Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



[VIDEO] Pogledajte što je ostalo od 'šumice' preko Drave

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
N.N.
Offline
Ukupno postova: 290
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.05.2013. 22:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ta suma je stvarno bila u katastrofalnom stanju, topola i preko 50 godina starosti ( a reze ju se nakon 20).
Nema sumlje da je ovo trebalo napraviti i to nema veze ni sa politikom ni sa pannonianom, ali sta se radilo od rata tamo? Zasto 20 godina nitko nije postupno rusio i sadio to je drugo pitanje. Da su HŠ radile svoj posao i postepeno obnavljale ne bi sada imali ovu smjesnu sumu gdje su ostala 3 stabla bez krosnje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Carobnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.05.2013. 23:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Šmrc, sad ćemo se kuhati na Pannonianu. Zar nisu mogli posjeći samo ona najopasnija stabla? Zašto nisu zadnjih 20 godina polako rezali i pošumljavali?

Koliko je ovaj SDP-ovac na čelu Hrvatskih šuma u Osijeku?

Hvala ovakvom gradonačelniku, koji je dao posjeći šumu kako bi pridobio Pannonijaše. Zašto nije prije 4 godine tražio rezanje dijela i pošumljavanje?! Sad bi bilo koliko toliko stabala i hlada. Sramota!

_________________
Ignorance is bliss!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.05.2013. 23:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ta šumica je bila oaza mira gdje se mogao čuti prekrasan pjev ptica, poglavito grdelina... predlažem kad su već sve sasjekli neka asfaltiraju ili poploče kao trg Slobode. Kad je već ruglo, neka bude do kraja ...

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Ro3y
Offline
Ukupno postova: 132
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.05.2013. 23:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da nitko tko ovdje nešto govori protiv sječe stabala nije zadnjih 10 godina prošetao tom šumom.

Ima puno trulih stabala koja jedva čekaju da padnu, a premda je to naplavno područje, poslje svake veće poplave nekoliko drveča se je znalo s korjenom izvrnuti i izčupati iz zemlje i pasti preko staze.

Iako kritika stoji, mogli su svake 2-3-4-5 godina posječi stabla koja su trula i zasaditi nova, i tako bi šuma išla ukorak i konstantno bi bila takva kakva je, umjesto tipičnog hrvatskog: "Ima vremena, napravit će mo kada to budemo morali napraviti, pa će mo napraviti kako treba."

_________________
Fuš King!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.05.2013. 1:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
zen031 je napisao/la: ›
HdSSb si je ponovno napravio medvjeđu uslugu, misleći da su ovime kupili skejtere i bajkere, koji ionako većinom ne glasuju za njih. A građanima su dali lijepu poruku tko su i što su, i to pred izbore.


Treba biti u stanju pročitati cijeli tekst. To jest problem naše nacije, neinformiranost, ili pogrešna informiranost, neobrazovanost, i tako dalje.

Jer ovdje lijepo piše da drveće sijeku iz Hrvatskih šuma, državne firme koju kontrolira Sdp, pa je čak i ovdje intervjuirani funkcioner Ljubojević član Sdp-a i na listi Sdp-a za županijsku skupštinu na predstojećim izborima.

Zatim ovdje piše da se stabla ruše jer su opasna, i da skejt park ni milimetar ne ulazi u posječeni dio.

I što mi dobijemo na ovom sve manje razumnom forumu, u prvom komentaru? Napad na Hdssb. Pa ako ćemo već napadati Hdssb, a nisam štedio tipkovnicu otkako su na vlasti, onda barem neka to bude pristojno i sa točnim informacijama. U protivnom upadamo u blato osječke politike, koje je duboko da mu se ne vidi dna.

I patetične slike, ovakvih prizora neće biti - ne znam što se time hoće reći, jer se u Osijeku u zadnje vrijeme glasovi pokušavaju dobiti intenzivnom sadnjom drveća, upravo zbog ovakvih patetičnih seratora, kojima je šuma za rekreaciju najvažniji gradski sadržaj. To što izlaze statistički podaci o gospodarskoj propasti, uslijed koje se smanjuje broj stanovnika, izgleda nikome nije važno - pa mi ćemo umjesto Bubala možda imati Vrkića, a njemu je na listi prioriteta na prvom mjestu sumanuto uređenje promenade, i to sa ukradenim, plagiranim projektom, dakle, ionako se ovdje ništa promijeniti neće, građani to nisu zaslužili.

Jasno je da mnogi ne čitaju napisano (još je žalosnije ako pročitaju, a ne razumiju ili ne žele razumjeti).
Odavno sam primijetila da je ovdje pljuvanje postalo "olimpijska disciplina" i mnogima jedini razlog pisanja.
Često sam ranije hvalila ovaj portal, ali me žalosti u što se pretvorio Sad

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 2  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.05.2013. 8:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...nikako nisam pobornik uništavanja šuma na bilo koji način, ali ovdje je problem samo jedan: ovo se trebalo raditi puno prije i nikako ne tako naglo i odjednom.....nisam šumarske struke, ali sve ima svoj vijek trajanja, pa tako i ovo....
...ne znam čemu se uopće čitav taj dio raskrčio, obzirom da Panonian nema veze s tim dijelom...
...i zanima me koliko je metar tih drva što ih HŠ sada prodaju.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.05.2013. 8:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Napomena: "Važno je napomenuti da ovo rušenje nema veze s novim skate parkom, koji se gradi na prostoru Kopike i niti milimetra ne ulazi u 'šumicu'." nije pisala kad sam postavio svoj komentar.

A radi li se zaista o tome da su sva stabla bila stara i predstavljala opasnost, možete sami vidjeti u video prilogu, ili ovdje: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.435639176532677.1073741827.100002597955843&type=1

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wild child
Offline
Avatar

Ukupno postova: 54
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.05.2013. 8:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da je zbog pannoniana, bilo bi u neku ruku opravdano jer smatram da trebaju bolji i veci prostor..

Ali sad kad vidim da to nema veze s time, mislim da je malo previse..ok, bila je to sikara, samo su međedi i vukovi falili unutra, ali ona golotinja koju sad gledamo svakodnevno je definitivno previse..ovo nema veze sa uredenjem, ovo je ubojstvo!

Mora da je nekome na poziviji trebalo dobrih par metara drva za zimu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.05.2013. 10:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wild child je napisao/la: ›
Mora da je nekome na poziviji trebalo dobrih par metara drva za zimu...

Oni na pozicijama se sigurno ne griju na drva Cool

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.05.2013. 10:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

krvavi_perec je napisao/la (Pogledaj post): ›
... Što su Hrvatske šume radile 20 godina ...


pa primale plaću kao i ostale državne firme ... men najsmješnije od svega što se svi sad pjenimo a možemo svirat kurcu u kratke talase ... a onda će doć izbori i nikom se neće dat na izbore

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.05.2013. 10:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bitno je malo galamiti po medijima ..izbori su nek se nešto radi.. Briga gradonačelnika za šumicu koliko samo ima važnijih stvari u gradu i ništa..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
moonshiner
Offline
Avatar

Ukupno postova: 101
Lokacija: Third Mall from the Sun
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.05.2013. 10:46 
Naslov:  Re: [VIDEO] Pogledajte što je ostalo od 'šumice' preko Drave
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znam što bih rekao, ali sve bi se brzo cenzuriralo.

Samo me zanima znaju li djelatnici Hrvatskih šuma što je to zapravo šuma? Šuma nije gradski park, nije drvored u nekoj ulici, već prilično složen i jedinstven ekosustav. Jednostavnim guglanjem pojma 'šumarstvo', dođemo do ovoga:

'Šumarstvu je cilj poznavati šume i šumske ekosustave i potrajno (obnovljivo) njima gospodariti na opću korist pojedinca, društva i čovječanstva. To znači da se materijal iz šume može uzimati, a da ga u šumi ne bude manje, već više.'

Dajte dotucite grad do kraja već jednom: prilagodite ove leteće kante za zaprašivanje komaraca da mogu nositi beton i neka naprave 2-3 leta i ispuste teret gdje god vide zeleno.

_________________
I mjesečina može biti pogled na svijet.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.05.2013. 11:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Veliko nepovjerenje izgleda vlada u hrvatskom društvu prema institucijama i osobama koje su educirane i zaposlene na poslovima kojima se bave. Tako u Hrvatskim šumama ima priličan broj šumara. Svugdje se stvaraju teorije zavjere, izmišljaju se problemi, da čovjeku pamet stane.

Ljudi ovdje izgleda misle da su djelatnici Hrvatskih šuma u nekakvom zlom pohodu da betoniziraju Hrvatsku, tj. Osijek., pa ruše drveće iz čista mira. Da nije infantilno, bilo bi i smiješno. Osim toga, treba onda locirati i političku odgovornost - to je Sdp, ministar Jakovina, i Hrvatske šume, pod vodstvom Sdp-a.

Inače,u ovoj seoskoj zemlji, Hrvatskoj, šume prekrivaju 40-ak % ukupne površine. Baš lijepo je to, pa kada ovdje više nitko ne bude živio, jer će se svi odseliti zbog posla, bit će to država za šetnju po šumi, lov, i skupljanje plodova. Bit će čist zrak, rijeke, jezera, milina. Sdp i da ima zlu namjeru, nije dovoljno sposobna stranka da betonizira ovako šumski zapuštenu zemlju, pa nema razloga za strah, forumaši, nikakvog.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.05.2013. 11:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Veliko nepovjerenje izgleda vlada u hrvatskom društvu prema institucijama i osobama koje su educirane i zaposlene na poslovima kojima se bave. Tako u Hrvatskim šumama ima priličan broj šumara. Svugdje se stvaraju teorije zavjere, izmišljaju se problemi, da čovjeku pamet stane.

Ljudi ovdje izgleda misle da su djelatnici Hrvatskih šuma u nekakvom zlom pohodu da betoniziraju Hrvatsku, tj. Osijek., pa ruše drveće iz čista mira. Da nije infantilno, bilo bi i smiješno. Osim toga, treba onda locirati i političku odgovornost - to je Sdp, ministar Jakovina, i Hrvatske šume, pod vodstvom Sdp-a.

Inače,u ovoj seoskoj zemlji, Hrvatskoj, šume prekrivaju 40-ak % ukupne površine. Baš lijepo je to, pa kada ovdje više nitko ne bude živio, jer će se svi odseliti zbog posla, bit će to država za šetnju po šumi, lov, i skupljanje plodova. Bit će čist zrak, rijeke, jezera, milina. Sdp i da ima zlu namjeru, nije dovoljno sposobna stranka da betonizira ovako šumski zapuštenu zemlju, pa nema razloga za strah, forumaši, nikakvog.
osijek031.com smile osijek031.com smile

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KillaBEEZ
Offline
Avatar

Ukupno postova: 321
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.05.2013. 11:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bio sam zaista zaprepašten koliko je posječeno. Sigurno ima starih i oštećenih stabala, ali posječi cijelu šumu?! Tamo sada ima drveća kao u nekoj gradskoj ulici.
Baš sam volio trčati kroz šumu...hladovina, tišina i mir, svježina...
Ta šuma bila je jedno od prepoznatljivih obilježja našeg Grada!


Zadnja promjena: KillaBEEZ; 07.05.2013. 11:43; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
In omnia paratus.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: