Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Referendum-put izmjene Ustava [Vijesti Osječke TV]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.10.2013. 8:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la: ›
... guzu bi grijali u socijalizmu, ali bi na pimpek navlacili znak mercedes benza...

osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile dobra

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.10.2013. 8:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la: ›
... guzu bi grijali u socijalizmu, ali bi na pimpek navlacili znak mercedes benza...

osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile dobra

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.10.2013. 2:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la: ›


Ja bih na jug, ali samo ako je more još uvijek dovoljno toplo za kupanjac Razz

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2013. 8:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Još jednom kažem da se slažem s time da je ovo bacanje novaca, ali kako je Milanović, ne tako davno rekao (kada nije htio spojiti lokalne izbore s europarlamentarnim): "Demokracija košta."

I ne vjerujem da ste se onda mnogi od vas tu bunili i zgražavali.

Po meni je u ovoj temi još jedan problem, koji nitko ne spominje, a poprilično je skandalozan: Grbin: Građani na referendumu ne mogu promijeniti Ustav.
Ustvari, izuzetno bih volio da se SDP nastavi voditi ovakvom politikom i izjavama, samo će si ubrzati svoj kraj (iako ne vidim kako misle skupiti 2/3 u Saboru i protiv odluke iz referenduma, za koju, opet napominjem, znamo kakva će biti).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2013. 9:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

referendum nebi bio ni potreban kada bi se volja gradjana postovala, ali iz dana u dan je sve jasnije da je ova vlast sljedbenica totalitaristickih metoda njihovih im oceva...
kao sto pokusavaju sprijeciti izrucenja zlocinca perkovica (danas je novi obrat u slucaju, te ce mu ipak suditi njegovi pajdasi u hrvatskoj), tako pokusavaju sprijeciti volju naroda, prvo odgadjajuci i pokusavajuci zaustaviti referendum, a sada iznoseci tvrdnje da odluka naroda na referendumu nije obvezujuca ako se njima ne svidi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2013. 11:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tranquilize je napisao/la: ›
referendum nebi bio ni potreban kada bi se volja gradjana postovala,

 Jednako tako mogli bi i reći, da referenduma ne bi bilo ni kad bi se zakon poštovao. Druga je stvar koliko je taj zakon dobar, i koliko su istinite okolnosti kojim je srpska manjina u Vukovaru dobila pravo na dvojezičnost. Do takvih okolnosti, je opet dovelo jedno drugo nepoštivanje zakona, koje im je omogućilo da se prijave u Hrvatskoj, a žive u Srbiji, a nitko ih u tome nije niti pokušao spriječiti. Situacija koju sada imamo, rezultat je nebrige i nemara institucija i građana koji su šutili dok je srpska manjina sjedila na dvije stolice.
Pred zakonom stvar je jasna. Srpska manjina u Vukovaru ima pravo na dvojezičnost, što god mi mislili o tome.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.10.2013. 11:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@simo031
Srpska manjina i LGBT populacija su i dalje najveci problemi i najveci neprijatelji ovog drustva?

Sto se referenduma tice, pa to nije skuplje od jednog Sanaderovog sata ili jedne ove provizije za neobavljen/izmisljen posao iz ovih afera..
Jebote u Hrvatskoj se demokracija zbilja kreativno tumaci.
Ja osobno mislim da bi trebalo uvesti da je glasovanje na izborima/referendumima obvezno pa kad svi izadju da vidimo je li nesto doista misljenje gradjana ili samo zainteresiranih strana..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2013. 12:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

padobranac je napisao/la (Pogledaj post): › @simo031
Srpska manjina i LGBT populacija su i dalje najveci problemi i najveci neprijatelji ovog drustva?

Više je nego očito da neki to pokušavaju tako prikazati. Osim toga, lova za koju se sudi koje - kakvim sanaderima, je beznačajna u odnosu na ono što je zapravo popljačkano i pokradeno. Što naravno ne znači da ne treba tražiti odgovornost istih.


Zadnja promjena: simo031; 28.10.2013. 12:05; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.10.2013. 12:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Apropo prijave prebivalista, bilo bi zanimljivo istraziti koliko su SVI gradjani doista na svojim adresama..
Tu bismo recimo vidjeli koliko ima prijavljenih u Vukovaru ili Belom zato jer je to PPDS pa imaju razne olaksice i pogodnosti a zive primjerice u Osijeku, nevezano za nacionalnost, pa koliko ljudi ljeti bude u Dalmaciji a nije odjavljeno/prijavljeno boraviste..pa koliko ih radi u Austriji/Italiji a nisu se odjavili (tu mislim na pola Istre i pola Sjeverozapadne Hrvatske)..
Zatim koliko bracnih parova je prijavljeno na razlicite adrese kako bi placali manje poreze na nekretnine, a zive na istoj..Kao i koliko bosanskih Hrvata ima prebivaliste i u Hrvatskoj i u BiH..
Mislim da bi policija kad bi htjela biti pravicna, mogla ici od kuce do kuce i stosta bi tu isplivalo, dakle ne samo koliko Srba doista ima u Vukovaru.
Da ne spominjem brojne razvedene koji zive skupa a razveli su se jer im to donosi brojne pogodnosti..
Nitko tu nije pretjerano cist a izvoditi samo djelomice stvari na cistac je licemjerno i pokazuje da je interes nesto drugo.

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.10.2013. 12:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako god, neka bude referendum, nadam se da ce izaci sto vise ljudi pa da ta odluka bude sto je moguce vise priblizna stvarnom stavu ljudi.
Nesreca je to sto veliki broj ljudi to ne interesira, i tu je LGBT zajednica u startu uskracena, jer kao manjina nema nikakvu sansu..
Meni oni ne smetaju i sto se mene tice dok je god seksualni odnos dobrovoljan i medju dvije odrasle jedinke, ja s tim nemam problem.
Ne pada mi na pamet odredjivati tko se s kim smije ***** jelte radit one stvari..
Ne vidim kako to nekog ugrozava, pa bih voljela to cuti od zagovornika referenduma.
Drustvo se razvija i sto je nekad bilo cudno danas je normalno. Nekad je bilo normalno spalit vjesticu na lomaci, danas Vidoviti Milan radi javno u etaru i nikoga nije briga za to.
Granice se stalno pomjeraju i da nije tako jos bismo pisali u nocne posude i bacali sadrzaj kroz prozor. Koliko ono ljudi je promjenilo spol?
Koliko ljudi ima novi organ? Uskoro ce biti normalno da imas hladnjak sa svojim rezervnim dijelovima uzgojenim od tvojih rodjenih maticnih stanica. Neke drzave su dozvolile surogat majcinstvo..neke prostituciju, neke droge, neke abortus..
Pa i sama vjecnost je nadomak ruke..
Uostalom ne bi bilo zanimljivo da je stalno sve isto. A i vec je postalo jako dosadno, bas dugo nije bila neka nova revolucija.

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2013. 14:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

padobranac je napisao/la (Pogledaj post): › Kako god, neka bude referendum, nadam se da ce izaci sto vise ljudi pa da ta odluka bude sto je moguce vise priblizna stvarnom stavu ljudi.
Nesreca je to sto veliki broj ljudi to ne interesira, i tu je LGBT zajednica u startu uskracena, jer kao manjina nema nikakvu sansu..
Meni oni ne smetaju i sto se mene tice dok je god seksualni odnos dobrovoljan i medju dvije odrasle jedinke, ja s tim nemam problem.
Ne pada mi na pamet odredjivati tko se s kim smije ***** jelte radit one stvari..
Ne vidim kako to nekog ugrozava, pa bih voljela to cuti od zagovornika referenduma...

Drustvo se razvija i sto je nekad bilo cudno danas je normalno. Nekad je bilo normalno spalit vjesticu na lomaci, danas Vidoviti Milan radi javno u etaru i nikoga nije briga za to.
Granice se stalno pomjeraju i da nije tako jos bismo pisali u nocne posude i bacali sadrzaj kroz prozor. Koliko ono ljudi je promjenilo spol?
Koliko ljudi ima novi organ? Uskoro ce biti normalno da imas hladnjak sa svojim rezervnim dijelovima uzgojenim od tvojih rodjenih maticnih stanica. Neke drzave su dozvolile surogat majcinstvo..neke prostituciju, neke droge, neke abortus..
Pa i sama vjecnost je nadomak ruke..
Uostalom ne bi bilo zanimljivo da je stalno sve isto. A i vec je postalo jako dosadno, bas dugo nije bila neka nova revolucija.


to o cemu ti pricas nema nikakve veze sa referendumom, i ocit je primjer banaliziranja i generaliziranje teme da ne kazem lazi..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pbandov
Offline
Avatar

Ukupno postova: 13
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2013. 14:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

150 milijuna kuna za promjene 2 rijeci u ustavu. 150 milijuna....sramota, cista sramota. U ovo doba krize i ne rada oni oce 150 milijuna bacit za promjenu dviju rijeci u ustavu. Kome ce to pomoci? Oce ekonomija porasti ako se to promijeni? Oce se prometna infrastruktura povecati? Oce turizam porasti? Oce se narod budit svako jutro sretan sa smijeskom na licu IAKO to jutro ne moze ni kavu popiti jer nema novca, on ce pogledati kroz prozor, promatrajuci u obzor grada, gledajuci aute kako polako prolaze cestama, skripanje šina od tramvaja, ljude kako setaju, ce, duboko udahnuti i reci, "nema veze ni sto za rizle nemam, dok je u ustavu brak zajednica izmedju zene i muskarca"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.10.2013. 9:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tranquilize je napisao/la: ›
padobranac je napisao/la (Pogledaj post): ›
Meni oni ne smetaju i sto se mene tice dok je god seksualni odnos dobrovoljan i medju dvije odrasle jedinke, ja s tim nemam problem.
Ne pada mi na pamet odredjivati tko se s kim smije ***** jelte radit one stvari..
Ne vidim kako to nekog ugrozava, pa bih voljela to cuti od zagovornika referenduma...



to o cemu ti pricas nema nikakve veze sa referendumom, i ocit je primjer banaliziranja i generaliziranje teme da ne kazem lazi..


Kako nema veze? To ce biti moj odgovor na referendumsko pitanje. Jednostavno pitam zagovornike referenduma, tj one koji zele da to bude precizirano i zacementirano u Ustavu, koji su njihovi razlozi?
Tj zasto im smeta brak homoseksualaca?
Na koji nacin ce to poremetiti njihov zivot?
Na koji nacin je to stetno za drustvo?
Molim neciji argumentirani odgovor.
Ja ne vidim kako necija ljubav i zajednistvo moze poremetiti moj zivot. Brak je jedna imovinsko-pravna formulacija odnosa dvoje ljudi iz koje proizlaze prava i obveze.
Zbog cega je bitno kojih dvoje ljudi?
Koga smeta da vidi dva muskarca kako se ljube ili dvije cure, moze okrenuti glavu. Vrlo jednostavna tehnika.

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.10.2013. 10:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

padobranac je napisao/la (Pogledaj post): ›
tranquilize je napisao/la: ›
padobranac je napisao/la (Pogledaj post): ›
Meni oni ne smetaju i sto se mene tice dok je god seksualni odnos dobrovoljan i medju dvije odrasle jedinke, ja s tim nemam problem.
Ne pada mi na pamet odredjivati tko se s kim smije ***** jelte radit one stvari..
Ne vidim kako to nekog ugrozava, pa bih voljela to cuti od zagovornika referenduma...



to o cemu ti pricas nema nikakve veze sa referendumom, i ocit je primjer banaliziranja i generaliziranje teme da ne kazem lazi..


Kako nema veze? To ce biti moj odgovor na referendumsko pitanje. Jednostavno pitam zagovornike referenduma, tj one koji zele da to bude precizirano i zacementirano u Ustavu, koji su njihovi razlozi?
Tj zasto im smeta brak homoseksualaca?
Na koji nacin ce to poremetiti njihov zivot?
Na koji nacin je to stetno za drustvo?
Molim neciji argumentirani odgovor.
Ja ne vidim kako necija ljubav i zajednistvo moze poremetiti moj zivot. Brak je jedna imovinsko-pravna formulacija odnosa dvoje ljudi iz koje proizlaze prava i obveze.
Zbog cega je bitno kojih dvoje ljudi?
Koga smeta da vidi dva muskarca kako se ljube ili dvije cure, moze okrenuti glavu. Vrlo jednostavna tehnika.


pozadina svega ovoga je borba za pravo na usvajanje djece, meni ne igra nikakvu ulogu sto oni rade ili ne rade ali smatram da se prava djece moraju zastiti (i prije nego se krene sa onom "ali djetetu je bolje u gay obitelji nego u nikakvoj", ima dovoljno hetero obitelji koje zele posvojiti djecu..) , moje je misljenje da odrastanje u takvoj "obitelji" nije dobro za razvoj djeteta

i btw cija su to prava ovdje tocno ugrozena i tko zapravo koga tlaci ? da nije to mozda interesna grupacija povezana zajednickim seksualnim opredjeljenjem koja je u stanju sprijeciti zakone, blokirati referendum i onda likovati o tome da se volja gradjana na referendumu nece postovati ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.10.2013. 10:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

No, evo i odgovora Ustavnog suda RH..
http://www.index.hr/vijesti/clanak/ustavni-sud-ono-sto-gradjani-odluce-na-referendumu-odmah-ulazi-u-ustav/708620.aspx

Meni se i dalje cini dvojbeno da bilo sto sto se odluci na referendumu moze postati pravilo..
Mogli bismo se isto tako dogovoriti i da zelimo cetvrti Rajh..
Mada, dosta je tricky ova tema..
LGBT populaciji nece se oduzeti nikakva prava, jer ih niti nemaju..odnosno onemogucava ih se u pokusaju da se pozicioniraju kao manjina i ostvare prava..
To medjutim znaci da bismo morali mjenjati i zakone koji se dotici i spolnih sloboda tj diskriminacije tih grupa..
Kako god, i dalje ne vidim sto se time dobija?
Na koji nacin LGBT brak ugrozava heteroseksualni brak, odnosno sto se dobija time sto bi se LBGT populaciji onemogucilo konzumiranje braka?
Netko? Itko?

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: