Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osijek Software City: Brojni Osječani žele uloviti IT posao

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.02.2012. 20:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pandora je napisao/la: ›
Nevjerojatno da je samo nekolicina ljudi shvatila prvi post mvarge u ovom topicu. Ja sam ga nekidan pročitala i samo se glasno nasmijala.
Zašto?
Zato jer je to bio sarkazam u smislu kako su u Escape-u radili odlični radnici, međutim kako Escape nije imao novaca da isplati plaće istima, dogodilo se da su ljudi potražili bolje radno mjesto.

Nadam se da sada vidite ironiju u prvom postu na ovom topicu... pretpostavljam da nakon vaših komentara mvarga nije mogao odoljeti negoli nastaviti u istom smjeru, iz čega je na kraju nastao i mali projekt/ideja Escape-u. Wink

Pročitavši njegov prvi post u ovoj temi skontala sam na što je mislio, ali me je poslije zbunio uplaćivanjem onih doprinosa pa nisam znala je li to šala ili ne. Wink

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pandora
Offline
Avatar

Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.02.2012. 20:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Stella1989, pa baš zato je i napomenuo kako si sami trebate platiti plaću i doprinose, jer Escape to ne može. Ako ste dovoljno dobri zaposlit će vas sigurno, ali plaće i doprinose si trebate sami osigurati, kako taj isti Escape ne bi dobio kaznu od države za neisplatu istih. Oni su na dobitku jer imaju radnika koji radi za džabe a vi ste na dobitku jer učite kroz projekte i rad u tvrtci koja ima stručnjake u tim područjima... Kada naučite dovoljno naravno da ćete posao potražiti drugdje gdje ćete biti plaćeni i naravno da nije mala stvar imati u CV-u Escape.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
!nnovation
Offline
Ukupno postova: 304
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.02.2012. 20:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma to je protuzakonito, ne bi sigurno javno ponudio tako nesto za ozbiljno.
Malo se poigrao covjek:)

pandora je napisao/la (Pogledaj post): › Ako ste dovoljno dobri zaposlit će vas sigurno,

hm, mislim ipak da pricamo o zaposljavanju segrta, ne radnika.
Ne moze segrt odraditi neku marketing kampanju, ili napisati aplikaciju..on uci i placa znanje koje dobiva kroz doprinose.

_________________
D3S!gn47!0N
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pandora
Offline
Avatar

Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.02.2012. 20:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@!nnovation, ma to nije bila ponuda to je bio sarkazam! Sada prema toj činjenici čitaj ponovo moj post... Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!nnovation
Offline
Ukupno postova: 304
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.02.2012. 20:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma razumijem to, napisao sam odavno da je rijec o sarkazmu..pa i reklami(ipak znamo sto radi mvarga:))

ja sam dalje usao u raspravu(tko me tjerao) oko toga koji model skolovanja je bolji za pojedinca koji zeli IT karijeru..
nema to sad vise veze s mvargom i njegovom ponudom.

_________________
D3S!gn47!0N
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.02.2012. 21:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jaooooo, koji krivi kod!

Bježte Vi iz programiranja bolje Vam je. Mislim da Vas ni mr.varga ne bi htio obučavati jer bi prihode odveli u minus. Ne traži on baš tolke ovce. On ipak traži Pašku janjetinu za šišanje. Kažu da Paška janjetina ima puno vune za šišati.

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.02.2012. 18:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bila je vrlo zanimljiva rasprava i htio bih se zahvaliti svima na sudjelovanju. Poručio bih jedino @francika i @coca cola da je napadati puno lakše od ponuditi rješenja.

Kako je ovaj koncept o kojem smo raspravljali izazvao veliko zanimanje i kako je bilo puno dobrih komentara i ovdje i na našem blogu, zaista mislim da je tema pun pogodak i da je Osijek Software City odličan projekt.

Također i obuka i izobrazba onih koji na tržištu rada traže svoju priliku. Vidimo se na nekom od budućih OSC skupova.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.02.2012. 20:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znam da je lakše napadati, zato sam ti i rekao da ne napadate ljude bezveze radi vlastite promocije i da ih ne iskorištavate da Vam besplatno donose profit varajući državu na takav način.

Ta konferencija je samo paravan da imate što staviti na YouTube, a ionako nikoga nećete zaposliti, osim da Vam rade za đabe i da Vi varate državu uzimajući novce od radnika da im od toga plaćate plaćui još da zarađujete na njihovom radu, a onda noga u dupe kad budu pitali za plaću.

Pravi Hrvatski način mafijaškog poduzetništva, kako prevariti državu, uzeti poticaje i isplatiti plaću radniku! Ako ima išta gore od toga da ne dobiješ plaću valjda je da si sam moraš platiti plaću. Stvarno je evolucija "ljudskog" uma nenadjebiva. Al što ćeš, ljudi i služe da čuvaju ovce a ne obrnuto. Ni premjer Milanović nije drugačiji pa Vam nemam što zamjeriti!

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
Defiant
Offline
Ukupno postova: 89
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.02.2012. 22:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: › Znam da je lakše napadati, zato sam ti i rekao da ne napadate ljude bezveze radi vlastite promocije i da ih ne iskorištavate da Vam besplatno donose profit varajući državu na takav način.

Ta konferencija je samo paravan da imate što staviti na YouTube, a ionako nikoga nećete zaposliti, osim da Vam rade za đabe i da Vi varate državu uzimajući novce od radnika da im od toga plaćate plaćui još da zarađujete na njihovom radu, a onda noga u dupe kad budu pitali za plaću.

Escape nije sudjelovao u organizaciji OSC već 4 vrlo uspješne firme koje trebaju djelatnike kakve sadašnji sustav naobrazbe nije u stanju iznjedriti pa su eto objasnili ljudima što trebaju učiti. No Escape je sudjelovao kao "donor organa" nekima od tih firmi odnosno sudjelovao je u naobrazbi/obuci nekih njihovih djelatnika na način da su oni prije bili djelatnici Escape-a pa je mvarga na osnovu toga u šali predložio "novi sustav naobrazbe".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.02.2012. 0:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Defiant je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: › Znam da je lakše napadati, zato sam ti i rekao da ne napadate ljude bezveze radi vlastite promocije i da ih ne iskorištavate da Vam besplatno donose profit varajući državu na takav način.

Ta konferencija je samo paravan da imate što staviti na YouTube, a ionako nikoga nećete zaposliti, osim da Vam rade za đabe i da Vi varate državu uzimajući novce od radnika da im od toga plaćate plaćui još da zarađujete na njihovom radu, a onda noga u dupe kad budu pitali za plaću.

Escape nije sudjelovao u organizaciji OSC već 4 vrlo uspješne firme koje trebaju djelatnike kakve sadašnji sustav naobrazbe nije u stanju iznjedriti pa su eto objasnili ljudima što trebaju učiti. No Escape je sudjelovao kao "donor organa" nekima od tih firmi odnosno sudjelovao je u naobrazbi/obuci nekih njihovih djelatnika na način da su oni prije bili djelatnici Escape-a pa je mvarga na osnovu toga u šali predložio "novi sustav naobrazbe".

A zašto si izostavio u citiranju mene dio u kojem sam rekao da ako ima nešto gore od rada gdje ne dobiješ plaću za svoj rad nego moraš biti sretan što imaš posao, da je to onda model mvarge u kojem ne da ne dobiješ plaću za svoj rad kojim donosiš profit nego još moraš i platiti sam sebi plaću.
Samo mvarga nije objasnio što se dešava ako zaposlenik nije u mogućnosti sam sebi isplatiti plaću odnosno još gore platiti poslodavcu da mu isplati plaću, da li onda ostane bez plaće kao što privatnici ne isplate plaću a zaposlenici moraju biti sretni što imaju posao.
Pa zar ne bi bilo korektno da barem u Konzumovim bonovima platite doprinose za svoje radnike pa čak i bez plaće, ako ste već bjedni i nemate love, ili je stvarno dotle došlo da radnici moraju sami sebi plaćati i doprinose i plaću dajući Vama novce da to učinite umjesto njih.
Bilo bi fer da im ne date plaću kao što i još neki poslodavci ne isplaćuju plaću ali osiguravaju rad i profit poduzeću kroz taj rad, ali da Vam se još mora plaćati da ih prijavite na minimalac, pa kako to nazvati drugačije nego mitom i modernim ropstvom. Ako je dotle došlo, da čovjek mora raditi na baušteli da bi si mogao isplatiti plaću da bi mogao raditi kao developer, onda ste stvarno jadni.

Al izgleda da Vama i je cilj svima pokazati koliko ste bjedni, ne bi li izvukli koju kintu od Grada ili Županije, i usput se bogatiti na račun besplatne robovske radne snage, a ne daj Bože da im još i ne uplatite doprinose za radni staž i socijalnu zaštitu, nego da i to zadržite za sebe, a robovi ako se razbole tada mogu samo na groblje implozijom čistiti grobnice.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.02.2012. 1:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): › Bila je vrlo zanimljiva rasprava i htio bih se zahvaliti svima na sudjelovanju. Poručio bih jedino @francika i @coca cola da je napadati puno lakše od ponuditi rješenja.

Kako je ovaj koncept o kojem smo raspravljali izazvao veliko zanimanje i kako je bilo puno dobrih komentara i ovdje i na našem blogu, zaista mislim da je tema pun pogodak i da je Osijek Software City odličan projekt.

Također i obuka i izobrazba onih koji na tržištu rada traže svoju priliku. Vidimo se na nekom od budućih OSC skupova.


Ja nisam nikoga napao niti sam imao protiv Osijek Software City iako sam misljenja da je to cista reklama tvrtki a svi znamo dobro sto oni traze kakvo zanje i vjestine govorim za one koji su zainteresirani za taj posao..

a sto se tice escape ja sam govorio o samom cinu odnosno da radnik isplati odredjenu svotu novaca da bi dobio u ruke ugovor o radu a svi znamo sta to znaci bez obzira na pozadinu sto bi oni nekoga nesto naucili ili uveli u neki krug ljud gdje bi se mogli probiti za svoje dobro..

ovo je moj zadnji post na ovoj temi jer nema smisla raspravljati sobzirom da autor ove teme izigrava ljude jer neki nisu znali jel to istina ili nije sto pise mvarga..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.02.2012. 1:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Coca Cola je napisao/la: ›
Ja nisam nikoga napao niti sam imao protiv Osijek Software City iako sam misljenja da je to cista reklama tvrtki a svi znamo dobro sto oni traze kakvo zanje i vjestine govorim za one koji su zainteresirani za taj posao..

reklama prema kome? pa te firme rade gotovo isključivo za vanjsko tržište, baš im je u interesu reklamirati se prema osječkim subjektima! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.02.2012. 1:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
Coca Cola je napisao/la: ›
Ja nisam nikoga napao niti sam imao protiv Osijek Software City iako sam misljenja da je to cista reklama tvrtki a svi znamo dobro sto oni traze kakvo zanje i vjestine govorim za one koji su zainteresirani za taj posao..

reklama prema kome? pa te firme rade gotovo isključivo za vanjsko tržište, baš im je u interesu reklamirati se prema osječkim subjektima! Very Happy


sad me vuces za jezik pa ce mi ovo biti definitivno zadnji post! Smile

svaka reklama je dobro dosla bili oni igraci stranog trzista ili domaceg pri samom pocetku tog predavanja\prezentacije svaki predstavnik tvrtke imao je dovoljno vremena da prezentira svoju tvrku i cime se bave sto opet cine reklamu jer to su culi ne samo prisutni nego preko interneta i tv a koliko vidis mnoge ljude su fascinirali svojom pricom znaci poslo im je za rukom jedino sto vidim dobru stranu toga svega je sto daju ljudima prilku da kazu nesto i pitaju samo na zalost odgovor ce uvijek biti isti ..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.02.2012. 1:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Coca Cola je napisao/la: ›
svaka reklama je dobro dosla bili oni igraci stranog trzista ili domaceg pri samom pocetku tog predavanja\prezentacije svaki predstavnik tvrtke imao je dovoljno vremena da prezentira svoju tvrku i cime se bave sto opet cine reklamu jer to su culi ne samo prisutni nego preko interneta i tv a koliko vidis mnoge ljude su fascinirali svojom pricom znaci poslo im je za rukom jedino sto vidim dobru stranu toga svega je sto daju ljudima prilku da kazu nesto i pitaju samo na zalost odgovor ce uvijek biti isti ..

ovo tvoje bi donekle i stajalo da je sve to bilo na engleskom. ovako...
a što se tiče toga da će odgovor uvijek biti isti, vjerujem da hoće: morate sami ulagati u sebe i sami učiti!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.02.2012. 9:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Coca Cola je napisao/la: ›
...pri samom pocetku tog predavanja\prezentacije svaki predstavnik tvrtke imao je dovoljno vremena da prezentira svoju tvrku i cime se bave sto opet cine reklamu...


Normalno da će reći nešto o svojoj firmi, jer kako će potencijalni zaposlenik znati čime se bave ako prije nikad nije čuo za njih i može li se svojim znanjem i sposobnostima uklopiti u profil tvrtke. Argument ti je stvarno stupidan.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
 



 Skoči u forum: