Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Jedan, dva, Osječka! Pogledajte nove video spotove za Osječko pivo! [VIDEO]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.05.2012. 12:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Crni Tetrijeb je napisao/la: ›
Da povučemo jednu paralelu sa Splićanima.


Povlačim. I još mi je više neugodno zbog Splićana. Zbog barem dvije stvari: Keruma i odvratno glupe serije. Ako već njima nije. A trebalo bi im biti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.05.2012. 12:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ništa me ne čudi, razina poseljačenosti je tolika da se i ono malo građanskog duha jedva bori da preživi....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Crni Tetrijeb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 54
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.05.2012. 13:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la: ›
Crni Tetrijeb je napisao/la: ›
Da povučemo jednu paralelu sa Splićanima.


Povlačim. I još mi je više neugodno zbog Splićana. Zbog barem dvije stvari: Keruma i odvratno glupe serije. Ako već njima nije. A trebalo bi im biti.


Ehh, da barem mi snjimimo neku seriju ili film, ali ja to neću doživjeti za svog života.
Tu se radi o najobičnijoj izloženosti. Što više izlažeš ostale svojom "kulturom" to si jači. Sjeti se kako je zg sleng u samim počecima (90tih) parao uši, poslije su se ljudi priviknuli i ukapirali neke stvari. Isto tako i s tim splitskim serijama koje su glupe bez daljnjeg, ali nakon nekog vremena pokupiš taj njihov đir, nonšalantnost, pa ako hoćeš i romantičarski touch. Stvar je u tome što je iskonsko, nepatvoreno.

Isto tako i s pivom. Mislim pa sam Osijek je seoce u globalnom smislu, a na državnom polugrad. Kakvu bi mi to urbanost trebali prodavati zagrepčanima? Uostalom oni i imaju svoje pivo i osječko nije namjenjeno njima.
A taj dobrodušni, provincijalni, ne izvještačeni đir uopće ne mora biti loš, u moru gluposti koje se vrte na tv-u.

I treće, ja sam uvjeren da ima ljudi u Zg, koji čisto iz predrasude i zato što na etiketi piše OSJEČKO neće nikada kupiti to pivo. I tu 1000 reklama ne može pomoći. Da ima neko neutralno ime, možda bi im bolje išlo. Tako da ko njih jebe.
Meni je bitno da Riječanin i Spličanin imaju na polici u konzumu osječko, i možda će netko tko se zasiti ožujskog čisto za promjenu kupiti osječko. Čisto jer je izložen reklami. Dakle osječko se treba stalno reklamirati i s dobrim i lošim i srednje lošim reklamama. Najgora je nikakva reklama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oggy031
Offline
Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.05.2012. 13:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bolje da su ovo stavili za reklamu... :



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.05.2012. 13:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...bolje....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jedan_iz_mase
Offline
Avatar

Ukupno postova: 173
Lokacija: Tu negdje, u masi
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.05.2012. 13:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Crni Tetrijeb je napisao/la (Pogledaj post): › Dakle osječko se treba stalno reklamirati i s dobrim i lošim i srednje lošim reklamama. Najgora je nikakva reklama.


Čitam riječi marketinškog stručnjaka i divim se. Očito novac uopće nije bitan, bitno je samo da se snimaju i emitiraju reklame, pa makar kakve.
Kvalitetan proizvod se prodaje i bez reklame. Gdje si ikad na TVu vidio reklamu za iPhone? Loša reklama će otjerati kupce bez obzira na proizvod, zar je to toliko teško shvatiti?
Bolje imati odličan proizvod bez ikakvih marketinških akcija, nego odličan proizvod s lošim reklamama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Crni Tetrijeb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 54
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.05.2012. 13:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jedan_iz_mase je napisao/la: ›
Crni Tetrijeb je napisao/la (Pogledaj post): › Dakle osječko se treba stalno reklamirati i s dobrim i lošim i srednje lošim reklamama. Najgora je nikakva reklama.


Čitam riječi marketinškog stručnjaka i divim se. Očito novac uopće nije bitan, bitno je samo da se snimaju i emitiraju reklame, pa makar kakve.


Ne bi vjerovao ali takvim gotovo nepoznatim proizvodima bitna je bilo kakva reklama. Ljudima tek treba usaditi da tamo daleko, daleko u Osijeku postoji neko pivo. Kad im se to usadi za otprilike 1 do 2 godine. Onda se može ići na ozbiljnije reklamiranje. Uostalom taj proizvod mora imati pokriće. Mora Riječanin skužit da je crno osječko ipak nešto. Ali to se pročuje brzo i bez reklame.

Inače sam dizajn etikete osječkog mi je možda i najbolje u Hr.
I ne nisam nikakav marketinški stručnjak, nemoj me vrijeđat.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Subo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 32
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.05.2012. 14:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›



Tupanima u Osječkoj pivovari, firmi na samrti, možemo samo poručiti da su opet bacili novce. Umjesto još jednog takvog poteza u budućnosti, umjesto novog Brukete i Mekena, malo zagrijati stolice, i smisliti nešto novo, ako je to nemoguće, a jest, onda angažirati kreativne ljude iz Osijeka, kojih ima, i koji će za puno manje novaca napraviti daleko bolji proizvod.




Bruketa i Žinić su najnagrađivaniji hrvatski dvojac koji radi po cijeloj regiji... Da ste malo popratili događanja, vidjeli bi da je Osječka pivovara nakon redizajna boce odustala od svih njihovih planova i ideja te kompletni re-branding koji se radio NIJE odrađen. Ali, najlakše pljunuti preko 031 i povezati s Glavašem (btw kamiondžija Koman se sudio s tim Glavašem koji je htio instalirati Gucića)

Inače, reklame su očaj živi, PIVA??! OSJEČKA PIVA?! Za osječko pivo? Ne, to je već nedostatak mozga... Bolje da su uzeli dva Igora i profurali lokal-patriotizam ili ljude koji žicaju za pivo ili napravili natječaj da će s 10 tisuća kuna nagraditi najbolju reklamu... Ovo je sramota i užas...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.05.2012. 14:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

....pa da - zapravo meni je uho zaderalo "piva".....ovdje nikad nije bilo pive, ovdje se uvijek pilo pivo......ali, bilo da je 'vako ili 'nako - imbecilna reklama koji nikoga neće potaknuti da popije osječko.......

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.05.2012. 14:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Crni Tetrijeb je napisao/la: ›
treba vremena da reklame postanu bolje...


Reklama je ili dobra ili nije. Nikakvo vrijeme ju neće popraviti. Isto tako, da su dali nekome tko zna posao, ova tvoja rečenica ne bi bila potrebna.

Furati se na lokalpatriotizam, pa u reklami spomenuti "piva", k tome još snimiti reklamu izvan Osijeka ili Slavonije - je idiotizam.

Subo je napisao/la: ›
Bruketa i Žinić su najnagrađivaniji hrvatski dvojac koji radi po cijeloj regiji... Da ste malo popratili događanja, vidjeli bi da je Osječka pivovara nakon redizajna boce odustala od svih njihovih planova i ideja te kompletni re-branding koji se radio NIJE odrađen...


Koliko sam upoznat, nije pivovara odustala nego su B&Ž otpilili pivovaru - zbog marketinških "stručnjaka" u samoj pivovari.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.05.2012. 14:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jedan_iz_mase je napisao/la (Pogledaj post): ›
Crni Tetrijeb je napisao/la (Pogledaj post): › Dakle osječko se treba stalno reklamirati i s dobrim i lošim i srednje lošim reklamama. Najgora je nikakva reklama.


Čitam riječi marketinškog stručnjaka i divim se. Očito novac uopće nije bitan, bitno je samo da se snimaju i emitiraju reklame, pa makar kakve.
Kvalitetan proizvod se prodaje i bez reklame. Gdje si ikad na TVu vidio reklamu za iPhone? Loša reklama će otjerati kupce bez obzira na proizvod, zar je to toliko teško shvatiti?
Bolje imati odličan proizvod bez ikakvih marketinških akcija, nego odličan proizvod s lošim reklamama.

haha sve marketinski strucnjak do strucnjaka, puna su kina, tv , novine i portali reklama za iphone i apple samo sto ih ovi znaju ljepo nenametljivo plasirati, tipa u 90% hollywoodskih filmova mac.ovi , iphoni itd... apple logo viri iz svake desete scene...

al kao sto je netko vec spomenuo orjentacija na regiju je dobar izbor (mada su reklame tesko smece) jer sumnjam da osjecka pivovara trenutno ima dovoljno novaca za totalno rebrandiranje osjeckoga piva kao sireg nacionalnog proizvoda (mada kvalitetom parira ostalim pivovarama), pogotovo ne usred agresivnih kampanja ostalih vecih pivovara uoci eura...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Crni Tetrijeb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 54
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.05.2012. 15:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vidjet ćemo ljudi, bitno je da nije agresivna..Sumnjam da će proci ko onaj mali grafiter kojeg je cijela hr ismijavala i pozivala na linč.
U svakom slučaju mora se pitati druge, mi tu jednostavno nismo ni mjerodavni ni objektivni. Često je ono što mislimo da je bzvz. na nama samima drugome lijepo.
Uuuh sad već serem opasno Very Happy Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.05.2012. 15:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pričamo o nekom vremenu koje je potrebno da se pivo brendira!? WTF?

Pa, majku mu j****, imamo najstarije pivo u državi. Koliko je još potrebno da se za njega čuje? Kao da se reklame snimaju na mjesečnoj bazi pa se svako malo mijenjaju na TVu. Nove će doći za koju godinu, a do tada zbog ovakvog seljačluka teško da će porasti prodaja osječkog u Rijeci. Uvjeren sam da ga tamo nema. Sposobnost marketinške i komercijalne službe osječke pivovare je na nimalo zavidnom nivou jer to isto osječko ne možeš naći u svakoj birtiji u Osijeku. Wink

Ako potežemo lokalitet, čemu reklama na nacionalnoj televiziji. Neka su sretni sa par tisuća ljudi koji ga piju i gotovo. Za to im reklame nisu potrebne.

_________________
Imali smo i većih problema pa ih nismo riješili!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Crni Tetrijeb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 54
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.05.2012. 16:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vidiš ja sam baš od nekih Riječana čuo pohvale..Ali su istaknuli još da im je totalno glupo to konstanto forsiranje da je pivo PRVO HRVATSKO..Pa šta sad s tim ako i je najstarije?? Koga briga za to. Bitno je ono po čemu se razlikuje i kakvo je.
Po meni je osječko onako pravo muško pivo, slično Skopskom (malo gorči)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali od čače
Offline
Ukupno postova: 413
Lokacija: selo veselo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.05.2012. 23:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Baš su supika reklame

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: