. Sirom Evrope se ljudi ubijaju od batina, tuku nevini ljudi i sto sve ne.
Znaci, trebamo cekati da se i kod nas pocnu ubijati (inace, ne vidim gdje se to ne ubijaju, ne pale i ne mlate i kod nas)?

Citat: › Kod nas prave frku oko 3 zapaljene baklje.
Hm, bas zbog 3? Ili 33?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tomo
Offline
Ukupno postova: 50
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2007. 11:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Onaj tko dolazi na navijačku tribinu mora biti svjestan da se na toj tribine pale baklje, maše zastavama, podiže koreografija!Ako u tome ne želi sudjelovati ima još dvije tribine na kojima može biti, a ako baš želi biti na navijačkoj tribini može se pomaknuti 20 metara desno ili lijevo i neće mu se ništa dogoditi!Uostalom nek netko navede makar jedan primjer kada je gledatelj na stadionu ozljeđen od strane baklje!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2007. 13:34 
Naslov:  Re: Policijska represija u Repulici Hrvatskoj
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uzalud vam trud, okanite se internet doktora sociologije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2007. 21:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › C'mon, "spotaknuo i pao". Da, covjek se mozda sasvim slucajno tamo nasao, ono, isao kupiti slambosh i onda dobio po lampi.


Sasvim nebitno. Bilo je ljudi koji su se tamo i sasvim slucajno nasli. Koliko puta sam se ja nasao u guzvi ni kriv ni duzan.


Citat: ›
Dobio je po picki jer je bio u hrpi razularenih i agresevnih likova. Stvarno ne kuzim zasto bi murija, nakon sto na nju bacaju boce, cigle, stolove, trebala pregovarati?! Kuzis, jedno je kad murija ispicka nekoga jer je drota krivo pogledao, a nesto sasvim drugo kad se sjuri na hrpu ljudi koja je na njih bacala boce.


Da, zato moraju njih dvojica jednog pendrecit, jer se netko nasao u sred rulje. Znas nije sve crno bijelo, pola tih drotova su jos agresivniji i ko psi samo cekaju da se izivljavaju na nekome. Danas neki pican, drugi dan neki pican u parku.

Citat: ›
Ja, kao gradjanin promatrac, potpuno opravdavam takvo pendrecenje murije.


Nije problem u tome sto oni opale nekog preko bubrega kad netko izaziva, problem je sto su oni takvi prema svim navijacima jer su njima svi isti. Tako se ponasaju i kad nema pizdarija. Mene su strpali jednom u maricu jer sam se spotakao od bocu na cesti te se ona razbila. Nakon par samara me je pustio iz marice. Tada sam imao 16g. Da, znam imao sam sal Osijeka i to je tebi opravdano.

Citat: › Nije, dosta su i trpili. Mislis da bi se murija sjatila na njih da su navijaci prestali bacati stolove i boce nakon prve bacene?! Kao sto rekoh, murija je cekala da se situacija smiri, sto se i vidi iz snimke. Kako nije bilo smirivanja, nego eskalacija nasilja - zna se da tada presotaje samo jedno - pendrecenje svih redom koji se nalaze u masi (nevini su imali vremena za izvlacenje iz te guzve).


Da, da, da... Kad ih je manje onda decki nemojte pa svi smo mi Osjecani, tralalalal
Kad su jaki onda ih boli kurac... Nagledao sam se njihovoh pizdarija...

Citat: ›
Ni ja ne branim muriju bezuvjetno. Sigurno je da su se dogadjale situacije kada je i murija primjenjivala silu kada za to nije bilo razloga, ja sam komentirao ove filmice, buduci da su se upravo oni koristili kao dokaz nekakve policijske brutalnosti. Ne dijelim takvo misljenje, a to sam gore i argumentirao.


Eh, gdje je to od policijske brutalnosti.

Citat: › Znaci, trebamo cekati da se i kod nas pocnu ubijati (inace, ne vidim gdje se to ne ubijaju, ne pale i ne mlate i kod nas)?


Tuku se, ali neusproredivo manje nego dalje. Ono sto sam htio istaci da se ovdje navijaci prozivaju kao barari, a u nama tako zeljenoj Evropi su daleko gori.

Citat: › Hm, bas zbog 3? Ili 33?


Ma da je i od 133. Nitko nikada jos nije ostao od baklje trajno ozljeden ili osakacen, za razliku od petardi i ostalih pirotehnickih sredstava.

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: