Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ponosni Osijekom

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.01.2007. 19:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jeff Murdock je napisao/la: ›
Još jedan isfrustrirani pljuvač kojemu je krajnji domet argumentirane rasprave "Nemoj srat!" Shocked


Moj je odgovor bio kratak i jasan - upravo onakav kakav i možeš očekivati na takva patetična 'neke rane teže zacjeljuju nja-nja' sranja.
Bit moga (prvoga u ovom topicu) posta bio je: zašto se ljudi ovdje uvijek iznova okreću svojim mračnim prošlostima? Kada bi uistinu bilo onako kako ti kažeš, značilo bi da u osijeku neće biti bolje idućih pedeset godina; dokle god su živi oni sa 'ranama koje ne zacjeljuju', nama može biti samo gore. Jer, jao nama ako slučajno za proslavu nove godine na trg dovedemo Stublića, a čovjek počne pjevati 'E, moj druže Beogradski'... Ovi sa 'ranama' će odmah početi vaditi ručne granate, kalašnjikove i zolje... Jer, brate, rane su to.
Bolje pijan ko' zemlja sjedit u birtiji i s duplom šljivom u ruci besjediti o dušama slavonskih boraca, mati, ranama, tvornicama, svilanama, kožarama nego se okrenuti budućnosti. To želiš reći, da takav Osijek voliš?
Ah, ali ti si ionako si u ZG-u, trenutno, jelte?

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.01.2007. 20:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

daniel-202 je napisao/la (Pogledaj post): ›
S ovim se slažem, grad nisu samo zgrade i kuće, nego i ljudi koji u njima žive, te se zgrade nisu same napravile, nego je neko vlastitim rukama i znojem gradio sve ono što Osijek ima, istina je da u Osijeku nije ni malo lagan život, ali mi tu ne možemo ništa promijenit, ili se prilagodit takvom životu ili otići iz grada


Evo, hvala što braniš moje pravo da izjavim svoje mišljenje, ali tvoje je nekako reprezentativno.

Grad neće biti bolji ako se iz njega bude odlazilo i ja to znam, ali ako taj grad i ljudi u njemu na svaku reformu reagiraju otporom - onda propadamo, kao kita kroz trule gaće.

Znaš zašto močvara smrdi, a rijeka ne? Rijeka teče, ima svoj izvor, ima svoje korito, ima ušće... Kad Osijek promatraš procesno i sustavno-analitički, shvatiš da je on bara.

Rekao sam samo da je pojeftinjene prijevoza fake, i zaradio sam sljedeće titule: jadnik, izdajica, bolesnik, Srbin od ljudi koji bi trebali biti nešto rafiniraniji od ostatka.

Vremena za objašnjavanje nemam, a u ostalom, nitko nije lud natezati se s budalama koje te vrijeđaju čim govoriš kako im nije drago. Jel' tako, Jeff "bolan".

Zubaru se ide ne zato da bi te boljelo brušenje, nego da bi kasnije bio zdrav.
Osijek je veliko dijete koje dugo, dugo nije bilo kod zubara jer se boji brušenja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.01.2007. 20:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Nemoj me spominjati više, nisi fer. Ja nikoga vrijeđao nisam.
Ova zadnja rečenica baš i nije točna, no dobro. Nećemo više.

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Jeff Murdock je napisao/la: ›
Još jedan isfrustrirani pljuvač kojemu je krajnji domet argumentirane rasprave "Nemoj srat!" Shocked


Moj je odgovor bio kratak i jasan - upravo onakav kakav i možeš očekivati na takva patetična 'neke rane teže zacjeljuju nja-nja' sranja.
Bit moga (prvoga u ovom topicu) posta bio je: zašto se ljudi ovdje uvijek iznova okreću svojim mračnim prošlostima? Kada bi uistinu bilo onako kako ti kažeš, značilo bi da u osijeku neće biti bolje idućih pedeset godina; dokle god su živi oni sa 'ranama koje ne zacjeljuju', nama može biti samo gore.
Nije potrebno zaboraviti prošlost da bi se krenulo u bolju budućnost. Upravo suprotno, iz prošlosti treba učiti.


bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Bolje pijan ko' zemlja sjedit u birtiji i s duplom šljivom u ruci besjediti o dušama slavonskih boraca, mati, ranama, tvornicama, svilanama, kožarama nego se okrenuti budućnosti. To želiš reći, da takav Osijek voliš?
Ne, upravo suprotno. Par postova ranije si mogao vidjeti da mi je dosta vas koji radite samo ovo što si napisao.
bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Ah, ali ti si ionako si u ZG-u, trenutno, jelte?
I na ovo sam već odgovorio.

I za kraj, vas dvojica ste prvi uvukli rat i Srbe u ovu temu.
Zašto? Valjda vi znate...

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.01.2007. 20:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): › Vremena za objašnjavanje nemam, a u ostalom, nitko nije lud natezati se s budalama koje te vrijeđaju čim govoriš kako im nije drago. Jel' tako, Jeff "bolan".

Jedino što sam ja napisao o tebi je bolesna isfrustriranost. Koja je vidljiva u svakom postu.
Sve ostalo je netočno.
A sad malo pogledaj što si ti pisao meni i ostalim ljudima.

A ako ovo bolan smatraš uvredom, to više govori o tebi nego o meni.
Ti si se uhvatio moje lokacije, ja sam odgovorio na tvoju. Ako se ne varam, u Brčkom je "bolan" sasvim normalna pojava u svakodnevnom govoru.

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.01.2007. 18:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
Nope, puding je bio prvi sa jadnim opravdanjem trenutnog stanja osijeka na račun rata. Ja samo pokušavam reći kako to nije opravdanje. Očito sam nekome zarovao po 'rani'.

Meni je super ovaj topic i pokidao sam se od smijeha na retoriku i na slabo čitanje gradiva. Dječaci moji, da polažete ispit iz ljubavi prema gradu, popadali biste kao kruške. Gosn 8 vam ukaže na nešto, a vi tepete budalaštine po svome.

Zabavno je gledati kako Zli Puding u svojoj mladosti ne vidi čime smo okruženi i kako hrpa oportunista ovaj grad naziva nekakvim ponosom bla bla... a trebalo nam je da nam dođe lik iz južnih brdovitih krajeva da nam objasni kako smo mi to, eto, Slavonci... a mi to do sada nismo nikako skužili Smile Ili kada nam lik koji nema pojma gdje je prednja strana računala Osijek naziva gradom znanja. Strava Wink

Ovaj se grad pretvorio u noćnu moru svakoga tko ga voli, a pretvorili su ga ljudi koji ga ne vole i onima koji ga vole mažu oči praznim naklapanjima i deklarativnim lokalpatriotizmom.

Ima toga još... a ima li tko živaca čitati i pisati? Igi?

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.01.2007. 18:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bez obzira na sve u što se ovaj grad pretvorio, ja ga jako volim i ne bi išla iz njega osim ako je pitanje preživljavanja...znam da ne nudi puno i da su ljudi ogorčeni i nezadovoljni, ali ja imam zasad ovdje sve što trebam i sve mi odgovara...

e zluš...nešto mi šteka icq, ali kad proradi pošaljem ti Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.01.2007. 19:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zeko je napisao/la: ›
bez obzira na sve u što se ovaj grad pretvorio, ja ga jako volim i ne bi išla iz njega osim ako je pitanje preživljavanja...znam da ne nudi puno i da su ljudi ogorčeni i nezadovoljni, ali ja imam zasad ovdje sve što trebam i sve mi odgovara...

Ja sam i pitanje preživljavanja prebrodio i nisam se mrdnuo odavde. A imao sam prilike nekoliko puta... jednom čak i u drugu državu. Khm, pod drugu državu ne mislim na Zagreb iako bi se tako moglo u ovim bremenitim vremenima pomisliti Wink
zeko je napisao/la: ›
e zluš...nešto mi šteka icq, ali kad proradi pošaljem ti Smile

Može bejbe... moj bed.... Smile

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.01.2007. 19:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la: ›
Ovaj se grad pretvorio u noćnu moru svakoga tko ga voli, a pretvorili su ga ljudi koji ga ne vole i onima koji ga vole mažu oči praznim naklapanjima i deklarativnim lokalpatriotizmom.


Noćna mora je prava riječ........

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.01.2007. 19:30 
Naslov:  Re: Ponosni Osijekom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

reći ću samo da je ovo moj grad, da se ne stidim nego ponosim njime Very Happy

i kad je o ponosu riječ...grad čine ljudi, građani, rođeni ovdje ili drugdje ali im je ista poveznica...Osijek.

i ja ga volim, ma kakav bio. Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.01.2007. 20:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la: ›
Ovaj se grad pretvorio u noćnu moru svakoga tko ga voli, a pretvorili su ga ljudi koji ga ne vole i onima koji ga vole mažu oči praznim naklapanjima i deklarativnim lokalpatriotizmom.

Misliš na tandem Glavaš-Kramarić?
Oni su drmali gradom kada se to sve događalo.

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.01.2007. 21:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma, mene zanima tko je Osijekom upravljao dok je najindustrijaliziraniji (neki s kojima ovdje raspravljamo ovo ne umiju ni sricati) grad u Jugoslaviji.

Pa da nađemo ljude, kažemo da smo se samo šalili i vratimo ih u njihove fotelje.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.01.2007. 21:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): › Ma, mene zanima tko je Osijekom upravljao dok je najindustrijaliziraniji (neki s kojima ovdje raspravljamo ovo ne umiju ni sricati) grad u Jugoslaviji.

Pa da nađemo ljude, kažemo da smo se samo šalili i vratimo ih u njihove fotelje.
Ako baš hoćeš znati jedan od posljednjih predratnih gradonačelnika bio je moj očuh. Ozbiljno, ne šalim se.
I ja bih volio da Osijek ima stari sjaj, sjaj jednog od bisera čarobnog trokuta Novi Sad-Osijek-Tuzla.

No bojim se da ga ti ljudi ne bi znali vratiti, jer danas više nema onih dolara. Dolara koje i danas vraćamo...

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.01.2007. 2:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la (Pogledaj post): ›
Zabavno je gledati kako Zli Puding u svojoj mladosti ne vidi čime smo okruženi i kako hrpa oportunista ovaj grad naziva nekakvim ponosom bla bla... a trebalo nam je da nam dođe lik iz južnih brdovitih krajeva da nam objasni kako smo mi to, eto, Slavonci... a mi to do sada nismo nikako skužili Smile Ili kada nam lik koji nema pojma gdje je prednja strana računala Osijek naziva gradom znanja. Strava Wink



Vidim, ali sam nepopravljivi optimist, i volim ovaj grad...Nadam se boljem...Iako sve vodi k tome da cu od 7. mjeseca i ja biti u Zg, ali ja ovdje kod ljubavi prema gradu govorim u svom doživljaju...
Lijepo je meni u Zagrebu, Šibeniku, Zadru, Splitu, bilo gdje vani, ali vec nakon tjedan dana zaželim se šetnje promenadom, piva u Kestenu, nogometa na srednjici, vožnje biciklom kroz parkove. Nekako sam emotivno vezan i zato sam nepopravljivi optimist da se gamad moze maknuti sa vlasti i da se ljudima moze promijeniti razmisljanje...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.01.2007. 7:40 
Naslov:  Re: Ponosni Osijekom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gazda777 je napisao/la (Pogledaj post): › reći ću samo da je ovo moj grad, da se ne stidim nego ponosim njime Very Happy


nitko ne kaže da mi ne volimo svoj grad. baš zato želimo da bude bolji, ljepši, kulturniji, "gradskiji" nego što jeste.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.01.2007. 14:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Jeff Murdock je napisao/la (Pogledaj post): › Ako baš hoćeš znati jedan od posljednjih predratnih gradonačelnika bio je moj očuh. Ozbiljno, ne šalim se.
I ja bih volio da Osijek ima stari sjaj, sjaj jednog od bisera čarobnog trokuta Novi Sad-Osijek-Tuzla.

No bojim se da ga ti ljudi ne bi znali vratiti, jer danas više nema onih dolara. Dolara koje i danas vraćamo...


Now you speak my language... Kako je završila njegova karijera? Kojih dolara?
Gazda kaže da ti je očuh u Srbiji...


Nismo baš u najboljim odnosima, ali znam da nije u Srbiji.
Naprotiv, fino se preobratio iz komunista u privatnog poduzetnika (politikom se prestao baviti raspadom SFRJ) i sada tuče lijepu paru. A o bratu mu da i ne govorimo...

A odgovor na drugo pitanje - Titovih dolara.

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: