Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



[VIDEO] Pogledajte što je ostalo od 'šumice' preko Drave

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
dim
Offline
Ukupno postova: 168
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.05.2013. 16:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Možda sva stabla i nisu bolesna, no ako se radi o topoli, a pretežno je ona onda je njen vijek trajanja prilično kratak i vrijeme za eksploataciju. Koliko vidim ostavljana su neka stabla koja su mala ali če se razviti i ako je pameti onda to treba stručno popuniti sa nekim dugotrajnim vrstama drveća te tako napraviti lijep park-rekreacionu zonu. Ovo do sada je iz daleka izgledalo dobro, ali svemu jednom dođe kraj i ponavljam ako ima pameti ponovo će biti jedno9g dana lijepo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.05.2013. 16:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...jednog dana svakako.....čim za jedno 10tak godina naraste ponovno šumica zdravih stabala....do tada ćem gledati rupu, jer netko nije mogao biti pametan pa to raditi sustavno, odnosno kako je i potrebno....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
N.N.
Offline
Ukupno postova: 290
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.05.2013. 16:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dim je napisao/la: ›
Možda sva stabla i nisu bolesna, no ako se radi o topoli, a pretežno je ona onda je njen vijek trajanja prilično kratak i vrijeme za eksploataciju. Koliko vidim ostavljana su neka stabla koja su mala ali če se razviti i ako je pameti onda to treba stručno popuniti sa nekim dugotrajnim vrstama drveća te tako napraviti lijep park-rekreacionu zonu. Ovo do sada je iz daleka izgledalo dobro, ali svemu jednom dođe kraj i ponavljam ako ima pameti ponovo će biti jedno9g dana lijepo.


Upravo tako, vecinom je topola koju se reze nakon 20ak godina, po tome i treba sasjeci cijelu sumu. Ali da se radilo kako spada islo bi se postepeno a ne sve odjednom.
Netko je spominjo ta drva za grijanje, topola je smece, najlosije toplinske vrijednosti, a cijena koju HŠ traze za metar je apsurdno visoka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wild child
Offline
Avatar

Ukupno postova: 54
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.05.2013. 16:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaljubljena u Osijek je napisao/la: ›


Oni na pozicijama se sigurno ne griju na drva Cool
[/quote]

da, ali vrle vjerojatno imaju kamine za romantiku po najnovijim dizajnerskim pravilima, i pale drva iz cefa a ne da im bude toplo.. (na to sam ciljala Very Happy )

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.05.2013. 16:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam bila neki dan u šumici, ako se to više može nazvati tako, i ostala sam zaprepašćena prizorom. To je bila šumica prije, sad je to više park, pošto su dobar dio šume srezali, i sad komotno s mosta možeš vidjeti što i tko radi tamo. To dovoljno govori koliko su posjekli... Meni je to šokantno i sramotno jer su oazu mira pretvorili u neki "šumica-park", izgubila je svoju čar i bit. Ja ne znam kome to zaista ide u prilog, jer sva stabla koja su posjećena nisu čak ni bolesna niti su bila pred padanje, dakle netko je zas*ao. Al eto bar će se netko od ovih koji nisu "za*rali" imati čime grijati cijelu zimu...

_________________
Budi to što jesi i uvijek kaži ono što misliš, jer oni kojima to smeta nisu bitni, oni koji su bitni njima to ne smeta.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
N.N.
Offline
Ukupno postova: 290
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.05.2013. 17:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

RoadToNowhere je napisao/la (Pogledaj post): › Ja ne znam kome to zaista ide u prilog, jer sva stabla koja su posjećena nisu čak ni bolesna niti su bila pred padanje, dakle netko je zas*ao. Al eto bar će se netko od ovih koji nisu "za*rali" imati čime grijati cijelu zimu...



Nit je tko zasrao ( barem ne sad, proslih 20 godina netko je), niti ce se netko grijati na to. To je glupa topola koja se reze nakon 20 godina, a ova je i do 50. Toplinska vrijednos je niska i nitko tko se grije na drva ne kupuje topolu, pilane ju ne zele jer je drvece puno gelera i ne isplati se unistit pilu. HŠ traze 30 eura po metru, a za te novce se dobije mnogostruko bolje drvo za grijanje.
Samo se nadam da nece opet posaditi topolu jer brzo raste pa da se sto prije popuni taj prostor.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!Klick
Offline
Ukupno postova: 269
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.05.2013. 17:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U pravu ste svi koji sumnjate u svoju stručnost glede rušenja stabala. Niste stručni po toj tematici niti sam ja nešto posebno no školovanjem ponešto sam učio o tom. Neki prijatelji su mi šumarski fakultet završili i slažu se da nije trebao biti toliki masakr već možda nekih 5% više ostaviti no rekoh bi da od šume ne vidite stablo. Naime radi se o tom da je šuma zapuštena bila i nije održavana pa je bolje ukloniti većinu stabala i posaditi planski novu šumu da bi se mogla lakše i kvalitetno održavati. O tome se radi točno i stručno a ne o zavjeri. E sad vi pljujte koliko hoćete ovo za razliku od vašeg ipak stručno mišljenje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.05.2013. 19:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vjerujem da će struka odraditi svoj dio zadaće uklonuti što ne valja i zasaditi zdrava mlada stabla . Barem da se desi tako što u našoj prljavoj politici u gradu, da poratne ekipe koje se još drže običaja dugo na vlasti kao u onom mračnom komunizmu, i tek žale za ponekom trulom šumicom..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.05.2013. 19:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lehi je napisao/la (Pogledaj post): › .... kao u onom mračnom komunizmu, i tek žale za ponekom trulom šumicom..


je*em mater onome ko je upalio svjetlo

i trulije je sve ostalo nego sto je bila ta sumica Smile


ali drago mi je za ovaj autogol ... odlican predizborni salto mortale Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MacaPapucharica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3162
Lokacija: tu.
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.05.2013. 22:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam šumarske struke i nemam pojma o šumarstvu, kao niti većina komentatora ovdje. Ne razlikujem zdravo drvo od bolesnoga, niti ono koje treba srušiti od onog kojeg ne treba. No, evo što sam našla u časopisu "Hrvatske šume" :

http://casopis.hrsume.hr/pdf/197.pdf#page=18

Prije nego počnem srati o nečemu čemu nemam pojma, malo ću ipak pričekati da vidim što će se napraviti, hoće li se pošumiti i posaditi grmlje i drveće, kako je rečeno u članku. Kažu da hoće. Možda hoće. MOžda neće. A možda su u šumi. Wink
E, pa, živi bili pa vidjeli.

_________________
naivna k'o francuska sobarica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
krvavi_perec
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.05.2013. 22:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo što piše:

"U suradnji s Gradom Osijekom i udrugom Pannonian, Hrvatske šume počele su sanaciju šume na lijevoj obali Drave u Osijeku. Riječ je o vrlo delikatnom zahvatu, jer se nalazi na vrlo prometnom pješačkom pravcu pored šetnice uz Dravu, gdje su stara stabla predstavljala opasnost za građane.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na području Tvrđavice, od poznatog osječkog pješačkog mosta pa sve do Športsko rekreativnog centra Copacabana, Hrvatske šume su započele radove na
sanaciji šume uz dravsku šetnicu. Sjeverozapadni dio
uz kupalište te šuma između popularne Kopike i pješačkog mosta ovih dana je puna radnika Hrvatskih šuma koji u navedenom području uklanjaju stabla topole, stara više od 50 godina, koja predstavljaju opasnost za građane. Stabla koja su već nekoliko godina predmet rasprave i upozorenja od strane šumarske struke, konačno će biti uklonjena, tako da će građani Osijeka moći bez straha uživati u omiljenoj šetnici koja se smatra simbolom grada.
U šumi postoji trim-staza koja već godinama služi kao borilište poznatom osječkom natjecanju u ekstremnim sportovima – Pannonian Challengeu. U suradnji sa gradom Osijekom, gdje je dana suglasnost te udrugom Pannonian, davno najavljivana sanacija konačno je započela.
- Dogovorili smo se sa Hrvatskim šumama da se stara šuma
zapadno od Kopike uredi, prorijedi i sanira. Postavit ćemo i opremu za vježbanje na otvorenom. Na taj način, lijeva obala Drave
konačno dobiva sportsko rekreacijski izgled koji smo željeli – istaknuo je prilikom obilaska radilišta osječki gradonačelnik Krešimir Bubalo.
Šuma ukupne površine 10 ha dobit će tako novo ruho. Niža i zdrava stabla neće se dirati, kako bi hladovina i dalje štitila natjecatelje i posjetitelje Pannonian Challengea. Uklanjanjem starih, trulih i opasnih stabala, osim što se povećava sigurnost ljubitelja ekstremnih sportova, daje priliku mladim i zdravim stablima da dođu do prostora, svjetla i hrane.
- Sanacija se obavlja u suradnji sa Gradom Osijekom gdje
je dana suglasnost za početak radova. Cilj nam je unaprjeđenje
zdravstvenog stanja, te poticanje rasta autohtone vegetacije i pomlađivanje cijele šume. Nakon uklanjanja odabranih stabala, a u skladu s vegetacijskim ciklusom, bit će obavljeno pošumljavanje autohtonim vrstama drveća, - naglasio je voditelj osječke podružnice Boris Ljubojević.
Gradski dužnosnici i stratezi razvijaju projekte na daljnjem uređenjima lijeve obale Drave. Već je počelo uređenje Slavonskog botaničkog vrta koji će se posaditi u nastavku šetnice, od mosta prema Zoološkom vrtu, gdje će biti posađeno 30 autohtonih slavonskih vrsta drveća te 35 vrsta grmlja. Uz pojedina stabla i grmove bit će postavljene informativne ploče, s opisima pojedine vrste, a sjenica s klupama i stolovima, uređena u slavonskom stilu, omogućit će održavanje terenske nastave za učenike i studente."
Tekst: Goran Vincenc


Zadnja promjena: krvavi_perec; 08.05.2013. 8:26; ukupno mijenjano 2 put/a.

_________________
Pokvareni ljudi poštuju iz straha; dobri ljudi iz ljubavi. - Aristotel
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.05.2013. 3:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kakva god tema bila zavrsi se na hdssb.u :=) da hrvatske sume nekim slucajem nisu odlucile sanirati to podruce i da je netko zbog toga nastradao tema bi opet bio hdssb Very Happy dajte malo maste o vi silni propagandisti i kvazi politicari...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.05.2013. 8:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...uh....nadam se da će netko iz Panoniana službeno demantirati gore citiranu rečenicu.....
...@Klick, što se tiče ove rečenice: "Neki prijatelji su mi šumarski fakultet završili i slažu se da nije trebao biti toliki masakr već možda nekih 5% više ostaviti no rekoh bi da od šume ne vidite stablo" - većina ljudi na ovom topiku je izrekla isto mišljenje (da se nije trebalo to sve napraviti odjednom, već postupno i to unazad zadnjih 20 godina opće nebrige)....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
valent
Offline
Ukupno postova: 172
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.05.2013. 15:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo i službenii odgovor:
http://www.zeleni-osijek.hr/uklanjanje-stabala-u-popularnoj-osjeCkoj-sumici_56_n

Očito je da su se svi zeleni davno prodali za fotelje i to treba sve razjebati... mladi GDJE STE?!?!

Sramota me što sam osječanin. U Zagrebu su se ljudi okupili i SPAVALI na drvima kada su im htjeli posjeći par komada, nama cijelu šumu posjeku i svi samo sliježu ramenima, lajkaju i pišu dopise.

I ja sam jedan od tih, i sramota me.

Gdje nam je ekološka svijest? I gdje su nam muda da se suprotstavimo uništavanju zelenila u Osijeku? Kada će više biti dosta? Kada zadnje drvo posijeku biti će prekasno.

_________________
pratite me na twitteru - www.twitter.com/valentt
blog: http://kernelreloaded.blog385.com
linux, anime, spirituality, windsurf, wireless, ronjenje, pametne kuće, zwave
registered as user #367004 with the Linux Counter, http://counter.li.org.
ICQ: 2125241, Skype: valent.turkovic, MSN: [email protected]
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.05.2013. 18:49 
Naslov:  Re: [VIDEO] Pogledajte što je ostalo od 'šumice' preko Drave
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne mogu vjerovati šta čitam...najveći i glavni dušebrižnik ovog foruma piše kako se u šumici samo nalaze drkomani,narkomani i biciklisti...pa zadavio bi te ko mačku sad najrađe,boli me briga što će mi admini lupiti ban. To je isto kao da ja kažem ma srušite tu staru smrdljivu katerdralu,tamo se ionako okupljaju samo babetine koje su griješile cijelog života pa se pred kraj odlučile pokajati i prebaciti na krepost. Godinama siješ gluposti ali čovječe sad si stvarno dno dna i talog!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
 



 Skoči u forum: