Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Biciklisti, oprez! U jednom danu kažnjeno trideset i sedam biciklista [najava akcije]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Ro3y
Offline
Ukupno postova: 132
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.09.2011. 23:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad nam grad bude pretvoren u biciklističku stazu bez prekida, i kada večina prometa bude izbačena iz centra i tvrđe, onda ču ja poštivati prometne propise.


Doonda, tko živ tko mrtav.

_________________
Fuš King!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.09.2011. 23:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

baš bi me zanimalno koliko često ovi što su protiv kažnjavanja biciklista sudjeluju u prometu kao vozači automobila ?

Ro3y je napisao/la: ›
Kad nam grad bude pretvoren u biciklističku stazu bez prekida, i kada večina prometa bude izbačena iz centra i tvrđe, onda ču ja poštivati prometne propise.


Doonda, tko živ tko mrtav.


čuj ti na biciklu ćeš prije završit mrtav neg ja u autu, tak da ih ni nemoraš poštivat što se mene tiče, al ćeš mi napravit bezveze probleme i morat ću te nosit na savijesti, kapiš ?

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.09.2011. 23:40 
Naslov:  Re: Biciklisti, oprez! U jednom danu kažnjeno trideset i sedam biciklista [najava akcije]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Već sam xy puta pisao na ovakvoj "policijsko-biciklističkoj" temi (a hebiga kad se forsiraju na ovom portalu Very Happy ), i koliko vidim, opet jedni te isti ljudi pišu dosta oštre komentare, tako da ne čudi što je jednom takvom (čitaj: Provokatoru) bogme i odgovoreno na sličan način. Stoga ću ovom prilikom ukazati na par nebuloza vezano za biciklističke propise. Prvi debilan propis je što biciklist mora imati svjetla na biciklističkoj stazi. Ono, vozim se npr. Vinkovačkom po biciklističkoj, svjetli sve ko u Betlehemu, ali nee, ja nekom trebam signalizirati da sam na biciklističkoj i da obrati pozornost na mene. Kome to?
Isto tako, debilno mi je što se mora silaziti s bicikla kada biciklistička presijeca sporednu cestu (naravno, ako je to točno što je netko ovdje spomenio). Shvaćam (donekle) logiku u silasku s bicikla na pješačkom prijelazu, ali ne shvaćam logiku silaska s bicikla na crvenom biciklističkom prijelazu. Uostalom, i na vozačima motornih vozila stoji odgovornost da uspore u blizini pješačkih, a samim time i biciklističkih prijelaza (jer često idu u paru). Također, 99% takvih prijelaza presijeca sporedne ceste jel. Prema tome, ne vidim problem da se vozi bicikl na takvim prijelazima. Ali vidim problem u prethodno spomenutoj Vinkovačkoj gdje ima 2 semafora i još 2 prijelaza na potezu od pol kilometra. I sada da ja 4 puta silazim i ponovno se penjem na bicikl? A ionako ja pratim pravac glavne ceste.
Dalje, zabrana vožnje po glavnom trgu i korzu.
I možda najveća nebuloza od svih je nepostojanje biciklističke staze u Trpimirovoj ulici, točnije kod podvožnjaka. E pa prije ću u zatvor, nego dolje na cestu u podvožnjak.

I za kraj, može biti da je stvarno do ovog portala, tj. da se može stvoriti dojam da su stvarno biciklisti neprijatelj br. 1 policije, što ne vjerujem da je realno stanje stvari. Ipak, mislim da bi biciklizam trebalo maksimalno forsirati. Prvo npr. izbaciti motorna vozila iz Tvrđe, uvesti skuplje parkiranje, pojeftiniti GPP, ako treba, dati na korištenje i javne bicikle (to samo što nije zaživilo) i slične stvari. Jer, možete se vi tu neki sad smijati i preokretati očima, ali opasno nam ponestaje i benzina i čistog zraka Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kitty_os
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.09.2011. 0:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tocka je napisao/la: ›

i P.S. ne pada mi na pamet da silazim sa bicikla na zebri,uvjek usporim il stanem pogledam pa prjedjem al da cu sici napravit 2-3 koraka pa onda opet gore to je notorna glupost koju cisto odbijam raditi


Ne želim nikome pametovati ali i ja sam imala isto mišljenje kao ti do prije nekih tjedan dana kad sam prelazila pješački prijelaz na biciklu, žena je propustila mog dečka koji je bio ispred mene na biciklu ali mene nije skontala iza njega pa me lijepo pokupila...iako mi je smješno to silaženje s bicikla ipak ću razmisliti slijedeći puta jer mi se neda bit na bolovanju a još više mi se neda bit mrtva. Bolje spriječit nego liječit jel =D Mislim da sam napokon shvatila da to trebamo raditi zbog sebe a ne zbog policije...i da se razumijemo nisam izletila pod auto isto sam usporila kao što svi rade umjesto silaženja s bica

Samo jedno pitanje jer mi se neda nakon svega još popušit i kaznu...Jel sada dopušteno prelaziti cestu na označenom biciklističkom prijelazu? Neki kažu da i tamo moraš sići s bicikla a neki kažu da se po novom ne mora silaziti? Pa ako netko zna cijenila bi da mi napiše =D

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mzzi
Offline
Ukupno postova: 284
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 29.09.2011. 1:06 
Naslov:  Re: Biciklisti, oprez! U jednom danu kažnjeno trideset i sedam biciklista [najava akcije]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Činjenica jest da kod nas vlada kolektivna nekultura u prometu - kako motornim vozilima, tako i biciklima i pješke. Grad je pun drznika i bahatih ljudi, samo što su neki manje ranjivi u prometu (automobili), a neki su poprilično ranjivi (biciklisti), pa se slažem da njih, za njihovo dobro i sigurnost, prve treba udariti po džepu. Ali u potpunosti podržavam da oštro kažnjavaju SVE sudionike u prometu.

Ako si biciklist koji prelijeće pješačkim prijelazom sporednu ulicu, ti si u startu budaletina i treba te kazniti. Ugrožavaš time svoj život i moju savjest, ako te udarim. Naravno, usporavam pred pješačkim ali s određene udaljenosti vidim da pješaka nema i da ne moram potpuno stati, a biciklističke morone koji prolete iako nemaju pravo na to, ne mogu vidjeti dok potpuno ne stanem.

Nadalje, biciklista koji ne stane na STOP također treba odmah kazniti, jer STOP znači da nemaš jebenu prednost nego moraš stati, i opet mene dovodiš u situaciju da te udarim.

Ne znam zašto ljudima nije jasno to što policija kažnjava neosvijetljene bicikliste na biciklističkoj stazi?! Pa zato što ćete vrlo vjerojatno na jednom dijelu svog puta morati voziti tako neosvijetljeni i po cesti, čime opet ugrožavate sebe, i naravno moju savjest ako naletim na vas tako glupe. Večeras u Retfali vidjeh 5 neosvijetljenih biciklista kako se vozaju po cesti, te se iskreno nadam da će biti kažnjeni ovih dana u nekoj od akcija.

No, bicikliste koji se vozaju mimo biciklističke staze ili po biciklističkoj stazi bez ruku ili rade slične bezazlenije radnje, dovoljno je prvi puta upozoriti.

Pješaci koji zakorače na cestu bez gledanja ide li automobil, ili ne pričekaju da prođe automobil koji ide brzo i ne pazi, također su budale, iako su zakonski u pravu. No, tko tebe pita jesi li bio u pravu ili nisi, kad te neki debil udari na pješačkom? Pa nitko. Kad bi bar svaki biciklist i svaki pješak pazio na sebe, svima bi nam bilo lakše.

I svaki dan x puta vidim nekog majmuna kako autom proleti kroz crveno ili preko pješačkog, i prođe tako nekažnjeno, i boli me to gledati, ali mislim da svima sve dođe na naplatu kad-tad.

A prometna kultura se, kao i svaka druga, uči u obitelji, a ne iz brošura.
I ovaj gospodin Coca Cola baš voli kenjati po svim temama, a niti pismen nije. Našao se tu branit prava biciklista. Je*eš ti prava ako možeš izgubit život pokušavajući istjerat neka prava.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.09.2011. 1:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo zašto ja silazim na zebri kada vozim bicikli, ili u svakom slučaju stanem i pustim aute - ili dok oni ne inzistiraju da prijeđem...Dakle, inače sam biciklist i sjeo sam u auto od roditelja nakon što nisam vozio par mj. nije bitno, imam vozačku 10 godina, i nekada vozim manje, nekada više - uglavnom, dolazim do glavne ulice, postoji pješački i klinac mi izleti s lijeve strane na biciklu - on se sasro i zakočio, ja također se sasro što ga skoro nisam vidio i zakočio sam...Nisam ga vidio jer je došao iza ćoška i auto ima s lijeve strane nosač krova...nisam vozio brzo, ali on mi je doslovno iskočio pred auto na biciklu! Da je sišao pa pješke prelazio stigao bih ga vidjeti.

Druga situacija, idem biciklom kraj interspara i iza onoga žbuna mi izleti biciklist, isto neki klinjo zapičio se sve u 16 i lego na kočnicu, guma proklizala, skoro se zabio u mene - evo stvarno mi nije jasno...zar on nije očekivao da iza ćoška na prometnoj ulici može biti netko!? Fakat retardirano - zato, opleti po novčaniku...pa i mene ako sam kriv! Ali brate mili, vozači auta su debelo "krivlji"... Oni bi nekako da mogu preskočiti preko pješaka i biciklista - u svakoj situaciji...Ako niste znali vozači, one krivudave bicikliste nije cilj zaobići tako da im što bliže priđete...nego se može i dati žmigavac i zaobići u traci suprotnoga smijera...Ono, oplest kazne po svima i to ne 300-500 kn nego 3000-5000kn - pa da vidimo kakva je onda kultura u prometu!?

U prometu gine preko 600 ljudi godišnje! Trenutni zakoni i kazne očito ne funkcioniraju - zato samo pomnožiti sa deset, ako ni to ne dovede do značajnoga poboljšanja, onda u postotke - 10-20 % plaće, imovine, kako god...i svakom nesrećom još 20 %. A kada ubiješ četvero ljudi ideš 40 godina u zatvor!!!

Biciklisti tu nisu nikako prvi koje treba kažnjavati - biciklisti koji krše propise su tu samo zato jer vozači ne poštuju zakone! Da vozači postuju propise ne bi trebale biciklističke staze nego bi zajedno se vozili biciklisti i auti bez problema - možda samo pola metra uz rub staviti žutu crtu samo da se zna da je to biciklistička...

Ja biciklom idem 20-30 km/h bez problema...kada treba 40-50km/h ako promet ide brže...mislim da mi je maksimalna oko 60 km/h - tako da bih i mogao na bicu popušiti kaznu za prebrzu vožnju!!!
Problem nastaje kada auti ne voze do 50 km/h nego do 150km/h - doslovno 150km/h. --> tu leži problem i potreba za biciklističkim stazama!

Auti koji voze 30-40 km/h i biciklisti koji voze 20-30km/h sasvim lijepo mogu zajedno i sigurno se kretati kolnikom!!!

Dajte nam radare na ceste i policiju koja na svakom ćošku kažnjava VOZAČE AUTOMOBILA! Stavite one indikatore brzine što pale crveno na semaforima...Ograničite zbilja brzinu na 50km/h. Stavite kamere na pješačke tako da poslika vozače koji voze slalom oko pješaka na zebri - već jednom kaznom se isplati uloženi novac u kameru!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.09.2011. 2:29 
Naslov:  Re: Biciklisti, oprez! U jednom danu kažnjeno trideset i sedam biciklista [najava akcije]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mzzi je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ako si biciklist koji prelijeće pješačkim prijelazom sporednu ulicu, ti si u startu budaletina i treba te kazniti.
Prelijetavanje ne podržavam, ali se svejedno ne bih baš u potpunosti složio s tobom. To je isto kao da kažeš da su svi oni budaletine u autima koji neometano voze po glavnoj cesti i ne staju/ne usporavaju prilikom presijecanja sporedne. Dakle, NE. Budaletine su oni koji se iz sporedne ceste nedovoljno oprezno uključuju u glavnu cestu.
mzzi je napisao/la (Pogledaj post): › Naravno, usporavam pred pješačkim ali s određene udaljenosti vidim da pješaka nema i da ne moram potpuno stati, a biciklističke morone koji prolete iako nemaju pravo na to, ne mogu vidjeti dok potpuno ne stanem.

Hm... ja na nepreglednim raskrižjima uvijek potpuno stanem, nigdje mi se ne žuri. Tako da ne dajem priliku nijednom kamikazi da se zaleti u mene ili ja u njega.
mzzi je napisao/la (Pogledaj post): ›
Nadalje, biciklista koji ne stane na STOP također treba odmah kazniti, jer STOP znači da nemaš jebenu prednost nego moraš stati, i opet mene dovodiš u situaciju da te udarim.

Da li ti u potpunosti staješ na svakom STOP? Jer, prethodno si napisao da ne staješ u potpunosti ako vidiš da nikog nema pa me evo zanima da li u potpunosti poštuješ znak STOP, ili si ipak malo fleksibilan po tom pitanju?
mzzi je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ne znam zašto ljudima nije jasno to što policija kažnjava neosvijetljene bicikliste na biciklističkoj stazi?! Pa zato što ćete vrlo vjerojatno na jednom dijelu svog puta morati voziti tako neosvijetljeni i po cesti, čime opet ugrožavate sebe, i naravno moju savjest ako naletim na vas tako glupe.


Opet se ne slažem s tvojom pretpostavkom. Ako me policija zatekne na cesti bez svjetla, onda sam apsolutno za kaznu. Iako mi nikad ne bi palo na pamet zbog vlastite sigurnosti, a ne zbog kazne, ići neosvjetljen po mraku po cesti. Ali ako me zateknu na biciklističkoj bez svjetla, kog me vraga imaju kažnjavati?? Mislim da zakon tu treba biti fleksibilniji. Isto kao npr. što upaljeno svjetlo na motornim vozilima nije potrebno za vrijeme ljetnog računanja vremena.

mzzi je napisao/la (Pogledaj post): ›
Je*eš ti prava ako možeš izgubit život pokušavajući istjerat neka prava.

Apsolutno. Zato i postoje forumi za raspravu i teoritiziranje i kukanje (a i pljuvanje Very Happy ). Na cesti nema mjestu teoritiziranju i filozofiranju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tomo86
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.09.2011. 2:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slavonija je napisao/la (Pogledaj post): ›
tomo86 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Night5talker je napisao/la (Pogledaj post): › i u auto školi te uče kad voziš auto da voziš sa rukama na 10 i 14 sati jel i to još koristiš?
mislim gluparije... kazne lika jer vozi bez ruku... zasto jednostavno ne stave onda školu za bicikle da se ljudi educiraju ako hoće vozit... mislim i sam vozim biciklo u godinu dana napravim preko 1000 km i sad ce meni neki tamo kreten pricat kak ja tream vozit....


U potpunosti se slazem. Postoje zakoni i njih se valja pridrzavati, to je istina, ali postoje i drkarije kojekakve koje tu moraju biti da bi sve bilo ofišl i po špagi. A voznja biciklom je jedna tako velika siva zona gdje provodjenje pravila na nacin na koji oni to rade, crno-bijelo, jednostavno nema smisla.

Vozim bajk vec dugi niz godina, obozavam ga i to mi je tako velika uzivancija. Znam prometna pravila, sigurniji sam na bajku od 95% biciklista i hrpe vozaca u svojim autima. Nikad se nisam zabio ni u najglupljeg pjesaka, nikad me nista nije pokupilo.

E sad:
1.vecinom nemam svjetla jer vozim sumu i park, a tamo sam ih pogubio nebrojeno, stavljam ih ako idem na duze ture izvan grada gdje je mrak i nista se ne vidi jer je noc

2. vozim bez ruku jer znam, mogu i volim, ali vozim tamo gdje necu nista ostetiti, nikog zgaziti ili biti zgazen.

3.necu da nosim prsluk

4.prevezem se preko pjesackog, ali sporo i prvo cekam da me vozac pogleda u oci i dozivi, polako izadjem na pjesacki ali brzo prevezem, njemu bolje

5.maximalno izbjegavam voznju cestom koliko god bilo brze, BUDALE izlaze sa parkinga kao da sam nevidljiv, BUDALE me zaobilaze za 6ipo centimetara, BUDALE misle da nemam pravo prednosti, hrpa BUDALA i još vise. (ne mislim na normalne vozace, njih je puno, al dovoljna je jedna BUDALA da me nema)

6. vozim po stazi jer je sigurnije i zanimljivije, ja ne smetam pjesacima, ne ugrozavam ih, zamoolim lijepo da se maknu, UZIVAM i ne pizdim

JEDNO JE KAZNJAVATI PIJANOG SSTARCA KAD TETURA BICIKLOM USRED MRAKA IZMEDJU OSIJEKA I ERNESTINOVA, DRUGO JE MENE JER TREBA KASU POPUNIT!!!!


e ono baš će sa tobom popunit kasu.da su htjeli popunjavat kase...našli bi pametnije načine..kladim se da je pola od tih 37 upozoreno pisanim upozorenjem...a što se tiče navoda iz tvog posta...ti si odličan kandidat za popunjavanje kase jer ćeš brzo ispucat upozorenje....sve ti nešto NEĆEŠ..super...kad te jednom netko zvekne..ti reci da NEĆEŠ doktora, odvjetnika, posebno da nećeš nadoknadu od osiguranja i onda se slažem sa tobom....međutim kad tebe netko blekne...ti u bolnici..onda se vozaču važu krvna zrnca....

ja sam biciklista i ja želim da se bicikliste kažnjava jer sam i vozač i imao sam prometnu nesreću sa biciklistom koji isto NEĆE da pogleda iza sebe kad skreće i neće dati znak rukom....i neće, pa neće i našo se meni na haubi....sva sreća pa lakše ozlijede..a da su teške evo meni odvjetnika za vratom....

samo deri MURIJO!!!



Uhvatio si se ovog protestnog "necu" kao pijan plota i izgubio bit moga teksta. Na cesti postujem pravila prometa, uvijek sam svjestan okoline i uvijek cu ti zmigati skretanje za razliku od ovog lika sto si pokupio, njega ne branim i u pravu si.

Ali kaznjava se pre uskovidno, "TO JE TAKO I TOCKA!"

Kazni pijanu budalu sto radi osmice po cesti, kazni klinca sto projuri preko pjesackog (na to se i ja najezim kada vidim), kazni budalu koja vrluda bez ruku po cesti dok ga zaobilaze, klince sto divljaju po stazi i sl.

Nemoj pak kazniti odgovorne ljude koji vole voziti bicikl slobodno. Ne treba mi svjetlo ako odem 200m do trgovine po stazi ni 10kmh, ali zato imam opomenu da se vozim po stazi i jos da nemam svjetlo.

Doslovno se postize efekt straha i forsiranja, bojim se uzeti bajk i otici parsto metara dalje da mi ne iskoci iz grma i da mi kaznu jer sam presao preko trave biciklom.

Doziranje i fer play je sve sto trazim kao biciklist koji se stvarno uvijek trudi biti fer i safe u prometu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 29.09.2011. 4:26 
Naslov:  Re: Biciklisti, oprez! U jednom danu kažnjeno trideset i sedam biciklista [najava akcije]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mzzi je napisao/la (Pogledaj post): ›
I ovaj gospodin Coca Cola baš voli kenjati po svim temama, a niti pismen nije. Našao se tu branit prava biciklista. Je*eš ti prava ako možeš izgubit život pokušavajući istjerat neka prava.


Evo ucim se, vidi kako mi je lijepo, imam cak i jabuku hoces ti jednu? Juuupiii ako zelis pridruzi nam se na lingvistickom forumu pa nam pokazi svoje znanje!

I dalje stojim iza svojih rijeci u prijasnjim postovima! A vecina koji pljuju po biciklistima niti nisu biciklisti a to ako voze jednom tjedno ne cine ih biciklistom osim u onom trenutku kad su na biciklu..

I da nisam gospodin!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.09.2011. 9:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kitty_os je napisao/la (Pogledaj post): ›
tocka je napisao/la: ›

i P.S. ne pada mi na pamet da silazim sa bicikla na zebri,uvjek usporim il stanem pogledam pa prjedjem al da cu sici napravit 2-3 koraka pa onda opet gore to je notorna glupost koju cisto odbijam raditi


Ne želim nikome pametovati ali i ja sam imala isto mišljenje kao ti do prije nekih tjedan dana kad sam prelazila pješački prijelaz na biciklu, žena je propustila mog dečka koji je bio ispred mene na biciklu ali mene nije skontala iza njega pa me lijepo pokupila...iako mi je smješno to silaženje s bicikla ipak ću razmisliti slijedeći puta jer mi se neda bit na bolovanju a još više mi se neda bit mrtva. Bolje spriječit nego liječit jel =D Mislim da sam napokon shvatila da to trebamo raditi zbog sebe a ne zbog policije...i da se razumijemo nisam izletila pod auto isto sam usporila kao što svi rade umjesto silaženja s bica

Samo jedno pitanje jer mi se neda nakon svega još popušit i kaznu...Jel sada dopušteno prelaziti cestu na označenom biciklističkom prijelazu? Neki kažu da i tamo moraš sići s bicikla a neki kažu da se po novom ne mora silaziti? Pa ako netko zna cijenila bi da mi napiše =D


Žene za volanom su jedna sasvim druga priča...
Ovo mi je šokantno pošto ta vozačica valjda stoji i propušta tvog dečka, ti si odmah iza njega i voziš se skroz polako pošto si usporila..ta bi te žena valjda onda pukla i da si hodala.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slipknot03
Offline
Avatar

Ukupno postova: 16
Lokacija: Osijek; B.B.C.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.09.2011. 11:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la (Pogledaj post): › Fino ide ta borba protiv korupcije i kriminala u državi, vidim...

'Beš ubojice, narkodilere, mafijaše, silovatelje, palikuće, pronevjeritelje, serijske prekršitelje, otmičare, nasilnike, zlostavljače djece, zlostavljače žena, zlostavljače djece i žena, provalnike, kradljivce, ucjenjitelje, iznuđivače, malverzatore i njima slične, biciklistima treba stati na kraj, apsolutno.


Drito! ^


Dakle, ja ću svoj komentar na ovu temu MAKSIMALskratiti.
Zakon o biciklistima / biciklistička infrastruktura / ponašanje pojedinaca NISU DEFINIRANI, i samim time apsurdno je od ove države naplacivati kazne.
Živio sam u Osijeku do ove godine i aktivno i pristojno vozim bicikl, po pravilima, prateći staze, signalizirajući na cesti, pratim prednosti po ulicama.
Ali i dalje i meni postoje slučajevi gdje ste me baš vi vozači par puta dobrano pokupili.
I onda umjesto da izađete van i ispričate se i vidite jesam li dobro, izađete i napadnete me.
Ali nije bitna činjenica da ste izletili preko zebre tik do izlaza na glavnu cestu, vidjeli me unaprijed i ignorirali i očekivali da JA stanem, iako imam prednost (pogotovo zbog zebre, da ne pričam o prednosti glavne ceste).
SVE TO STOJI.

Vi kreteni, MI kreteni.
UVIJEK, ali ponavljam, UVIJEK će postojati debili koji se ne znaju ponašati.
Svi znamo da raspon inteligencije seže od sobne temperature po zimi pa nadalje.
Kako pješke, tako i na biciklu i u autu.
Ali to uopće nije rasprava ove teme.
70% vas ovdje je došlo samo pojaviti se u raspravi.
Ne kužite smisao. Frost je gore dobro napisao.
Radi se o tome da vlada / država / grad svako malo izbace nekakav zakon koji je postojao, samo ga malo oblikuju i počnu sprovoditi u kojekakve akcije gdje se ljudima izbija novac iz džepova.
Prije nekoliko mjeseci su sprovodili komunalni zakonik o ispijanju alkohola na javnim površinama!
1000 kuna ako vas uhvate. Dajte molim vas. Oduvijek se tako pilo i pit će se, bez obzira na sve.
Isto kao što će se i bicikli voziti.

Ja prvi ne bih stao policajcu kada bi mi vikao da stanem jer kršim pravila.
Može on slobodno zamnom, ali dali će me stići, čisto sumnjam.

Sada živim u Zagrebu , i ovdje također trenutno provode isti zakonik, pa naplaćuju iste kazne.
Dok je u Osijeku biciklistička infrastruktura poprilično napredovala, u Zagrebu je očajna i tek ovdje nemaju prava naplaćivati za nešto što se ne može prakticirati.


+ dajem jedan primjer.
Kako se aktivno bavim biciklizmom, što bi bilo da ja kupim cestovnjaka koji je stvoren samo za asfalt, ilitiga cestu.
Moram se voziti po cesti , imam svjetla, obučem se u svoje krpice i pičim po cesti.
Kršim zakon.
Dali to stavlja točku na određene biciklističke treninge i rute?
Možda bi nam država trebala definirati posebne staze gdje autima neće biti dopušteno, već samo biciklima, pa da se možemo voziti?
Samo jedan od primjera.


I da još nadodam. 'Mučki Provokator'. Osoba puna frustracija, ne iznosi previše činjenica i navodi ekstremne situacije kao primjer.
Ok, imao si nekoliko loših iskustava s biciklistom.
Dobro, i mi smo se susretali sa šupcima od vozača automobila.
No to nam ne daje pravo da pljejemo po večini zbog pojedinaca.
Kažem, njih će uvijek biti, vjerovatno do kraja svemira.
Napredak i evolucija nažalost ne zakaće sve.
Toliko od mene.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Inspektor Maska
Offline
Ukupno postova: 134
Lokacija: Kamufliran
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.09.2011. 12:01 
Naslov:  Re: Biciklisti, oprez! U jednom danu kažnjeno trideset i sedam biciklista [najava akcije]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Predaleko ste otišli, i (naravno) bavite se problemima koji su manje bitni, a preskačete srž problema.

Da se razumijemo, i ja bi najoštrije kaznio frajere kojma je teško preći cestu i voziti po biciklističkoj, kao i one maloumne koji ladno voze jednosmjernom u suprotnom smjeru po kolniku ili još gore voze se Gundulićevom po kolniku pokraj krasne staze.

Ali...
...neka mi netko od gospode iz MUP-a (može i netko od vas sa foruma ako zna) odgovori samo na ova dva pitanja:

1. Zašto bi biciklist morao znati prometna pravila kada se za vožnju bicikla ne polaže vozački? Ili da preformuliram pitanje, jer smatram da bi svako dijete od roditelja trebalo biti upoznato sa onom osnovnom kulturom vožnje: kako kažnjavati nekoga za kršenje nečega što nije po zakonu dužan znati?

2. Kako PRAVILNO voziti bicikl jednosmjernom ulicom ali u suprotnom smjeru ako nema biciklističke staze? (za primjer: Ružinom od grada prema Retfali, jer nitko mi ne može reći da se tamo NE SMIJE voziti u tom smjeru iz razloga što za to nije postavljen nikakav znak.)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mučki provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 135
Lokacija: soba
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.09.2011. 12:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slipknot03 je napisao/la (Pogledaj post): ›

Drito! ^


Dakle, ja ću svoj komentar na ovu temu MAKSIMALskratiti.
Zakon o biciklistima / biciklistička infrastruktura / ponašanje pojedinaca NISU DEFINIRANI, i samim time apsurdno je od ove države naplacivati kazne.
Živio sam u Osijeku do ove godine i aktivno i pristojno vozim bicikl, po pravilima, prateći staze, signalizirajući na cesti, pratim prednosti po ulicama.
Ali i dalje i meni postoje slučajevi gdje ste me baš vi vozači par puta dobrano pokupili.
I onda umjesto da izađete van i ispričate se i vidite jesam li dobro, izađete i napadnete me.
Ali nije bitna činjenica da ste izletili preko zebre tik do izlaza na glavnu cestu, vidjeli me unaprijed i ignorirali i očekivali da JA stanem, iako imam prednost (pogotovo zbog zebre, da ne pričam o prednosti glavne ceste).
SVE TO STOJI.

Vi kreteni, MI kreteni.
UVIJEK, ali ponavljam, UVIJEK će postojati debili koji se ne znaju ponašati.
Svi znamo da raspon inteligencije seže od sobne temperature po zimi pa nadalje.
Kako pješke, tako i na biciklu i u autu.
Ali to uopće nije rasprava ove teme.
70% vas ovdje je došlo samo pojaviti se u raspravi.
Ne kužite smisao. Frost je gore dobro napisao.
Radi se o tome da vlada / država / grad svako malo izbace nekakav zakon koji je postojao, samo ga malo oblikuju i počnu sprovoditi u kojekakve akcije gdje se ljudima izbija novac iz džepova.
Prije nekoliko mjeseci su sprovodili komunalni zakonik o ispijanju alkohola na javnim površinama!
1000 kuna ako vas uhvate. Dajte molim vas. Oduvijek se tako pilo i pit će se, bez obzira na sve.
Isto kao što će se i bicikli voziti.

Ja prvi ne bih stao policajcu kada bi mi vikao da stanem jer kršim pravila.
Može on slobodno zamnom, ali dali će me stići, čisto sumnjam.
Sada živim u Zagrebu , i ovdje također trenutno provode isti zakonik, pa naplaćuju iste kazne.
Dok je u Osijeku biciklistička infrastruktura poprilično napredovala, u Zagrebu je očajna i tek ovdje nemaju prava naplaćivati za nešto što se ne može prakticirati.


+ dajem jedan primjer.
Kako se aktivno bavim biciklizmom, što bi bilo da ja kupim cestovnjaka koji je stvoren samo za asfalt, ilitiga cestu.
Moram se voziti po cesti , imam svjetla, obučem se u svoje krpice i pičim po cesti.
Kršim zakon.
Dali to stavlja točku na određene biciklističke treninge i rute?
Možda bi nam država trebala definirati posebne staze gdje autima neće biti dopušteno, već samo biciklima, pa da se možemo voziti?
Samo jedan od primjera.


I da još nadodam. 'Mučki Provokator'. Osoba puna frustracija, ne iznosi previše činjenica i navodi ekstremne situacije kao primjer.
Ok, imao si nekoliko loših iskustava s biciklistom.
Dobro, i mi smo se susretali sa šupcima od vozača automobila.
No to nam ne daje pravo da pljejemo po večini zbog pojedinaca.
Kažem, njih će uvijek biti, vjerovatno do kraja svemira.
Napredak i evolucija nažalost ne zakaće sve.
Toliko od mene.


Ti mu nećeš stat, hm. Baš me zanima šta bi rekao na vozača auta koji neće stat policiji?
Koje ja to činjenice nisam izneo? Stani sa mnom u bilo koju jednosmjernu ulicu u centru grada (pejačevićevu npr) pa ćemo brojat koliko ih se provoza u jednom satu i na koji način to rade. I to nije nikakva ekstremna situacija nego je to postalo PRAVILO isto kao i preletanje preko pješaćkog. Ima toga još npr. : biciklistička staza na divaltovoj ulici kod bijelo plavih izrazito ima znak stop na križanju sa wilsonovom jer nitko nikoga tu ne vidi. Stani tamo pa si pogledaj kako se leti preko ceste. Jel i to ekstremna situacija. Ima toga za pisati do sutra a ja kao vozač auta plaćam debele kazne pa ne znam zašto nebi i biciklisti.

Zašto si ja autom nebi skratio put jednosmjernom ulicom nego idem okolo jer moram poštivati propise. Onda isto to očekujem od biciklista i motorista. Nemojte praviti od vozača auta građane drugog reda, previše ste se razbahatili s obzirom da ste puno u većoj opasnosti nego netko u autu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Inspektor Maska
Offline
Ukupno postova: 134
Lokacija: Kamufliran
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.09.2011. 12:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mučki provokator je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ti mu nećeš stat, hm. Baš me zanima šta bi rekao na vozača auta koji neće stat policiji?

Ja se na biciklu mogu praviti gluh da ga nisam čuo kad se derao za mnom jer mi za vožnju bicikla ne treba liječničko uvjerenje da sam zdrav. A registraciju nemam da me može uslikati, zapisati ili zapamtiti.

mučki provokator je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ima toga za pisati do sutra a ja kao vozač auta plaćam debele kazne pa ne znam zašto nebi i biciklisti.

Zato što ti kao vozač automobila moraš imati položen vozački ispit, morao si nekome dokazati da posjeduješ neko znanje da bi mogao upravljati vozilom. Bicikl zna voziti i dijete od 5 godina, auto ipak ne.

mučki provokator je napisao/la (Pogledaj post): ›
Zašto si ja autom nebi skratio put jednosmjernom ulicom nego idem okolo jer moram poštivati propise. Onda isto to očekujem od biciklista i motorista.

Zato što je za vožnju automobila propisano mnogo pravila, a za vožnju bicikla samo nekoliko, koje vozači bicikala nisu dužni znati, jer NE postoji vozački ispit za vožnju bicikla.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.09.2011. 13:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A zašto se jednostavno ne preselite u Kinu, tamo su bicikli glavno prijevozno sredstvo?

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: