Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ponosni Osijekom

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
gundjalo_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 36
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.01.2007. 23:30 
Naslov:  Re: Ponosni Osijekom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dragi moji,

evo procitah tekst, pa i nekoliko komentara jer za dalje nisam imao zeluca. Prvo da se iskreno predstavimo. Ja sam iz Osijeka odselio 11. kolovoza prosle godine. Jednostavno nisam mogao vise izdrzati sranja na poslu. Nekog idijota koji se lazima probio do mjesta nekakvog sefica i od toga dana uz svesrdnu pomoc direktora koji ga je tamo i postavio, nas sve jebe u glavu i zagorcava nam ionako gorku situaciju. Rodjen sam, i zivio sam u Osijeku skoro 32 godine i stvarno mogu reci da volim Osijek. No nikako na zelenu granu sa osobnim probitkom i afinitetima. Mislim da sam se trudio mozda cak i duplo vise dok sam bio tamo nego sto to cinim sada, ali rezultata niodkuda. Potjeran godinama i svojim nekakvim planom krenuh raditi isti posao u Zagreb i gle, ljudi te cijene zbog znanja, ili zbog straha, nije niti bitno ali vidi se neki pomak. Cesto ja gledam osijek031 ili druge stranice sa sadrzajem iz Osijeka jer sve je jos presvjeze u sjecanju i nedostaju prijatelji i stare rutine poput St. Patricksa - no zivot ide dalje. Na kraju bas bih htio reci neki razlog zbog kojega bi vam preporucio ostanak u vasem i mom prelijepom gradu ali ne znam. Znam da to mozda zvuci prepotentno ili umisljeno, ali stvarno ne znam. Ako imate zeludac i mozete preboljeti prekinuta prijateljstva i izdrzati borbe sa novim ljudima i okolinom
idite ljudi i snadjite se negdje dalje. Mislim da ce vam biti lakse, barem mislim, a onda kada posijedim puno vise no sto sam to sada, jedna od mojih zelja je, barem za sada, da mirno starim ponovno u Osijeku. No ono sto sada moram ostvariti i uciniti, moram nazalost negdje drugdje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2007. 11:47 
Naslov:  Re: Ponosni Osijekom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja ti vjerujem kad kažeš da nisi mogao napredovati, ali to ne znači da je u svim tvrtkama tako i da bi trebali organizirat masovni zbjeg u Zagreb.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2007. 11:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jeff Murdock je napisao/la (Pogledaj post): ›
A odgovor na drugo pitanje - Titovih dolara.


Rekao sam da ja će se povijest ovih terena učiti nanovo, a što je još mučnije za ionako loše učenike - morat će pronaći modalitete neutralnosti kad se nalaze između dva ognja (kao Austrija ili Finska), jer nesvrstanost osim poslovnih kontakata danas nema smisla.

Što se dolara tiče, nema ni Tita, nema ni hladnoga rata. Možda su se sva sranja u Jugoslaviji i dogodila zato jer nikada nitko ni u njoj ni izvan nje nije bio siguran je li ona istok ili zapad.

Nesvrstana Jugoslavija bi još gore prošla, (scenario analiza) da su Rusi imali love za bacanje u vatru kao i Veliki Brat. Situacija je eskalirala, i možda bi baš ovdje bilo bojno polje, jer je kota strateški važna, lako osvojiva s dviju strana, a deklaratorno ne pripada nikomu.

Neki od nas moraju jasno vidjeti što žele i kamo žele ići, a onda to uvrtiti u glavu onima koji, kao što zlusch gore napisa, glagoljaju o društvu znanja, a ne znaju koja je prednja strana računala.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2007. 11:59 
Naslov:  Re: Ponosni Osijekom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la (Pogledaj post): › Ja ti vjerujem kad kažeš da nisi mogao napredovati, ali to ne znači da je u svim tvrtkama tako i da bi trebali organizirat masovni zbjeg u Zagreb.


I ja vjerujem i tebi i njemu, ali ono što ima, a ti ne, je svijest da ima samo jedan par ruku, nogu, uha i očiju te jednu nakupinu sivih stanica i vijek trajanja od 3/4 stoljeća - pa se u skladu s tim i ponaša. Slijedi koncentraciju prilika, kapitala, poslovnih konjunktura...

Mislim, direktor neke velike firme nikada ne bi odlazio iz Osijeka, ali ako je za većinu nepovoljno, onda nema smisla seruckati o ljepoti parkova, jer ljudi ne pasu zelenu travicu i ne glodaju daske u Drvenparku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2007. 15:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Jeff Murdock je napisao/la (Pogledaj post): ›
A odgovor na drugo pitanje - Titovih dolara.


Rekao sam da ja će se povijest ovih terena učiti nanovo, a što je još mučnije za ionako loše učenike - morat će pronaći modalitete neutralnosti kad se nalaze između dva ognja (kao Austrija ili Finska), jer nesvrstanost osim poslovnih kontakata danas nema smisla.

Što se dolara tiče, nema ni Tita, nema ni hladnoga rata. Možda su se sva sranja u Jugoslaviji i dogodila zato jer nikada nitko ni u njoj ni izvan nje nije bio siguran je li ona istok ili zapad.

Nesvrstana Jugoslavija bi još gore prošla, (scenario analiza) da su Rusi imali love za bacanje u vatru kao i Veliki Brat. Situacija je eskalirala, i možda bi baš ovdje bilo bojno polje, jer je kota strateški važna, lako osvojiva s dviju strana, a deklaratorno ne pripada nikomu.

Neki od nas moraju jasno vidjeti što žele i kamo žele ići, a onda to uvrtiti u glavu onima koji, kao što zlusch gore napisa, glagoljaju o društvu znanja, a ne znaju koja je prednja strana računala.

Ne kažem ja da su ti dolari bili loši. Naprotiv jako se lijepo živjelo od njih. Da nije bilo njih, vjerojatno bi doživjeli sudbinu Mađarske ili Poljske. No probemi su na ovim prostorima počeli upravo kad je nestalo tih dolara.

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2007. 15:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jeff Murdock je napisao/la (Pogledaj post): › Da nije bilo njih, vjerojatno bi doživjeli sudbinu Mađarske ili Poljske. No probemi su na ovim prostorima počeli upravo kad je nestalo tih dolara.


Mađarska... Poljska...! Kako to gordo zvuči. One su danas ipak razvojnu stepenicu ispred nas. Bolji standard održava inercija nekih davnih, davnih razvojnih trendova.

Ipak, pogreške naših djedova i praotaca ne daju nama pravo da i mi zajebemo, usporastimo milijune sudbina, izazivamo nove ratove, ili okrenemo evolucijski kotač urikverc.

Da se razumijemo, da nije bilo Jugoslavije, dakle da Drug Tito nije bio diktator... dakle da nije zaradi mira u kući, "otekućio" Andriju Hebranga (dakle komunista koji je zagovarao labavije veze s ostalim republikama i hrvatsku državnost) putovali bi povijesnim stazama slično kao Finci.

I njih su vječito trgali, malo Šveđani, malo Rusi, ali eto... bili su pametniji i oteli su se, čuvali su akumuliranu tehnologiju i kapital.
Rusi su 1956. odlazili iz Austrije. Što iz Beča nisu odnijeli, to su pobacali broz prozore.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
darkmark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 489
Lokacija: os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2007. 15:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citam malo postove pa me zanima cemu tolika vatra??Mi svi moramo biti svjesni da zivimo u zemlji koja ima nesređen odnos u većini stvari....Da se mene pita....ja bi kompletnu stranačku ekipu jednostvano isključio iz opsega djelovanja i doveo 30 Shvaba (fino ih platio) da ovu zemlju probaju "zalaufat" kao recimo što je to napravila Irska jer nasi celni ljudi izgleda neznaju kako bi ljudima poboljsali standard zivljenja(bogati su jos bogatiji - sirmasniji jos vise siromasniji) Ja sam laik da se razumijemo...ali neke stvari nije teško shvatit...Mislim da je Osijek predivan grad za živjet...ali samo ako čovijek od tog življenja ima nekakvu korist ,a ne da grca i spaja kraj sa krajem...Mislim da je naša jedina šansa završiti neki fakultet....i nastajat da ono što mi možemo napravit da to i ostvarimo.Zelim gosponu 8-ici rec da razumijem njegov bijes na cjelokupnu situaciju i td ,ali isto tako mi tu nemozemo nista...mi smo male ribe u moru.Mi moramo skontat kako cemo probat nas zivot ucinit boljim i po cjenu odlaska negdje u Zg ili cak i van....Jer ja gledam svoje frendove koji rade za 2000 kn i ono dobro im je...ali sve dok budu kod staraca...Gledam npr. koliko se moji starci grče da kupe stan...Vec su neznam kakve sve bozje kredite otplatili i td ...i naravno za pet godina osla i cjena kvadrata gore....pa se ja pitam oce sad dizat drugi kredit i tako stalno....A sve zato da meni bude bolje u zivotu...i da ja ako napravim jednog malog bebeća mogu negdje s njim i ženom prespavat.I sa kojim kurcem ce moji legosi platit od 2000 kn režije...stan i hranu???Ponosan sam na Osijek što je jedan divan grad....što su ljudi dobri i što sam ostavio cjeli ovaj dio svog života u njemu...ali ću otić ako mi on nepruži ono što je meni dovoljno da preživim....Bože daj da se nešto promjeni...da se zavrte novci i da ljudi počnu bolje živjet..Onda će roditelji u ovom predivnom gradu šetat djecu po parkovima...trošit novce na poneku finu klopu...moć kupit sebi auto , i otić negdje na izlet ili put...i td. i td .i td; i uživat u svom životu kako su i zamislisli....

_________________
Bravo Admin mi je obrisao potpis Bravo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2007. 16:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

darkmark je napisao/la (Pogledaj post): › Mislim da je Osijek predivan grad za živjet...ali samo ako čovijek od tog življenja ima nekakvu korist ,a ne da grca i spaja kraj sa krajem...Mislim da je naša jedina šansa završiti neki fakultet....i nastajat da ono što mi možemo napravit da to i ostvarimo.Zelim gosponu 8-ici rec da razumijem njegov bijes na cjelokupnu situaciju i td ,ali isto tako mi tu nemozemo nista...mi smo male ribe u moru.Mi moramo skontat kako cemo probat nas zivot ucinit boljim i po cjenu odlaska negdje u Zg ili cak i van....Jer ja gledam svoje frendove koji rade za 2000 kn i ono dobro im je...ali sve dok budu kod staraca...Gledam npr. koliko se moji starci grče da kupe stan...Vec su neznam kakve sve bozje kredite otplatili i td.


Namjerno sam citirao ovoliko teksta... Razumijem te sasvim. Da nije ovakvih razmišljanja, vjerojatno ništa i ne bih pisao. Situacija je teška, teža nego drugdje.
To što pišem kreativno, ne znači da sam bijesan ili gnjevan... ali raspizdi mi se samo količina gluposti koje pročitam od ljudi koji misle da su pametni.
Prosječan čovjek je onaj zbog kojeg nešto napišem, jer je on spremniji za suradnju i razumijevanje, nego netko tko je uvjeren da je automatski od početka u pravu.
To s kupovinom stana, to se zove dužničko ropstvo 20. stoljeća.

Grad nisu zgrade, parkovi ni cjelokupan javni prostor (a kad smo kod ljepota, jeste primjetili da naš trgi nije baš mjesto susreta i okupljanja kao prije?) nego životi ljudi.
Kvalitetu života si jako dobro opisao gore, s tim da ti o tome sanjaš, a ja to zahtijevam kao elementarno ljudsko pravo i dostojanstvo.
U nekim, Hrvatskoj sličnim, zemljama Ustav jamči pravo na dom. Znači ako ga nemaš, država ti napravi garsonijeru. Tako je u Sloveniji. Samo, kod nas neki ljudi uspijevaju kupiti i po 3 socijalna stana za preprodaju. Bojim se da je kod nas i s te, moralne strane, društvo dobrano nazadno i nakaradno - a drštuštvo i država su organizmi koji se sastoje od ljudi. Ako je nešto ne štima gore, znači da smo i mi sjebani.

Irska je uspjela jer je drastično srezala poreze u trenutku kad je došlo do IT booma. I eto, upalilo im je. Nije im palo s neba.

Uvijek treba pokušati poboljšavati stvari, a ako ne ide, uvijek si možeš racionalno objasniti zašto nisi uspio.
Ako kažeš da se tu ništa ne može, osuđen si unaprijed.

Ja tvrdim da gomila problema leži u upravljanju gradom i županijom, dakle našim novcem, a još me nitko nije pokušao demantirati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.01.2007. 16:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

darkmark je napisao/la (Pogledaj post): › Citam malo postove pa me zanima cemu tolika vatra??Mi svi moramo biti svjesni da zivimo u zemlji koja ima nesređen odnos u većini stvari....Da se mene pita....ja bi kompletnu stranačku ekipu jednostvano isključio iz opsega djelovanja i doveo 30 Shvaba (fino ih platio) da ovu zemlju probaju "zalaufat" kao recimo što je to napravila Irska jer nasi celni ljudi izgleda neznaju kako bi ljudima poboljsali standard zivljenja(bogati su jos bogatiji - sirmasniji jos vise siromasniji) Ja sam laik da se razumijemo...ali neke stvari nije teško shvatit...Mislim da je Osijek predivan grad za živjet...ali samo ako čovijek od tog življenja ima nekakvu korist ,a ne da grca i spaja kraj sa krajem...Mislim da je naša jedina šansa završiti neki fakultet....i nastajat da ono što mi možemo napravit da to i ostvarimo.Zelim gosponu 8-ici rec da razumijem njegov bijes na cjelokupnu situaciju i td ,ali isto tako mi tu nemozemo nista...mi smo male ribe u moru.Mi moramo skontat kako cemo probat nas zivot ucinit boljim i po cjenu odlaska negdje u Zg ili cak i van....Jer ja gledam svoje frendove koji rade za 2000 kn i ono dobro im je...ali sve dok budu kod staraca...Gledam npr. koliko se moji starci grče da kupe stan...Vec su neznam kakve sve bozje kredite otplatili i td ...i naravno za pet godina osla i cjena kvadrata gore....pa se ja pitam oce sad dizat drugi kredit i tako stalno....A sve zato da meni bude bolje u zivotu...i da ja ako napravim jednog malog bebeća mogu negdje s njim i ženom prespavat.I sa kojim kurcem ce moji legosi platit od 2000 kn režije...stan i hranu???Ponosan sam na Osijek što je jedan divan grad....što su ljudi dobri i što sam ostavio cjeli ovaj dio svog života u njemu...ali ću otić ako mi on nepruži ono što je meni dovoljno da preživim....Bože daj da se nešto promjeni...da se zavrte novci i da ljudi počnu bolje živjet..Onda će roditelji u ovom predivnom gradu šetat djecu po parkovima...trošit novce na poneku finu klopu...moć kupit sebi auto , i otić negdje na izlet ili put...i td. i td .i td; i uživat u svom životu kako su i zamislisli....

potpisujem sve od prve do zadnje riječi.Mislim da je i naslov pogrešan, bit ću ponosna na svoj grad i voljeti ga u bilo kom slučaju,a sretnija ako u njemu budu bolji uvjeti za život itd...da ne nabrajam jer je u postovim već sve otprilike spomanuto.

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.01.2007. 20:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ja tvrdim da gomila problema leži u upravljanju gradom i županijom, dakle našim novcem, a još me nitko nije pokušao demantirati.


netočno.

to nitko (barem je moje mišljenje) ne negira.

ali ti to (namjerno) previđaš.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.01.2007. 23:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Wink


Zadnja promjena: chaknoris; 09.07.2010. 21:42; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.01.2007. 22:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vratio se danas s poslovnog izleta u metropolu. I što sam vidio? Grad koji živi.

Neki su ovdje govorili kako Zagreb nikad nije bio kozmopolitski grad, ali vjerujte da se tamo nalaze najrazličitiji ljudi i svi nešto rade. U svakom tramvaju ima ljudi, u svakoj slastičarnici netko sjedi. Najbolje bureke i najbolje ćevape pojeo sam u ZG. A jeo sam ih u svakom važnijem gradu na Balkanu.
Svi kupuju na tržnicama. Ima ih milijardu. Kod nas je "pija" samo prepreka u komunikacijskom koridoru... tamo kupuju samo oni slabije platežne moći. Još jedna ružna Osječka navika došla je do izražaja u vlaku... ustrajnost u istjerivanju maka na konac, čak i kad nisi u pravu. Pola ljudi u nagibni je ušlo bez rezervacija. Kao: "nismo znali". Pao je sustav HŽu, pa su se rezervacije mogle kupovati jedino telefonski. Nekoliko drčnih baba i adolescenata se drsko prepiralo s kondukterom koji ionako samo radi svoj posao.

Tommy Emanuel, Vaya con dios, Laibach... a nekoga sam zaboravio... eto, sve to u sljedećih mjesec dana u Zagrebu.
A nama bio - Bryan. Za deset godina dolazi tko? Jamie Oliver na fišijadu?

Zagreb je 7,5 puta populacijski veće od Osijeka, ali po potrošnji je sigurno 30 puta.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.01.2007. 22:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

najbolji ćevapi sigurno nisu u Zagrebu........

ostalo je o.k. što si napisao.
uf, Tommy Emanuel............

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kobac
Offline
Ukupno postova: 106
Lokacija: Čepin
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.01.2007. 23:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da sam pogriješila temu....pomislila sam da ci procitati nesto lijepo o Osijeku... a ono nista

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.01.2007. 23:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kobac je napisao/la (Pogledaj post): › mislim da sam pogriješila temu....pomislila sam da ci procitati nesto lijepo o Osijeku... a ono nista


Savijest mi ne da pisati lijepo o gradu u kojem se mafija napucava nedjeljom u centru, a dječaci koji idu s nogometa dobiju metak u čelo!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: