Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Za i protiv Europske unije [Vijesti Osječke]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.01.2012. 19:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zla_tratinčica je napisao/la (Pogledaj post): ›
W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali od čače je napisao/la: ›
neka puste i spotove s negativnim stranama ulaska,


Naravno, to bi bilo dobro. No, ja ne znam koje su to negativne strane. Forumaška mladež je ovdje mahom protiv, valjda se usrala svijeta, ali nikako da netko napiše što zapravo ne valja. Ne piše se često ni što valja.

Dosad se u medijima može pronaći tek jedan argument protiv, koji to zapravo i nije - "ionako će se uskoro raspasti". Blesavoća koju su mogli smisliti samo zadrti marginalci ratno-profiterske orijentacije, koji se koprcaju u mirovinama pa ih baš briga za budućnost. Ako se ta unija raspadne, što ćemo izgubiti? Baš ništa, onda smo opet vani, u potrazi za novim asocijacijama.

Samo su dvije prednosti unije - sloboda kretanja ljudi, i sloboda kretanja kapitala. Ako se netko boji kretanja, neka glasa protiv. Roba se već kreće, i ulazak tu neće baš ništa promijeniti.

No, i protivnici EU morali bi glasati za ulazak u EU - omogućite onima koji mogu, i koji žele, šansu da napuste ovaj svinjac od države. Nakon nekog vremena možete izglasati i izlazak iz EU, ili će EU ionako propasti, kako se kavanski piše.


TOČKA.

Ajd nek jedan pametan od ovih protiv argumentira, ali nekom činjenicom, ne nagađanjem i člankom što je pisao neki levi novinar sa osnovnom školom.

Vidio sam npr. da je netko napisao da ne zna baš ljudi koji studiraju vani. Ja ih znam hrpu koji su otišli preko erasmusa, znam hrpu koji su išli raditi u ameriku preko ljeta, irsku, kampove u engleskoj i išlo bi ih još više da se takve stvari malo više medijski promoviraju i da se ukazuje ljudima na benefite koje dobijaju s tim, što će se ulaskom u EU definitivno dogoditi. Kao što sam već pisao po forumu, problem je jer treba izvaditi nos iz svog podruma i štale.


E ma samo ti idi nitko tebe ne drzi lancima ja ne vidim sta se toliko serenda kako se ne moze van ici studirati,raditi itd.. moci ce se jednako kao i sad i sam/sama kazes da znas hrpu ljudi oslo van studirati prema tome..

a ovaj W.M. Felt pise gluposti jer to sto je on sve naveo/navela moze se i danas ako nisi kriminalaca i imas dosje mozes se kretati gdje god zelis..

A primitivci su samo oni koji misle da ce EU rjesiti sve nase problem tesko! Također moras biti sljep da ne vidis kako je susjednim zemljama koje su usle u EU i kako im je..

Ali sve jedno je kako mi izglasali na referendumu kad se narod na kraju procesa pita i vec se zna da taj glas nije vazeci i vi bi onda u EU koji vam neda pravo glasa?

Stvar je u tome sto ima tu mnogo tocaka i slova koje se nude pri ulaskom u EU a narod kao narod nema volje to sve prouciti ali i s razlogom je tako sve to sastavljeno..

Osobno cu glasati za protiv EU ali znam da pobjeci od EU ne mozemo prisiliti ce nas na bilo koji nacin a sobizrom da imam na vlasti korumpirane ljude to ce se odviti sa lakocom sto vec i je tako.. drugo je jos i vanjski dug.. ulaskom u EU samo ce korporacijske firme sa lakocom doci u HR i bogatiti se na nas racun..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
voditelj_smjene
Offline
Ukupno postova: 121
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.01.2012. 19:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad vidim Vesnu Pusić kako neki dan kako govori da Hrvati kupuju u Sloveniji i Mađarskoj i to ističe kao nešto pozitivno ne znajući da će Hrvatima prekipjeti lojalnost prema domaćem kada nakon ulaska u EU masovno krenu preko "granice".
Ili jučer emisja o EU, u Europi je manja birokracija i kraće se čeka npr. građevinska dozvola...pa se pitam da li se moramo odreći dijela suvereniteta da bi građevinsku dozvolu čekali par tjedana umjesto par mjeseci?
Pregovore smo završili, europske propise imamo, sada nas netko treba još i natjerati da ih primjenjujemo...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frx
Offline
Ukupno postova: 53
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.01.2012. 19:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čim uđemo u eu selim se u BIH ili SRB

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.01.2012. 19:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bob11 je napisao/la: ›
- Hrvatski će ratari, stočari i ribari doživjeti gospodarski slom.
- Strani će ulagači ispod vrijednosti pokupovati hrvatsko zemljište i prirodne resurse.
- EU prisiljava Hrvatsku da preuzme gotove zakone i političku strukturu.
- Bruxelless će odlučivati o kontingentima migranata koji će se naseliti u Hrvatskoj.
- Velika većina hrvatskog naroda nije doznala bitne činjenice o EU.

I to je u biti to.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 04.01.2012. 19:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

voditelj_smjene je napisao/la (Pogledaj post): › Kad vidim Vesnu Pusić kako neki dan kako govori da Hrvati kupuju u Sloveniji i Mađarskoj i to ističe kao nešto pozitivno ne znajući da će Hrvatima prekipjeti lojalnost prema domaćem kada nakon ulaska u EU masovno krenu preko "granice".
Ili jučer emisja o EU, u Europi je manja birokracija i kraće se čeka npr. građevinska dozvola...pa se pitam da li se moramo odreći dijela suvereniteta da bi građevinsku dozvolu čekali par tjedana umjesto par mjeseci?
Pregovore smo završili, europske propise imamo, sada nas netko treba još i natjerati da ih primjenjujemo...


Jedno pitanje, malo je offtopic. Što tebi znači taj suverenitet? Osim da možeš reći ja sam rvatina, imamo rvacku?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.01.2012. 19:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@coca cola - slažem se. Meni smeta što ti dodmah lijepe etikete ako si protiv EU. Da se bojiš svijeta(????), putovanja i slične gluposti. Pa ljudi , to je smiješno. Europska unija je prije svega nastala kao ekonomska zajednica, a sada sve više poprima oblik "savezne države" tj.postala je politička zajednica koja neće opstati zbog prevelike različistosti među državam članicama. Osobno mislim da mi nećemo imati previše ekonomske koristi, a varaju se oni koji se misli da će se smanjiti korupcija u pravosuđu ili politici. To je stvar mentaliteta i to treba mijenjati, a ne ulaziti u ovo biroratsko čudovište koje se mora širiti da bi osiguralo svoj opstanak. Davno je Marx zaključio da se kapitalizam mora širiti da bi opstao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kalevipoeg
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.01.2012. 20:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tvrdnja da je EU zajednica građana Europe je floskula i glupost.
E sad, tužna je istina da zbog katastrofalnog vladanja Hrvatskom u proteklih 20 godina EU čini kao manje zlo... Kako god okreneš-ne valja. Svejedno, ja sam protiv, prvenstveno zbog načina na koji nas se želi ugurati, kao i zbog novog paketa zakona donesenih u EU(popularno nazvani six-pack) koji režu preostala socijalna i radnička prava.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
voditelj_smjene
Offline
Ukupno postova: 121
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.01.2012. 20:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zla_tratinčica je napisao/la: ›
voditelj_smjene je napisao/la (Pogledaj post): › Kad vidim Vesnu Pusić kako neki dan kako govori da Hrvati kupuju u Sloveniji i Mađarskoj i to ističe kao nešto pozitivno ne znajući da će Hrvatima prekipjeti lojalnost prema domaćem kada nakon ulaska u EU masovno krenu preko "granice".
Ili jučer emisja o EU, u Europi je manja birokracija i kraće se čeka npr. građevinska dozvola...pa se pitam da li se moramo odreći dijela suvereniteta da bi građevinsku dozvolu čekali par tjedana umjesto par mjeseci?
Pregovore smo završili, europske propise imamo, sada nas netko treba još i natjerati da ih primjenjujemo...


Jedno pitanje, malo je offtopic. Što tebi znači taj suverenitet? Osim da možeš reći ja sam rvatina, imamo rvacku?

Razliku između suveriniteta i nacionalnosti možeš ako već ne znaš pronaći na wikipediji ili sl.
Činjenica da sam rvtatina mi ne znači previše, baš kao što nacionalnost nije značila desecima tisuća iraca koji su emigrirali u australiju ili portugalaca koji su isto učinili u brazil.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.01.2012. 20:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
No, ja ne znam koje su to negativne strane.


Evo jedne: Eu brani upotrebu prirodnih lijekova i lijekova na prirodnoj bazi, nego nameće svoje tabletice. Pametnome dosta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.01.2012. 21:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Povijest učimo da bi bolje shvatili budućnost..ne treba mi taj novi poredak pa ću glasati protiv..e kad se samo sjetim austro-ugarske..
EU je robovlasničko društvo u modernim prnjama..

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.01.2012. 21:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tako je, trebamo ostati musavi od našeg, domaćeg, ljekovitog balkanskog blata, ogrezli u kriminalu (s kojim se eto sada obračunavaju zbog proklete EU, umjesto da su pustili ljude da u miru kradu), neškolovani, gnjevni i bijesni na prokleti svijet oko nas. Dok smo bili u već spomenutoj Europi, Austro-Ugarskoj naime, odvratni i truli kapital njemačkog porijekla je otvorio većinu tvornica u kojima smo radili za odurno bogate strance, tjerali su nas da gradimo zgrade u njihovom secesijskom stilu, umjesto da su našeg, domaćeg čovjeka pustili da i gradi seljačke kuće u ključ i svinjce po cijelom Osijeku i Hrvatskoj, natjerali su nas da sadimo neke beskorisne japanske trešnje i ostalu egzotiku, potpuno nejestivu za naše krmače i marvu. Zastupam tezu kako je najdublji domoljubni osjećaj vezan uz mazohizam koji se osjeća u trenutku kada naš, Pravi Hrvat (po mogućnosti ako Bog da negdje friško sa kamena sišao, ili iz blata do prepona se iščupao), kojem se nema što nametati tuđa pamet i propisi, pljačke mene i moju obitelj. Nadalje, uživam u vječnom zloupotrebljavanju velikih pojmova poput "domoljublja", "Domovinskog rata", "Hrvatskih uznika" i sl. igranja na prokušanu kartu najdubljih strasti pojedinaca fokusiranog pogleda na jednu jedinu točku. Isto tako, orgazmično uživam u mogućnostima koje mi pruža nevladavina prava, kriminal u svim porama društva, iznimno razgranata i dobro organizirana korupcija koja pomaže mojim potomcima da rastu u zdravom i poželjnom okolišu, te postanu pravi, čvrsti, ponosni i sposobni (u svakom smislu te riječi) hrvatski građani. Naravno, potpuno neokaljani svim onim zlima koje dolaze iz mrske nam Europe. Dakle, zaključno, definitivno sam, svakom svojom stanicom, atomom i bozonom protiv ulaska u tu nakaradnu i kvarnu tvorevinu!

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
inspektormaska
Offline
Ukupno postova: 343
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.01.2012. 21:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma da Eu je hobotnica sa vučijom glavom jede pismene poštene i obrazovane a brani nerad jad i nepismenost otima i krade siluje i pali, konstantno neki ratovi i sranja izbjeglice, jad čemer i bijeda, ne treba tamo, tamo ne moš' pošteno zaraditi, poslodavac te isplaćuje na crno ucjenjuje te i uskraćuje ti radna prava ne da ti slobodne dane, radi se prekovremeno ljudi se mrze i pljuju, imaju katoličke misle za Hitlera, 40 % su im veće plaće u javnom od privatnog sektora, kradu umirovljenicima, namještaju izbore i natječaje, lažu klevetaju jedni druge i pljuju u lice vlastitim biračima....

ček il je to na Balkanu i Hrvatskoj?
... sad sam se malo zbunio kad čitam ove pro/con razloge.. više mi ništa nije jasno, jel mi živimo u istoj državi i gradu i dišemo isti zrak... svašta

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.01.2012. 21:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bob11 je napisao/la: ›
- Hrvatski će ratari, stočari i ribari doživjeti gospodarski slom.
- Strani će ulagači ispod vrijednosti pokupovati hrvatsko zemljište i prirodne resurse.
- EU prisiljava Hrvatsku da preuzme gotove zakone i političku strukturu.
- Bruxelless će odlučivati o kontingentima migranata koji će se naseliti u Hrvatskoj.
- Velika većina hrvatskog naroda nije doznala bitne činjenice o EU.


Klik ...

 Nema toga tko će nas osloboditi kriminala, lopovluka, korupcije i ostalih balkanskih sranja, ako to sami ne učinimo. Nemojmo se zavaravati. Zakoni postoje, no pitanje je postoji li volja da se oni provode.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bob11
Offline
Avatar

Ukupno postova: 346
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 04.01.2012. 22:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: ›
bob11 je napisao/la: ›
- Hrvatski će ratari, stočari i ribari doživjeti gospodarski slom.
- Strani će ulagači ispod vrijednosti pokupovati hrvatsko zemljište i prirodne resurse.
- EU prisiljava Hrvatsku da preuzme gotove zakone i političku strukturu.
- Bruxelless će odlučivati o kontingentima migranata koji će se naseliti u Hrvatskoj.
- Velika većina hrvatskog naroda nije doznala bitne činjenice o EU.

I to je u biti to.


ima toga još,samo mi se neda nabrajati!
oćeš mal o tome da će sjebati su proizvodnju jer imaju previše svojih proizvoda i robe koje moraju nekome natovarit da kupuje,znači još ljudi bez posla!šta misliš da će ljudi iz njemačke i francuske dolaziti ulagati u hrvatsku?D e molim te!dolazit će bugari i rumunji koji će raditi preko sezone za manje plaće i još to mal posla što ima će nam uzeti!de ljudi progledajte,nebudite ovce......

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.01.2012. 22:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bob11 je napisao/la: ›
- Hrvatski će ratari, stočari i ribari doživjeti gospodarski slom.
- Strani će ulagači ispod vrijednosti pokupovati hrvatsko zemljište i prirodne resurse.
- EU prisiljava Hrvatsku da preuzme gotove zakone i političku strukturu.
- Bruxelless će odlučivati o kontingentima migranata koji će se naseliti u Hrvatskoj.
- Velika većina hrvatskog naroda nije doznala bitne činjenice o EU.


Ovo nije popis argumenata, nego floskula. Fali još samo sir i vrhnje.

Pobogu forumaši, ima li ovdje studenata? Barem 15 minuta surfanja prije ispisivanja ovakve hrpe netočnosti, molim.

Hrvatski ratari, stočari i ribari? Ti su već doživjeli slom. U posljednjih 20 godina hrvatstva. Slom su doživjeli uz enormne poticaje koje primaju. Opet, sposobni i vrijedni poljoprivrednici zarađuju pristojne novce (to nisu oni s ceste). Što će to EU donijeti poljoprivredi i ribarstvu? Ama baš ništa. Osim ako netko ne misli da ovaj sustav poticaja ne treba mijenjati. No, ima pravo svaki seljak koji se boji tržišta, onaj koji je navikao da trči za Vladom, urliče po cesti, da mu pšenicu otkupljuje država, da mu država plaća štetu od tuče, da mu lokalni Hdz zapošljava djecu, i daje različite privilegije. Ili Hss. Ili Hdssb (oni su pak za EU, čak se hvale koliko su love iz EU privukli).

Strani ulagači će kupovati hrvatsko zemljište i prirodne resurse? Ovo nije vrijedno komentiranja. Svrstao bih to u govor nekog sa predizbornog skupa Hsp-a, a taj se par dana poslije u stranci tukao sa stranačkim kolegama.

EU prisiljava Hrvatsku da preuzme zakone? EU uvjetuje Hrvatskoj da preuzme zakone, ako hoće u EU. Samo potpuni ignorant ne shvaća da smo se samo iz tog razloga uopće pomakli iz blata, koliko god to malo bilo. Sve što je iole vrijedno, civilizirano, i prihvatljivo, uvjetovano je pristupom EU. Ili netko misli da je varijanta B, Pašalićevci, Tuđmanovi sinovi, Đapićevci i ostali ratni profiteri, pardon domoljubi, bolje rješenje. Taj netko misli da je Hrvat dovoljno pametan, sposoban i pošten da sam, svoj na svome, svoju zemlju odvede u blagostanje (ovo je smiješno i pisati). Kao u pjesmi dalmatinske klape.

Kontigenti migranata? Valjda si mislio imigranata. Kojih to imigranata? Jel znaš kojeg da se zadržao u Hrvatskoj, ili smo samo ruta za zapad? Pa i Kinezi ovdje zatvaraju dućane. Što će to imigranti ovdje raditi? Kome će prodavati robu, ukradenu ili prošvercanu? Ups, ne rade li to već Hrvati? Ne odumire li ova zemlja rapidno? Neće li nam nedostajati radne snage, odnosno već nedostaje? Hoće li Hrvat zauvijek čistiti WC? Mi smo čovječe emigranti, oduvijek bili.

Velika većina naroda ne zna činjenice? Velika većina naroda ne zna ništa. Nije ih doznala, jer se radi o ignorantskoj i nepismenoj bagri, koju ne zanimaju činjenice, nego bajke. Radi se o narodu koji je 17 godina držao Hdz na vlasti. Kakve ćinjenice, kakvi bakraći. Uostalom, koje to činjenice? Dajte jednu činjenicu, za promjenu. Dosta je floskula šljama iz poraća.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: