Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Naručili jeftine lažnjake, sada moraju platiti uništavanje robe

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Luzer13
Offline
Ukupno postova: 324
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.11.2011. 8:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dino8090 je napisao/la: ›
Kad smo kod racuna... Recite mi, koji racun im donosite? Nekako imam osjecaj da ce me ovaj pozvati da im donesem racun...

potvrdu paypal-a i ebay-a ako si tamo trgovo
ili dokaži da ti je to poklon od strica iz australije pa neš platiti ništa Wink

_________________
just run osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snwbrd
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.11.2011. 8:54 
Naslov:  Re: Naručili jeftine lažnjake, sada moraju platiti uništavanje robe
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene su oderali svaki puta. Jednom nisam uspio uvesti talkie walkie koje sam kupio na koristenje po skijalistima u europi. jeftinije je pricati tako nego trositi roaming. Slali su me na hakom, pa hakom na motorolu, tamo ne rade svoj posao kako spada i ispalo je da bi ja trebao platit uvoz tog proizvoda koji bi poslije mene svi mogli besplatno uvesti. propala posiljka i vracena u ameriku.

Nedavno sam dobio 2 paketa na nagradnim igrama u americi. znaci nesto sto je bio gift i poslano, placeni svi troskovi tamo i ja trebam samo preuzeti, mene 2 tjedna zavlace na carini da dostavim racune, ja im saljem mailove u kojima jasno stoji da je gift i nagradna igra, oni traze i dalje racune pa nakon inzistiranja i objasnjenja da su to reklamni materijali uspjevam izvuc paket, ali jedan proizvod je imao deklaraciju u vrijednosti 100$ i za to su mi paket carinili 200kn. pa vi sad meni recite da je to uredu?

Drugi paket mi ameri nisu htjeli poslati zbog problema na osjeckoj carini tako da sam ispusio jedan ruksak u vrijednosti 800kn. Hvala carina.

nedavno je i carina na posti bila tek iznad 300kn pa se i to promijenilo ako se ne varam?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
okvardz
Offline
Ukupno postova: 63
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.11.2011. 10:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svim dragim sugrađanima. ljudi rade ono što piše u zakonu. molimo vas da se informirate prije nabavke roba izvan rh i europe. to je samo vaše neznanje. ništa drugo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
freedom.fighter
Offline
Ukupno postova: 199
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.11.2011. 10:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Živio sam u Danskoj i naručivao stvari iz Hong Konga, Malezije, Kine...nikad mi nitko nije naplatio carinu niti rekao da će, očite lažnjake, spaliti za 2000 DKK!

_________________
Sudba kleta jednaka je, bio gospodin ili drug!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Drobimir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 32
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.11.2011. 10:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Provokator je napisao/la: ›
kad udjemo u EU oslobodjeni smo carine za proizvode iz Europe Laughing
čekajte Laughing


Ne u EU ni za živu glavu

_________________
Jednom sam tako šetao i naišao na sebe. Pitao sam se: "Da li znaš kuda ideš? "A ne, ti znaš." osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.11.2011. 10:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene u cijeloj prici najvise zanima misaoni proces onoga tko je slagao zakone.

Dakle, dozvoljen je uvoz do 1000kn preko granice [automobilom], ali postanski promet je limitiran na 160kn.

Koja se logika krije iza ovoga, zasto postoji ova razlika?!

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
s1504975
Offline
Ukupno postova: 93
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.11.2011. 10:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osjecka postanska carina je najkorektnija(izuzev dijela s naplatom slanja paketa od poste do vasih vrata za 20kn, ALI i to se moze s njima dogovoriti tako da to sami podignete u toj posti iduci dan!), problem je uglavnom u vasem neznanju i nepoznavanju carinskih propisa!

Govorim iz iskustva osobe koja je primila preko 100 paketa, sto za sebe sto za druge. Nikada nije bilo dileme sto ce biti carinjeno a sto ne i nikada nije bilo rasprave a zasto ovo ovako ili onako.

Najbolje je zatraziti od prodavaca da u paketic stavi vrijednost robe i postarine i time izbjegnete 10 kn poziv.

Problem su lopovi tipa DHL i ostali, jer oni SVE sto stigne salju na, zamislite svoju, spediciju! Dobar dan je 110+pdv... a najgore u svemu je sto laziraju cak i podatke na carinskoj deklaraciji i to tako da ne uzmu u obzir stvarnu postarinu, vec upisu SVOJU procjenu! Cak imam na njihovom papiru "...sami smo procjenili..." i nijedna inspekcija nije zainteresirana(nadlezna)!

Zakljucak: Upoznajte se s propisima, i u sirokom luku zaobilazite DHL i slicne.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.11.2011. 10:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

s1504975 je napisao/la: › Osjecka postanska carina je najkorektnija
Ovo potpisujem. Takodjer na osnovu 100+ paketa ;-)

Zene su stvarno korektne, ono sto treba biti carinjeno - bude carinjeno.Vise puta su se pokazale susretljivima, fer i korektnima i svaka ima cast na tome. Zato ne narucujte stvari iznad 160kn, ili ne trpajte 10 malih stvari u jedan paket, nego razdvojite pakete.

Kako dogovoriti ovo za te djidje da ne salju postom zahtjev za racun?

Carinski propisi su losi i njih treba mijenjati.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!nnovation
Offline
Ukupno postova: 304
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.11.2011. 10:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›

Kako dogovoriti ovo za te djidje da ne salju postom zahtjev za racun?


ako mislis da ide drugom sluzbom,tesko...
ne kuzim se u te odnose ali ta carina spada pod postu...
ako mislis da ne salju uopce postom nego te nazovu ili nesto..i to tesko:)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
s1504975
Offline
Ukupno postova: 93
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.11.2011. 10:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›

Kako dogovoriti ovo za te djidje da ne salju postom zahtjev za racun?



Jednostavno:
"Najbolje je zatraziti od prodavaca da u paketic stavi vrijednost robe i postarine i time izbjegnete 10 kn poziv."

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.11.2011. 11:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Mene u cijeloj prici najvise zanima misaoni proces onoga tko je slagao zakone.

Dakle, dozvoljen je uvoz do 1000kn preko granice [automobilom], ali postanski promet je limitiran na 160kn.

Koja se logika krije iza ovoga, zasto postoji ova razlika?!


Zato što te na taj način država tjera da kupuješ gomilu proizvoda po izuzetno visokim cijenama, pošto je Hrvatska jedna od najskupljih zemalja svijeta (relativno, ali i apsolutno). Putovanje u stranu zemlju po nešto što košta manje od 1000kn se uglavnom ne isplati, ili se isplati puno manje, nego kad sjedneš pred računalo i naručiš.

Uz 90% paketa mi stigne račun i svaki puta svejedno moram donositi paypal račun, vrlo često na računu bude posebno specificirana cijena proizvoda i poštarine i dosada sam SVAKI puta morao platiti carinu na poštarinu...tj. vjerojatno nisam morao, ali su me tražili.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.11.2011. 11:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boost je napisao/la (Pogledaj post): › Putovanje u stranu zemlju po nešto što košta manje od 1000kn se uglavnom ne isplati

Itekako se isplati onima koji stanuju blizu granice. Uostalom, pola Osijeka ide po pljuge, cugu, deterdžente i druge stvari preko u Bogojevo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.11.2011. 11:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la: ›
Boost je napisao/la (Pogledaj post): › Putovanje u stranu zemlju po nešto što košta manje od 1000kn se uglavnom ne isplati

Itekako se isplati onima koji stanuju blizu granice. Uostalom, pola Osijeka ide po pljuge, cugu, deterdžente i druge stvari preko u Bogojevo.

Kao što rekoh..UGLAVNOM se ne isplati ili se isplati puno manje. Ne žive svi blizu granice, a i ljudi katkada zaborave da se vožnjom ne troši samo gorivo, već i gume, motor, kilometri....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DiscoTetak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 10
Lokacija: Vukovarska
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.11.2011. 12:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

s1504975 je napisao/la: ›
Osjecka postanska carina je najkorektnija(izuzev dijela s naplatom slanja paketa od poste do vasih vrata za 20kn, ALI i to se moze s njima dogovoriti tako da to sami podignete u toj posti iduci dan!), problem je uglavnom u vasem neznanju i nepoznavanju carinskih propisa!

Govorim iz iskustva osobe koja je primila preko 100 paketa, sto za sebe sto za druge. Nikada nije bilo dileme sto ce biti carinjeno a sto ne i nikada nije bilo rasprave a zasto ovo ovako ili onako.

Najbolje je zatraziti od prodavaca da u paketic stavi vrijednost robe i postarine i time izbjegnete 10 kn poziv.

Problem su lopovi tipa DHL i ostali, jer oni SVE sto stigne salju na, zamislite svoju, spediciju! Dobar dan je 110+pdv... a najgore u svemu je sto laziraju cak i podatke na carinskoj deklaraciji i to tako da ne uzmu u obzir stvarnu postarinu, vec upisu SVOJU procjenu! Cak imam na njihovom papiru "...sami smo procjenili..." i nijedna inspekcija nije zainteresirana(nadlezna)!

Zakljucak: Upoznajte se s propisima, i u sirokom luku zaobilazite DHL i slicne.


+1 Apsolutno se slažem sa svime. Preko 50 stvari sam naručivao preko neta, neke su bile i par tisuća kuna i nikada nisam imao nikakvih problema.
Seratori koji imaju problema, neka se bolje informiraju i, u najgorem slučaju, pomire s time da će morati platiti 10kn za pozivno pismo kada ljudi na carini ne mogu procijeniti točnu vrijednost predmeta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!nnovation
Offline
Ukupno postova: 304
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.11.2011. 12:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boost je napisao/la (Pogledaj post): ›
PreacheR je napisao/la: ›
Boost je napisao/la (Pogledaj post): › Putovanje u stranu zemlju po nešto što košta manje od 1000kn se uglavnom ne isplati

Itekako se isplati onima koji stanuju blizu granice. Uostalom, pola Osijeka ide po pljuge, cugu, deterdžente i druge stvari preko u Bogojevo.

Kao što rekoh..UGLAVNOM se ne isplati ili se isplati puno manje. Ne žive svi blizu granice, a i ljudi katkada zaborave da se vožnjom ne troši samo gorivo, već i gume, motor, kilometri....


trose se gume i kilometri kad odem u kino..kakve veze.
u srbiji se za 1000 kn kupi stvari kao kod nas za 2000 kn.
dovoljno je otic jednom mjesecno da se iekako isplati.

budimo realni, kad vec kukamo oko pdv-a na neke gadgete...

ako drzava hoce uzimati,onda neka uzme bolje meni za nesto sto mi ni ne treba, nego da uvodi limite na kupnju hrane i ostlih potrepstina bez kojih neko kucanstvo ne moze.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: