Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osijek Software City: Brojni Osječani žele uloviti IT posao

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.03.2012. 10:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Coca Cola je napisao/la: ›
ovo je moj zadnji post na ovoj temi jer nema smisla raspravljati sobzirom da autor ove teme izigrava ljude jer neki nisu znali jel to istina ili nije sto pise mvarga..

@Coca Cola, mvarga nije autor teme. Ovo je vijest koju je objavila redakcija portala, a mvarga je pokrenuo raspravu u vezi tvrtke Escape.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.03.2012. 13:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): › Stvarno jadno i bijedno, u toliko uspješnoj branši Vi ne želite platiti plaću perspektivnim pripravnicima.

Čak ni država nije toliko jadna i bijedna!


država je najjadnija i najbijednija!!!
dokle god neka firma posluje država je sretna jer joj se uplaćuje PDV, za radnike ju boli rac-ku... znam xy primjera tvrki koje ne uplaćuju plaće, a država počne nešto trkeljisati tek kad se ljudi pobune i izađu na ulice, a to radi samo zato da smiri novinare koji će ionako za par dana pisati o j*** Simonici ili Soraji. Kad je država zatvroila neku firmu jer radnici nisu dobili 3mj plaću? Kad je država zatvorila neku firmu jer nije godinama uplaćivala doprinose?
Onda se postavi pitanje a što ljudi šute??? Šute jer su stari, imaju djecu i ne mogu ništa uvjetovati i sretni su jer dobiju plaću, a mirovina??? To ide politikom "jbg o tome ću razmišljati kad dođe vrijeme za to, a valjda će do tada biti bolje, izvući ćemo se iz krize i država će uplatiti"


mario15@ poticaji su "mazanje" očiju. većina poslodavaca koji su jednom pokušali ostvariti te poticaje i vidjeli koje uvjete trebaju ispunjavati, su odustali


ako escape stvarno nudi znanje za taj novac, ne vidim zašto ne bi radili za njih. 15 000 - 110 000 kn za obučavanje je jako skupo
ali ako gledaš npr 4 godine faksa gdje svaka dođe barem 5000kn pa kvazi tečajeve po raznoraznim školama u Osijeku gdje i piljarica dobije diplomu da je završila samo ako uplati školarinu iznos nije velik. Samo opet ne znam koju osnovicu prijavljujete radnike, ako uzmete državni minimalac 2814 bruto (i nema prekovremenih), godina ne može izaći toliko puno.

mene fascinira kad otvorim stranice od škola i pogledam tečajeve, 15 000kn, 3 mj i postaneš ovlašteni računovođa. Pa umiiiireeeeeeem od smijeha. TRenutno se time bavim i samo mogu konstatirati da nema šanse da se nauči nešto više od osnova u 3mj, upoznata sam sa predavanjima u nekim školama, one nude samo teorijsko znanje. Ono što ljudi trebaju je driblanje po firmama, dakle da te neki računovodstveni servis uzme i da ti se pokazuju računi itd. Sve ostalo ne dolazi u obzir (govorim konkretno o mojem području)

još mi je nešto nelogično... dakle vi uzmete nekoga i obučavate, on uplaćuje sma sebi plaću, radi za vas besplatno, a vi na njemu zarađujete jer prodajete gotov proizvod kupcima, koja je onda logika da kad dobijete kompletnu osobu tj radnika on ode u bolju firmu? Po mojoj logici poanta firmi je stvoriti kompetentnog radnika i onda ga zadržati.

dakle ovdje ispadne:
platiš
dobiješ znanje
radiš na pravim projetkima
dobiješ drugdje bolje plaćeni posao i odeš

što i nije loše (govorim sa stajališta escapea) ako se postaviš kao firma koja obučava

realno jel' bolje platiti kvazi tečaj gdje se uči tako što gledaš powerpoint prezentacije ili odeš npr u knjigodstveni servis i oni ti daju par komitenata na kojima ti učiš i netko te nagleda???

meni ne pada ni napamet plaćati tečajeve po raznoraznim školama, radije radim besplatno, ali da dobijem neko znanje. Svi koji su pokušali dobiti i volonitranje u ozbiljnim firmama samo da dobiju neko znanje shvaćaju o čemu govorim.


ako ćemo govoriti da li je protuzakonito to što escape radi, ajmo se onda zapitati koliko je ljudi iz pravne struke sretno da negdje odradi svoj pripravnički i sami sebi uplaćuju plaću i doprinose minimalno 18mjeseci da steknu pravo izlaska na pravosudni ispit? gdje je sad tu država???? s time da je njihov minimalac duplo veći od državnog minimalca.




http://www.hzz.hr/
Trenutačni broj nezaposlenih
340280
Broj slobodnih
radnih mjesta
5537


Zadnja promjena: MissTake; 03.05.2012. 21:14; ukupno mijenjano 2 put/a.

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2012. 20:27 
Naslov:  Re: Osijek Software City: Brojni Osječani žele uloviti IT posao
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo mvarga, pogledaj ovaj link i zaposli ljude a ne da ti rade na crno kao robovi i donose ekstra profit.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.03.2012. 22:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osijek Software City, prilog na HRT-u, u emisiji "Hrvatska uživo" 12.03.2012.


_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.03.2012. 10:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Very Happy


Zadnja promjena: PEGY; 25.01.2013. 21:24; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.03.2012. 11:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To im nije u interesu.

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.04.2012. 19:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Miroslave, čini se da imate dobre veze u novoj vlasti, Vaš se prijedlog ozbiljno razmatra. Smile

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.04.2012. 20:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jebiga, mvarga je zaboravio patentirati robovski rad. Smile

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.04.2012. 19:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo kako Vas je mvarga htio prevariti.

Htio Vam je uzimati čak do 110.000 kn pa i više da Vam uplaćuje doprinose i isplaćuje minimalac od 1.600 kn.

Na kraju godine država mvargi vrati novce uplaćene za doprinose, a plaću koju si sami plaćate tj. plaćate mvargi zapravo bi Vam plaćala država, a svi novci bi ostajali firmi mvarge.

Dakle, da to nije tako, mvarga bi to već odavno demantirao ali nije jer je država upravo otkrila način na koji Vas je mislio varati (pljačkati) i uzimati Vam novce.
Sad šuti ko bubica i ne pravi se više pametan, valjda je skužio kakav je prevarant pa ga je sramota. Čak se i njegov direktor sada sprda s njim jer nije predvidio razotkrivanje gnjusne prevare od strane države Hrvatske.

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!nnovation
Offline
Ukupno postova: 304
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.04.2012. 21:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uf, dobro da si nas upozorio.

_________________
D3S!gn47!0N
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.04.2012. 16:02 
Naslov:  Re: Osijek Software City: Brojni Osječani žele uloviti IT posao
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo mvarga, propao Vam je plan da pokradete mlade i naivne ljude.


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: