Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Naručili jeftine lažnjake, sada moraju platiti uništavanje robe

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.11.2011. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DiscoTetak je napisao/la: ›
s1504975 je napisao/la: ›
Osjecka postanska carina je najkorektnija(izuzev dijela s naplatom slanja paketa od poste do vasih vrata za 20kn, ALI i to se moze s njima dogovoriti tako da to sami podignete u toj posti iduci dan!), problem je uglavnom u vasem neznanju i nepoznavanju carinskih propisa!

Govorim iz iskustva osobe koja je primila preko 100 paketa, sto za sebe sto za druge. Nikada nije bilo dileme sto ce biti carinjeno a sto ne i nikada nije bilo rasprave a zasto ovo ovako ili onako.

Najbolje je zatraziti od prodavaca da u paketic stavi vrijednost robe i postarine i time izbjegnete 10 kn poziv.

Problem su lopovi tipa DHL i ostali, jer oni SVE sto stigne salju na, zamislite svoju, spediciju! Dobar dan je 110+pdv... a najgore u svemu je sto laziraju cak i podatke na carinskoj deklaraciji i to tako da ne uzmu u obzir stvarnu postarinu, vec upisu SVOJU procjenu! Cak imam na njihovom papiru "...sami smo procjenili..." i nijedna inspekcija nije zainteresirana(nadlezna)!

Zakljucak: Upoznajte se s propisima, i u sirokom luku zaobilazite DHL i slicne.


+1 Apsolutno se slažem sa svime. Preko 50 stvari sam naručivao preko neta, neke su bile i par tisuća kuna i nikada nisam imao nikakvih problema.
Seratori koji imaju problema, neka se bolje informiraju i, u najgorem slučaju, pomire s time da će morati platiti 10kn za pozivno pismo kada ljudi na carini ne mogu procijeniti točnu vrijednost predmeta.


U najgorem slučaju ćeš sjediti kod špeditera s kovertcom vrijedonsti 100njak kuna i čeekati da ti se cijena naručenog utrostruči.(u mom slučaju)
Budi sretan što imaš sreće s carinom i pročitaj malo kakva su iskustva ljudi prije nego što napišeš nešto.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.11.2011. 13:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

!nnovation je napisao/la: ›
Boost je napisao/la (Pogledaj post): ›
PreacheR je napisao/la: ›
Boost je napisao/la (Pogledaj post): › Putovanje u stranu zemlju po nešto što košta manje od 1000kn se uglavnom ne isplati

Itekako se isplati onima koji stanuju blizu granice. Uostalom, pola Osijeka ide po pljuge, cugu, deterdžente i druge stvari preko u Bogojevo.

Kao što rekoh..UGLAVNOM se ne isplati ili se isplati puno manje. Ne žive svi blizu granice, a i ljudi katkada zaborave da se vožnjom ne troši samo gorivo, već i gume, motor, kilometri....


trose se gume i kilometri kad odem u kino..kakve veze.
u srbiji se za 1000 kn kupi stvari kao kod nas za 2000 kn.
dovoljno je otic jednom mjesecno da se iekako isplati.

budimo realni, kad vec kukamo oko pdv-a na neke gadgete...

ako drzava hoce uzimati,onda neka uzme bolje meni za nesto sto mi ni ne treba, nego da uvodi limite na kupnju hrane i ostlih potrepstina bez kojih neko kucanstvo ne moze.

Kao što rekoh...tebi se možda isplati, nekome ne....ne žive svi blizu granice.
Vidim da si ti lijepo prihvatila da moraš po hranu u Srbiju i to ti je skroz normalno...ok, ako si ti zadovoljna tom činjenicom, i ja sam Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DiscoTetak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 10
Lokacija: Vukovarska
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.11.2011. 14:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boost je napisao/la: ›
DiscoTetak je napisao/la: ›
s1504975 je napisao/la: ›
Osjecka postanska carina je najkorektnija(izuzev dijela s naplatom slanja paketa od poste do vasih vrata za 20kn, ALI i to se moze s njima dogovoriti tako da to sami podignete u toj posti iduci dan!), problem je uglavnom u vasem neznanju i nepoznavanju carinskih propisa!

Govorim iz iskustva osobe koja je primila preko 100 paketa, sto za sebe sto za druge. Nikada nije bilo dileme sto ce biti carinjeno a sto ne i nikada nije bilo rasprave a zasto ovo ovako ili onako.

Najbolje je zatraziti od prodavaca da u paketic stavi vrijednost robe i postarine i time izbjegnete 10 kn poziv.

Problem su lopovi tipa DHL i ostali, jer oni SVE sto stigne salju na, zamislite svoju, spediciju! Dobar dan je 110+pdv... a najgore u svemu je sto laziraju cak i podatke na carinskoj deklaraciji i to tako da ne uzmu u obzir stvarnu postarinu, vec upisu SVOJU procjenu! Cak imam na njihovom papiru "...sami smo procjenili..." i nijedna inspekcija nije zainteresirana(nadlezna)!

Zakljucak: Upoznajte se s propisima, i u sirokom luku zaobilazite DHL i slicne.


+1 Apsolutno se slažem sa svime. Preko 50 stvari sam naručivao preko neta, neke su bile i par tisuća kuna i nikada nisam imao nikakvih problema.
Seratori koji imaju problema, neka se bolje informiraju i, u najgorem slučaju, pomire s time da će morati platiti 10kn za pozivno pismo kada ljudi na carini ne mogu procijeniti točnu vrijednost predmeta.


U najgorem slučaju ćeš sjediti kod špeditera s kovertcom vrijedonsti 100njak kuna i čeekati da ti se cijena naručenog utrostruči.(u mom slučaju)
Budi sretan što imaš sreće s carinom i pročitaj malo kakva su iskustva ljudi prije nego što napišeš nešto.


Nije stvar u sreći nego u tome što pazim od koga naručujem, kojom će poštanskom službom slati i znam da roba koju naručim špeditera neće vidjeti sve dok ne prijeđe oko 5000kn. Ako ti to sve znaš i svejedno su te odrali, to bih prije nazvao iznimkom nego pravilom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snwbrd
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.11.2011. 14:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni je jasno da moraju uzimat nepotrebno lovu od ljudi koji im nista u zivotu ne znace kako bi mogli sebi i svojim poznanicima davati pakete bez carine. A nemojte mi reci da to ne rade, zato sto znam da rade.

A zanima me i gdje su nestale neke stvari iz paketa koji su vraceni jer ih nisam mogao dobiti bez uvoza. vraceni prodavacu, u par razlicitih slucajeva javljeno mi je da nedostaju stvari iz paketu i da se ne poklapaju s racunom. misteriozno su nestale u transportu??? sumnjam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!nnovation
Offline
Ukupno postova: 304
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.11.2011. 14:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boost je napisao/la (Pogledaj post): ›
!nnovation je napisao/la: ›
Boost je napisao/la (Pogledaj post): ›
PreacheR je napisao/la: ›
Boost je napisao/la (Pogledaj post): › Putovanje u stranu zemlju po nešto što košta manje od 1000kn se uglavnom ne isplati

Itekako se isplati onima koji stanuju blizu granice. Uostalom, pola Osijeka ide po pljuge, cugu, deterdžente i druge stvari preko u Bogojevo.

Kao što rekoh..UGLAVNOM se ne isplati ili se isplati puno manje. Ne žive svi blizu granice, a i ljudi katkada zaborave da se vožnjom ne troši samo gorivo, već i gume, motor, kilometri....


trose se gume i kilometri kad odem u kino..kakve veze.
u srbiji se za 1000 kn kupi stvari kao kod nas za 2000 kn.
dovoljno je otic jednom mjesecno da se iekako isplati.

budimo realni, kad vec kukamo oko pdv-a na neke gadgete...

ako drzava hoce uzimati,onda neka uzme bolje meni za nesto sto mi ni ne treba, nego da uvodi limite na kupnju hrane i ostlih potrepstina bez kojih neko kucanstvo ne moze.

Kao što rekoh...tebi se možda isplati, nekome ne....ne žive svi blizu granice.
Vidim da si ti lijepo prihvatila da moraš po hranu u Srbiju i to ti je skroz normalno...ok, ako si ti zadovoljna tom činjenicom, i ja sam Wink


isplati se cijelom ovom djelu slavonije, ona ekipa sjeverno ide u bosnu..
osobno ne idem nego mi furaju ponekad stvari..a frendovi koji idu za jedan shopping od razlike u cijeni toce goriv cijeli mjesec..a doktorske place da se razumijemo, kad mi se vec cini da malo patroniziras:)i nije prihvatila nego prihvatio:)
malo off.sorry admini

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.11.2011. 16:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Daj probaj shvatiti da se ne isplati svakome i da nije cijela Hrvatska u "ovom dijelu Slavonije".
Jel stvarno ne možeš shvatiti da je netko previše udaljen, da si netko ne može priuštiti automobil, da netko ne može keširati 1000-2000 kn itd.
Kao što sam rekao..isplati se puno manje..zamisli da možeš cugu i cigare iz Srbije kupit putem ebaya, klikom miša? Kužiš?
Kada bi to svakome bilo isplativo i kad bi samim time svatko to radio, već bi država to zabranila ili smanjila vrijednost robe koja se može uvesti...kao što je smanjena dopuštena vrijednost naručivanja poštom preko neta.
Nadalje, zaboravio sam spomenuti neugodnosti prijetelja koji je za rođendan "dobio" poklon iz Amerike(označno s GIFT paketu). Dobio sam stavio pod navodnike jer ga nije dobio pošto su tražili da plaća carinu i sve ostalo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.11.2011. 16:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boost je napisao/la: ›
Daj probaj shvatiti da se ne isplati svakome...


To je 1000 kn po osobi na jednom računu, znači ako ide ekipa od 4-ro, svaki može kupiti nešto za milju kuna, podjele benzin, ili ako ide porodica od najmanje 2-je, opet se isplati mislim više nego kod nas kupovati recimo hranu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!nnovation
Offline
Ukupno postova: 304
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.11.2011. 16:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boost je napisao/la (Pogledaj post): › Daj probaj shvatiti da se ne isplati svakome i da nije cijela Hrvatska u "ovom dijelu Slavonije".

daj probaj shvatiti da ne pricam o cijeloj rh, nego o nasem djelu.
takodjer probaj shvatiti razliku izmedju isplativosti kupnje i necijih trenutnih mogucnosti da tu kupnju obavi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.11.2011. 19:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

!nnovation je napisao/la: ›
Boost je napisao/la (Pogledaj post): › Daj probaj shvatiti da se ne isplati svakome i da nije cijela Hrvatska u "ovom dijelu Slavonije".

daj probaj shvatiti da ne pricam o cijeloj rh, nego o nasem djelu.
takodjer probaj shvatiti razliku izmedju isplativosti kupnje i necijih trenutnih mogucnosti da tu kupnju obavi.

Nisi me shvatio. Još jednom. Činjenice.
Nekome se isplati, nekome se isplati manje, nekome se ne isplati, netko nema niti mogućnosti.
Nadalje, pogledaj malo zašto se uopće otišlo u ovaj offtopic. Da te podsjetim. Radi se o činjenici da se preko neta može samo 160kn, a fizički 1000kn.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: