Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Istraživanja na životinjama

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.07.2006. 13:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la: ›
@wendy kad liječnik kaže da voli svoje pacijente i da bi spavao sa njima onda je to normalno. A kad veterinar to izjavi onda je to sodomija i mučenje životinja. Mislim da bi mi ljubav prema životinjama utjecala na objektivnu prosudbu, te iste dovela u opasnost. Najviše mrzim ljubitelje životinja koji si umišljaju da oni najbolje poznaju što njihov ljubimac obožava, te njihova sebičnost kada životinju kojoj je lagodan način života isti produžio za dvostruko, pokušavaju joj još produžiti. Takva životinja počne patiti zbog starosnih promjena, a vlasnik uz pomoć raznih lijekova produžuje njegovu patnju. E vidiš to ne volim. Ah da zadnja životinja s kojom sam imao posla danas je bila juneća četvrt na kuki u rashladnoj komorici, a mogu ti reći da je bila i ukusna, onako sa gljivama mislim da se to zvalo Stroganoff ili sl.


konačno jedna pametna i od veterinara!!!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.07.2006. 22:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eh a što je tu bilo pametno-?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.07.2006. 9:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da ne spavaš s kućnim ljubimcima jer je to sodomija Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.07.2006. 11:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stvarno??? Smile

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.07.2006. 0:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Danas je moderno voljeti životinje.

A šampon kojim ste oprali kosu, spojevi u juhama iz vrećice, preparat koji uzimate za nokte - sve je prokušano na životinjama.

Deklaratorno, svi smo mi prijatelji životinja, gay-friendly, zagovornici prava djece, manjina, žena i volova - ali kad treba odustati od voljenoga preparata u fensi-šmensi šarenoj kutijičici - e ondak druga pjesma.

S druge strane, to je vjerojatno u redu, jer bez takvih testiranja bili bi u mraku, a pitanje je samo financijske prirode tko bi ih i gdje obavio ilegalnije i beskrupuloznije.

I Miljenko Jergović se sam sebi posro usta kad se oglasio u vezi lomljenjem kosti psima.
Novinari koji su vijesti bacali kao perje s nebodera nisu se potrudili objaviti neke demantije, istražiti što se zapravo i u kojim uvjetima događalo...

Sit sam te naivnosti u našem medijskom prostoru.

Kao što je wendy napisala negdje dalje, svaki starac što gleda na igralište je pedofil danas. Svaki eskperiment je monstruozna eugenika, svaki put kad netko izmlati ženu zavrtio je evolucijski kotač u rikverc...

Blah, zijev.

P.S. Nitko nije zamrzio tenis zbog činjenice da se najfinije žice za reket prave od mačjih crijeva. I nitko od vas neće u smrtnoj opasnosti odbiti usluge dežurnog kirurga samo zato što i on ima konce od gorenavedena materijala.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.07.2006. 0:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobro, neke se stvari još uvijek ne mogu zamijeniti.
Ali opet tvrdim da se 90% testiranja na životinjama može zamijeniti nečim drugim. Npr., u školama i na fakultetima. Nito mi ne može tvrditi da tehnologija nije toliko napredovala da se hrpa toga ne može naučiti na simulacijama. Pa zašto se toliko proučavaju i seciraju životinje nego da im se upozna anatomija. I onda fino u kompjuter i adio... Ono što se ne može, može se raditi na već bolesnim životinjama. Ne moraju im se bolesti izazivati kako bi ih liječili.
Kao što je jedan veterinar na ovu temu izjavio proser (da se nježno izrazim). Pitao je prisutne kako bi zalijepili kornjačin napukli oklop. Neće sigurno koristiti žbuku i slično, bla, bla... nego će pogledati u knjigu i vidjeti da se oklop lijepi dvokomponentnim ljepilom.
Super, ali ne moraju se lomiti kornjačini oklopi da bi se to saznalo. Mogu se iskoristiti kornjače koje su same slomile oklop.
A što je najgore, lomili su se oklopi. I rezale uši. I spaljivala dlaka. I rezala koža. I izazivali tumori...
Ok, što je učinjeno, učinjeno je. Ali stvarno za mnogo toga nema više potrebe.

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.07.2006. 2:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije mi cilj moralizirati niti se koristiti bilo čime kako bih pokušala promijeniti nečije mišljenje. Htjela sam samo potaknuti na razmišljanje. Ali, oni koji se ne protive pokusima na životinjama ni malo, teško da će promijeniti svoje mišljenje.

Stvarno ne želim ulaziti u konflikte, pa ću određene postove ignorirati.

Što se tiče reketa i mačjih crijeva… mačka baš mora biti živa kako bi se došlo do njenih crijeva? Odnosno, krivo sam se izrazila, crijeva moraju biti od mačke koja je ubijena, a nije uginula prirodnom smrću ili u prometnoj nesreći? Taj primjer ne pije vodu, premda je vjerojatno bilo pomalo simbolično «rečeno» Wink

Sasvim je normalno da nećemo odbiti koristiti medicinske proizvode koji su nekada davno bili testirani na životinjama. To bi bilo prilično blesavo i donijelo bi nova istraživanja i nove probleme. Ali, nije u tome stvar. Ne možemo, ni da želimo, mijenjati nešto što se događalo stotinama godina prije. Ali možemo znatno promijeniti ono što se događa trenutno ili će se dogoditi u budućnosti.

Neka oni kojima je glavni argument za istraživanje na životinjama taj kako svi koristimo lijekove testirane na taj način, shvate da je problem u onome što se događa sada.
U prošlosti nisu bile dostupne alternativne metode, kao što je situacija danas. Ljudi, dakle, i nisu baš imali izbora. No, sada je situacija drukčija. Ako se odvoji više novca i vremena, živa bića će biti pošteđena patnje, a rezultati će za čovjeka biti još djelotvorniji.

Ne želim biti patetična, ali činjenica je da su životinje ŽIVA BIĆA i da je samo po sebi jasno da tako s njima treba postupati.

Zanima me još, misle li baš svi da su svi oni kojima je stalo do životinja gay-friendly u najmanju ruku, ako ne i da su svi gay?! Ako to nije predrasuda, ne znam što jest. Mislim, nema ništa loše u tome «biti gay-friendly», ali to je individualna stvar svakog pojedinca i ne znam što bi to povezivalo sa ljubavi pojedinca prema životinjama.
I zašto se sve koji vole životinje posprdno naziva «Prijateljima životinja»?

To je jedna udruga koja djeluje na svom području i koja za to ima svoje metode, koje ja baš ne želim komentirati jer se u x stvari ne slažem s njima. A gdje god se zauzmem za neku životinju, nazivaju me baš tako.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.07.2006. 8:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
Danas je moderno voljeti životinje.

A šampon kojim ste oprali kosu, spojevi u juhama iz vrećice, preparat koji uzimate za nokte - sve je prokušano na životinjama.

Deklaratorno, svi smo mi prijatelji životinja, gay-friendly, zagovornici prava djece, manjina, žena i volova - ali kad treba odustati od voljenoga preparata u fensi-šmensi šarenoj kutijičici - e ondak druga pjesma.

S druge strane, to je vjerojatno u redu, jer bez takvih testiranja bili bi u mraku, a pitanje je samo financijske prirode tko bi ih i gdje obavio ilegalnije i beskrupuloznije.

I Miljenko Jergović se sam sebi posro usta kad se oglasio u vezi lomljenjem kosti psima.
Novinari koji su vijesti bacali kao perje s nebodera nisu se potrudili objaviti neke demantije, istražiti što se zapravo i u kojim uvjetima događalo...

Sit sam te naivnosti u našem medijskom prostoru.

Kao što je wendy napisala negdje dalje, svaki starac što gleda na igralište je pedofil danas. Svaki eskperiment je monstruozna eugenika, svaki put kad netko izmlati ženu zavrtio je evolucijski kotač u rikverc...

Blah, zijev.

P.S. Nitko nije zamrzio tenis zbog činjenice da se najfinije žice za reket prave od mačjih crijeva. I nitko od vas neće u smrtnoj opasnosti odbiti usluge dežurnog kirurga samo zato što i on ima konce od gorenavedena materijala.


Ne znam jesmo si sad dobri pa jel ti se smijem obraćati, ali pokušam, pa ignoriraj ako ti se ne da... Smile
Jest da je moderno voljeti životinje. To je istina. I jest da smo mnogi licemjeri u određenoj mjeri, pa sam i sama to priznala u jednom od prethodnih postova (kvragu, pa jedem hranu životinjskog podrijetla, je li?), međutim, to nije opravdanje da, ako se smijem poslužiti tvojom metaforom i dalje vrtimo evolucijski kotač u rikverc: ne vjerujem da bi humanost trebala biti selektivna i odnositi se samo na neke ljude i ne na životinje. Ako smo u prošlosti i imali opravdanje da zlostavljamo životinje, sad smo valjda (a možda sam idealistica) dosegli stupanj razvoja u kojem se pitanje istraživanja na životinjama može postaviti kao moralno, a ne tehničko pitanje. Na razini teorije, možemo razgovarati o tome, na razini prakse još uvijek ne znamo dovoljno. No treba se nadati da će jednom pitanje istraživanja na životinjama biti stvar prošlosti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.07.2006. 11:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la: ›
No treba se nadati da će jednom pitanje istraživanja na životinjama biti stvar prošlosti...


Hoće, kad dovoljno razviju ljudske klonove, pa budu istraživanja obavljali na njima! Zašto se obavljaju istraživanja na životinjama, zašto se sijeku prašume, zašto se već ne vozimo na vodu... Zato jer to trenutno nije u interesu vladajućem lobiju. Vladajućem na svjetskoj razini, ne ove kod nas što misle da upravljaju nečim bitnim. Dok se njima iz nekog razloga ne promijeni interes, možemo mi raspravljati o tome do mile volje. Ali, ok, bar je zabavno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.07.2006. 11:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la: ›
No treba se nadati da će jednom pitanje istraživanja na životinjama biti stvar prošlosti...


Hoće, kad dovoljno razviju ljudske klonove, pa budu istraživanja obavljali na njima! Zašto se obavljaju istraživanja na životinjama, zašto se sijeku prašume, zašto se već ne vozimo na vodu... Zato jer to trenutno nije u interesu vladajućem lobiju. Vladajućem na svjetskoj razini, ne ove kod nas što misle da upravljaju nečim bitnim. Dok se njima iz nekog razloga ne promijeni interes, možemo mi raspravljati o tome do mile volje. Ali, ok, bar je zabavno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.07.2006. 11:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la: ›
No treba se nadati da će jednom pitanje istraživanja na životinjama biti stvar prošlosti...


Hoće, kad dovoljno razviju ljudske klonove, pa budu istraživanja obavljali na njima! Zašto se obavljaju istraživanja na životinjama, zašto se sijeku prašume, zašto se već ne vozimo na vodu... Zato jer to trenutno nije u interesu vladajućem lobiju. Vladajućem na svjetskoj razini, ne ove kod nas što misle da upravljaju nečim bitnim. Dok se njima iz nekog razloga ne promijeni interes, možemo mi raspravljati o tome do mile volje. Ali, ok, bar je zabavno.
Btw, mislim da ste krivo shvatili 8, pa povezali "prijatelje životinja" s gay-friendly (kako bljutav politički korektni termin!) osobama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.07.2006. 11:32 
Naslov:  Re: Istraživanja na životinjama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la: ›
No treba se nadati da će jednom pitanje istraživanja na životinjama biti stvar prošlosti...


Hoće, kad dovoljno razviju ljudske klonove, pa budu istraživanja obavljali na njima! Zašto se obavljaju istraživanja na životinjama, zašto se sijeku prašume, zašto se već ne vozimo na vodu... Zato jer to trenutno nije u interesu vladajućem lobiju. Vladajućem na svjetskoj razini, ne ove kod nas što misle da upravljaju nečim bitnim. Dok se njima iz nekog razloga ne promijeni interes, možemo mi raspravljati o tome do mile volje. Ali, ok, bar je zabavno.
Btw, mislim da ste krivo shvatili 8, pa povezali "prijatelje životinja" s gay-friendly (kako bljutav politički korektni termin!) osobama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.07.2006. 11:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne trebaju ljudski klonovi da bi se provodilo istraživanje na ljudima. U doba Hitlera i nakon njega, nije se još znalo kakve su posljedice od radioaktivnog zračenja i ostalih opasnih tvari. Istraživanja su se provodila na ljudima (mahom na Židovima, ako se ne varam), a posljedice su bile katastrofalne. Nakon što su istraživanja provedena, shvatilo se da se moraju zataškati jer su bila preokrutna. Stoga su se, da bi potvrdili teorije, sva istraživanja ponovila na životinjama.
Stoga duboko vjerujem da se istraživanja na ljudima vode i dan danas, ali što se ne zna...

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.07.2006. 15:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
Sit sam te naivnosti u našem medijskom prostoru.


hm...prosvjetli nas, o bwana!
ja mrzim tenis, there you go.

btw -
htio sam napisati dugi i lijepi post kako sam zapravo protiv istrazivanja na zivotinjama, ali - tko sam ja? onak, reket koji imam je najbolje u svom platnom razredu, dakle - ima macja crijeva. ne sjetim se provjeriti da li je proizvod koji koristim testiran na zivotinjama. da saznam da je, ne bi me natjeralo da ga promjenim.
covjek sam od branda, ako mi se nes svidja, svidja. jebiga, zao mi je ako je testirano na zivotinjama. cim ga koristim znaci da nije ni jednu zivotinju ozlijedio.

opet, ako sam za zastitu zivotinja, kako mogu biti dovoljno licemjeran da jedem meso, jaja, ubijam muhe i slicne stetocine, spricam komarce, ne micem zamke za miseve koje pronadjem, ne prijavljujem susjede koji drze zivinu u "nezivinarnim" uvjetima...?

iskreno, volio bih da se prestane eksperimentirati na zivotinjama. ali nemam ni zivaca ni namjere pocinjati borbu. mozda zvuci harsh i jesam mila dusica i osjecajan i sve, ali naucili su me da budem realan. jebiga.

ma serem samo jer sam gladan , ne shvacajte me ozbiljno(stvarno se cudno ponasam kad sam gladan)

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.07.2006. 16:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma ja mislim da ste vi svi zabrijali na neke modernističke fore. Kada budem vidio u Billi da je košara za djecu Doma Ivice Šestak ispunjenija od one za napuštene životinje. I kad ne budem viđao kako ljudi kopaju po kontejnerima. I kad budem viđao umiljate pit bulove, i vlasnike koji čiste za svojim seronjama, i djecu u pješćanicima koja se ne igraju sa psećim govnima. I kad ne budem viđao izgladnjele ljude i jebene židove koji peru po Libanonu onda cu se zauzeti za prava životinja naročito mrava jer oni najviše rade od svih a nikoga to baš i nije briga

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: