Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Naručili jeftine lažnjake, sada moraju platiti uništavanje robe

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.11.2011. 23:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moja iskustva su puno gora.
Ne znam kako stoji u zakonu..da li se roba do 160kn ne mora, ili ne smije cariniti? Ako se ne smije cariniti, smiju li oni naplatiti PDV i troškove otvaranja paketa (40ak kn mislim)?
Kada i po kojoj osnovi te smiju slat na špediciju?
Što se računa tiče...kupio sam polovnu neispravnu stvar i platio ju 600 kn. Pošaljem im potvrdu paypala, oni odrade sve i nabiju mi još 700kn troškova...kako?
Njihov procjenitelj je rekao da to ne vrijedi 600 već 1800 kn i to im je bila osnovica za računanje svih drugih davanja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sikki
Offline
Avatar

Ukupno postova: 210
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.11.2011. 0:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hehe

ja sam kupio bio CD na božićnom sniženju... Bio je 60 kn... free shipping...

kada je došao ovdje oderali su me sa nekom carinom, pedevejom i poštarinom tako da me je CD na kraju izašao 250 kn Very Happy

nisam mogao vjerovat... Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.11.2011. 0:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja ne kontam... Ako imate racun da ste nesto platili 50 dolara, kako oni mogu to procijeniti na 300 dolara?
Imas potvrdu sa paypal, a imas potvrdu transakcije u banci?

Sta vi ne znate reci da to necete platiti?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.11.2011. 0:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dino8090 je napisao/la: ›
Ja ne kontam... Ako imate racun da ste nesto platili 50 dolara, kako oni mogu to procijeniti na 300 dolara?
Imas potvrdu sa paypal, a imas potvrdu transakcije u banci?

Sta vi ne znate reci da to necete platiti?


Mogu što god žele i kako žele.
Problem je kad nešto čekaš, hitno ti treba, ovi te danima drkaju na carini..onda zamračiš iplatiš samo da više dobiješ prijekopotreban dio.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.11.2011. 0:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boost je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mogu što god žele i kako žele.
Problem je kad nešto čekaš, hitno ti treba, ovi te danima drkaju na carini..onda zamračiš iplatiš samo da više dobiješ prijekopotreban dio.

Kupis na ebayu eksplozivnu napravu koja se aktivira na otvaranje paketa... Kabuuuuuuuum!!
Nece ti nikad vise otvorit paket. Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-xoxo-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 102
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.11.2011. 1:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Volila bi vidit da mi naplate carinu i pdv za nesta sto je ispod 160 kn...nemaju oni sta procjenjivat, ima tamo u carinarnici zena sto visi na ebayu i kad dofuras racun tj.potvrdu od paypala ona čekira jel to odgovara tom itemu koji si narucio...tako da ne znam sta ko ima procjenjivat?
smradovi su samo takvi slazem se, doduse ja sam imala srece uglavnom pa mi nisu carinili ni ove stvari koje prelaze tu cifru, jedino decku jednom patike...al jbg, nemos stalno imat srece s tim...
a eu jedva cekam samo zato jer ce nam slati onda vise stvari..zamracim kad pogledam di salju a nema hrvatske puuuuu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cavino
Offline
Ukupno postova: 200
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.11.2011. 2:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

carina-leglo kriminala....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.11.2011. 6:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sikki je napisao/la (Pogledaj post): › hehe

ja sam kupio bio CD na božićnom sniženju... Bio je 60 kn... free shipping...

kada je došao ovdje oderali su me sa nekom carinom, pedevejom i poštarinom tako da me je CD na kraju izašao 250 kn Very Happy

nisam mogao vjerovat... Very Happy


Sukladno članku 8a. UREDBE O UVJETIMA I POSTUPCIMA ZA OSTVARIVANJE OSLOBOĐENJA OD PLAĆANJA CARINE Roba zanemarive vrijednosti (roba čija vrijednost po pošiljci ne prelazi 160,00 kuna) sadržana u pošiljkama koje se iz inozemstva izravno šalju primateljima u Republici Hrvatskoj, oslobođena je od plaćanja carine i PDV-a. Ta se roba ne podnosi carinarnici. Navedeno oslobođenje se ne odnosi na alkohol i alkoholna pića, duhan i duhanske proizvode parfeme i toaletne vode.
Pod vrijednosti pošiljke od 160,00 kuna smatra se samo vrijednost robe, ako su troškovi dopreme razdvojeni od cijene same robe. Ukoliko je roba kupljena sa dopremom i nije razdvojen dio koji se odnosi na dopremu od same vrijednosti robe, ukupan iznos uzet će se kao vrijednost pošiljke.


Zakonodavac je u ovom slučaju jasan, no dalo bi se diskutirati koliko je i pravedan. Naime, ukoliko prenostite neku robu automobilom preko granice, roba u vrijednosti do 1000,00 kuna je oslobođena plaćanja carine. U većini slučajeva će vas carinik tek površno ili nikako pregledati pa stoga vrijednost prenesene robe nerijetko i prelazi taj iznos. U poštanskom prometu to nije slučaj jer će vam pregledati doslovno svaku pošiljku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
luka_os
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.11.2011. 7:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajme koliko negativnih komentara. Ja isto kupujem preko ebaya i do sada sam na 1 stvar platio pdv. Dok su mi 3-4 stvari na koje sam trebao platiti pdv stigle uredno kući. Naravno par puta sam bio pozivan da donesem račun i to za majice do 100kn. Sve u svemu mislim da oni rade ok.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.11.2011. 8:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nekad je taj iznos bio 300,00 kn ali otkad su ljudi počeli više kupovati online onda su smanjili na 160,00...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Luzer13
Offline
Ukupno postova: 324
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.11.2011. 8:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muvifrik je napisao/la: ›
nekad je taj iznos bio 300,00 kn ali otkad su ljudi počeli više kupovati online onda su smanjili na 160,00...

iznos je uvijek bio 300 kn a i sada je ali samo ako možeš dokazati daje gift! provjereno i isprobano desetke puta Wink

_________________
just run osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Luzer13
Offline
Ukupno postova: 324
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.11.2011. 8:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

luka_os je napisao/la: ›
Ajme koliko negativnih komentara. Ja isto kupujem preko ebaya i do sada sam na 1 stvar platio pdv. Dok su mi 3-4 stvari na koje sam trebao platiti pdv stigle uredno kući. Naravno par puta sam bio pozivan da donesem račun i to za majice do 100kn. Sve u svemu mislim da oni rade ok.

slično iskustvo

_________________
just run osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.11.2011. 8:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad smo kod racuna... Recite mi, koji racun im donosite? Nekako imam osjecaj da ce me ovaj pozvati da im donesem racun...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Luzer13
Offline
Ukupno postova: 324
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.11.2011. 8:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[i]Sukladno članku 8a. UREDBE O UVJETIMA I POSTUPCIMA ZA OSTVARIVANJE OSLOBOĐENJA OD PLAĆANJA CARINE [i]Roba zanemarive vrijednosti (roba čija vrijednost po pošiljci ne prelazi 160,00 kuna) sadržana u pošiljkama koje se iz inozemstva izravno šalju primateljima u Republici Hrvatskoj, oslobođena je od plaćanja carine i PDV-a. Ta se roba ne podnosi carinarnici. Navedeno oslobođenje se ne odnosi na alkohol i alkoholna pića, duhan i duhanske proizvode parfeme i toaletne vode.
Pod vrijednosti pošiljke od 160,00 kuna smatra se samo vrijednost robe, ako su troškovi dopreme razdvojeni od cijene same robe. Ukoliko je roba kupljena sa dopremom i nije razdvojen dio koji se odnosi na dopremu od same vrijednosti robe, ukupan iznos uzet će se kao vrijednost pošiljke.[/i][/i]

za ovaj dio sa shippingom nisam siguran, meni su nekoliko puta uredno naplatili i ako su shipping i roba razdvojene stavke, ali provjeriti ću, možda se nešto mjenjalo...


Zadnja promjena: Luzer13; 25.11.2011. 8:41; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!nnovation
Offline
Ukupno postova: 304
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.11.2011. 8:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vi ne biste vjerovali kako se sve mulja s racunima.
Vara se tu obostrano, ponekad prodjes dobro, ponekad ne.

_________________
D3S!gn47!0N
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: