Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Policijska represija u Repulici Hrvatskoj

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.04.2007. 17:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
lufus je napisao/la: ›
Ali dobro, ti si svoj život posvetio Glavašu pa nije ni čudno što ga i tamo vidiš. Što će se to točno prelomiti preko leđa "nogometa i ljubitelja sporta"?


Shocked Faber = 8 ?!?!?!?! Shocked

Čuj, sve je moguće! osijek031.com smile

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.04.2007. 17:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Joj.....
Ne volim pandure, i potpuno se slazem da je policija zapravo leglo kriminala i korupcije, ali opet, oni su u sluzbi drzave, koja je opet leglo kriminala i korupcije i tako ukrug i unedogled, ali.....

Malo se raspitaj oko detalja tih istih zakona za koje kazes da policija krsi prema vama mirnim navijacima koji ni mrava ne bi zgazili da vas policija ne zlostavlja...u okviru zakona i zakonskih ovlasti policije spada i preventivna akcija, odnosno preduzimanje odredjenih mjera i radnji prema ponasanju rizicnih grupa i djela za koja se opravdano pretpostavlja da bi iste mogle izazvati, a moras priznati da je buljuk navijaca, nazalost, uvijek rizicna grupa, bez obzira da li ste pijani ili ne.

Nemoj mi reci da stvarno mislis kad bih se ja montirao ispred ulaza u Slavonsku Banku, sa svajs aparatom, fantomkom, bazukom i praznim jutenim vrecama, da mi policija ne smije nista jer ipak nisam opljackao banku (jos)....samo sam, eto, tu, minding my own business, pa ako me uhapse, to znaci da ugrozavaju moja elementarna gradjanska prava????

Nemoj biti smijesan

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cohors
Offline
Ukupno postova: 205
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.04.2007. 17:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Allende je napisao/la (Pogledaj post): › Joj.....
Nemoj biti smijesan


nemoj ti biti smiješan. za razliku od tebe taj zakon znam u potpunosti i idem na utakmice više-manje sve tak da znam o čemu pričam. po tebi znači policija treba uvijek uhapsit sve navijače i zabranit im da idu na tekmu, jer su oni uvijek rizična grupa (kako ti kažeš).

_________________
www.kohorta.net
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.04.2007. 17:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znas.

Gdje si u mom postu vidio "pohapsiti sve navijace?"

Policija ima pravo i duznost poduzeti sve potrebne preventivne mjere dozvoljene zakonom u cilju sprecavanja nereda potencijalno izazvanih od strane rizicnih grupa, sto ukljucuje alkotest clanova organizirane grupe navijaca koja putuje na gostovanje ili ide na stadion ili tome slicno.

Znas li koliko prekrsaja zakona uradis kad bacis baklju u teren?

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.04.2007. 19:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prije 6 godina navijač iz Višnjevca uleti u teren i tada Dinamovog igrača u trku udari đonom u leđa.

Jebeš, policija ga nije ni pošteno natamburala.

Mislim da je jedina represija sadržaanu u zakonu da ja ako popijem čašu vina ne smijem za volan, a na utakmicu s zapljivim i eksplozivnim arsenalom, možeš uvijek.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.04.2007. 20:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Allende je napisao/la (Pogledaj post): › Joj.....
Malo se raspitaj oko detalja tih istih zakona za koje kazes da policija krsi prema vama mirnim navijacima koji ni mrava ne bi zgazili da vas policija ne zlostavlja...u okviru zakona i zakonskih ovlasti policije spada i preventivna akcija, odnosno preduzimanje odredjenih mjera i radnji prema ponasanju rizicnih grupa i djela za koja se opravdano pretpostavlja da bi iste mogle izazvati, a moras priznati da je buljuk navijaca, nazalost, uvijek rizicna grupa, bez obzira da li ste pijani ili ne.

Nemoj mi reci da stvarno mislis kad bih se ja montirao ispred ulaza u Slavonsku Banku, sa svajs aparatom, fantomkom, bazukom i praznim jutenim vrecama, da mi policija ne smije nista jer ipak nisam opljackao banku (jos)....samo sam, eto, tu, minding my own business, pa ako me uhapse, to znaci da ugrozavaju moja elementarna gradjanska prava????
Nemoj biti smijesan

Ti si smiješan. Ja se kladim u što god hoćeš da ćeš ti tako "montiran" biti priveden samo zbog bazuke, a da te privedu zbog ostalog iole sposobniji odvjetnik bi te izvukao bez problema. Zakon poznajem i više nego što misliš, a pretpostavljam da si ga ti pročitao u cjelosti? Gdje si ti u priopćenju pročitao da su navijači bubice? Shocked

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.04.2007. 20:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mislim da je jedina represija sadržaanu u zakonu da ja ako popijem čašu vina ne smijem za volan, a na utakmicu s zapljivim i eksplozivnim arsenalom, možeš uvijek.

Možeš, ali ne smiješ.
Zakon o sprječavanju nereda na športskim natjecanjima
Članak 4.
Protupravnim ponašanjem u smislu ovog Zakona smatra se:

- unošenje u športski objekt alkoholnih pića, opojnih droga, PIROTEHNIČKIH SREDSTAVA, oružja i drugih sredstava pogodnih za nanošenje ozljeda ili za stvaranje nereda i nasilja;


Kad smo već kod te zle pirotehnike, koliko je to ljudi ozlijeđeno na stadionima od strašnih baklji? Koliko ljudi strada od pirotehnike u prosincu pa nisam primjetio da su je zabranili. U 99% sportskih emisija i najava nogometnih utakmica vrte se i kadrovi s navijačkim koreografijama (i bakljadama). Zle baklje, treba sve urednike pritvorit koji montiraju tako okrutne prizore.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.04.2007. 23:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cohors je napisao/la: › kako se osjećate prozvanim komentirat represiju nad navijačima, kad niste navijači.
Zato sto mozemo. Ne vidim zasto netko ne bi nesto smio komentirati.

Evo, ja ti npr. mogu komentirati onaj video gdje su drotovi, nakon sto su dosta vremena tolerirali da se na njih bacaju boce, stolice, stolovi, odlucili uzeti pendrek u ruke i malo preko ledja nasilnika (mada se oni vole nazivati navijacima).

Govorim o ovim filmovima...





Dakle, kao sto mozes vidjeti komentare, ljudi uglavnom pljuju po policiji, a iz snimki se moze vidjeti da je policija i predugo tolerirala da se po njoj kenja.

Kontam da postoje ljudi kojima je navijanje (odnosno sve ostalo sto se vrti oko samog navijanja) dobar izgovor da si podignu adrenalin, da pokrenu taj neki svoj drive koji ih gura u nasilje i nerede. Kontam da postoje ljudi kojima je super kad ulicom ide njih 50, kad se susrecu sa suparnickom grupom od 50 ljudi, kad na njih naidje grupa od 100 ljudi, pa bjeze po ulicama nepoznatog grada.

Dakle, razumijem taj njihov drive, ali ne shvacam koju kitu se onda bune kad dobiju pendrekom preko legdja?! Neka to shvate kao dio igre, dio adrenalinskog shuta i vozdra...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.04.2007. 10:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zato sto nije bilo 5 drotova na jednog navijaca. Na toj istoj snimci se vidi kako dva drota pendrekaju covjeka koji vec lezi na zemlji, zapravo se samo spotaknuo i pao, to je bio dovoljan razlog da ga pendrekaju. Nije ni muriji samo tako krenuti na razularenu rulju. Izivljavaju se na klincima, a od malo jacih faca uredno popiju samar i sute ko pickice. Ne branim niti jedne niti druge, no pokazivanje "snage" policije na navijacima umjesto na kriminalcima stvarno nije nacin. Hrvatski navijaci su bubice naspram ostalih evropskih. Sirom Evrope se ljudi ubijaju od batina, tuku nevini ljudi i sto sve ne. Kod nas prave frku oko 3 zapaljene baklje.

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.04.2007. 10:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rajnus je napisao/la (Pogledaj post): › Sirom Evrope se ljudi ubijaju od batina, tuku nevini ljudi i sto sve ne. Kod nas prave frku oko 3 zapaljene baklje.


Najdraže mi je kad se priča prebacuje u Europski kontekst, a "Europu" o kojoj pričamo triput vidjesmo na TVu.

Rajnus, prije samo 20 godina u Engleskoj je bilo mrtvih na utakmicama. Danas Englezi imaju najjaču ligu, najeće sponzorske iznose, najveću posjećenost. I nema ograda, nema bakljada...

Po tvom, liberalnom, mišljenju - kako su njihove vlasti riješile taj problem?
Zašto se engleski navijači pretvaraju u najrizičnije skupine čim odu s otoka?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.04.2007. 10:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve sto je celicna Lady napravila jest maknula nasilje sa stadiona na ulice. Ja sam apsolutno protiv nasilja na stadionima. Ovdje se ne govori o tome, vec sto te privode na zapaljenu baklju.
Englezi su veliki licemjeri. Svoje prljave gace skrivaju, a sa tudjima masu. Nengleski nogomeni savez je podnio prijavu UEFAi zbog brutalnosti nase policije a kad oni naprave sranje sute.

Englezi nemaju nit baklje, nit transparente, nit koreografiju...nista osim pjevanja. To je njihov stil navijanja ne represija. Oni mogu unijeti bocu vode na stadion mi ne. Sve sto su Englezi napravili jest gurnuli problem pod tepih.

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.04.2007. 11:10 
Naslov:  Re: Policijska represija u Repulici Hrvatskoj
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E moj Mungos, pogledaš dva filma na jubitou i možeš pisat znanstveni rad o navijačkoj sceni. Kao vrsni poznavatelj navijačke scene i rada policije pretpostavljam da možeš objasnit kako je moguće da se ovako nešto na Gradskom vrtu dogodilo samo dva puta od postanka HNL-a, i to oba puta nakon što je donešen "Zakon o navijačima".
@8 Englezi ne koriste baklje i ne prave koreografije(osim šalova), njihova navijačka scena je drugačija, ali daleko od toga da su se riješili nasilja, samo su ga pomaknuli od kamera. Ako ne vjeruješ pogledaj malo policijska izvješća od prošle godine, a i preporučujem ti da pogledaš "Football Factory". Imaju najjaču ligu jer kod njih "bossovi" mogu kupovat igrače, a ne suce, imaju kvalitetan zakon o sportu, nogometom ne drmaju kojekakvi "samoprozvani manageri"...U subotu na Gradskom vrtu igraju Osijek i Cibalia, Kohorta je u bojkotu pa pretpostavljam da su karte već rasprodane. A po toj su teoriji državni neprijatelj broj 1 - navijači otjerali i publiku koja je pratila dvoranske sportove.
p.s. ovo za Europu ti je promašen komentar jer i Rajnus i ja smo proveli jedan duži period(on je još uvijek) u velebnoj EU.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.04.2007. 11:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

teško je nešto potpuno iskorijeniti, ali su englezi uspjeli u onome što su željeli, a to je maknuti nasilje i izgrede sa stadiona! navijačke se skupine nalaze prije, poslije, pa čak i tijekom tekme i međusobno makljaju negdje drugdje. i svi zadovoljni.

što se baklji tiče, da nema kretena koji baklje bacaju u teren, vjerujem da ni policija ne bi imala ništa protiv bakljada.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.04.2007. 11:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rajnus je napisao/la (Pogledaj post): › Englezi su veliki licemjeri.


Engelzi su licemjeri, Francuzi nacionalisti, Nijemci debeli kobasičari, Japanci čudaci, Talijani seronje - kad ćemo se konačno baviti 1 problemom u 1 raspravi.

@lufus - i kod nas postoje zakoni i sve, ali kod nas bi se našla sva sila zaštitnika ljudskih i ustavnih prava koja bi rekla da nije u redu oduzimati putovnice i lišavati slobode građane samo zato jer su jednom pravili nered.

E, a u Engleskoj, Italiji i Njemačkoj se to može. Ako si napravio sranje prije 15 godina, a sutra cirkus nastupa u tvom gradu, dužan si doći i odsjediti tih par sati s narodnom milicijom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.04.2007. 12:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, ali to se radi za kaznena djela. Kod nas su skidali decke sa autobusa i vlakova na granici jer su bili clanovi navijackih udruga bez ikakvog dosjea.

Pogledaj koji navijacki film pa ces vidjeti tko su i sto su pravi huligani.

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: