Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Referendum-put izmjene Ustava [Vijesti Osječke TV]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2013. 8:33 
Naslov:  Re: Referendum-put izmjene Ustava [Vijesti Osječke TV]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la (Pogledaj post): › ... pa dobijemo da je analni seks "odvatan i neprirodan"
.

     Do sada nema saznanja i dokaza da se analnim sexom može začeti i roditi dijete. Onog trenutka kada se pojave dokazi da se to dogodilo, prvi ću isto-spolnu zajednicu nazvati brakom. Dok se to ne dogodi, svoju zajednicu neka nazivaju bilo kojim drugim terminom, ali ne i brakom, a probleme proizašle iz te zajednice, neka rješavaju pravnim putem (punomoćima, oporukama i slično).

     Ne zanima me tko će, kako i sa kime dijeliti svoj život i postelju, no dok produkt njihove veze, nije i ne može biti novi život (zbog spolnih ograničenja a ne bolesti) takva zajednica nije, i ne treba se nazivati bračnom zajednicom.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.11.2013. 7:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
"... i reče im Bog: Rađajte se i množite se, i napunite zemlju..."
i to se dogodi, i sad nas je 7 milijardi na planetu ograničenih resursa, a od tih 7 jedna milijarda (milijarda!) je gladna, zedna i bolesna jer nemaju hrane, pitke vode, lijekova ni medicinske zastite. Sto ces s njima napraviti, simo? ili oni nisu bitni, samo je bitno da se homici ne mogu vjencati?

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Ne zanima me tko će, kako i sa kime dijeliti svoj život i postelju, no dok produkt njihove veze, nije i ne može biti novi život (zbog spolnih ograničenja a ne bolesti) takva zajednica nije, i ne treba se nazivati bračnom zajednicom.


a tko kaze da to nije bracna zajednica? Simo031 kaze? hrvatska katolicka inicijativa kaze? kakve veze imaju djeca s brakom? tko kaze da djecu ljudi ne mogu imati van braka (na razne nacine, ne bi vjerovao - odes u Rusiju ili Indiju i platis nekoj zeni da iznese trudnocu oplodjena tvojim spermijima u nekoj klinici, ni ne kosta previse)? ili to onda nisu "prava" djeca pa te za njih nije zapravo briga?

sto je s onima koji fizioloski mogu imati djecu jedni s drugima, ali to ne zele, pa koriste kontracepciju ili su se dali sterilizirati (neces vjerovati, ima i toga)? hoces i njima zabraniti pravo na brak?

btw, digresija: hoces li se distancirati od katolickih vjeroucitelja koji se prijete malodobnoj djeci i ucjenjuju ih da ce ih rusiti na kraju skolske godine iz vjeronauka ako ne donesu dokaz da su im roditelji i rodbina na referendumu glasali "da"? ili te to, kao dobrog hrvata katolika, zapravo ne zanima, dokle se god na taj nacin moze realizirati tvoja agenda? "Zaista, kažem vam, što god učiniste jednomu od ove moje najmanje braće, meni učiniste!" (Matej 25, 40).

zasto vi konzervativni katolici mislite da na osnovu svoje vjere imate pravo nekome drugome govoriti sto smije, a sto ne smije raditi? sto je s onim: "Ljubi Gospodina Boga svojega, svim srcem svojim, i svom dušom svojom, i svim umom svojim. To je najveća i prva zapovijed. Druga je ovoj jednaka: Ljubi bližnjega svoga kao sebe samoga. O tim dvjema zapovijedima visi sav Zakon i Proroci." (Matej 22, 34-40). Gdje je tvoja ljubav za tvojega bližnjega, simo031? Ne bojis li se gnjeva boga u kojeg vjerujes? ili ti se vise svidja starozavjetni Jahve koji kao kakav hebrejski Zeus baca munje i gromove na one koji mu se ne svidjaju, pa bi i ti tako?

Kako tebi i tebi slicnima nije neugodno zvati se kršćanima, a zagovarati takvu mrznju, netoleranciju i diskriminaciju? Nadam se da ces nauciti nesto od svog novog Pape, nakon dugo vremena ste opet dobili nekoga relativno humanog i kršćanski orijentiranog da vas vodi, božja ovčice.

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.11.2013. 8:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la (Pogledaj post): ›
i to se dogodi, i sad nas je 7 milijardi na planetu ograničenih resursa, a od tih 7 jedna milijarda (milijarda!) je gladna, zedna i bolesna jer nemaju hrane, pitke vode, lijekova ni medicinske zastite. Sto ces s njima napraviti, simo? ili oni nisu bitni, samo je bitno da se homici ne mogu vjencati?

     Tema referenduma i topica nisu gladni i bolesni nego ovi drugi.
Nije upitno hoće li se istospolne zajednice moći vjenčati, nego hoće li, i može li se takva zajednica danas zvati brakom, a sutra usvajati djecu. Neka se vjenčaju, za svoju zajednicu neka koriste bilo koji drugi termin osim "brak", i neka imaju sva prava kao i bračna zajednica, a li ne i ona koja su vezana za usvajanje djece.
evil monkey je napisao/la: ›
a tko kaze da to nije bracna zajednica? Simo031 kaze? hrvatska katolicka inicijativa kaze? kakve veze imaju djeca s brakom? tko kaze da djecu ljudi ne mogu imati van braka (na razne nacine, ne bi vjerovao - odes u Rusiju ili Indiju i platis nekoj zeni da iznese trudnocu oplodjena tvojim spermijima u nekoj klinici, ni ne kosta previse)? ili to onda nisu "prava" djeca pa te za njih nije zapravo briga?

     Očito je da netko kaže da istospolna zajednica nije brak, kada je došlo do ovog referenduma. Danas, nažalost svatko tko ima novca, može kupiti sve, uključujući i dijete, što ne znači da je to dobro i normalno, i da takva osoba treba imati djecu. Djeca su uvijek prava, i to nije upitno, no propituje se jesu li roditelji u tom slučaju pravi?
evil monkey je napisao/la: ›
sto je s onima koji fizioloski mogu imati djecu jedni s drugima, ali to ne zele, pa koriste kontracepciju ili su se dali sterilizirati (neces vjerovati, ima i toga)? hoces i njima zabraniti pravo na brak?

     Na to sam ti pitanje već odgovorio, no rado ću ti ponoviti...
Kada se dogodi da se djeca počnu rađati kao produkt analnog ili oralnog sexa unutar istospolne zajednice, prvi ću zahtijevati da se zajednica dvije osobe koje su tako začele dijete naziva brak, i da imaju sva prava proizašla iz braka. Znači razlikujemo parove koji fiziološki mogu, a ne žele, i one koji žele, ali to fiziološki nije moguće zbog spolnog ograničenja.
evil monkey je napisao/la: ›
btw, digresija: hoces li se distancirati od katolickih vjeroucitelja koji se prijete malodobnoj djeci i ucjenjuju ih da ce ih rusiti na kraju skolske godine iz vjeronauka ako ne donesu dokaz da su im roditelji i rodbina na referendumu glasali "da"?

Naravno. Kada mi pokažeš dokaz koji su to svećenici činili.
evil monkey je napisao/la: ›
zasto vi konzervativni katolici mislite da na osnovu svoje vjere imate pravo nekome drugome govoriti sto smije, a sto ne smije raditi? sto je s onim: "Ljubi Gospodina Boga svojega, svim srcem svojim, i svom dušom svojom, i svim umom svojim. To je najveća i prva zapovijed. Druga je ovoj jednaka: Ljubi bližnjega svoga kao sebe samoga. O tim dvjema zapovijedima visi sav Zakon i Proroci." (Matej 22, 34-40). Gdje je tvoja ljubav za tvojega bližnjega, simo031? Ne bojis li se gnjeva boga u kojeg vjerujes? ili ti se vise svidja starozavjetni Jahve koji kao kakav hebrejski Zeus baca munje i gromove na one koji mu se ne svidjaju, pa bi i ti tako?
Kako tebi i tebi slicnima nije neugodno zvati se kršćanima, a zagovarati takvu mrznju, netoleranciju i diskriminaciju? Nadam se da ces nauciti nesto od svog novog Pape, nakon dugo vremena ste opet dobili nekoga relativno humanog i kršćanski orijentiranog da vas vodi, božja ovčice.

     Možemo se i zapitati jesmo li "mi" konzervativni ili "vi" promiskuitetni ? Baš zato što ljubimo boga i bližnjeg svoga, došlo je do ovog referenduma. Ne bojim se ničega što mi je bog namijenio, i učim na dnevnoj bazi, osobito od ljudi od kojih se ima što naučiti, ali u glavi imam svog urednika informativnog programa.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.11.2013. 13:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@evil monkey: daj molim te baci osvrt na ovaj moj post (zadnji dio). Hoćeš li ti recimo biti ta osoba zbog koje ću stati u prvi red prve osječke parade ponosa? Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.11.2013. 16:13 
Naslov:  Re: Referendum-put izmjene Ustava [Vijesti Osječke TV]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2013. 22:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

reći ću samo ovo - mislite na svoja buduća pokoljenja koja možda neće dijeliti vaš svjetonazor ili spolnu orijentaciju.paako im želite zagorčat život - Dajte!

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: