Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Biciklisti, oprez! U jednom danu kažnjeno trideset i sedam biciklista [najava akcije]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Inspektor Maska
Offline
Ukupno postova: 134
Lokacija: Kamufliran
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.09.2011. 13:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mučki provokator je napisao/la (Pogledaj post): › *

Kada te bude netko pokupio (ako budeš još među živima) onda se pozivaj na sve ovo što si napisao.


Očito momak ima problema sa razumijevanjem pročitanoga.

Ja NE branim bicikliste ovdje, odvoji si prije vrijeđanja malo vremena i pročitaj moj gornji post.

Mene neće nitko pokupiti jer tamo gdje nema biciklističke staze NE vozim po cesti, nego po pješačkoj stazi, i to polako i gdje mogu zaobilazim pješake vozeći po travi između pješačke staze i ceste.
U jednosmjernoj ulici vozim isto po pješačkoj.

Zaista bih volio vidjeti koji će me murijak zbog toga kazniti ili otjerat na cestu među aute koji voze 80 (primjer Štrosika).

Opet kažem, treba kažnjavati bicikliste kad voze po cesti gdje ima bic. staze, kada voze jednosmjernom u suprotnom smjerom, ali pojedina kažnjavanja policije zbog glupih razloga ne treba tolerirati, posebice kada znamo da NE postoji drugačiji način za voziti bicikl ili je taj način izrazito opasan.

Neka love Horvatinčiće ili Čačiće, nas neka ostave na miru.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marac7
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.09.2011. 14:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neka mi netko od vas vozaca automobila kaze jeste li ikad dobili kaznu jer niste drzali ruke "10 do 2" na volanu? i ako niste, sta bi rekli policajcu koji vam oce naplatit kaznu za taj prekrsaj?

ja sam isto vozac automobila i bicikla, preko ljeta malo vise bicikla i dobijem kaznu jer sam vozio bez ruku na biciklistickoj stazi gdje u blizni nije bilo ni pjesaka, ni drugih biciklista, a ni raskrizja.. znaci cisto izbijanje love iz dzepa i punjenje drzavnog proracuna za pisljivih 300 kn.. koje im nikad necu platit!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Inspektor Maska
Offline
Ukupno postova: 134
Lokacija: Kamufliran
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.09.2011. 14:07 
Naslov:  Re: Biciklisti, oprez! U jednom danu kažnjeno trideset i sedam biciklista [najava akcije]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U ZAKONU O SIGURNOSTI PROMETA NA CESTAMA, članak 113. st. 1 piše da ne smiješ voziti bez ruku, to nije upitno. Ali kako bi ti kao vozač bicikla to morao znati kada nisi dužan poznavati zakon prije nego što smiješ voziti bicikl!

Pa dijete sa tri godine vozi bicikl, šta ga boli ona stvar za zakon!

Zaista, bilo bi OK da netko od vlasnika stranice ili novinara bude koristan pa neka postavi nekome iz policije par pitanja, da vidimo što će gospoda smisleno odgovoriti.

Evo moje na koje me jako zanima odgovor:

Kako PRAVILNO voziti bicikl jednosmjernom ulicom ali u suprotnom smjeru ako nema biciklističke staze? (za primjer: Ružinom od grada prema Retfali, jer nitko mi ne može reći da se tamo NE SMIJE voziti u tom smjeru iz razloga što za to nije postavljen nikakav znak.)


Zadnja promjena: Inspektor Maska; 29.09.2011. 14:11; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
damir1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 10
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.09.2011. 14:11 
Naslov:  Re: Biciklisti, oprez! U jednom danu kažnjeno trideset i sedam biciklista [najava akcije]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam čemu toliko ogorčenje na sve i svašta i čemu generaliziranje. Vozim i bicikl i auto i mogu reći da su u 90 % slučajeva ljudi koji se voze kulturni. Automobili mi u 80 % slučajeva stanu i kada se vozim preko pješačkog prijelaza sa biciklom iako imaju prednost. Normalno da usporim ili stanem i dok ne vidim da će se i auto zaustaviti ne prelazim. Nikada ne silazim s bicikla, jer šta će mi bicikl ako moram svakih sto metara silaziti s njega. Gdje mogu vozim se biciklističkom stazom, a gdje ne mogu uglavnom pješačkom stazom jer kao što je neko napisao ne pada mi napamet voziti se Strossmayerovom ili Trpimirovom gdje auti jure i gje bi svaki tren mogao završiti u grobu. Uvijek kada se vozim pješačkom stazom pazim na pješake i zaobilazim ih u širokom luku ili usporim na razinu hoda.
Što se tiče budala nih je uvijek bilo i biti će ih. Uvijek će biti onih koji jure u autu ili na biciklu, koji parkiraju na biciklističku stazu ili hodaju po njoj ( uglavnom penzići koji ne znaju ni gdje se nalaze). Takve treba kazniti, osim penzića koji nisu krivi jer su uglavnom senilni Very Happy .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Inspektor Maska
Offline
Ukupno postova: 134
Lokacija: Kamufliran
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.09.2011. 14:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

damire to i ja govorim, ali šta kad dobijemo kaznu zato što vozimo pješačkom stazom? Very Happy

Evo kažem, nek mi objasne iz policije kako voziti Ružinom od smjera centra prema Kanižlićevoj i ja ću tako voziti. Ali nek ne očekuju da vozim Strossmayerovom i Trpimirovom po kolniku.

BTW. baš ću u petak kad im bude ta akcija ako ne budem na poslu malo prošetati gradom sa fotoaparatom i slikati gdje i kako voze dečki na policijskim biciklima.


Zadnja promjena: Inspektor Maska; 29.09.2011. 14:17; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marac7
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.09.2011. 14:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Inspektor Maska je napisao/la: ›
U ZAKONU O SIGURNOSTI PROMETA NA CESTAMA, članak 113. st. 1 piše da ne smiješ voziti bez ruku, to nije upitno. Ali kako bi ti kao vozač bicikla to morao znati kada nisi dužan poznavati zakon prije nego što smiješ voziti bicikl!



okej sad znam.. ali cu ja i dalje vozit bez ruku, pogotovo na mjestima gdje su duze relacije od raskrizja do raskrizaj i iz razloga jer mi je tako uspravno lakse voziti bicikl.. i da mi svaki dan pisu kaznu zbog toga, opet im necu platit.. zakon je tu da se krsti - za ovo se zajebavam, al stvarno ima nekih kretenskih

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Inspektor Maska
Offline
Ukupno postova: 134
Lokacija: Kamufliran
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.09.2011. 14:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

BTW. ne znam da li znate, ali zaobilazeći šahtove koji su s desne strane kolnika ili nekakve lokve isto riskirate kaznu od 300 kn jer pazite sad - u tom trenutku ne vozite uz desni rub kolnika.

Živjela Hrvatska!



Zadnja promjena: Inspektor Maska; 29.09.2011. 14:24; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
damir1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 10
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.09.2011. 14:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Inspektor Maska je napisao/la: ›
damire to i ja govorim, ali šta kad dobijemo kaznu zato što vozimo pješačkom stazom? Very Happy

Evo kažem, nek mi objasne iz policije kako voziti Ružinom od smjera centra prema Kanižlićevoj i ja ću tako voziti. Ali nek ne očekuju da vozim Strossmayerovom i Trpimirovom po kolniku.

BTW. baš ću u petak kad im bude ta akcija ako ne budem na poslu malo prošetati gradom sa fotoaparatom i slikati gdje i kako voze dečki na policijskim biciklima.

Slažem se s tobom. Prije nego počnu doslovce primjenjivati zakon trebali bi vidjeti tko doista ugrožava sebe i druge u prometu, a tko ne. Nikako ne valja kada se zakon primjenjuje bez obzira na realne okolnosti na terenu. Mislim da bi tu i policajci trebali biti educirani i sami procijeniti situaciju. Inače sam uvijek zato da se zakon primjenjuje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Buza_osk
Offline
Avatar

Ukupno postova: 43
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.09.2011. 14:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

danas od 9-12, i od 16-19 ce biti patrole koje gledaju na bicikliste u OS Smile
pa eto cisto da znate Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mučki provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 135
Lokacija: soba
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.09.2011. 14:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Inspektor Maska je napisao/la (Pogledaj post): ›
mučki provokator je napisao/la (Pogledaj post): › *

Kada te bude netko pokupio (ako budeš još među živima) onda se pozivaj na sve ovo što si napisao.


Očito momak ima problema sa razumijevanjem pročitanoga.

Ja NE branim bicikliste ovdje, odvoji si prije vrijeđanja malo vremena i pročitaj moj gornji post.

Mene neće nitko pokupiti jer tamo gdje nema biciklističke staze NE vozim po cesti, nego po pješačkoj stazi, i to polako i gdje mogu zaobilazim pješake vozeći po travi između pješačke staze i ceste.
U jednosmjernoj ulici vozim isto po pješačkoj.

Zaista bih volio vidjeti koji će me murijak zbog toga kazniti ili otjerat na cestu među aute koji voze 80 (primjer Štrosika).

Opet kažem, treba kažnjavati bicikliste kad voze po cesti gdje ima bic. staze, kada voze jednosmjernom u suprotnom smjerom, ali pojedina kažnjavanja policije zbog glupih razloga ne treba tolerirati, posebice kada znamo da NE postoji drugačiji način za voziti bicikl ili je taj način izrazito opasan.

Neka love Horvatinčiće ili Čačiće, nas neka ostave na miru.


Vidiš ja mislim da ti mene ne želiš razumjeti. Kakvi su ti ono odgovori na prethodnoj stranici a vidim da mi se brišu i postovi.

Kada već spominješ tu štrosiku, da ti objasnim kako moram izlaziti iz kapije na ulicu. Prvo provirim glavu pogledam lijevo pa desno a sve iz razloga da me ne pokupi bicikl. A nekada sam mogao elegantno izaći bez razmišljanja Vozi se divljačkim brzinama po pješačkoj stazi. Evo sada sam u ulozi pješaka i opet nešto ne štima.

I već sam napisao ranije ako si uopće čitao temu da će se hvatati kauboji na biciklima a ne ovi slučajevi o čemu vi ovdje raspravljate. Šta ste se uskokodakali bez veze... Šta će tek biti kada donesu zakon da morate nositi kacige a doći će i to.

Treba vas kažnjavati i točka. Naravno sve u granicama normale.

A ti se lega slobodno vozi jednosmjernom dok te ne pokupi mile s kombajnom Laughing ''Jer kako da se je vozim jednosmjernom a da ne kršim propise.'' Pa nikako, ne može u svakoj ulici biti biciklistička staza pa se lijepo voziš gundulićevom a ne ružinom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Inspektor Maska
Offline
Ukupno postova: 134
Lokacija: Kamufliran
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.09.2011. 14:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E tu sam te čekao, znači sad će policija još i UVJETOVATI biciklistima gdje smiju voziti a gdje ne?
Onda najbolje da uvedu i polaganje za bicikl, i to sve za nekih 5k kn + PDV.

Mile s kombajnom me na pješačkoj stazi neće pokupiti 100%, a u jednosmjernoj nastavljam tamo voziti u suprotnom smjeru.

A ionako dolazi zima, šaltam se na auto.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Inspektor Maska
Offline
Ukupno postova: 134
Lokacija: Kamufliran
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.09.2011. 14:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Buza_osk je napisao/la (Pogledaj post): › danas od 9-12, i od 16-19 ce biti patrole koje gledaju na bicikliste u OS Smile
pa eto cisto da znate Very Happy

To je sutra.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
orchid
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.09.2011. 14:46 
Naslov:  Re: Biciklisti, oprez! U jednom danu kažnjeno trideset i sedam biciklista [najava akcije]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što se tiče biciklista koji voze nogostupima najviše sam ogorčena u Županijskoj i Reisnerovoj ulici. U blizini živim i kada idem s djetetom i kolicima nerijetko se događa da me biciklisti gotovo izguraju s nogostupa a da ne govorim o onima koji nervozno zvone dase maknem. Nije u redu da ne mogu s djetetom u kolicima prošetati do grada a da se barem pet do šest puta ne zaustavim i ne propustim bicikliste. Inače nisam za neke stroge kazne za bicikliste na nogostupima ukoliko se primjereno ponašaju a ne voeze kao muhe bez glave. Vozač sam, pješak a sin biciklist i odmalena ga učim- kaciga, pazi na pješake, siđi na pješačkom prijelazu. a te bicikliste šte ne silaze na pješačom i ne preguravaju bicikl bi kaznila s barem 1000kn jer ispadne uvijek vozač auta kriv!!!

Sorry što sam se raspisala

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Inspektor Maska
Offline
Ukupno postova: 134
Lokacija: Kamufliran
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.09.2011. 14:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ukoliko se normalno ponašaju na nogostupu (čitaj: maknu se ili stanu sa strane ako je gužva, ili čak tih sto metara preguraju bicikl) NE TREBA IH KAŽNJAVATI.

U tome i je cijela poanta priče jer nemaju baš nekog izbora. Gurati se na nogostupu ili podletiti pod auto na kolniku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mučki provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 135
Lokacija: soba
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.09.2011. 14:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Inspektor Maska je napisao/la (Pogledaj post): › E tu sam te čekao, znači sad će policija još i UVJETOVATI biciklistima gdje smiju voziti a gdje ne?
Onda najbolje da uvedu i polaganje za bicikl, i to sve za nekih 5k kn + PDV.

Mile s kombajnom me na pješačkoj stazi neće pokupiti 100%, a u jednosmjernoj nastavljam tamo voziti u suprotnom smjeru.

A ionako dolazi zima, šaltam se na auto.


Pa ako ti misliš da je u redu da se voziš po kolniku jednosmjernom ulicom u suprotnom smjeru samo izvoli. Čudi me ako si vozač auta da te to ne smeta. Eto šta da ti kažem, maloprije sam mogao pokupiti 2 balavice jer sam iza ćoška ušao u jednosmjernu ulicu a one herojski izlaze iz jednosmjerne raširene preko cjele ceste. Naravno fensi šmensi balavice kojima je bicikl modni detalj.

Ako vi sami ne želite paziti na svoj život šta ja tu mogu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: