Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



[VIDEO] Pogledajte što je ostalo od 'šumice' preko Drave

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
krvavi_perec
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.05.2013. 11:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Veliko nepovjerenje izgleda vlada u hrvatskom društvu prema institucijama i osobama koje su educirane i zaposlene na poslovima kojima se bave. Tako u Hrvatskim šumama ima priličan broj šumara. Svugdje se stvaraju teorije zavjere, izmišljaju se problemi, da čovjeku pamet stane.

Ljudi ovdje izgleda misle da su djelatnici Hrvatskih šuma u nekakvom zlom pohodu da betoniziraju Hrvatsku, tj. Osijek., pa ruše drveće iz čista mira. Da nije infantilno, bilo bi i smiješno. Osim toga, treba onda locirati i političku odgovornost - to je Sdp, ministar Jakovina, i Hrvatske šume, pod vodstvom Sdp-a.

Inače,u ovoj seoskoj zemlji, Hrvatskoj, šume prekrivaju 40-ak % ukupne površine. Baš lijepo je to, pa kada ovdje više nitko ne bude živio, jer će se svi odseliti zbog posla, bit će to država za šetnju po šumi, lov, i skupljanje plodova. Bit će čist zrak, rijeke, jezera, milina. Sdp i da ima zlu namjeru, nije dovoljno sposobna stranka da betonizira ovako šumski zapuštenu zemlju, pa nema razloga za strah, forumaši, nikakvog.


Sad si i ti počeo lupetat gluposti.
Pa nije Jakovina ministar zadnjih 20 godina niti je SDP na vlasti svo to vrijeme Rolling Eyes
Da malo istražiš tematiku pročitao bi da se Šumari ophode kao da nemaju veze s državom i rade što god žele.
U svakoj županiji maltene po nekoliko Lovačkih domova u kojima se banči svako malo, a o nezakonitom izlovu i ostavljenim strvinama pogotovo u našoj županiji, ne treba ni pričati.
Da ne pričamo o Crkvi kojoj je također poklonjeno šumsko zemljište, a to sigurno nije napravio Jakovina.

_________________
Pokvareni ljudi poštuju iz straha; dobri ljudi iz ljubavi. - Aristotel
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
aardvark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 122
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.05.2013. 12:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Veliko nepovjerenje izgleda vlada u hrvatskom društvu prema institucijama i osobama koje su educirane i zaposlene na poslovima kojima se bave.

stvarno, otkud takva ničim izazvana skepsa..Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.05.2013. 14:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aardvark je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la: ›
Veliko nepovjerenje izgleda vlada u hrvatskom društvu prema institucijama i osobama koje su educirane i zaposlene na poslovima kojima se bave.

stvarno, otkud takva ničim izazvana skepsa..Rolling Eyes


Skepsa je nekada opravdana, nekada ne. Građani se vole postavljati iznad politike, kako bi pronašli krivca za svoje probleme, no političari su baš onakvi kakvo je i društvo. Trenutno vlada paranoja u Hrvatskoj. Svuda se traže zavjere, afere, histerija vlada, medijski teror bombastičnim vijestima. U takvom okruženju je najblaže rečeno nezdravo živjeti, a kamoli raditi.

No da se vratimo na temu - ovdje se radi o sječi nekih stabala, i svi ovdje prisutni kritičari misle da šumari iz Hrvatskih šuma sjeku nepotrebno, i nestručno, dok ih dosta misli da to rade s ciljem betonizacije Osijeka. Ja to ne mislim.

krvavi_perec je napisao/la: ›
Sad si i ti počeo lupetat gluposti.
Pa nije Jakovina ministar zadnjih 20 godina niti je SDP na vlasti svo to vrijeme Rolling Eyes
Da malo istražiš tematiku pročitao bi da se Šumari ophode kao da nemaju veze s državom i rade što god žele.
U svakoj županiji maltene po nekoliko Lovačkih domova u kojima se banči svako malo, a o nezakonitom izlovu i ostavljenim strvinama pogotovo u našoj županiji, ne treba ni pričati.
Da ne pričamo o Crkvi kojoj je također poklonjeno šumsko zemljište, a to sigurno nije napravio Jakovina.


Ova opservacija nema ama baš nikakve veze s temom. Jakovina je sad ministar, i sada sjeku drveće kod Kopike.

Sve ovo ostalo je točno, ali nema nikakve veze s temom, osim što donekle opravdava brigu hrvatskih građana moralista, da se nikad ništa ne radi kako valja. Hrvatske šume doista jesu sklonište za stranačke kadrove, ali kada kažu da je drveće trulo, ja sam sklon da im povjerujem, prije nego da povjerujem onima koji misle da se drveće ruši iz obijesti ili neke zle namjere.

Što će sada biti na tom mjestu, to je pravo pitanje. No i to piše u tekstu - bit će pošumljavanje, ili Sdp-ovac laže. Brzo ćemo vidjeti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
tomi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 205
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.05.2013. 14:46 
Naslov:  Re: [VIDEO] Pogledajte što je ostalo od 'šumice' preko Drave
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bolesno stablo:



Ja tu ne vidim bas da su stabla bila bolesna...

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.435639176532677.1073741827.100002597955843&type=1

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.05.2013. 14:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › No da se vratimo na temu - ovdje se radi o sječi nekih stabala, i svi ovdje prisutni kritičari misle da šumari iz Hrvatskih šuma sjeku nepotrebno, i nestručno, dok ih dosta misli da to rade s ciljem betonizacije Osijeka. Ja to ne mislim.
Ok, sad znamo sto ne mislis.

Mozes li reci sto mislis o tome da se 20 ili 30 godina tu sumu nije odrzavalo/gospodarilo njome na prikladan nacin - redovito ruseci bolesna i stara te sadeci nova stabla?

Citat: › Ova opservacija nema ama baš nikakve veze s temom. Jakovina je sad ministar, i sada sjeku drveće kod Kopike.
Iako Jakovinu smatram nesposobnjakovicem, on stvarno nema veze s tim sto se 20 ili 30 godina o sumi nije nitko brinuo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.05.2013. 15:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ono stablo blizu Doma zdravlja čija je grana prije nekoliko godina ubila gospođu Kadiru - također je izvana izgledalo zdravo. Koliko mi je poznato, ne ruše se samo bolesna nego i stara stabla.

Nekako mi se čini da je i ova tema otvorena tako da se na još jedan način okrivi trenutna osječka vlast mada ne vidim poveznicu između njih i rušenja stabala.
Postovi se pišu bez da se pročitaju prethodni ... stvarno postaje dosadnoooooo Rolling Eyes

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.05.2013. 15:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Mozes li reci sto mislis o tome da se 20 ili 30 godina tu sumu nije odrzavalo/gospodarilo njome na prikladan nacin - redovito ruseci bolesna i stara te sadeci nova stabla?

Iako Jakovinu smatram nesposobnjakovicem, on stvarno nema veze s tim sto se 20 ili 30 godina o sumi nije nitko brinuo.


Mislim da se 20 ili 30 godina šumu nije održavalo/gospodarilo njome na prikladan način. Kao što se nije gospodarilo prikladno ni s ničim drugim.

Opet, to je tužna prošlost, a sadašnjost je da su izgleda stabla trula, i da šume više nema. Posječena za mandata Jakovine. Ako je posječena bespotrebno, što neki misle, on je kriv.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
krvavi_perec
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.05.2013. 15:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaljubljena u Osijek je napisao/la: ›
Ono stablo blizu Doma zdravlja čija je grana prije nekoliko godina ubila gospođu Kadiru - također je izvana izgledalo zdravo. Koliko mi je poznato, ne ruše se samo bolesna nego i stara stabla.

Nekako mi se čini da je i ova tema otvorena tako da se na još jedan način okrivi trenutna osječka vlast mada ne vidim poveznicu između njih i rušenja stabala.
Postovi se pišu bez da se pročitaju prethodni ... stvarno postaje dosadnoooooo Rolling Eyes


Za to je zadužen Unikom, a ne HŠ.
Ti ne da se praviš mutava, nego i jesi mutava.

Molim lijepo admine da mi ne brišu rečenice, osim ako i ta Zaljubljena nije admin pa mi ona obriše. Demokracija na nivou.
Moderator: [nazvati nekog "mutavim" baš i nije neko kvalitetno korištenje prava na govor i izražavanje mišljenja]

http://www.jutarnji.hr/907-000-kn-za-smrt-zene-koju-je-ubila-grana/183292/


Zadnja promjena: krvavi_perec; 07.05.2013. 15:19; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Pokvareni ljudi poštuju iz straha; dobri ljudi iz ljubavi. - Aristotel
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.05.2013. 15:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaljubljena u Osijek je napisao/la (Pogledaj post): › Ono stablo blizu Doma zdravlja čija je grana prije nekoliko godina ubila gospođu Kadiru - također je izvana izgledalo zdravo. Koliko mi je poznato, ne ruše se samo bolesna nego i stara stabla.


i bilo je zdravo ... bila je bolesna grana koju je trebalo odrezati. sumari vrlo dobro znaju prepoznati bolesno stablo od bolesne grane

sta bi bilo da joj je za oluje pao crijep ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
krvavi_perec
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.05.2013. 15:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
aardvark je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la: ›
Veliko nepovjerenje izgleda vlada u hrvatskom društvu prema institucijama i osobama koje su educirane i zaposlene na poslovima kojima se bave.

stvarno, otkud takva ničim izazvana skepsa..Rolling Eyes


Skepsa je nekada opravdana, nekada ne. Građani se vole postavljati iznad politike, kako bi pronašli krivca za svoje probleme, no političari su baš onakvi kakvo je i društvo. Trenutno vlada paranoja u Hrvatskoj. Svuda se traže zavjere, afere, histerija vlada, medijski teror bombastičnim vijestima. U takvom okruženju je najblaže rečeno nezdravo živjeti, a kamoli raditi.

No da se vratimo na temu - ovdje se radi o sječi nekih stabala, i svi ovdje prisutni kritičari misle da šumari iz Hrvatskih šuma sjeku nepotrebno, i nestručno, dok ih dosta misli da to rade s ciljem betonizacije Osijeka. Ja to ne mislim.

krvavi_perec je napisao/la: ›
Sad si i ti počeo lupetat gluposti.
Pa nije Jakovina ministar zadnjih 20 godina niti je SDP na vlasti svo to vrijeme Rolling Eyes
Da malo istražiš tematiku pročitao bi da se Šumari ophode kao da nemaju veze s državom i rade što god žele.
U svakoj županiji maltene po nekoliko Lovačkih domova u kojima se banči svako malo, a o nezakonitom izlovu i ostavljenim strvinama pogotovo u našoj županiji, ne treba ni pričati.
Da ne pričamo o Crkvi kojoj je također poklonjeno šumsko zemljište, a to sigurno nije napravio Jakovina.


Ova opservacija nema ama baš nikakve veze s temom. Jakovina je sad ministar, i sada sjeku drveće kod Kopike.

Sve ovo ostalo je točno, ali nema nikakve veze s temom, osim što donekle opravdava brigu hrvatskih građana moralista, da se nikad ništa ne radi kako valja. Hrvatske šume doista jesu sklonište za stranačke kadrove, ali kada kažu da je drveće trulo, ja sam sklon da im povjerujem, prije nego da povjerujem onima koji misle da se drveće ruši iz obijesti ili neke zle namjere.

Što će sada biti na tom mjestu, to je pravo pitanje. No i to piše u tekstu - bit će pošumljavanje, ili Sdp-ovac laže. Brzo ćemo vidjeti.


Taj SDP-ovac, Boris Ljubojević je došao na čelo tek prošle godine u srpnju, tako da ni on ne može biti odgovoran za 20 godina nebrige.



http://www.glas-slavonije.hr/171714/7/Ljubojevic-novi-sef-osjecke-Uprave-suma

_________________
Pokvareni ljudi poštuju iz straha; dobri ljudi iz ljubavi. - Aristotel
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.05.2013. 15:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I meni na auto padne grana za oluje pa ne mislim da treba sve sravnati sa zemljom. I slažem se, šumar zna što je bolesna grana, a što stablo! Hortikultura zahtjeva znanje i planiranje..

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.05.2013. 15:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

krvavi_perec je napisao/la: ›
zaljubljena u Osijek je napisao/la: ›
Ono stablo blizu Doma zdravlja čija je grana prije nekoliko godina ubila gospođu Kadiru - također je izvana izgledalo zdravo. Koliko mi je poznato, ne ruše se samo bolesna nego i stara stabla.

Nekako mi se čini da je i ova tema otvorena tako da se na još jedan način okrivi trenutna osječka vlast mada ne vidim poveznicu između njih i rušenja stabala.
Postovi se pišu bez da se pročitaju prethodni ... stvarno postaje dosadnoooooo Rolling Eyes


Za to je zadužen Unikom, a ne HŠ.
Ne samo da se praviš, nego i jesi mutava.

http://www.jutarnji.hr/907-000-kn-za-smrt-zene-koju-je-ubila-grana/183292/

Ako sam ja mutava, onda si ti tupav i ne razumiješ što pišem. Nije u mom postu bitan Unikom ili HŠ nego stabla za koje stručnjaci kažu da ih se treba rušiti. Sad ste svi stručnjaci i ne bi rušili, a kad se dogodi nesreća - onda tražite krivca u istima koje sad pljujete zbog rušenja. Jeste li sigurni da se to mjesto neće pošumiti??

Još se nije rodio tko bi narodu ugodio!!

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.05.2013. 15:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la (Pogledaj post): › I slažem se, šumar zna što je bolesna grana, a što stablo! Hortikultura zahtjeva znanje i planiranje..


...što lokalni "šumari" s iskustvom očito ne znaju, jer ne bi napravili ovakvu glupost, pa utaman da je i svako drvo bilo bolesno.......

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.05.2013. 15:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se...

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
krvavi_perec
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.05.2013. 15:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaljubljena u Osijek je napisao/la: ›
krvavi_perec je napisao/la: ›
zaljubljena u Osijek je napisao/la: ›
Ono stablo blizu Doma zdravlja čija je grana prije nekoliko godina ubila gospođu Kadiru - također je izvana izgledalo zdravo. Koliko mi je poznato, ne ruše se samo bolesna nego i stara stabla.

Nekako mi se čini da je i ova tema otvorena tako da se na još jedan način okrivi trenutna osječka vlast mada ne vidim poveznicu između njih i rušenja stabala.
Postovi se pišu bez da se pročitaju prethodni ... stvarno postaje dosadnoooooo Rolling Eyes


Za to je zadužen Unikom, a ne HŠ.
Ne samo da se praviš, nego i jesi mutava.

http://www.jutarnji.hr/907-000-kn-za-smrt-zene-koju-je-ubila-grana/183292/

Ako sam ja mutava, onda si ti tupav i ne razumiješ što pišem. Nije u mom postu bitan Unikom ili HŠ nego stabla za koje stručnjaci kažu da ih se treba rušiti. Sad ste svi stručnjaci i ne bi rušili, a kad se dogodi nesreća - onda tražite krivca u istima koje sad pljujete zbog rušenja. Jeste li sigurni da se to mjesto neće pošumiti??

Još se nije rodio tko bi narodu ugodio!!


Bitna je nadležnost jer svatko ima svoje stručnjake, Unikom ima svoje - HŠ svoje,
a konkretno ovdje je riječ o HŠ i o Šumici koja je pod nadležnosti HŠ.
To je i naslov topica, šta spominješ stvari koje nemaju veze s temom i onda još pišeš gluposti
"Nekako mi se čini da je i ova tema otvorena tako da se na još jedan način okrivi trenutna osječka vlast mada ne vidim poveznicu između njih i rušenja stabala."
Mutava.

_________________
Pokvareni ljudi poštuju iz straha; dobri ljudi iz ljubavi. - Aristotel
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: