Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Presuda u tužbi BIH protiv Srbije

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.02.2007. 14:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la (Pogledaj post): › "Presuda otvara brojna pitanja. Kako je Milošević mogao potpisati mir za rat u kojem prema ovoj presudi Srbija nije učestvovala? Zašto je Srbija dobila sankcije, kada nije učestvovala u ratu? Zašto je onda Slobodan Milošević bio uhapšen?"


http://www.sarajevo-x.com/clanak/070226101


Jako dobra pitanja, koja će naravno ostati neodgovorena...

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.02.2007. 14:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

LucijaX je napisao/la: ›

Ne volim znakove jednakosti jer ostavljaju prostor kasnijem natezanju.
Narod nije genocidan, ali o njegovom kulturno-civilizacijskom dosegu ovisi njegova politika i ostale manifestacije njegovog stanja.


Ne znam.. ali gledajuci rezultate izbora.. dalo bi se svasta zakljuciti...

Citat: ›
U jednom trenutku Srbija je bila prilično jadna, moralno, materijalno i svakako - a imali su dovoljno baruta i olova da spale čitavu Jugoslaviju.
Jednostavno se nisu znali nositi s tim, zato na kraju nisu ni uspjeli (uza svu pomoć i međunarodne simpatije s početka rata u Hrvatskoj).

To ti je klasičan nesrazmjer odgovornosti i moći. Vještine i mudrosti.
Kao da djetetu povjeriš pištolj na čuvanje.

Kad bi ijedan narod imao vatrenu moć kao Amerikanci - i on bi počeo rat protiv onih koji su im najrazličitiji. To je jednostavno u ljudskoj prirodi.


To ti je klasicna ekonomija. Godinama ulazes ogromne para u nesto (ratnu mashineriju) iz razloga jer očekuješ neku korist od toga. Nagomilalo se toga ohoho... polako istice rok trajanja.. i sta sad s tim bombama !? gdje s njima !? najbolje da ih pobacamo na ... afganistan, irak... ili neku drugu svjetsku nedodziju koja raspolaze kljucnim resursima... usput se rijesimo bombica + osiguramo pristup nafti/vodi/strateski vaznim mjestima...

ima logike, a ? Smile

[/quote]

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.02.2007. 14:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la: ›
To ti je klasicna ekonomija. Godinama ulazes ogromne para u nesto (ratnu mashineriju) iz razloga jer očekuješ neku korist od toga. Nagomilalo se toga ohoho... polako istice rok trajanja.. i sta sad s tim bombama !? gdje s njima !? najbolje da ih pobacamo na ... afganistan, irak... ili neku drugu svjetsku nedodziju koja raspolaze kljucnim resursima... usput se rijesimo bombica + osiguramo pristup nafti/vodi/strateski vaznim mjestima...

ima logike, a ? Smile



Htjedoh reci da se isto to dogodilo s yuugom.. morao se taj arsenal negdje ispucati.

(prekinu me sastanak) Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LucijaX
Offline
Avatar

Ukupno postova: 188
Spol: Žensko Žensko
Zabranjen pristup
Post Postano: 28.02.2007. 13:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la (Pogledaj post): ›
Htjedoh reci da se isto to dogodilo s yuugom.. morao se taj arsenal negdje ispucati.


I jest i nije... Malo je drukčija motivacija bila u ovom našem "bratoubilačkom", ali o tome se neće moći reći ništa pametnoga još 15 godina.

Dodat ću samo da je kod nas niska svijest o svemu, pa tako i o nekim političkim pitanjima.

Ljudi u Srbiji, a i na ovom forumu, misle da je presuda državi Srbiji - presuda njima.

Čak i da je donijeta, takva presuda značila bi samo da se po pitanju žrtava mora nešto napraviti i da smo svi odgovorni za mir.

Ipak, budući je kod nas apsolutno kod svakoga izvrnut pojam što znači pripadnost narodu, naciji, što znači biti čovjek - ni demokracija ne može proći bez zlouporaba.

Danas su se već malo strasti smirile, iz Beograda stižu poruke da nema razloga za likovanje jer je Srbija prva država kriva za nesprječavanje... itd.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.02.2007. 23:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jeff Murdock je napisao/la: › Kako je Milošević mogao potpisati mir za rat u kojem prema ovoj presudi Srbija nije učestvovala? Zašto je Srbija dobila sankcije, kada nije učestvovala u ratu? Zašto je onda Slobodan Milošević bio uhapšen?"
http://www.sarajevo-x.com/clanak/070226101

Jako dobra pitanja, koja će naravno ostati neodgovorena...


Jako glupa pitanja, ako pitas mene...

Milosevic je bio uhicen jer je osumnjicen za gomilu zlocina, od ideje do realizacije. Ne znam koji dio u tim optuznicama nije jasan.

Srbija je imala sankcije ne zato da bi se kaznili gradjani Srbije, vec vlast na celu s Milosevicem, vlast koja je provodila zlocinacku politiku.

Zbog jednako retardiranog nacina razmisljanja, neki ljudi sve gradjane Hrvatske poistovjecuju s NDH. Naime, u pitanju je potpuno jednaka analogija. Jeff, osjecas li se ti odgovornim za ono sto je cinila vlast u NDH?

Bilo bi dobro kad bi ljudi naucili razdvajati drzavu i naciju od vlasti. Bilo bi to dobro za nas, nase geografske susjede, za cijeli svijet...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.02.2007. 23:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Jeff Murdock je napisao/la: › Kako je Milošević mogao potpisati mir za rat u kojem prema ovoj presudi Srbija nije učestvovala? Zašto je Srbija dobila sankcije, kada nije učestvovala u ratu? Zašto je onda Slobodan Milošević bio uhapšen?"
http://www.sarajevo-x.com/clanak/070226101

Jako dobra pitanja, koja će naravno ostati neodgovorena...


Jako glupa pitanja, ako pitas mene...

Milosevic je bio uhicen jer je osumnjicen za gomilu zlocina, od ideje do realizacije. Ne znam koji dio u tim optuznicama nije jasan.

Srbija je imala sankcije ne zato da bi se kaznili gradjani Srbije, vec vlast na celu s Milosevicem, vlast koja je provodila zlocinacku politiku.

Zbog jednako retardiranog nacina razmisljanja, neki ljudi sve gradjane Hrvatske poistovjecuju s NDH. Naime, u pitanju je potpuno jednaka analogija. Jeff, osjecas li se ti odgovornim za ono sto je cinila vlast u NDH?

Bilo bi dobro kad bi ljudi naucili razdvajati drzavu i naciju od vlasti. Bilo bi to dobro za nas, nase geografske susjede, za cijeli svijet...
Kao prvo, ja sam napisao samo zadnju rečenicu u quote-anom tekstu.

A za ono u NDH, nisam živio u to doba i nekoliko puta za redom birao Pavelića za predsjednika i time podržavao njegovu politiku.
Iako je to najmračniji dio Hrvatske prošlosti ipak je njen dio. I od njega ne možemo pobjeći. I moderna Hrvatska se ispričala za te zločine.
Jedino što čak ni tada nije izvršila agresiju na neku drugu zemlju...

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LucijaX
Offline
Avatar

Ukupno postova: 188
Spol: Žensko Žensko
Zabranjen pristup
Post Postano: 01.03.2007. 11:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Srbija je imala sankcije ne zato da bi se kaznili gradjani Srbije, vec vlast na celu s Milosevicem, vlast koja je provodila zlocinacku politiku.

Zbog jednako retardiranog nacina razmisljanja, neki ljudi sve gradjane Hrvatske poistovjecuju s NDH. Naime, u pitanju je potpuno jednaka analogija. Jeff, osjecas li se ti odgovornim za ono sto je cinila vlast u NDH?

Bilo bi dobro kad bi ljudi naucili razdvajati drzavu i naciju od vlasti. Bilo bi to dobro za nas, nase geografske susjede, za cijeli svijet...


Heh, pa ti si prvi koji je stavio znak jednakosti.

NDH je država nastala na ovim prostorima. Njome je vladala okupatorska vlast, poltroni i kvislinzi dresirani i trenirani puno prije njezinog ostvarenja i došla je u vrijeme kada je prostor bio ispražnjen od vlasti.
Miloševićeva Srbija nije trebala sponzora.

Bojim se da bi neke stvari trebali prepustiti povjesničarima...
Danas se samo priča kako će Hrvatska tužba proći loše - a zapravo naša tužba ima bolje argumente:

1. Iako je ukupni broj zločina manji i njih se ne karakterizira kao genocid, može se nedvojbeno dokazati odgovornost Srbije iz razloga jer su ljudi odavde odvođeni u logore na teritoriju Srbije.
2. U agresiji na Vukovar čitav Beograd je klicao i padao ničice pred svojim junacima, bake su bacale cvijeće, a pičke su se slikale gole na tenkovima.

Brkaš neke stvari. Tebi nitko nije rekao da su reparacije plaćene i za ono što je nacistička Njemačka počinila i na ovim terenima. Napose, Jugoslavenske su vlasti dok sredine pedesetih kad je pitanje bilo aktuelno uspjele napumpati broj žrtava Jasenovca na 700.000. Ne zato da bi Hrvatima bilo lakše preboljeti sram, nego zato da bi izmuzli više novaca...

Mene samo brine što će biti s BIH, jer ovakvo stanje nema smisla. Ne razumijem prirodu RSa. Ne razumijem zašto je danas u federaciji Dan neovisnosti Bosne i Hercegovine, a u RS radni dan. Ne razumijem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.03.2007. 13:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›

Jako glupa pitanja, ako pitas mene...

Milosevic je bio uhicen jer je osumnjicen za gomilu zlocina, od ideje do realizacije. Ne znam koji dio u tim optuznicama nije jasan.


Nije jasno od kuda njemu tolika vlast da je mogao to što je napravio... i u čije ime je to radio i za koga ? Sjeti se samo "niko nesme da vas bije" .. kome je to govorio ?

Citat: ›
Srbija je imala sankcije ne zato da bi se kaznili gradjani Srbije, vec vlast na celu s Milosevicem, vlast koja je provodila zlocinacku politiku.


Čekaj, ako ti je to jasno.. kako ne razumiješ poruku koja bi, da je donesena, poslala osuđujuća presuda ?

Citat: ›
Zbog jednako retardiranog nacina razmisljanja, neki ljudi sve gradjane Hrvatske poistovjecuju s NDH. Naime, u pitanju je potpuno jednaka analogija. Jeff, osjecas li se ti odgovornim za ono sto je cinila vlast u NDH?


Dobro kaže Lucija, ti si prvi (i jedini) koji je iznio tu tezu...

Citat: ›
Bilo bi dobro kad bi ljudi naucili razdvajati drzavu i naciju od vlasti. Bilo bi to dobro za nas, nase geografske susjede, za cijeli svijet...


Upravo to. Ne osuditi građane Srbije, nego politiku koja ih je vodila u tom razdoblju, koja je odgovorna za pokretanje vojne mašinerije u ime ujedinjenja svih Srba u jednoj državi.

A sad o toj presudi mi možemo nagađati dali su oni mislili da smo mi mislili da su oni mislili ovo ili ono.

Npr, kako osuditi političku elitu, a ne osuditi narod ? Donjeti presudu o odgovornosti Srbije (pol.elite) za genocid, i usporedno s tome im ponuditi/otvoriti pregovore o štatijaznam.. stabilizaciji i pridruživanju, pristupu eu, predpristupu itd...

mrkve&batine.

da je takva odluka donesena prije izbora u srbiji... mislim da bi i rezultati izbora bili povoljniji za neku normalnu političku struju u Srbiji.

npr:

http://www.net.hr/vijesti/page/2007/02/28/0598006.html

Il bi radikali pobjedili apsolutnom većinom ? S tim Srbima nikad ne znaš Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.03.2007. 20:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la (Pogledaj post): ›
http://www.net.hr/vijesti/page/2007/02/28/0598006.html

Eh, da je više takvih političara...
U cijeloj ex-Yu

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.03.2007. 23:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jeff Murdock je napisao/la: › Kao prvo, ja sam napisao samo zadnju rečenicu u quote-anom tekstu.
Znam da nisi, ono sam onako quotao jer se medjusobno nadopunjuje...

Citat: › A za ono u NDH, nisam živio u to doba i nekoliko puta za redom birao Pavelića za predsjednika i time podržavao njegovu politiku.
Nisam ni ja birao Tudjmanina. Vjerujem da ima podosta ljudi u Srbiji koji nisu birali Milosevica. Mislis li da su oni genocidni? Mislis li da sam ja genocidan? Mislis li da je osoba koja nije birala Pavelica genicidna?

Ja ne mislim, ali zahvaljujuci skupnom etiketiranju i politickom lobiranju, neki su uspjeli proturiti tezu da je Hrvatska u vrijeme NDH bila genocidna, da su Njemacka i njemacka nacija u vrijeme Reicha bili genocidni.

Zelim ti samo ukazati na to kamo vodi etiketiranje jedne drzave/nacije kao genocidne.

Citat: › I moderna Hrvatska se ispričala za te zločine.
Nazalost, ovaj cin je neizbjezna posljedica jednog takvog nacionalnog etiketiranja.

Iracionalna posljedica jos iracionalnijeg cina.

Citat: › Jedino što čak ni tada nije izvršila agresiju na neku drugu zemlju...
Ma, bravo za NDH!

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.03.2007. 23:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la: › Nije jasno od kuda njemu tolika vlast da je mogao to što je napravio... i u čije ime je to radio i za koga ? Sjeti se samo "niko nesme da vas bije" .. kome je to govorio ?
Radio je za one koji su glasovali za njega. Ali, ne treba zaboraviti da je bilo i onih koji su glasovali protiv njega. Dok postoji i jedna osoba koja je protiv nekog sustava - nemoguce je povuci paralelu izmedju vlasti i nacije/drzave.

Citat: › Čekaj, ako ti je to jasno.. kako ne razumiješ poruku koja bi, da je donesena, poslala osuđujuća presuda ?
Ok, tocno to. Milosevic bi bio osudjen. On i vlast koja je provodila tadasnju i takvu politiku.


Citat: ›
Citat: › Zbog jednako retardiranog nacina razmisljanja, neki ljudi sve gradjane Hrvatske poistovjecuju s NDH.
Dobro kaže Lucija, ti si prvi (i jedini) koji je iznio tu tezu...
Ma hajte... kad god nekom zatreba "ustasoidnost" Hrvata ili mu nponestane argumenata u raspravi, on skoci do NDHazije i tadasnje sluzbene politike. Isto vrijedi i za Njemacku. Jedino su Francuzi uspjeli stjerati tu ljagu, ali ne treba zaboraviti da su oni imali daleko mudrije politicare od nasih, a i nisu imali pseudoprijatelje za susjede. Tako ce se danas kvislinska francuska vlast tek tu i tamo spomenuti i svi ce po njoj hrackati, a hvalit ce se pokret otpora (koji je do dolaska saveznika bio 100 puta manji nego partizanski pokret u RH).

Oni to mogu jer su imali pametnije politicare. Mi smo imali kretene od politicara, a imamo ih i danas, skupa s bulumentom zombiranih ovaca (to su oni koji se kurce nacistickim obiljezjima) i zato nas malo-malo netko prozove kao najjace nacisticke saveznike Reichu.

Uglavnom, skrenuli smo s teme... ;-) Dakle, ovaj argument o "nacistickoj Hrvatskoj" je tu kako bi pokazao koliko je stetno za odredjenu naciju i drzavu kad po njoj lijepe grupne etikete i kad se poistovjecuje vlast u danom vremenu s nacijom/drzavom.

Citat: › Upravo to. Ne osuditi građane Srbije, nego politiku koja ih je vodila u tom razdoblju, koja je odgovorna za pokretanje vojne mašinerije u ime ujedinjenja svih Srba u jednoj državi.
Tocno, vidis da se slazemo ;-)

Citat: › Npr, kako osuditi političku elitu, a ne osuditi narod ?
Jednostavno... ;-)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.03.2007. 23:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Radio je za one koji su glasovali za njega. Ali, ne treba zaboraviti da je bilo i onih koji su glasovali protiv njega. Dok postoji i jedna osoba koja je protiv nekog sustava - nemoguce je povuci paralelu izmedju vlasti i nacije/drzave.



Ma da.. a ko je to (glasno) bio protiv njega ? I oni koji su bili protiv, bili su manji od makovog zrna.. i skupa s gomilom klicali "trecoj armiji u evropi"

ima balašević jednu pjesmu i u njoj stih:

"ne, ne derane.. krivi smo mi koji smo ćutali"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LucijaX
Offline
Avatar

Ukupno postova: 188
Spol: Žensko Žensko
Zabranjen pristup
Post Postano: 02.03.2007. 11:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la (Pogledaj post): ›
"ne, ne derane.. krivi smo mi koji smo ćutali"


jedna od većih dvojbi u mom životu glasi:

Što je veće zlo: reći budali da je budala ili pustiti budalu da čini zlo?

Mnogi se ego na ovom forumu uvrijedio na raznorazne etikete, ali mislim da nas ne bi onda trebalo brinuti kamo plovi naša barka kad smo svi toliko pametni, samouvjereni i pijani od ega.

Balašević je upravu. Govoriti glupanu da je glupan nema smisla jedino u uređenim svjetovima jer gubiš vrijeme, a korisnije radnje bi mogao poduzimati za svoju stvar. Ovdje kod nas bi trebalo biti propisano Ustavom, nama se svakih nekoliko godina neke budale opijene poklicima mase napiju krvi.

Onaj tko šuti nema pravo na reklamacije. 1991. sve je bilo unisono.

Ne želim zvučati kao zatezalo, ali vjerujem da nije problem odustati od te tužbe, kad bi se Srbija distancirala i odrekla tih nekih stvari.
Kako danas stvari stoje... U Srbiji je najjača stranaka u čijem programu stoji da su srpske granice Virovitica, Karlovac, Senj. Ovih dana izdana knjiga i predstavljena kao veleučeno štivo o tome kako su Istrani, actually, rimokatolički Srbi. Mislim da je toga previše i za Srbiju samu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: