Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Edukacija i kažnjavanje biciklista

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65861
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.03.2012. 11:50 
Naslov:  Edukacija i kažnjavanje biciklista
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Najugroženiji sudionici u prometu, biciklisti i motoristi, vratili su se na ulice, a samim time i prometna policija ima više posla. Tako su početkom ožujka krenule preventivne i represivne akcije policije.

- Jedan dan u tjednu nekoliko sati provodimo preventivu akciju 'Biciklirajmo biciklističkom', a to je zapravo nastavak prošlogodišnje akcije Odsjeka prevencije koja se sastoji u podjeli letaka vozačima bicikla o pravilnim ponašanjima biciklista u prometu. Prometni policajci tu akciju poduzimaju na svim lokacijama, a trenutno na južnoj strani nogostupa Vukovarske ulice na dionici od Ulice kneza Trpimira do Gajevog trga, gdje su pješaci ometani od biciklista, kao i u zoni kružnog toka Đakovština, gdje se vozači bicikla voze nogostupom, a zatim nastavno zebrom, što je za njih vrlo opasno, jer ih vozači ne očekuju - kažu u prometnoj policiji.

Kazne policije mogu očekivati i biciklisti koji voze kolnikom u ulicama gdje postoji biciklistička staza, a iz prometa će se isključivati neosvijetljeni biciklisti u večernjim i noćnim satima, kao i oni pod utjecajem alkohola.

- Biciklisti koji se od prvog sumraka do potpunog svanuća kreću po javnoj cesti moraju imati na sebi reflektirajući prsluk, uz prednje bijelo i stražnje crveno svjetlo na biciklu - napominju u prometnoj policiji.

Inače, policijska statistika kaže kako su biciklisti u 2011. godini sudjelovali u 67 prometnih nesreća, od kojih su oni izazvali 48 nesreća. Jedan je biciklist poginuo, devet je teško ozlijeđenih, a 39 lakše. Najčešća pogreška biciklista kod prometne nesreće je nepropisno uključivanje u promet. Iz prometne policije poručuju i kako na određenim dionicama pješaci hodaju biciklističkim stazama, npr. Prolaz Ante Slavičeka i Kralja Petra Svačića od Vukovarske do Cara Hadrijana, a razlog može biti, kažu u Policiji, što pješaci nisu svjesni da se kreću po biciklističkoj stazi.

- Skrenuli smo pozornost Odjeku za promet Grada Osijeka da je potrebno na određenim dionicama biciklističkih staza postaviti, tj. obilježiti više žutih simbola bicikla kako ne bi bilo takvih prekršaja pješaka - kažu u prometnoj policiji.

Tekst: I.S./Glas-Slavonije.hr
Foto: Foto-arhiv 031


Pročitajte i...
Biciklisti, oprez! U jednom danu kažnjeno trideset i sedam biciklista [najava akcije]
Policija u lovu na otimače bicikala, ali i bicikliste!
Biciklistima upozorenja, a potom kazne od 300 kuna
Policija krenula u “lov” na bicikliste

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.03.2012. 12:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kažnjavaju li cipelići i pješake koji hodaju po biciklističkoj? Što se tiče biciklista, jučer prolazim Reisnerovom i žena, umjesto da vozi po cesti svoja bajk, ona se gura na super uskoj pješačkoj stazici. Što reći..?

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.03.2012. 12:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako ja bicikliram po pravilima (barem što se tiče bic. staze i ceste) potpuno mi je razumljivo da se netko(posebno ako je to cura, žena, bakica) osjeća ugroženo i opasno vozeći po cesti, posebno Reisnerovoj pošto tamo ima hrpa parkiranih automobila čiji vozači koji izlaze u rikverc ne paze dovoljno tako da je vožnja pločnikom puno sigurnija i ne ugrožava nikoga.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjevevica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 72
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.03.2012. 12:26 
Naslov: Hehehe ! Re: Edukacija i kažnjavanje biciklista
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a šta je sa štrosikom? radovi se još uvijek nisu nastavili ( zašto?) i gdje da vozim bajs? smijem li po stazi? jer po cesti neću ( čitaj-strah me Sad ) da idem po okolnim uličicama ? ne pada mi na pamet produživati si put.onak,od višnjevca do centra bi trebala preletit onda,ili? e ja ć po stazi! kud svi tud i mali mujo Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.03.2012. 12:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odličan način za punjenje proračuna! No posebice mi se sviđa kažnjavanje osvjetljenih biciklista bez reflektirajućeg prsluka i onih koji se voze po stazi na kružnom toku... No prije ispisivanja kazne bih volio da mi se pojasni kako da bez kršenja propisa dođem od biciklisitičke staze na Vinkovačkoj koja završi ispred bivše Mobilije do kružnog toka ako već ne smijem voziti po stazi. Možda cestom u suprotnom smjeru? No ima takvih primjera u našem gradu još... Nadalje, kako sam ja to smanjeno vidljiv ako nemam ref. prsluk kada mi bicikl izgleda k'o kirbaj sa svjetlom od 500 lumena naprijed, laserskim svjetlom sa stražnje strane, elektroničkom trubom od 120 dB koja uz to ima rotirku sa plavim i crvenim svjetlom kako bih bio još vidljiviji, katadiopteri, torbica od reflektirajućeg materijala itd.?

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.03.2012. 12:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boost je napisao/la: ›
posebno Reisnerovoj pošto tamo ima hrpa parkiranih automobila čiji vozači koji izlaze u rikverc ne paze dovoljno tako da je vožnja pločnikom puno sigurnija i ne ugrožava nikoga.

Osjeća se sigurnije na onoj maloj iskidanoj stazici u Reisnerovoj? Jesi ti skoro tamo prolazio? Wink

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
frosty
Offline
Ukupno postova: 158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.03.2012. 13:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Catch me if you can Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jedan_iz_mase
Offline
Avatar

Ukupno postova: 173
Lokacija: Tu negdje, u masi
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.03.2012. 13:40 
Naslov:  Re: Edukacija i kažnjavanje biciklista
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): › ...moraju imati na sebi reflektirajući prsluk


Shocked
u kojoj to EU državi možeš vidjeti rijeke bicikista uvečer u PRSLUCIMA?

To je ono - kad te zaustavim pronaći ću nešto da te kaznim - teoretski ne možeš bit nevin...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Otofx
Offline
Ukupno postova: 168
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.03.2012. 13:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

..ili kada je oblačno...
Jedan_iz_mase je napisao/la: ›
Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): › ...moraju imati na sebi reflektirajući prsluk


Shocked
u kojoj to EU državi možeš vidjeti rijeke bicikista uvečer u PRSLUCIMA?

To je ono - kad te zaustavim pronaći ću nešto da te kaznim - teoretski ne možeš bit nevin...

_________________
http://similarpetshop.blogspot.com
http://twitter.com/IzSesira
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bob11
Offline
Avatar

Ukupno postova: 346
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.03.2012. 13:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma udri po džepu samo,brate mili kak će se napuniti proračun ili ispuniti kvota u murji,ak ne preko leđa sirotinje koja si pokušava uštediti koju kunu na biciklu a ne u autu ili busu.....

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
borod
Offline
Avatar

Ukupno postova: 282
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.03.2012. 13:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Otofx je napisao/la (Pogledaj post): › ..ili kada je oblačno...
Jedan_iz_mase je napisao/la: ›
Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): › ...moraju imati na sebi reflektirajući prsluk


Shocked
u kojoj to EU državi možeš vidjeti rijeke bicikista uvečer u PRSLUCIMA?

To je ono - kad te zaustavim pronaći ću nešto da te kaznim - teoretski ne možeš bit nevin...


Imas pravo. Osijek je bio raj za bicikliste a sada ga pretvaraju u pakao. Zamisli po ljetnoj sparini voziti sa tim plasticnim reflektirajucim prslukom.
Osijek bi trebao jos mnogo vise ulagati u biciklisticke staze.
Ako su biciklisti izazvali 47 nezgoda u godini dana koliko li tek treba kaznjavati vozace automobila ????? Najbolje kaznjavati sve koji se krecu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.03.2012. 14:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što ako odem u grad bajkom preko dana i nešto me zadrži do navečer, a nemam prsluk? Moram ga nositi kao pričuvnu prtljagu? Laughing

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Luzer13
Offline
Ukupno postova: 324
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.03.2012. 14:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni osobno najveći problem predstavlja to da lik na bajsu prozuji a niti ne uspori na znak STOP a kamoli da stane! u trenu ga skineš s bajsa i još on meni mater grrr. sve ostalo su gluposti, to s prslucima, kacigama i sl.sranja

_________________
just run osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stamba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 69
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.03.2012. 14:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije li prsluk samo za vožnju izvan naseljenog mjesta? A bicikl, kada završi biciklistička staza, možemo i gurati, ali nam se ne da, no definitvno mi ne pada na pamet voziti kružnim tokom ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.03.2012. 14:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nista idem se rolati ne moram nista imati od navedenog i mogu voziti pijan!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: