Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Edukacija i kažnjavanje biciklista

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.03.2012. 6:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alonso i moonshiner, bravo na fotkama i tekstu.

Dok god smo aktivni promjene će ići na bolje.

Meni npr. najviše smetaju:

1. očajno napravljeni rubnjaci i slične prepreke na stazi
2. pješaci i vozila na stazi
3. policija koja je prestroga prema biciklistima a preblaga prema drugim sudionicima u prometu
4. "promašene" bic staze tipa ono kod eurodoma, ili ova u europskoj aveniji i sad u štrosiki, koja nije dovoljno široka za prolaz 2 bicikla. u svezi s ovom točkom, smatram da se takve staze "prave" (ako to tako možemo nazvati) samo da se grad može pohvaliti novim kilometrima staza i da se može lova strpati u nečiji džep. ako se ne varam, staze takve širine se protive nekom propisu (mislim da je bilo na BMD, ali mi se ne da sad tražiti Very Happy)

5. (MOŽDA I NAJVAŽNIJE) nekulturni biciklisti. npr. vožnja jedna pored drugog na stazi dok ususret dolazi drugi biciklist, nepažljivost pri skretanju, prolazak kraj drugog biciklista vozeći bez ruku na upravljaču (što smatram nepažljivošću prema kolegi biciklistu), edukativnim akcijama, aktivnošću samih biciklista i BMD-a, itd...

sve u svemu, čini mi se da će promjene, kao i u svemu, biti postupne, ali ne bi bilo na odmet utjecati da se malo ubrzaju, npr. iscrtavanjem više oznaka na bic. stazama, edukacijskim akcijama policije, aktivnošću samih biciklista i BMD-a, itd...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjevevica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 72
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.03.2012. 7:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

možda bi stvarno trebali fotke poslat mailom osječkoj policiji,ja sam im jednom slala neki upit i odgovorili su mi..
ova bic.staza u štrosi je stvarno smješna,ono malo što su ocrtali i prekinili na pol puta kao da im je nestalo boje .onak....pfffffff

_________________
tko ne voli sarmu,
ne voli ni ljude osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.03.2012. 7:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Policija bi u svakom slučaju trebala na ulice i kažnjavati redom SVE koji krše prometna pravila i stvaraju probleme drugim sudionicima u prometu...bili oni pješaci,biciklisti,vozači automobila ili skutera...
a ne iživljavati se na određenoj skupini...
hvala Bogu pa prekršaja ima toliko da se ne bi morali truditi previše da ih nađu...

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.03.2012. 10:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fear of the dark je napisao/la: ›
Policija bi u svakom slučaju trebala na ulice i kažnjavati redom SVE koji krše prometna pravila i stvaraju probleme drugim sudionicima u prometu...bili oni pješaci,biciklisti,vozači automobila ili skutera...
a ne iživljavati se na određenoj skupini...
hvala Bogu pa prekršaja ima toliko da se ne bi morali truditi previše da ih nađu...

Upravo u tome je stvar, izgleda da vrijede nekakvi dvostruki standardi.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Korina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 416
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.03.2012. 11:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moram priznati da sam JEDNOM vidjela kako je ispisana kazna motoru koji je parkirao na biciklističkoj stazi taman ispred onih kino izloga kod kokičara u centru, ali to je samo kapljica u oceanu.
Definitivno ću počet fotkat kao forumaši iznad, iživljavanje policije na biciklistima stvarno nema smisla. Nisu svi jednaki.

_________________
dobro, gdje je taj kulen? osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.03.2012. 14:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ima jedan motor koji je STALNO parkiran poslije Eurodoma prema gradu, ne vjerujem da je taj dobio kaznu ili bar kakvo upozorenje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
moonshiner
Offline
Avatar

Ukupno postova: 101
Lokacija: Third Mall from the Sun
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.03.2012. 17:23 
Naslov:  Re: Edukacija i kažnjavanje biciklista
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Umjesto da bude prva koja će - zbog prirode posla - upozoravati na nelogičnosti nekog zakona sa stanjem na terenu jer je to u interesu svih građana kojima bi trebali služiti, policija je otkrila 'zlatnu koku' koju može kažnjavati zbog manjkavog zakona koji je doista opasan za život biciklista.

Članak 48. (samo dio)

vozila koja se kreću sporije od tramvaja i drugih vozila koja se kreću cestom po tramvajskim tračnicama ugrađenim uz rub kolnika, moraju se kretati na takvoj udaljenosti od tramvajskih tračnica da ne ometaju kretanje tramvaja i drugih vozila koja se kreću dijelom kolnika s ugrađenim tračnicama


Dakle, gdje vozi bicikl? Ako idem biciklom Radićevom od kolodvora prema Europskoj aveniji, kako to izvesti?

Više bih volio da naglasak policije bude na edukaciji (što je teže), a ne na kažnjavanju (što je lakše). Samo što se njihova edukacija najčešće svede na papagajsko citiranje članaka zakona.

_________________
I mjesečina može biti pogled na svijet.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stamba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 69
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2012. 15:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: ›
Koliko ljudi kažnjavate na križanju Vukovarske i Keršovanijeve gdje pješaci redovito prelaze pješački na crveno?


Ako govorimo o južnoj strani Vukovarske, na križanju sa Keršovanijevom(jednosmjernoj od Vukovarske) - tamo je semafor totalni idiotluk. Dok je crveno na semaforu za pješake, crveno je i autima na Vukovarskoj, a oni sa preke strane ne smiju prijeći Vukovarsku. A kad se uplai zeleno pješacima - upali se i autima koji koji onda moraju prvo propustiti pješake, jer su oni mali crveno kad i auti!? A što se prelasaka na crveno tiče - tu su biciklisti ipak u debeloj "prednosti" (u postotcima) nad pješacima - ni ne pogledaju da li mogu proći, samo prođu - gledam ih svakodnevno (dok čekam na semaforu, isto na biciklu!) - od 7 do 77, a bakica se onda još i čudi i ljuti što im onaj u autu trubi. A da nije bilo ABS-a - prijelom kuka najmanje ...
A dalo bi se pričati i o stajan ju na stop - dom zdravlja je dušu dao za presrat se dok voziš auto, a bicikl ti proleti pola metra ispred haube ...

Kao što netko reče - prometna kultura nam je na zavidnom nivou Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2012. 16:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Žao mi je što nisam slikao, ali neki dan na promenadi stoji postavljena terasa s par stolova i stolica na biciklističkoj stazi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
moonshiner
Offline
Avatar

Ukupno postova: 101
Lokacija: Third Mall from the Sun
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2012. 22:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stamba je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ako govorimo o južnoj strani Vukovarske, na križanju sa Keršovanijevom(jednosmjernoj od Vukovarske) - tamo je semafor totalni idiotluk. Dok je crveno na semaforu za pješake, crveno je i autima na Vukovarskoj, a oni sa preke strane ne smiju prijeći Vukovarsku. A kad se uplai zeleno pješacima - upali se i autima koji koji onda moraju prvo propustiti pješake, jer su oni mali crveno kad i auti!?

Slažem se, jedino ne znam je li nekada bila drugačija regulacija prometa na tom dijelu pa je ovo neki zaostatak iz tih vremena ili što?

Mislim da kod Doma zdravlja nitko nikoga ne vidi na vrijeme, a svi jure. Tamo bi trebao biti ovaj semafor s Vukovarske Laughing

_________________
I mjesečina može biti pogled na svijet.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.04.2012. 22:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo jedna prikladna pjesma za našu vlast Very Happy



_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjevevica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 72
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.04.2012. 9:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boost je napisao/la (Pogledaj post): › Žao mi je što nisam slikao, ali neki dan na promenadi stoji postavljena terasa s par stolova i stolica na biciklističkoj stazi.

ima fotka na bike my day

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2012. 12:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

moonshiner je napisao/la: ›
Umjesto da bude prva koja će - zbog prirode posla - upozoravati na nelogičnosti nekog zakona sa stanjem na terenu jer je to u interesu svih građana kojima bi trebali služiti, policija je otkrila 'zlatnu koku' koju može kažnjavati zbog manjkavog zakona koji je doista opasan za život biciklista.

Članak 48. (samo dio)

vozila koja se kreću sporije od tramvaja i drugih vozila koja se kreću cestom po tramvajskim tračnicama ugrađenim uz rub kolnika, moraju se kretati na takvoj udaljenosti od tramvajskih tračnica da ne ometaju kretanje tramvaja i drugih vozila koja se kreću dijelom kolnika s ugrađenim tračnicama


Dakle, gdje vozi bicikl? Ako idem biciklom Radićevom od kolodvora prema Europskoj aveniji, kako to izvesti?

Više bih volio da naglasak policije bude na edukaciji (što je teže), a ne na kažnjavanju (što je lakše). Samo što se njihova edukacija najčešće svede na papagajsko citiranje članaka zakona.


Zakon će svatko tumačiti onako kako mu u danom trenutku odgovara, a policija će u konkretnom slučaju reći da nisi morao voziti bicikl ako za to ne postoje uvjeti (dakle nema biciklističke staze, a cesta je konstruirana kako već je), te da si trebao sići s njega i gurati ga hodajući po p. stazi.

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
moonshiner
Offline
Avatar

Ukupno postova: 101
Lokacija: Third Mall from the Sun
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2012. 12:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

123456 je napisao/la (Pogledaj post): ›
moonshiner je napisao/la: ›
Umjesto da bude prva koja će - zbog prirode posla - upozoravati na nelogičnosti nekog zakona sa stanjem na terenu jer je to u interesu svih građana kojima bi trebali služiti, policija je otkrila 'zlatnu koku' koju može kažnjavati zbog manjkavog zakona koji je doista opasan za život biciklista.

Članak 48. (samo dio)

vozila koja se kreću sporije od tramvaja i drugih vozila koja se kreću cestom po tramvajskim tračnicama ugrađenim uz rub kolnika, moraju se kretati na takvoj udaljenosti od tramvajskih tračnica da ne ometaju kretanje tramvaja i drugih vozila koja se kreću dijelom kolnika s ugrađenim tračnicama


Dakle, gdje vozi bicikl? Ako idem biciklom Radićevom od kolodvora prema Europskoj aveniji, kako to izvesti?

Više bih volio da naglasak policije bude na edukaciji (što je teže), a ne na kažnjavanju (što je lakše). Samo što se njihova edukacija najčešće svede na papagajsko citiranje članaka zakona.


Zakon će svatko tumačiti onako kako mu u danom trenutku odgovara, a policija će u konkretnom slučaju reći da nisi morao voziti bicikl ako za to ne postoje uvjeti (dakle nema biciklističke staze, a cesta je konstruirana kako već je), te da si trebao sići s njega i gurati ga hodajući po p. stazi.

Slažem se, ali što god oni rekli - ide u prilog biciklista. Reći će da sam mogao ići okolnim cestama, da sam mogao sići s bicikla, ali tu se onda otvara bezbroj drugih pitanja tipa ako bicikl mora biti na cesti, onda i cesta mora biti za bicikl, a ne da postoji cijela ulica gdje bicikl kao prijevozno sredstvo ne može i ne smije sudjelovati u prometu. U tom bi slučaju trebao postojati neki znak, zar ne? A i da postoji, kako bi ga 15-godišnjak na biciklu ili osoba bez vozačke dozvole znala protumačiti?

Takve stvari mene smetaju, osobito kad se njima bavi Odjel za sigurnost prometa na cestama. Ne možeš na cestu poslati osobu koja ne zna i ne mora znati pravila i propise, jednostavno ne možeš.

I policiji je jasno da je zakon manjkav, nelogičan i glup, ali posao im je provoditi ga. Kao što je prodavačima posao uvjeriti te da je roba u njihovoj trgovini vrhunska premda možda znaju da nije.

_________________
I mjesečina može biti pogled na svijet.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2012. 15:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Točno tako, dakle postoje prometnica koje ne omogućuju sigurno prometovanje biciklom i na njima bi, tumačeći izravno po slovu zakona, trebalo bicikl gurati ili se voziti drugim, alternativnim smjerovima kako si već napisao i sl.
Ili se naravno možemo siliti i dokazivati da smo u pravu, što može rezultirati upravo ovakvim razgovorom između policajca, koga sam gore i parafrazirao, te konkretno mene Smile
Kaže on otprilike, "pa ne moraš svugdje moći voziti bicikl, a tamo gdje ne možeš ili ne smiješ siđi pa guraj"

I što sad nakon toga? Guramo ili postajemo Zorroi? Very Happy

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: