Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



čopor djece

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.02.2007. 8:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
@mačak (već kad te anakonda tako fino nazvala)

svi smo mi tvoja djeca....... Razz
Ajde... daj da odmorim malo, tek sam se rijesio svojih...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.02.2007. 11:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
naravno da bi i muškarci mogli primjenjivati kontracepciju u smislu podvezivanja i to bi bilo vrlo odgovorno s njhove strane, ali baš me zanima tko je od muških ovdje spreman tako što učiniti.


Ja! Kondomi i samo kondomi... Ipak je vagina prljavo mjesto Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.02.2007. 11:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
Ja! Kondomi i samo kondomi... Ipak je vagina prljavo mjesto Very Happy


a svejedno ti milo......... Twisted Evil

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2007. 15:00 
Naslov:  Re: čopor djece
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): › sjetila sam se ove teme dok se pisalo o razmaženoj djeci u jednom drugom topicu, pa sam odlučila napisati jedno svoje razmišljanje, iako pretpostavljam da će me većina zbog njega razapeti... ali znatiželja da saznam misli li tko nešto slično onome što ja mislim, bila je jača od straha od razapinjanja Very Happy
..dakle, svi znamo da najsiromašnije i obitelji s najlošijim obrazovanjem u 99% slučajeva imaju više od dvoje djece (što mislim da je neki prosjek i relativno "normalan" broj)...
i onda se uglavnom događa situacija da obitelji s 4, 5, 6.... 12-ero djece živi u 30 kvadrata, djeca su prljava i zapuštena, roditelji im ne mogu kupiti odjeću i obuću, a kamo li knjige i slično...
naravno da se nikome ne treba/smije/može uskratiti pravo na potomstvo, ali možda bi se barem njihov broj mogao na neki način ograničiti (naravno u slučaju kada obitelj materijalno nije u mogućnosti brinuti za više od dvoje djece)...
ne ulazim baš u detalje na koji način.. možda obaveznom ugradnjom spirale, ili nekim kaznama za treće dijete itd... (mislim da je u nekim državama u aziji to tako riješeno)... što mislite o tome?
i da, znam da je hrvatska suočena s negativnim natalitetom, ali je li onda važno samo štancati djecu, bez obzira na to u kojim uvjetima će ona živjeti?
i, da, zanima me vaše mišljenje, a ne službeno stajalište crkve... znam šta bi mi don anto baković rekao na sve.. taj dio me zaista ne zanima.


Glupost!
Ja znam obitelj s petero djece!
Troje od njih su osvajali nagrade za najbolje učenike škole
Dvoje odlični studenti!

Ove tvoje tvrdnje gore napisane, vjerojatno se odnose na kučni odgoj i brigu o djeci?!
Isto tako znam obitelji s jednim ili dvoje djece koje se uopće ne znaju ponašati!

Dakle ovo gore napisano smatram čistom gluposti!!!
Druga stvar u zemlji gdje je prirodni priraštaj negativan, odnosno veći broj mortaliteta (umrlih) od broja nataliteta (rođenih) to definitivno nebi bio NACIONALI INTERES!!!!

Druga stvar je to što država ne zna izraditi kvalitetnu pronatalitetnu politiku!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.02.2007. 18:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...you miss the point...ovdje nije tema kvalitetna pronatalitetna politika, nego je smjer rasprave otišao u drugom smjeru...pročitaj malo postove, pa ćeš vidjeti da se ovdje radi o množenju djece koja najčešće nebrigom roditelja završavaju po domovima...a ti isti roditelji i dalje množe djecu...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.02.2007. 18:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...you miss the point...ovdje nije tema kvalitetna pronatalitetna politika, nego je smjer rasprave otišao u drugom smjeru...pročitaj malo postove, pa ćeš vidjeti da se ovdje radi o množenju djece koja najčešće nebrigom roditelja završavaju po domovima...a ti isti roditelji i dalje množe djecu...

Ne bih rekao:
Pronatalitetnu politiku sam spominjao svezi glede broja djece, umetanja kojekakvih spirala i neznam ti ja čega (Izvučeno iz teksta od CatCloe)
kao nastavak na činjenicu da nam nije državni interes imati manji broj djece kad nam je natalitet negativan!

Druga stvar:
Osvrnuo sam se s primjerom one obitelji na prvi dio njenog teksta u kojemu
se navodi (generalizira) sve višečlane obitelji kao kategorički : Primitivne, financijski nestabilne itd...

To gdje je vaša rasprava otišla za to me živo zaboli K***C
Osvrnuo sam se na njen tekst s kojim je ona otvorila temu prema tome nisam definitivno mogao promašiti!!!
A to gdje je ošla rasprava to samo označava tko je promašio!

DJEVOJKO JA NE PROMAŠUJEM!!! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.02.2007. 18:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...what ever...btw. hvala na komplimentu...Smile

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.02.2007. 18:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...what ever...btw. hvala na komplimentu...Smile

Uvijek!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.05.2007. 9:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

interspar je neki dan (povodom međunarodnog dana obitelji) donirao proizvoda u vrijednosti preko 1.000 kuna najbrojnijoj obitelji u obž - umirovljenog branitelja i njegovih 11-ero djece.
čovjek ima mirovinu 6.700 kuna, ali to nije ni približno dovoljno, jer na hranu troše jako puno, a to su im ujedno i jedini prihodi...
bolje da su im donirali puna kolica kondoma, koji su kurac uopće štancali toliku djecu kad ih jedva prehranjuju...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.05.2007. 9:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

baš smo jučer prijatelj i ja komentirali koliko je to fenomenalan marketinški potez! Donirali su nekih 1.000 kuna (neka je i 2.000) i time su se našli u svim novinama u člancima od preko pola stranice i u većini medija. sad si računajte koliko bi morali potrošiti da su davali oglase te veličine ili trajanja, ovisno o mediju!

a uz to još kreiraju svijest ljudi o njima kao o trgovini koja se brine za građane!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.05.2007. 9:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to se i ja pitam!

kad vidim tako brojnu obitelj, a djeca musava, gladna, hladno im je... namaju di spavat ni učit...

a roditeljima normalno država za sve kriva...

i uvijek će reć kako su zapravo svi sretni i vole se... je, moš mislit što je dijete sretno dok se smrzava i gladuje, a u školi mu se svi rugaju!

shavaćam da i najveća sirotinja želi imat potomke, ali ako već za prvo primaš socijalnu pomoć, onda nemoj ni drugo radit, a kamoli deseto!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.05.2007. 9:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a tih 1000 kuna je smiješno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.05.2007. 11:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
baš smo jučer prijatelj i ja komentirali koliko je to fenomenalan marketinški potez! Donirali su nekih 1.000 kuna (neka je i 2.000) i time su se našli u svim novinama u člancima od preko pola stranice i u većini medija. sad si računajte koliko bi morali potrošiti da su davali oglase te veličine ili trajanja, ovisno o mediju!

a uz to još kreiraju svijest ljudi o njima kao o trgovini koja se brine za građane!

ma to nije uopće upitno. to je valjda svima kristalno jasno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 17.05.2007. 14:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dvoje djece, možda 3 i to je to.

Čemu štancati 50 komada.

Nismo u Africi pa da naštancaš 50 pa koji preživi, preživi.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissConception
Offline
Avatar

Ukupno postova: 426
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.05.2007. 21:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Maaaaaa...tu kod mene ima jedna obitelj...onak žena je trudna svake godine i nitko ne zna dok ne rodi (jer ima 150 kila između ostalog). Pred koji dan je rodila mislim osmo. Ono što me živcira kod te obitelji jest da se ona starija djeca moraju brinuti za ove mlađe, mislim da to nije pošteno prema tim sada već mladim ljudima da moraju ove limače stalno vuči za sobom.....

_________________

On a Quest for Love like the Proceed drummer
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: