Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osijek Software City: Brojni Osječani žele uloviti IT posao

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.02.2012. 12:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
mvarga je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la (Pogledaj post): › ....Pa kak će netko onda od Vas nešto naučiti kad ne znate ni da to onda nekog košta samo 1.700 kn mjesečno odnosno godišnje 20.000 kn, a ne 50.000 - 110.000 kn, kako si ti napisao.
Stvarno je teško s nekim raspravljati tko ne čita što napišeš. Napisao sam 15.000 - 110.00,00kn!

Nažalost ti ne čitaš što ja pišem i ponavljaš stalno jedno te isto.
Priznajem da sam se zabunio u ovoj cifri od 50.000 kn, ali opet kakva je to logika da ćete Vi naći posao nekome kome treba 110.000 kn da ga nauči.

Ne to su troškovi koje ima. Mora znati unaprijed koliko će ga koštati certificiranje!
francika je napisao/la: › ...Kako će takva osoba uopće moći raditi taj posao kad ga je jedva naučila, a da ne kažem da će morati stalno učiti
Da ga je jedva naučila, ne bi je drugi poslodavac poželio!
francika je napisao/la: › ...jer se tehnologija mijenja iz godine u godinu
Dalje uče kod poslodavca. I istina, tehnologija se mijenja jako brzo.
francika je napisao/la: › .. pa trebat će joj 99 godina da nauči posao
Može biti da će nekome trebati toliko, ali taj neće biti kod nas duže od mjesec dana
francika je napisao/la: ›
a Vama platiti 1.090.000 kn i opet neće naučiti.
Dakle Vi ćete ovima koji mogu naučiti posao za 15.000 kn naći posao...
Nećemo im naći posao, nego ćemo ih naučiti i naći posao
francika je napisao/la: ›
Ovakvo blamiranje i sramoćenje stvarno treba tražiti povećalom, ali pošto ste se sami izložili na ovom forumu očito je da nemate ni trunke savjesti.

To je stav na koji imaš pravo. I potpuno je promašen.

Daj ne seciraj moj tekst i daj neke normalne odgovore u jednom postu.

Koja je onda razlika između ovoga što kod Vas nauči posao za 9.000 kn i ovoga koji kod Vas nauči posao za 110.000 kn. Kako će ovaj koji je morao platiti 110.000 kn obuku uspjeti pratiti trendove kad mu je trebalo 5 godina da "nauči" posao, a ne 6 mjeseci kao ovome koji je obuku platio 9.000 kn.
I kako možeš reći da ove kojima treba 5 godina da "nauče" posao će poslodavac tražiti i dati im posao kad neće, a Vi ćete ih uništiti lažnim obećanjima.
Nitko se neće kladiti na najgoreg konja, i sam radim s konjima pa to dobro znam.

I opet ponavljam, Vi samo želite da pokupite vrhnje i to besplatno na sposobnim ljudima koji će izgubiti 9.000 kn kod Vas bezveze i svoj ugled, i ne samo besplatno jer bi svi besplatni radnici digli ugled Vaše firme i omogućili Vam da zadovoljite kriterije koji se očekuju od ozbiljnih poduzetnika, a ne od mutikaša.
Vaše licemjerstvo je bezgranično, želite varati državu ali na način da tuđe živote iskoristite kao prljavo rublje a Vi da tražite rupe u zakonu umjesto da budete korektni i ponašate se kako "Bog" zapovijeda. Ali izgleda da Vi zato niste sposobni pa morate na ove podle neljudske načine poslovati.

Pa kako Vas nije sramota takvo što raditi?

Dakle, Vama će netko uplaćivati novce za obuku a Vi se ne bavite obučavanjem a neće kod Vas raditi jer Vi ne primate pripravnike već će se obučavati, a pošto su pripravnici kod Vas jer ih ne smijete obučavati i nisu stipendisti jer Vi ne trebate pripravnike, a onima koji nisu nadareni za taj posao odmah kažete i ne primate ih na obuku jer Vi obućavate samo nadarene koji nisu stipendisti koje ne trebate i zato nisu pripravnici jer ne rade kod Vas nego se obučavaju a Vi nemate namjeru da se bavite obučavanjem jer niste učilište itd. Što ste onda Vi? Majka Tereza ili niste ni to kako ste rekli, što ste onda nitko i ništa ili možda duh Casper (aahaaa otkrio sam Vas) ili ste najobičniji licemjerni prevaranti koji žele iskoristiti i državu i naivne nezaposlene osobe radi svoje promocije?

Strah me je kad vidim na kakav način posluju naši poduzetnici umjesto da se bave poduzetništvom?
Normalni poslodavci ako pričaju da ima nedostatka radne snage onda stipendiraju uspješne, a ne kao Vi zapošljavaju neuspješne nezaposlene osobe radi Vlastitih sitnih strasti.
Ajme ljudi pa Vi ne da lažete jadne nezaposlene mlade ljude, pa Vi lažete i sami sebe, ali ne znači da ako Vi sami vjerujete u svoje laži da i svi drugi trebaju vjerovati Vašim lažima.


Zadnja promjena: francika; 25.02.2012. 13:15; ukupno mijenjano 4 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!nnovation
Offline
Ukupno postova: 304
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.02.2012. 12:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zar samo ja vidim sarkazam u uvodnom postu gospodina Varge?
Dobro, mozda se i varam..

inicijativa je super i siguran sam da nije posljednja.
Pohvale organizatorima!

_________________
D3S!gn47!0N
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.02.2012. 13:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Coca Cola je napisao/la (Pogledaj post): › ...A da sam ti dosa sa 0kn i reko ajde nauci me i ti kazes moze naciti ces ali ces raditi kod mene sljedecih 2godine e to nije mito.. a sve ostalo je mito barem ono sto ti zagovaras..
Ne, kažem ti da odeš na internet i tamo se naučiš.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.02.2012. 13:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

!nnovation je napisao/la (Pogledaj post): › Zar samo ja vidim sarkazam u uvodnom postu gospodina Varge?
Dobro, mozda se i varam..

inicijativa je super i siguran sam da nije posljednja.
Pohvale organizatorima!


Ne, ne varaš se. Ali mi je zanimljivo kako na forumu uvijek ima par trollova koji se navuku. U drugom postu sam napisao da je jedino Don Quijote shvatio. Ali nije ni bitno.

Jedino što mi je zanimljivo to što tržišno razmišljanje još nije u glavama. Ovo mi je sve trebalo za novi post o ulaganju u znanje i učenje. Čitajte na blogu nastavak escapestudio.hr/blog.

@!nnovation Hvala za post. Dežurih blatitelja ima uvijek Smile I ja se slažem da je inicijativa Osijek software city super i siguran sam da će se nastaviti.

@coca cola i @francika Jasno Vam je da neću dalje komentirati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.02.2012. 13:32 
Naslov:  Re: Osijek Software City: Brojni Osječani žele uloviti IT posao
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.02.2012. 13:34 
Naslov: Gniark ! Re: Osijek Software City: Brojni Osječani žele uloviti IT posao
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.02.2012. 15:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): › Svima koji su bili tamo htio bih reći da mi je jako žao što nisam, iako pozvan, mogao biti tamo. Oni koji su se pitali kako naučiti vještine da bi se zaposlili u IT tvrtkama poručio bih slijedeće - Javite se u ESCAPE. Mi smo do sada pripremili 3 developera koji rade u tvrtki Inchoo, 1 voditelja internet marketinga u Njuškalo, 1 voditelja internet marketinga u KG mediju, 2 developera u NetGen, 1 freelancera u dizajnu i uspjeli smo otjerati 1 suvlasnika da osnuje Inchoo. Stoga nam je uspješnost 100% i jamčimo da ćemo Vas pripremiti za posao u tim firmama po vrlo prihvatljivoj cijeni.

Ja vam predlazem da odustanete od IT tehnologije. Tj. da prosirite djelovanje (ili da to zdravo seljacki kazem, postanete "gospodin Zdravko Mamic" na podrucju IT tehnologije).
Uz Escape osnujete lijepo licenciranu manager agenciju, lovite IT wunderkinde po Slavoniji i potpisete ugovor s njima. U godinu-dvije od talentiranih klinaca napravite od njih prave igrace i prodate ih nekim IT mangama za masne pare. Ne bi li vam to bilo unosnije?

Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.02.2012. 17:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la: › Stoga mu se od uplaćenih 3500 plaća neto plaća od cca 1800,00kn. Učenje je bespla.

To ste trebali odmah napomenuti jer onda Vaša edukacija zapravo košta 1700, a ne 3500 kn. Wink

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MUGDIM
Offline
Ukupno postova: 56
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.02.2012. 18:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@mvarga

kad ce post na blogu ? Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ed Wood
Offline
Avatar

Ukupno postova: 144
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.02.2012. 18:36 
Naslov:  Re: Osijek Software City: Brojni Osječani žele uloviti IT posao
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vjerujem da bi umjesto samohvale sa jedne strane i neutemeljenih napada sa druge, javnosti bilo zanimljivo podastrijeti i objektivne podatke o Escape-u.

Kao što se može vidjeti iz službenih podataka o poslovanju, sa 2009. na 2010. prihod je rapidno pao.
Rekordna dobit od niti 8 tis.Eura ostvarena je 2006.g.

Nije baš da su Microsoft. Wink



untitled.GIF
 Opis:
PREGLED PODATAKA
 Veličina:  24.46 KB
 Pogledano:  201 put(a)

untitled.GIF



untitled 2.GIF
 Opis:
DOBIT

Skini
 Datoteka:  untitled 2.GIF
 Veličina:  9.7 KB
 Skinuto:  114 put(a)


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.02.2012. 21:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moram odmah napomenuti da dugo nisam vidio ovako neinteligentnu osobu kao što je francika, pogotovo što blebeće o stvarima o kojima očito nema pojma, još manje na koji način radi i djeluje IT tržište. Ono što ja mogu napisati o tom tržištu, nešto kasnije.

Idem prvo probati rezimirati mvargu i njegove uslove:
- voljan je uložiti svoje vrijeme (a vrijeme je novac) i znanje da bi nekoga naučio određeni posao, iako mu radnici trenutno nisu potrebni
- ako sam dobro razumio mjesečno naplaćuje znanje 3500 kn, od toga, 1800 kn ide u doprinose istog tog koji je dao tih 3500, a 1700 se tom istom isplaćuje plaća - gdje je tu onda zarada ESCAPE-a, o kakvom mitu , plavim kovertama i korupciji pričate?
- ako spomenutoj IVORI dam 6000 kn za određeni tečaj (kao što sam dao) za 5-6 mjeseci predavanja, naučim (jedva) osnove, a za ostalo mi kažu da guglam, a od tih 6000 kn mi se u tih 6 mjeseci predavanja ništa ne vraća u džep, zar nije bolja mvargina solucija?

Svi ti tečajevi po raznim školama su jednostavno - sranje. Moram napomenuti da sam tečaj završio prije jedno 6-7 godina, stvari su onda bile drugačije, nije bilo brzih internetskih veza, ni toliko stranica sa tutorijalima kao što ih ima danas, i ono što sam platio na tečaju, danas se može naučiti i bez plaćanja istih. Odabereš područje koje te zanima i zguglaš sve u svezi toga. Na takvim tečajevima, obično ima (pre)više polaznika, pa je individualni pristup predavača polazniku sveden na minimum, dok kod mvarge je 1 na 1, ako se ne varam.

Kad sam završio tečaj tamo negdje 2005.-2006. osjećao sam se kao da mi se svinja posrala na glavu. Kao idijot, jer sam shvatio da sam platio previše novaca za premalo znanja. Isto tako sam i shvatio da mi jedino preostaje uzeti stvar u svoje ruke, i krenuti se usavršavati sam. Jedno 10-tak poslova sam odradio besplatno, da bi stekao nekakav portfolio.

Platite tečaj, naučite osnove, usavršavate se sami kod kuće, tražite posao, tražite posao, tražite posao...

Platite mvargi, postanete stručni u određenom IT području, čovjek vam nađe posao odmah...što je isplativije?

E sad, kako IT tržište funkcionira, glede zapošljavanja?

1. Ako nemaš portfolio - nemaš šanse.
2. Ako imaš portfolio - imaš 50% šanse.
3. Ako imaš solidan portfolio - imaš šanse.

Dakle, tu nema muljanja. Odmah se vidi da li znaš posao ili ne, da li znaš crtati, dizajnirati, kodirati...i tu ti nikakva diploma tečaja ili fakulteta neće pomoći. Imati papir ne znači apsolutno ništa. Bitno je znanje i vještine. Znam ljude koji nemaju nikakve škole, tečajeve, ni fakultete a rasturaju posao.

mvarga prodaje znanje i danas kad sagledam situaciju objeručke bi prihvatio njegov način prenošenja znanja, jer bi mi vjerojatno uz njegovu pomoć bilo potrebno godinu-dvije a ne sedam, da budem ono što sam danas.

I da, nemam pojma tko je mvarga, nisam mu frend, ujak ni mamina mama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bilke
Offline
Avatar

Ukupno postova: 634
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.02.2012. 21:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajde hvala Bogu da je još netko skužio zajebanciju te ironiju stvarnosti Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.02.2012. 0:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

na stranu mvarga i escape

muvifrik da te ne kvotam pitat cu te samo jel ti razlikujes ugovor o radu i ugovor o skolovanju ? ti poslodavcu das odredjenu sumu novaca da bi ti on dao da potpises ugovor o radu sta je to? Na zalost takvih sitacija je sve vise i vise ako ne dodjes poslodavcu sa lovom u djepu nema nikakve sanse da se zasposlis ili steknes neko znanje a svi znamo da to nije rjesenje jer oni koji nemaju novaca mogu odma na most i bacit se u dravu..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.02.2012. 0:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Coca Cola je napisao/la: ›
na stranu mvarga i escape

muvifrik da te ne kvotam pitat cu te samo jel ti razlikujes ugovor o radu i ugovor o skolovanju ? ti poslodavcu das odredjenu sumu novaca da bi ti on dao da potpises ugovor o radu sta je to? Na zalost takvih sitacija je sve vise i vise ako ne dodjes poslodavcu sa lovom u djepu nema nikakve sanse da se zasposlis ili steknes neko znanje a svi znamo da to nije rjesenje jer oni koji nemaju novaca mogu odma na most i bacit se u dravu..


Od drveća ne vidiš šumu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.02.2012. 10:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muvifrik je napisao/la (Pogledaj post): ›
Coca Cola je napisao/la: ›
na stranu mvarga i escape

muvifrik da te ne kvotam pitat cu te samo jel ti razlikujes ugovor o radu i ugovor o skolovanju ? ti poslodavcu das odredjenu sumu novaca da bi ti on dao da potpises ugovor o radu sta je to? Na zalost takvih sitacija je sve vise i vise ako ne dodjes poslodavcu sa lovom u djepu nema nikakve sanse da se zasposlis ili steknes neko znanje a svi znamo da to nije rjesenje jer oni koji nemaju novaca mogu odma na most i bacit se u dravu..


Od drveća ne vidiš šumu.

Ja bi prije reko da su tebi od batine ispale oči!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: