Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



[FOTO] Glas čitatelja: "Maknite automobile s biciklističke staze!"

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65646
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2013. 8:51 
Naslov:  [FOTO] Glas čitatelja: "Maknite automobile s biciklističke staze!"
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Biciklističke staze i sve što uz to ide su, sami po sebi, odlična stvar. Problemi koji proizlaze iz takve kulture življenja baši ne. Problemi? Možda je frustracija zbog materijalne štete i općeg nemara prikladnija riječ. Pogledajte komentar popraćen fotografijama jednog vozača s osječkih ulica...

Potaknut s više vrsta "rupa" u biciklističkoj infrastrukturi grada Osijeka odlučio sam s vama podijeliti samo još neke od situacija i prizora s kojima se svi mi svakodnevno susrećemo. Iz ovoga što slijedi definitivno možemo zaključiti kako problemi ne leže samo u ”polustazama” i visokim rubnjacima već u parkiranim autima, kamionima, kantama i raznim glupostima koje možemo naći na već ionako preuskim stazama. Kako svoj mobitel uvijek nosim sa sobom, ma gdje god krenuo, nikako mi nije problem ”lupiti” pokoju fotku . S vremenom se nakupilo materijala. Pa eto uživajte…



Nismo prešli niti kilometar od mog naselja (do kojeg naravno ne postoji biciklistička staza), a već se susrećemo s prvim problemom. Kod parka Mačkamama na samom početku staze ne nalaze se samo četiri parkirana auta od čijih je svakodnevnih posjeta pekarni ulegnuta staza puna lokvi, već u daljini primjećujemo i parking za bicikle. Pravo je čudo izbjeći automobile, lokve, rupe i još ne ”naletiti” na ljude koji doslovno ”ispadaju” iz pekarne.

Ovako to izgleda iz druge perspektive:




Malo dalje na Vinkovačkoj ulici također se susrećemo s ljudima kojima parkiranje na za to predviđeno mjesto oduzima previše vremena i snage pa je zbog toga jednostavnije automobil samo ”odložiti”, naravno, a kamo drugdje nego na biciklističku stazu.



Par okreta pedala i evo nas na svim biciklistima dobro poznatoj Divaltovoj ulici, gdje se već na samom početku susrećemo s teretnim vozilom s kojeg se istovaraju prozori. Samo nekoliko koraka dalje nalazi se i ulegnuti dio staze. Razlog tomu? Upravo ovakva vozila.



Malo dalje, opet na Divaltovoj susrećemo se s automobilom čiji vlasnik biciklističku stazu smatra kao parking za svog limenog ljubimca.



Opet ta Divaltova ! Vlasnik ovog automobila odlučio je subotnje jutro započeti sa kavicom u obližnjem kafiću, već ranije poznatom po ”odlaganju” automobila na crvenoj stazi.



Nedaleko od Centra, u ulici Europske Avenije staza je zakrčena zbog drveta spremnog za zimu, još samo da ga nakon 4 dana netko i makne s biciklističke staze.



Stigli smo i do kraja male vožnje kroz grad Osijek.

Na Strossmayerovoj ulici, nama bolje znanoj kao Štrosika, nailazimo na definitivno preusku stazu kojom jedva prolazi jedan biciklist iako je postavljen znak za promet u oba smjera. Čini se kako to nije dovoljno pa nam u pomoć priskaču Toyota Hilux i čak 12 kanti za smeće koje su stanari zgrade uredno posložili po stazi.




U pozadini se također nalaze nekoliko primjeraka automobila koji sa svoja dva kotača "jaše" stazu.



Za sam kraj odlučio sam vam pokazati kako gradske borbe sa svim ovim gore nabrojanim čudima najčešće završavaju.

Nadam se da ste uživali.




(Fran Vukotić)

Još fotki:



Vinkovačka ulica..

Divaltova ulica









(Sanjin S.)

Pismo je upućeno redakciji BikeMyDay.com, a oni se s razlogom komentiraju i ptiaju sljedeće:

Koliko ste puta vidjeli da je nadležni organ ispisao kaznu za parkiranje na nogostupima i biciklističkim stazama?

S druge strane, policija svake godine revno kažnjava bicikliste. Podržavamo kažnjavanje biciklista koji voze neoprezno i opasno te izvan biciklističkih staza tamo gdje postoje, ali se odlučno protivimo kažnjavanju vožnje po nogostupu tamo gdje prikladne biciklističke infrastrukture nema – pod uvjetom da se ne radi o prebrzoj i opasnoj vožnji jer i sami znamo kako nam je zdravlje i život važniji od eventualne kazne.

Stoga se, logično, pitamo: kako "biciklirati biciklističkom" kad nam se u jednoj prosječnoj vožnji ispriječi barem pet smetnji u obliku automobila, kanti i sličnoga, a da šetače po stazama i ne spominjemo?

Nedavno smo policiji podnijeli prijedlog za pravedniju represiju prometnih prekršaja i kroz nekoliko mjeseci ćemo zatražiti izvješće o broju izrečenih upozorenja i ispisanih kazni za sve sudionike u prometu, s posebnim naglaskom na bicikliste, pješake koji šeću po stazama i vozače automobila koji su na njima parkirani.


Imate li vi zanimljivu fotografiju, priču ili video? Pišite nam na adresu elektroničke pošte redakcija[at]osijek031[dot]com ili na Osijek031.com Facebook stranici.

Kako vi komentirate prometnu kulturu u gradu?



Pročitajte i:
Zakazuje li prometna kultura Osječana?
BikeMyDay policiji podnio prijedlog za pravedniju represiju prometnih prekršaja
[FOTO] BikeMyDay: Zrinjevac - kako pokvariti i ono što valja?
[FOTO] Novi izgled parka Zrinjevac
BikeMyDay: Miss biciklističke staze [1/2]
Netko je spavao na poslu: neispravni prometni znakovi!
Rok trajanja radova – nekoliko mjeseci?
[FOTO] BikeMyDay: Rubnjaci - nepotreban i štetan trošak!
Netko je spavao na poslu: neispravni prometni znakovi!
Zakazuje li prometna kultura Osječana? [#2]


Zadnja promjena: Redakcija 031; 13.06.2013. 21:34; ukupno mijenjano 3 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Luzer13
Offline
Ukupno postova: 324
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2013. 9:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uf, dobro je, nisi mene uhvatio Wink

_________________
just run osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Luzer13
Offline
Ukupno postova: 324
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2013. 9:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od sutra fotkam ove što voze u zaranjenom smjeru Cool

_________________
just run osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
partwish
Offline
Ukupno postova: 516
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2013. 9:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Trebao je ostaviti i tablice, pa neka policija pošalje čestitke na kućne adrese! Ionako nam je proračun prazan, pa neka ga napune bahati građani. Slažem se i sa postom iznad, biciklisti redovito voze u suprotnom smjeru i moraš ih izbjegavati. Umujesto da policija piše kazne za zvona, mogli bi pisati onima koji voze u suprotnom smjeru.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Carobnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.06.2013. 10:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Treba biciklima izgrebati te automobile, pa neće više.

_________________
Ignorance is bliss!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bikemyday.com
Offline
Avatar

Ukupno postova: 28
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2013. 10:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve fotografije imamo i bez zamućenih tablica, a razlog zamućivanja je što hoćemo izbjeći eventualne "probleme" s vlasnicima automobila.

Ako nadležne interesiraju prekršitelji, a trebali bi, možemo im lako poslati fotografije.

Isto tako, podržavamo kažnjavanje svih prekršitelja, uz neke iznimke, kako smo naveli u prijedlogu za koji se nalazi poveznica u članku, tako da slobodno fotkajte. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
emerita
Offline
Ukupno postova: 21
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2013. 10:33 
Naslov:  Re: [FOTO] Glas čitatelja: "Maknite automobile s biciklističke staze!"
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da stvarno zašto se zamagljuju tablice ? kad je netko faca nek bude faca do kraja ! a ionako ne bi ništa koristilo imate pravo !
tko je jači taj tlači , bilo je i bit će

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Znanstveni novak
Offline
Ukupno postova: 95
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2013. 10:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jedan jedina riječ: nekultura. Grad razno raznih čobana.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2013. 10:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Carobnica je napisao/la: ›
Treba biciklima izgrebati te automobile, pa neće više.

     Nadam se da je ovo bila za_ebancija, jer čak i za tebe to je previše ekstremno.
Treba natjerati mjerodavne službe (u ovom slučaju policiju i komunalne redare) da rede svoj posao, i pune proračun.
Nismo rodovsko društvo, pa da sami smišljamo i provodimo zakone kako nam odgovara.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Luzer13
Offline
Ukupno postova: 324
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2013. 11:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

partwish je napisao/la: ›
Trebao je ostaviti i tablice, pa neka policija pošalje čestitke na kućne adrese! Ionako nam je proračun prazan, pa neka ga napune bahati građani. Slažem se i sa postom iznad, biciklisti redovito voze u suprotnom smjeru i moraš ih izbjegavati. Umujesto da policija piše kazne za zvona, mogli bi pisati onima koji voze u suprotnom smjeru.

ne samo bicikliste, već i vozače automobila

_________________
just run osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bili
Offline
Avatar

Ukupno postova: 92
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2013. 13:53 
Naslov:  Re: [FOTO] Glas čitatelja: "Maknite automobile s biciklističke staze!"
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ima još bisera, nije biciklistička, nego još gore - ovaj svako jutro šlajdra unazad preko trave da dostavi par gajbi odmah tu gdje je kamera, 10m od parkirališta:

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pyroclasm
Offline
Avatar

Ukupno postova: 61
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2013. 14:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja ti, recimo, kad mi se da, slučajno ogrebem auto pedalom ako je na biciklističkoj.

_________________
Chaos is the only true answer.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2013. 16:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja u ovome vidim priliku za honorarni posao, jedna ili više slika na kojoj se vidi registracija vozila koje se nepropisno parkiralo 20 % od kazne isplatiti fotografu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2013. 16:02 
Naslov:  Re: [FOTO] Glas čitatelja: "Maknite automobile s biciklističke staze!"
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bili je napisao/la (Pogledaj post): › Ima još bisera, nije biciklistička, nego još gore - ovaj svako jutro šlajdra unazad preko trave da dostavi par gajbi odmah tu gdje je kamera, 10m od parkirališta:


ovo je na sjenjaku, kod robne kuće.




a ova toyota na vinkovačkoj je mislim od gazde od pekare jumbo


Zadnja promjena: milo_moje; 07.06.2013. 16:08; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DaffyDuck
Offline
Avatar

Ukupno postova: 11
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2013. 16:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pyroclasm je napisao/la: ›
Ja ti, recimo, kad mi se da, slučajno ogrebem auto pedalom ako je na biciklističkoj.


meni se znalo omaknit da razmišljam o smislu života i otkinem retrovizor

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: