Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



čopor djece

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.02.2007. 14:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › država ne može prisiliti nekoga da voli svoje dijete, o tome je bespredmetno uopće razgovarati, ali ga država može prisiliti da tom djetetu osigura egzistenciju. odnosno, da nema dijete kojemu to ne može priuštiti.


Ne, nisam ni mislila u tom smislu. Htjela sam reći da ne smijemo generalizirati. Ima obitelji s puno djece u kojima postoji ljubav i DOVOLJNO sredstava za normalan život. I da nisu svi ljudi koji imaju puno djece neodgovorni, neinteligenti i spremni za podezivanje bilo čega Wink

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.02.2007. 15:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za to postoje mehanizmi...

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.02.2007. 16:46 
Naslov:  Re: čopor djece
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne u Hrvatskoj Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.02.2007. 16:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Postoje... Samo nisu efikasni...a to je vec drugi problem.

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CAROLINE
Offline
Avatar

Ukupno postova: 139
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.02.2007. 0:18 
Naslov:  Re: čopor djece
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la (Pogledaj post): › CAROLINE, istina je da bi se broj socijalnih radnika trebao pod hitno povećati, ali to ne opravdava nikako neke strašne propuste. Kao što sam već rekla, jedan sam slučaj prijavila osobno, a djeca još žive u toj obitelji kao da se ništa ne događa. Hodaju neprimjereno obučena zimi, rintaju po cijele dane, jedu ostatke od ručka, a spavaju u prostoriji u kakvu ja ne bih smjestila ni jednu životinju. To je nešto što se ne može previdjeti... a bili su kod njih i rekli da će urgirati. Za to nema nikakva opravdanja.


apsolutno razumijem sto govoris i daleko od toga da se ne slazem.

nagledala sam se takvih stanova i svaki put pozeljela uzeti tog klinca i ovdvest ga kuci sa sobom (definitivno bi ih sad vec imala cijeli copor:)).


medjutim, jos uvijek stojim iza toga da se najcesce ne radi o individualnim ili namjernim greskama terenskih socijanih radnika. Radi se o neprimjerenom ustroju cijelog sustava socijalne skrbi, te nedovoljnog ulaganja u odsjek za djecu i mladez. Prekomplicirane su to stvari da bi se ista zapravo moglo raspraviti na forumu. Na moju veliku zalost.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.02.2007. 5:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›
Kina, Kina... jel itko zna što se zapravo događa u Kini?


Prakticno objasnjenje Kine i takozvane "One child policy":

Veliki gradovi jedno djete.
Manji gradovi do dva.
Ruralna sredina dva i vise, zavisi o potraznji radne snage.
Krajevi sa velikom etnickom populacijom nemaju ogranicavanje.

Bracni par mora imati dozvolu za djete (prije nego zena postane trudna), djete rodjeno bez dozvole nema pravo na socijalno i zdravstveno osiguranje, drzavno skolovanje niti drzavni posao. Naravno globa za roditelje je obicno veca nego mjesecna placa. Isto tako oni koji maju samo jedno djete (sa dozvolom) imaju pravo na bolji (vecinom drzavni) posao, bolje osiguranje, bolju mirovinu i bolji izbor stambenih objekata.

Cijela teorija propada kada se prikaze da je 60% abortusa u ruralnim erijama, gdje je dozvoljenoi vise od dvoje djece. Zasto? Djeca zenskog spola su vecinom ubijena zbog toga sto fizicki/radni kapacitet nije isti kao kapacitet muskog djeteta.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 37
Lokacija: Tu negdje...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.02.2007. 14:27 
Naslov:  Re: čopor djece
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Edukacija neće pomoći onome tko to ne želi. Dobro, i ja sam u afektu pretjerala sa podvezivanjem, ali je to i bilo više figurativno.
Što reći za majku koja u 30oj godini rodi peto dijete i ostavi ga u rodilištu pod izgovorom: "Nisam još spremna za djecu." Znači, rađala ih je jedno za drugim iščekujući kada će biti spremna? Evil or Very Mad I svi su, normalno, završili u domu za nezbrinutu djecu. Kako netko može svjesno označavati djecu za cijeli život takvim činom? To nije humano, znamo svi, znači, tu je ipak umješana ljubav... Exclamation

Ne vrijedi edukacija ako nemaš u sebi osnovne vrijednosti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.02.2007. 18:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...a kako dolaze osnovne vrijednosti, ako ne edukacijom?????...svi se rađamo plemeniti?...i pametni?...ili iza nas stoji netko tko nas upućuje na sve to?....
...vidjela sam dobar plakat, odnosno dobru rečenicu, ide nekako ovako: "dijete putuje samo, a roditelj usmjerava"...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mont
Offline
Avatar

Ukupno postova: 180
Lokacija: pariz
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2007. 6:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citam i mislim se ,da malo tko spominje muskaraca u ovim pricama,i on se moze podvezati kad vec ne vodi racuna (primjer uzet iz francuske) nemoze se uvjek osudjivat zena.Sluzba socijalna radi,ai i ona ima svojih poteskoca -materijalnih i sama brojcanost osbolja,ali ipak radi.Mnogi su nazalost shvatili bukvalno,sto nas je vise bit ce nam ljepse,a u stvari to je samo primajer kako najbrze pareci sa komedije u dramu.Nazalost sve je vise drama.mont

_________________
ne zamjeram ljudima sto nemaju moje,vec svoje misljenje
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.02.2007. 7:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mont,
naravno da bi i muškarci mogli primjenjivati kontracepciju u smislu podvezivanja i to bi bilo vrlo odgovorno s njhove strane, ali baš me zanima tko je od muških ovdje spreman tako što učiniti.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.02.2007. 8:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...vidiš, @mont - ukazao si na nešto što stvarno nismo spominjali...ali osobno, nisam uopće ni razgraničavala muško od ženskog...podjednako su odgovorna oba roditelja, pa podjednako bi trebalo preventirati...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.02.2007. 8:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...vidjela sam dobar plakat, odnosno dobru rečenicu, ide nekako ovako: "dijete putuje samo, a roditelj usmjerava"...
Moja verzija: djeca nikada ne putuju sama, uvijek sam uz njih (u tijelu ili u duhu) pruzio sam im sve i odgovorio iskreno na sve u nadi da ce naci svoj put...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.02.2007. 8:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...original glasi: "dijete putuje, a roditelj usmjerava"...ispričavam se na nenamjernoj grešci...ali, @mačak: tvoja verzija je puno bolja...Smile...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.02.2007. 8:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@mačak (već kad te anakonda tako fino nazvala)

svi smo mi tvoja djeca....... Razz

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.02.2007. 8:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...Smile...Smile...Smile...hoćeš i mene usvojiti?

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: