Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



čopor djece

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mont
Offline
Avatar

Ukupno postova: 180
Lokacija: pariz
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.02.2007. 10:12 
Naslov:  Re: čopor djece
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la (Pogledaj post): › SPLIT – Muškarac je uhićen nakon što je u srijedu napao svoju kćer u alkoholiziranom stanju te je nožem porezao po desnoj podlaktici. Otac se odbio predati policiji, koja ga je uporabom sredstava prisile privela i zadržala u policiji.

Maloljetnica je u prisustvu socijalne radnice i djelatnika za maloljetničku delikvenciju, izjavila da ju je otac u razdoblju od 2002. do 2004. godine seksualno zlostavljao. Krim obrada je u tijeku.

Neslužbeno se doznaje kako je otac psihički bolesnik, koji se liječio u psihijatrijskoj bolnici na Ugljanu. Djevojka je dodijeljena na skrb ocu, iako je Centar za socijalni rad, u više navrata, zahtijevao sudsko vještačenje o tome kome bi dijete trebalo pripasti, ocu ili majci, no sud je to navodno odbio. Majka živi u selu na drniškom području.
Liijep primer sprdanja sa pravdom i ulogom sudaili su to opet bile veze i vezice

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.02.2007. 10:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
to je sasvim druga tema. ovdje se priča o osiguravanje barem osnovne egzistencije za svu djecu, a ti načinješ prekršajno-kaznena djela, za koje postoje propisana rješenja i sankcije, koji možda nisu adekvatni i koji se isto ponekad ne provode kako bi se trebali provoditi. ali, kao što rekoh, to je potpuno druga tema.


Ne mozes ti nekome zabraniti da ima djecu. Rijesnje nije u "sanaciji" vec prevenciji problema. Koliko god drzava bila bogata i razvijena takvih ce obitelji biti.

Ako cemo zenam podrezivati jajnike onda cemo i svima ostalima sjeci ruke za kradju ili cupati jezik za laganje... Svi pricaju o nekoj demokraciji a zapravo razmisljaju kao neki diktatori... Ja bi ovo..ja bi ono...dok ne dodje na red njhova bolna tocka...

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.02.2007. 10:26 
Naslov:  Re: čopor djece
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kinezi koji su inače ekstremni ne idu tako daleko pa da prisiljavaju na podvezivanje jajnika, a imaju ogroman problem! uveli su poreze na drugo dijete i masno stimuliraju iseljavanje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.02.2007. 11:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...e d u k a c i j a ...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.02.2007. 11:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rajnus je napisao/la: ›
Ne mozes ti nekome zabraniti da ima djecu.

zapravo možeš! ne ja, može država. kome se ne sviđa živjeti u jednoj državi, uvijek ima drugu. ne zagovaram to rješenje, ali je moguće.
Rajnus je napisao/la: ›
Rijesnje nije u "sanaciji" vec prevenciji problema. Koliko god drzava bila bogata i razvijena takvih ce obitelji biti.

Ako cemo zenam podrezivati jajnike onda cemo i svima ostalima sjeci ruke za kradju ili cupati jezik za laganje...

sprječavanje začeća i je prevencija, a ne sanacija. no, ne mislim da je i to rješenje.

zapravo, ne pada mi na pamet niti jedno jednostavno rješenje koje bi bilo adekvatno. mogao bi se lupiti porez na svako dodatno dijete koje je koji je obrnuto proporcionalan dohotku ili nešto slično, ali se sva takva rješenja zasnivaju na trenutnoj materijalnoj situaciji te obitelji, koja već sutra može biti puno bogatija ili puno siromašnija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.02.2007. 11:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...tako je, ovo potpisujem, @Don...samo ima jedna caka - ne možeš porez lupiti ljudima koji žive od socijalne pomoći...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.02.2007. 11:41 
Naslov:  Re: čopor djece
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

porez nije rješenje, kinezi porezom prisiljavaju sve, a ne samo socijalno ugrožene. porez su htjeli uvest i na samce kako bi poboljšali natalitet, to bi bila fenomenalna obitelj koja je nastala silom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.02.2007. 12:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...gle, i kod nas postoji tzv. porez na neženje, samo nitko na to ne obraća pažnju...no, kako si i sam rekao, porez nije rješenje...obzirom da razgovaramo o socijalno ugroženim obiteljima...kao što nije ni način uzimati djecu i trpati ih po domovima...problem je u glavama tih ljudi i od toga treba započeti...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.02.2007. 13:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
zapravo možeš! ne ja, može država. kome se ne sviđa živjeti u jednoj državi, uvijek ima drugu. ne zagovaram to rješenje, ali je moguće.


Zenama bi se sasvim sigurno svidjela ta ideja...kao i o ukidanju abortusa...
Ma u kojoj drzavi postoji takav zakon? O cem ti bulaznis? Zamisli da tebi netko priveze kitu dok si ne nadjes zenu... Tvoja sloboda prestaje tamo gdje pocinje tudja...

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
sprječavanje začeća i je prevencija, a ne sanacija. no, ne mislim da je i to rješenje.


Rijesenje je da sve Hrvate privolimo na hedonisticki samacki zivot...

Vidim ja da su si odgovorni Hrvati nasli rijesenje u obliju preko 200 000 legalno prijavljenih i obavljenih abortusa. Onda bi se i tim zenama trebali podvezivati jajnici.

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
zapravo, ne pada mi na pamet niti jedno jednostavno rješenje koje bi bilo adekvatno. mogao bi se lupiti porez na svako dodatno dijete koje je koji je obrnuto proporcionalan dohotku ili nešto slično, ali se sva takva rješenja zasnivaju na trenutnoj materijalnoj situaciji te obitelji, koja već sutra može biti puno bogatija ili puno siromašnija.


Ne postoji tu jednostavno rijesenje....

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.02.2007. 13:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisam ciljala baš na podvezivanje jajnika osijek031.com smile ali neke blaže mjere sigurno postoje... kondomi su super stvar (iako ih osobno mrzim), ali čisto sumnjam da one kojima si ih podijelio možeš natjerati da ih i upotrijebe..
i slažem se da su edukacija i prevencija od presudne važnosti, ali mogu riješiti problem u potpunosti samo u nekom idealnom društvu... svi znamo da su socijalne ustanove prepune posla, možda ni njih nema dovoljno, svaki problem povlači za sobom još 10 drugih..
a ono o ljubavi što je netko napisao.. da, sigurno gladnoj i bosoj djeci koja spavaju s troje braće i sestara u istom krevetu i od početka znaju da se ne mogu školovati koliko žele, jer im to roditelji ne mogu priuštiti zaista puno znači.. mislim da samo oni koji su to doživjeli na svojoj koži, ili rade s njima, imaju potpunu predodžbu o tome..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.02.2007. 14:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rajnus je napisao/la (Pogledaj post): ›
DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
zapravo možeš! ne ja, može država. kome se ne sviđa živjeti u jednoj državi, uvijek ima drugu. ne zagovaram to rješenje, ali je moguće.


Zenama bi se sasvim sigurno svidjela ta ideja...kao i o ukidanju abortusa...
Ma u kojoj drzavi postoji takav zakon? O cem ti bulaznis? Zamisli da tebi netko priveze kitu dok si ne nadjes zenu... Tvoja sloboda prestaje tamo gdje pocinje tudja...

vidim da uopće ne shvaćaš koncept teorije, pa se nema smisla upuštati dublje u raspravu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.02.2007. 14:16 
Naslov:  Re: čopor djece
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kina, Kina... jel itko zna što se zapravo događa u Kini? Nalaze mrtvu novorođenčad u kantama za smeće i to se ne javlja sporadično. Oni koji ne mogu plaćati porez završavaju u zatvoru i da bi se to spriječilo rade se svakakve strahote. Na mrtvu novorođenčad nitko ne obraća previše pažnje. Stvarno jako human način da se smanji prejerano velik natalitet.Kad se, dakle, ženi po drugi ili treći put dogodi nešto predivno kao što je trudnoća - ona se toga mora bojati.

Neki ljudi sanjanju o velikoj obitelji s, recimo, četvero djece. I mogu toj djeci priuštiti sve. A moraju se odseliti iz svoje zemlje kako bi si to ostvarili ili odustati od te želje.

Znam jednu obitelj s šestero djece. Istina, nisu imali para za skupe krpice ali su imali dovoljno za normalan život. Odnos između te djece treba samo vidjeti. Oni odgajaju jedni druge. Oni su naučili dijeliti međusobno i sa svima ostalima, koliko god malo imaju. I bez iznimke i bezuvjetno mogu reći da su predivna djeca, a dvoje od njih sad već i predivni ljudi.

Onih ružnih primjera ima puno više. Ali tu ne smijemo generalizirati. Nisu svi roditelji s puno djece nenormalni i za sterilizaciju.

Tu se, Rajnus, ti i ja prvi put slažemo Wink Gdje je ljubav? Ja od svog starog nikad nisam dobila ljubav. Novaca sam imala i više nego dovoljno. Vjerujte mi da bih bez razmišljanja obrnula situaciju da sam samo mogla.

Djeca koja su kod moje bake nisu imala ljubavi. A nisu imali ni hranu. Jedna beba, DOJENČE, umrla im je od gladi. A stara ima sto kila na valjda 150 cm.

Želim reći da ne možemo za svaku situaciju imati iste kriterije. Upravo zbog toga što se radi o ljudima, a ne o stvarima.

anakonda, potpuno se slažem s tobom da premali broj ljudi u socijalnim službama nije opravdanje za neke prevelike propuste.Tko god za to bio kriv.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.02.2007. 14:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@wendy

Ma slazemo se mi u puno vise stvari samo ja isticem one gdje se ne slazemo u potpunosti Wink

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.02.2007. 14:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rajnus je napisao/la (Pogledaj post): › @wendy

Ma slazemo se mi u puno vise stvari samo ja isticem one gdje se ne slazemo u potpunosti Wink


A tako znači... ipak ti to smišljeno ističeš. Znala sam! Wink

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.02.2007. 14:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

država ne može prisiliti nekoga da voli svoje dijete, o tome je bespredmetno uopće razgovarati, ali ga država može prisiliti da tom djetetu osigura egzistenciju. odnosno, da nema dijete kojemu to ne može priuštiti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: