Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



20 istina/mitova o EU i odgovori na njih! [+ FACEBOOK REFERENDUM]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.01.2012. 21:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fantac je napisao/la (Pogledaj post): › Kako si proziran s tim lažima i idiotizmom u svakom postu. Zašto Grčkoj kojoj po tebi cvjetaju ruže 2.5x više nego nama, Slovenci moraju dati 3 milijarde eura da otplati dug? Slovaci još više, i druge zemlje. Građani prosvjeduju i raste stopa samoubojstava.
Statistika je odlična stvar: netko zarađuje 3000 kn drugi 27000 i prosjek plaće je 15000 kn i svi su sretni u državi, jelda?

Napisao sam ti, ali očito si na razini predškolskog djetata, da visoko obrazovani ljudi nam mogu pomoći, a niski ne. Dakle ne radi se o rasizmu već o logici. Dok si ti rasist koji želi raseliti Hrvate po Europi i uništiti našu državu, e pa neće moći čedo. To si vjerojatno pokupio s najgorih rasističkih foruma koje očito posjećuješ čim ih sve znaš.
Najgori oblik rasizma je onaj prema vlastitom narodu, uz znanje da su te napravili budalom oni koji su te uvjerili u to, a ti im rado služiš.


Naravno. Tebe i takve kao što si ti bih prve raselio. U Rumunjsku i Bugarsku.
A to što tebe jebe matematika, i to što ti nije drago kada čitaš podatke (brojčane), tu ti ja ne mogu pomoći. Imamo previsoke plaće, nisku kupovnu moć i nisku produktivnost te proizvode koje nitko ne treba. Imaš sve na stranicama HGK, pa sad ako ti i to nije dovoljno, jebeš ga - nisam defektolog. A ti očigledno trebaš defektologa.
Uživaj. Do 22-og. 23 ćeš se morati pripremiti na dolazak Bugara i Rumunja. Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fantac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 125
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.01.2012. 1:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lažove uživat ćeš ti bez pijenja krvi drugima jer ljudi nisu glupi da sami sebe unište:
Mađari žele istupanje iz EU, zapalili i zastavu

Kako je te lako uhvatit u laži, evo Mađari nisu uspjeli, a prošli su bez rata i svega što je nas kočilo. Zašto se EU tako ponaša prema svojoj članici? Hoće ih zgazit jer su takli banke.

Našo si HGK i Vidoševića slušat, ma daj bježi s tim tvojim HDZ forama, previsoke plaće kad je 80% ljudi blizu minimalca. fuj tvoje laži, Njemci imaju veće plaće pa rade bez problema, iako su i oni sad u banani, a kamoli mi. Očito da ta EU smrdi više od tvojih laži.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.01.2012. 10:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crveni je napisao/la: ›

Imaš sve na stranicama HGK, pa sad ako ti i to nije dovoljno,


osijek031.com smile osijek031.com smile

ti to misliš ozbiljno !? osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fantac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 125
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.01.2012. 18:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo malo svježijih vijesti:
Veliki nemiri potresaju Rumunjsku
Rumunji očito su nezadovoljni državom dovoljno da potraže posao drugdje kao i u Latviji.
BBC, Latvia iseljavanje, nezaposlenost i propadanje gospodarstva
Mađari standardno loši, postaju kao i Grčka.
Veliki prosvjedi u Mađarskoj

U toj EU svima cvjetaju ruže, a tek našem Todoriću.
Nedavno su bili prosvjedi u Grčkoj, Italiji, Španjolskoj, Engleskoj, i drugim zemljama EU, sigurno nas čeka blagostanje u EU, slično Grčkom, kao što lažov crveni tvrdi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.01.2012. 18:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fantac je napisao/la (Pogledaj post): › Evo malo svježijih vijesti:
Veliki nemiri potresaju Rumunjsku
Rumunji očito su nezadovoljni državom dovoljno da potraže posao drugdje kao i u Latviji.
BBC, Latvia iseljavanje, nezaposlenost i propadanje gospodarstva
Mađari standardno loši, postaju kao i Grčka.
Veliki prosvjedi u Mađarskoj

U toj EU svima cvjetaju ruže, a tek našem Todoriću.
Nedavno su bili prosvjedi u Grčkoj, Italiji, Španjolskoj, Engleskoj, i drugim zemljama EU, sigurno nas čeka blagostanje u EU, slično Grčkom, kao što lažov crveni tvrdi.


Čitamo se za 7 dana Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fantac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 125
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.01.2012. 1:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Većina je protiv, osim u naručenim namještenim anketama:
93 posto ispitanika protiv ulaska
Very Happy Rolling Eyes

EU je smrt za radnička prava

Jel to asociraš na višak od 700 tisuća glasačkih listića nego broja stanovnika sa popisa stanovništva 2011.-e? Misliš da će(te) uspjet izvest prijevaru?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 17.01.2012. 7:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Fantac,* hoćeš ti napisati i jedan jedini argument ovdje, nešto suvislo!? Nepismen si kao 1. i kao 2. ovdje od tebe čitam samo uvrede i površna lupetanja, bez jednog jedinog argumenta.

Ajd napiši nešto suvislo zašto si toliko protiv pa da razgovaramo. Jednu stvar samo, ne više.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fantac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 125
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.01.2012. 11:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

površna si ti, i lupetaš bezveze, dao sam ti materijala s tisuću argumenata, a ti površna, kakva jesi, nisi ni pogledala što sam napisao. Ne vrijeđam nikoga, osim onoga tko mene vrijeđa, svatko dobiva onakav razgovor kakav i sam daje, tako sam i tebi dao onaj koji si ti meni dala jer izgleda ne možeš shvatit nešto više.

Argumenti Z1
Propadanje manjih država BBC
Slovenac o EU
EU bacila slovensko gospodarstvo na koljena
EU je smrt za radnička prava
Argumenti su tu, površni ljudi ih ne vide. Propadaju radnici, prosvjedi svuda, zemlje rekordno zadužene.
Sve su zemlje danas prezadužene, više nego prije ulaska u EU, kako je to moguće ako je EU tako super? Sve su u krizama i problemima, a sad ti očekuješ da će nama biti super tamo gdje Grci, Španjolci, Portugal, Irska, Latvija, Slovenija, Mađarska, Italija i drugi nisu uspjeli? Klasa optimist

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.01.2012. 13:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fantac je napisao/la (Pogledaj post): › Većina je protiv, osim u naručenim namještenim anketama:
93 posto ispitanika protiv ulaska
Very Happy Rolling Eyes

EU je smrt za radnička prava

Jel to asociraš na višak od 700 tisuća glasačkih listića nego broja stanovnika sa popisa stanovništva 2011.-e? Misliš da će(te) uspjet izvest prijevaru?


Da li imaš podatak koliko je RH povukla novaca iz predpristupnih fondova? Da li znaš značenje riječi predpristupni (tvorba, pojedinačno značenje)? E, ako imaš podatak iznosa, povećaj taj iznos za 4%. Tolika će biti cijena tvog glasa protiv. I ne samo to, već taj iznos uvećaj za 1,6 milijarde Eura.
Eto, to je trenutna cijena tvog izbora. Naime, J.J. Strossmayer je stanovnike na ovim područjima izvukao iz plemenskog sustava. Prva i druga Yuga je uvela pojam "narod". Samostalnošću smo trebali napredovati prema pojmu nacije, ali vidim da ti nisi dalje od pojma naroda. Cijeli svijet je napravio korak prema građanskom društvu, ali dio stanovnika RH i dalje drvi o narodu.
Zaostali ste, braćo, negdje u periodu Jugoslavije. Vrijeme je da i RH napravi korak prema građanskom društvu. Narod je sinonim za masu. Masa je zlo. Boljitak mase se uvijek činio na štetu pojedinca.
Dok osnovne pojmove ne pohvataš i ne shvatiš, nemamo što dalje razglabati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fantac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 125
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.01.2012. 14:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znaš napisati te fondove? Plaćaš preDpostavljenu preDplatu?
Grčka opet štrajka

HDZ-SDP partijci su neodgovorni prema svom narodu jer uz sve ostalo nikad nisu istinski upoznali Hrvate što stvarno znači pokušati izvući fondove iz manipulativne i klijentelističke EUSSR birokracije!?! To često ne mogu ni ja koji živim više od 27 godina u EU sa 7 plaćenih EU-projektnih stručnjaka-savjetnika. Briselka birokracija je jedna klika koja nema veze s idealima humanizma i kojom dominira manipulacija 'sivih' globalizatora.
Ako ti stručnjaci ne mogu izvlačit fondove nećemo ni mi.

Mi ćemo uplaćivat članarinu 600-650 milijuna Eura da bi mogli te novce nazad povući, a neke zemlje kao Rumunjska i Bugarska su više uplatili nego povukli. Ajde ti meni uplati 1000 eura i ako budeš dobar vratit ću ti 900. Hoćeš li?
Druga stvar je tko ima pravo na te novce: uplaćuju ih svi građani, a povlače samo bogati, jer ti prvo moraš financirat projekat svojim novcima, npr. milijun Eura i onda ti fondovi vrate 85%, znači fondovi su rezervirani za bogate, a ti bogati rade na štetu pojedinca koji samo želi pošteno plaćen posao. Zaostao si ti davnih dana, čim želiš raseliti Hrvate iz Hrvatske i unišitit obične radnike radi par bogatih.

Treća stvar je da banke na temelju tvog depozita od 1000kn rade ~9000kn kredita, (obv. stopa 10%), a nama nude da će nam dati na 1 kn -3, tko je pojeo onih 6? Ti fondovi su takva prijevara da samo naivčine mogu past na njih, jer služe da te vlastitim novcima izvlaste od tvoje imovine. EU je bankarski projekt i to je svrha uplate pa isplate novca.

Protiv naroda je bio jedan od najvećih ljudskih izroda: Rockfeller, nemam sad taj njegov citat tu, ali ću ga potražit.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.01.2012. 15:01 
Naslov:  Re: 20 istina/mitova o EU i odgovori na njih! [+ FACEBOOK REFERENDUM]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.01.2012. 15:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fantac je napisao/la (Pogledaj post): › Znaš napisati te fondove? Plaćaš preDpostavljenu preDplatu?
Grčka opet štrajka


Sinko, pa ti ne vladaš ni gramatikom. Eto vidiš kako si sretan.Pronašao sam ti knjigu koja će ti koristiti u daljnjem pisanju (no dobro, i tvoje pisanje gluposti je pisanje).
File name: Gramatika-Hrvatska.pdf File size: 19.23 MB
Dakle, downloadiraj, prouči, nauči pa onda nastavi pisati.

fantac je napisao/la (Pogledaj post): › HDZ-SDP partijci su neodgovorni prema svom narodu jer uz sve ostalo nikad nisu istinski upoznali Hrvate što stvarno znači pokušati izvući fondove iz manipulativne i klijentelističke EUSSR birokracije!?! To često ne mogu ni ja koji živim više od 27 godina u EU sa 7 plaćenih EU-projektnih stručnjaka-savjetnika. Briselka birokracija je jedna klika koja nema veze s idealima humanizma i kojom dominira manipulacija 'sivih' globalizatora.
Ako ti stručnjaci ne mogu izvlačit fondove nećemo ni mi.

Mi ćemo uplaćivat članarinu 600-650 milijuna Eura da bi mogli te novce nazad povući, a neke zemlje kao Rumunjska i Bugarska su više uplatili nego povukli. Ajde ti meni uplati 1000 eura i ako budeš dobar vratit ću ti 900. Hoćeš li?
Druga stvar je tko ima pravo na te novce: uplaćuju ih svi građani, a povlače samo bogati, jer ti prvo moraš financirat projekat svojim novcima, npr. milijun Eura i onda ti fondovi vrate 85%, znači fondovi su rezervirani za bogate, a ti bogati rade na štetu pojedinca koji samo želi pošteno plaćen posao. Zaostao si ti davnih dana, čim želiš raseliti Hrvate iz Hrvatske i unišitit obične radnike radi par bogatih.

Treća stvar je da banke na temelju tvog depozita od 1000kn rade ~9000kn kredita, (obv. stopa 10%), a nama nude da će nam dati na 1 kn -3, tko je pojeo onih 6? Ti fondovi su takva prijevara da samo naivčine mogu past na njih, jer služe da te vlastitim novcima izvlaste od tvoje imovine. EU je bankarski projekt i to je svrha uplate pa isplate novca.

Protiv naroda je bio jedan od najvećih ljudskih izroda: Rockfeller, nemam sad taj njegov citat tu, ali ću ga potražit.


http://www.radio101.hr/podcast.php?id=60911
Obrati pažnju na prof. Damira Grubišu. Kapovića neću komentirati, on je sve rekao sa svojim lijevo-anarhističkim aktivizmom na filozofskom. Srb je nebitan, tj. ne postoji te kao takav nije mjerodavan.

I tako, čitamo se 23-ćeg o.m.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.01.2012. 8:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vecina tih EU zastupnika i politicara koji zagovaraju neulazk Hrvatske u EU su iz marginalnih desnih i krajnje desnih stranaka iz zemalja EU.

Shvacati ih ozbiljno mogu samo njihovi pandani u RH, a to su clanovi i simpatizeri HSP-a, HCSP-a i ostalih desnih i profasistickih stranaka.

Sto se tice tzv. "argumenata" iz tih raznih pamfleta, vecinom se radi o notornim LAZIMA (iznosi su uvecani nekoliko puta) i stvarima koje s EU i hrvatskim pristupom EU nemaju bas nikakve veze.

Bilo bi zanimljivo vidjeti kaos i sva sranja koja ce se poceti dogadjati ako referendum ne prodje. Volio bih tada vidjeti koga ce okrivljavati svi oni koji su tvrdili da ce nam biti bolje samima, da smo mi jedna Norveska i Svicarska.

To usporedjivanje s Norveskom je takav blam, da je cak i veleposlanik Norveske javno istupio i zamolio nas da se ne usporedjujemo s njima. Pazi ti te sramote, tog samara...

http://www.dalmacijanews.com/Hrvatska/View/tabid/77/ID/77502/Norveska-upozorava-Hrvatska-se-ne-moze-usporeivati-s-nama.aspx

Svatko normalan osjeca neugodnost sto su tvrdnje nasih sunarodnjaka o jednakosti nase pozicije s norveskom izazvale reakciju - ni manje ni vise, nego veleposlanika!

Halo, cobani, jedan reality check!

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.01.2012. 8:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajde ti prestani plašiti ljude s tom "desnicom"..pa naravno da se mi ne možemo uspoređivati sa Švicarskom i Norveškom(koje su jedne od najrazvijenijh država svijeta)...zaboravio si da cca 40% ljudi uglavnom ne izlazi na izbore(ili su apolitični ili nemaju za koga glasati)te da dosta ljudi uglavnom glasa protiv ili za tzv.manje zlo. Pa valjda i njih nešto pita....a službeni podaci Vlade o EU nisu frizirani, daj molim te !

To što je netko u ovom trenutku protiv ulaska u eu, ne znači da je rigidni desničar ili čoban(kako se to u liberalnom duhu kaže)...svatko ima svoje razloge....Kaos ? Pa možda će to biti šansa da se maknu ove vladajuće strukture i da na vodeće položaje dođu pametni, sposobni i pošteni ljudi(kojih ima u ovoj državi). Zašto se proteže tvrdnja da je eu jedina alternativa? Koliko znam Hrvatska je smještena na planeti Zemlji na kojoj ima gro zemalja s kojima možemo gospodarski surađivati. Ajmo mi popraviti stanje u našoj državi pa onda kada budemo donekle ravnopravan partner neka i uđemo u eu, nemam ništa protiv.Sada jednostavno nismo spremni ako ćemo gledati kriterije koje treba zadovoljiti.

A za eu su sve parlamentarne stranke(hsp a. starčević uvjetno protiv), glavne vjerske zajednice u Rh, sindikati, poslodavci, bankari, manje više sve civilne udruge, mainstream mediji, hrvatska poljoprivredna komora pa čak i zagrebačka hvidra, a opet ankete na svim interenet portalima pokazuju da je većina ljudi protiv trenutnog ulaska u eu, a kružile su priče da se tzv.desničari ne znaju služiti računalom pa ja zaista ne znam tko su ti ljudi koji su protiv..duhovi možda ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.01.2012. 11:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mariox je napisao/la: ›
da na vodeće položaje dođu pametni, sposobni i pošteni ljudi(kojih ima u ovoj državi).

Ajmo mi popraviti stanje u našoj državi pa onda kada budemo donekle ravnopravan partner neka i uđemo u eu, nemam ništa protiv.


Sve frca od sposobnih. Toliko smo krcati pametnima, sposobnima i poštenima, da sve svjetske sile jedva uspijevaju, u zajedničkom zločinačkom pothvatu, da tako potentnu državu zaustave u ovoj rupi lopovlka i nemorala, gdje se sada nalazi.

Dajte više dosta tih lakovjernih, površnih i djetinjastih sranja.

Tko će to popraviti stanje u državi, a da se ne nalazi u nekom od nabrojanih "parlamentarne stranke, glavne vjerske zajednice u Rh, sindikati, poslodavci, bankari, manje više sve civilne udruge, mainstream mediji, hrvatska poljoprivredna komora pa čak i zagrebačka hvidra", odnosno da ne pripada nekoj od društvenih skupina koja se zalaže za EU? Gdje su ti skriveni kapaciteti hrvatske pameti? Među seljacima? Nogometnim navijačima? Ribarima? Lažnim umirovljenicima? Neobrazovanoj mladeži?

Kažem, dosta više tih govana o neiskorištenoj hrvatskoj pameti, velikom potencijalu, velikoj većini poštenih i sposobnih koje uništavaju "strani plaćenici", "korumpirane političke elite", "Kos i Udba". Malo se okrenite oko sebe.

mariox je napisao/la: ›
Sada jednostavno nismo spremni ako ćemo gledati kriterije koje treba zadovoljiti.


Zaista, prije pisanja, možda da razmisliš ili si sastaviš na papiru, bolje bi izgledalo. Mi smo kriterije ispunili (to ti je onaj ugovor koji smo potpisali). Tvoje pak kriterije nećemo nikad ispuniti, kao ni kriterije seljaka sa dva hektara zemlje. Kriterije mladeži odrasloj na Velikom bratu, srpsko-hrvatskom folku i fast food prehrani također nećemo ispuniti. U nečemu imaš pravo, sve je stvar kriterija, a hrvatski su se gadno spustili.

Recimo, čitajući forume, može se primijetiti i da su se kriteriji u osnovnim školama drastično spustili (ako uopće postoje), dok se u srednjim školama tek naziru.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: