Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



[FOTO] Postavili rubnjake tamo gdje ih nije bilo

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65875
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.10.2013. 10:39 
Naslov:  [FOTO] Postavili rubnjake tamo gdje ih nije bilo
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Umjesto da uklone visoke rubnjake na stazama, nadležni su odlučili postaviti ih tamo gdje ih do sada nije bilo!

Na raskrižju Dubrovačke i Gundulićeve ulice, s obje strane prijelaza, postavljeni su rubnjaci na pješačkoj i biciklističkoj stazi iako ih do sada tamo nije bilo:




Dakle, umjesto da uklone toliko banalne, a građanima mrske smetnje na stazama, nadležni su odlučili uložiti sredstva u postavljanje novih smetnji.

Kao artikulacija potreba građana grada Osijeka BikeMyDay se već tri godine zalaže za uklanjanje rubnjaka, u čemu do sada nisu naišli ni na kakvo stvarno razumijevanje nadležnih. Osim načelnih obećanja – nažalost se ništa nije realno promijenilo.

Da su prigovori građana opravdani te kakvu štetu i smetnju rubnjaci predstavljaju biciklistima, objasnili smo u članku "Rubnjaci: nepotreban i štetan trošak".

Neprecizna odredba GUP-a

Generalni urbanistički plan grada Osijeka člankom 73. točka 10 propisuje da se "u raskrižjima i drugim mjestima gdje je predviđen prijelaz preko kolnika za pješake, bicikliste i osobe s poteškoćama u kretanju moraju ugraditi spušteni rubnjaci."

Što nadležnima znači termin spušteni rubnjaci – zapravo ne možemo zaključiti. Kao što možete vidjeti u prethodno navedenoj poveznici, osječke biciklističke staze zaista vrve raznoraznim primjerima rubnjaka.

No jedno je sigurno – termin "spušteni rubnjaci" najmanje se primjenjuje na najkvalitetniji način, to jest onako da ih biciklisti prilikom vožnje uopće ne osjete.

Kvalitetno i dugoročno rješenje ovog zaista banalnog problema bilo bi precizno propisati da se moraju ugrađivati potpuno spušteni rubnjaci, a uz to u prilogu slikovno objasniti što potpuno spušteni rubnjaci znače, kako je to lijepo objašnjeno u uputstvima za projektiranje biciklističke infrastrukture slovenskog Ministarstva za infrastrukturu:



Tekst: Ivan Podraza / BikeMyDay
Foto: BikeMyDay

Pročitajte i...
[FOTO] BikeMyDay: Rubnjaci - nepotreban i štetan trošak!
BikeMyDay se zalaže za bolju biciklističku infrastrukturu
Generalni urbanistički plan Grada Osijeka i biciklistička infrastruktura - kako to izgleda na papiru?
[FOTO] BikeMyDay: Zrinjevac - kako pokvariti i ono što valja?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.10.2013. 10:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zanimljivo da su rubnjaci izuzetno visoki u cijelom gradu posebno na parkiralištima automobila koji su ionako skučeni. Dakle liče kao bespotrebne ograde koje služe za štetu donjih djelova automobila. Nadležni bi trebali malčice pogledati po susjednim zemljama EU kako izgleda ivičnjak na parkiralištima i uopće. Ivičnjaci u gradu liče kao ograde za piliće..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
machor
Offline
Ukupno postova: 315
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2013. 11:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ekipa iz bikemyday-a stvarno više nema pametnijeg posla nego da se bavi glupostima, koliko vidim rubnjak je polegnut... ne vidim na koji način takav rubnjak nekome može smetati. Pa zar bi cesta biciklistička i pješačka staza trebale biti spojene?
Vozim godinama bicikli po svim vremenskim uvjetima i takav polegnuti rubnjak mi neće narušiti udobnost vožnje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2013. 12:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, cesta i staza trebaju biti spojene.

Pogledaj kako se to treba raditi:

http://www.bikemyday.com/2013/09/17/uputstva-za-projektiranje-biciklistickih-povrsina-slovenskog-ministarstva-za-infrastrukturu/

http://www.bikemyday.com/2013/05/07/lekcija-iz-infrastrukture-kako-uciti-na-nizozemskom-primjeru-video/

A u rubrici "Infrastruktura" imaš i više nego dovoljno primjera kvalitetne bic infrastrukture. http://www.bikemyday.com/kategorija/staze-2/

Pozdrav od "ekipe koja nema pametnijeg posla".

p.s. Voziš MTB, pretpostavljam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.10.2013. 12:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

machor je napisao/la (Pogledaj post): › ekipa iz bikemyday-a stvarno više nema pametnijeg posla nego da se bavi glupostima, koliko vidim rubnjak je polegnut... ne vidim na koji način takav rubnjak nekome može smetati. Pa zar bi cesta biciklistička i pješačka staza trebale biti spojene?
Vozim godinama bicikli po svim vremenskim uvjetima i takav polegnuti rubnjak mi neće narušiti udobnost vožnje.


Pa jel se zovu 'Bike my day', čime bi se trebali baviti uzgojem pilića i svinja?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
machor
Offline
Ukupno postova: 315
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2013. 12:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: ›
Da, cesta i staza trebaju biti spojene.

Pogledaj kako se to treba raditi:

http://www.bikemyday.com/2013/09/17/uputstva-za-projektiranje-biciklistickih-povrsina-slovenskog-ministarstva-za-infrastrukturu/

http://www.bikemyday.com/2013/05/07/lekcija-iz-infrastrukture-kako-uciti-na-nizozemskom-primjeru-video/

A u rubrici "Infrastruktura" imaš i više nego dovoljno primjera kvalitetne bic infrastrukture. http://www.bikemyday.com/kategorija/staze-2/

Pozdrav od "ekipe koja nema pametnijeg posla".

p.s. Voziš MTB, pretpostavljam.


izvan grada mtb, po gradu gradski.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
machor
Offline
Ukupno postova: 315
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2013. 12:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

RoadToNowhere je napisao/la: ›
machor je napisao/la (Pogledaj post): › ekipa iz bikemyday-a stvarno više nema pametnijeg posla nego da se bavi glupostima, koliko vidim rubnjak je polegnut... ne vidim na koji način takav rubnjak nekome može smetati. Pa zar bi cesta biciklistička i pješačka staza trebale biti spojene?
Vozim godinama bicikli po svim vremenskim uvjetima i takav polegnuti rubnjak mi neće narušiti udobnost vožnje.


Pa jel se zovu 'Bike my day', čime bi se trebali baviti uzgojem pilića i svinja?


u svemu postoji neka krajnost... mislim da u moru problema pisati o tome i nije nešto što biciklistu pretjerano opterećuje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2013. 12:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da se varaš, pogledaj komentare biciklista, koji većinom jako negativno komentiraju rubnjake, a i ostalu bic infrastrukturu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.10.2013. 13:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

biciklisticke staze u OS su katastrofalno projektirane ... vecina su ih sprdacine, a ne mnogim mjestima su i opasne.

svakako podrzavam upozoravanje na sve te probleme.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2013. 17:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A to kopaju evo već tjedan dana, a prije par mjeseci su napravili cijevi vodovoda i novi asfalt.

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wilko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 201
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2013. 19:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dolje rubnjaci! već sam nekoliko puta išao na centriranje točka zbog njihovih gluposti :/

Naravno da cesta i staza trebaju biti spojene, treba samo malo pogledati kako se to radi po ozbiljnijim zemljama, a ne izmišljati toplu vodu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
machor
Offline
Ukupno postova: 315
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2013. 11:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wilko je napisao/la: ›
dolje rubnjaci! već sam nekoliko puta išao na centriranje točka zbog njihovih gluposti :/



centriraj si sam za 5 minuta, imaš zilion videa na youtube-u, alatka za centriranje košta 1$ na ebay-u.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2013. 12:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

machor je napisao/la: ›
centriraj si sam za 5 minuta, imaš zilion videa na youtube-u, alatka za centriranje košta 1$ na ebay-u.

nije problem u centriranju, već u bic. stazama. ako je na gundulićevoj ulici bic. staza onda se valjda zna što to znači i kakva bi trebala biti, a ne tamo neka staza sa preprekama.

Nešto je drugo ako on svojim bicom piči off-road i naleti na kamenčinu po šumama pa treba ići na centriranje

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.10.2013. 13:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

machor je napisao/la (Pogledaj post): ›
wilko je napisao/la: ›
dolje rubnjaci! već sam nekoliko puta išao na centriranje točka zbog njihovih gluposti :/



centriraj si sam za 5 minuta, imaš zilion videa na youtube-u, alatka za centriranje košta 1$ na ebay-u.


Ti iskreno meni ne zvučiš kao neki redovni biciklist..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
machor
Offline
Ukupno postova: 315
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2013. 13:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: ›


Ti iskreno meni ne zvučiš kao neki redovni biciklist..


uopće nema potreba da se preseravam sa svojom kilometražom nekom na forumu, niti upuštam u ikakva dokazivanja.
Ljudi voze bicikle na centriranje kod kojekakvih majstora, koji ih deru 30 - 40 kn po točku,( dakle *2 točka * par centriranja godišnje) za upravo ono što sam naveo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: