Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Biciklisti, oprez! U jednom danu kažnjeno trideset i sedam biciklista [najava akcije]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.09.2011. 16:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

blackbird700 je napisao/la (Pogledaj post): ›
sve postoji. prometni zakon je dostupan na internetu, kao i sva pravila, knjižnice su otvorene za sve, članarina u gradskoj je smiješna, a ni ne moraš bit član, dovoljno je da poznaš nekog tko je učlanjen


Oces reci da tamo neka baba od 60god ima internet ? Oces da ona sad u tim godinama ide u knjznicu? Ne pricaj nebuloze! Potoji nacini tipa brošura koje se mogu konstantnu djeliti po gradu i postanskim sanducicima neka se na sva zvona objave ta famozna pravila za bicikliste ali za to treba uloziti novce ovako nisu ni kunu ulozili a naplatili su brdo kazni ko sto sam reko linijom manjeg otpora!


Zadnja promjena: Coca Cola; 28.09.2011. 16:04; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.09.2011. 16:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marac7 je napisao/la: ›
tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): ›
marac7 je napisao/la: ›
tamna strana je napisao/la: ›
opcenito je zanimljivo razmišljanje u Rvata što se tice bilo kakvog kažnjavanja.....jer kad se dobije kazna...onda odjednom postoje milijarde razloga i opravdavanja/izgovora zbog cega ta kazna nije treba biti napisana


e bas to.. jer samo u nas rvata ima takih kretenskih zakona i pravila


koje ti kao stanovnik ove države moraš poštivati...ako ti se ne sviđa...odeš u dolinu panjeva....i budeš glavna faca.....


bravo pametni, vidi se da nikad s balkana nisi otisao


sorry ne spuštam se na tvoj nivo...ako imaš što pametno napisati slobodno izvoli......

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!nnovation
Offline
Ukupno postova: 304
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.09.2011. 16:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

darac1988 je napisao/la (Pogledaj post): ›
!nnovation je napisao/la: ›
darac1988 je napisao/la (Pogledaj post): › Nije li potrebno prije kažnjavanja iznjeti neka pravila kojih se biciklisti moraju pridržavati pa ih tek onda kažnjavati po točno danim stavkama?


oprosti ali dugo nisam procitao nesto ovako glupo.


Opraštam, samo molim te budi pristojan pa daj argument za svoju izjavu. I pritom NE izvlači moje rečenice iz konteksta Smile


neznanje nije opravdanje.
ovi zakoni zbog kojih se kaznjava nisu doneseni prije ljeta nego postoje vec ohoho..
Policija se nije na to obazirala ali zakon je postojao.na tome im mozemo samo zahvaliti jer bih ja osobno imao vec nekih 10,000 kn kazni zbog bicikla.
danas nas ima puuuno vise na cesti i pocelo nas se kaznjavati za te stvari.Sasvim opravdano!Jer ono sto sam ja vidio u zadnje vrijeme, spada u rubriku "vjerovali ili ne".
od ljudi koji uleci na zebru sa 30 km/h iza grma pa do onih koji odvale covjeka na pjesackoj zoni pa mu jos skresu mater.
ja sam biciklist i stvarno ne kuzim oko cega vi pizdite..za sve sudionike prometa postoje zakoni pa tako i za nas.
trebas imat svijetlo, voziti se po svojoj stazi ili cesti, i to je to..uzivaj u voznji.


Zadnja promjena: !nnovation; 28.09.2011. 16:09; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
IvanT
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.09.2011. 16:08 
Naslov:  Re: Biciklisti, oprez! U jednom danu kažnjeno tridest i sedam biciklista [najava akcije]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pozdrav. Ja sam jedan od onih biciklista koji se UVIJEK vozi po biciklistickoj stazi, cak ponekad idem i duzim putem ako ima staza za bicikliste. UVIJEK imam svijetla koja rade. Jedini prekrsaj koji cinim je da ne silazim sa bicikla na pjesackom, ali UVIJEK stanem i gledam ima li automobila te propustim ako ima (ili oni meni signaliziraju da me propustaju). Ono sto ne cinim jest da se vozim po cesti, jer ne znam prometne znakove i ne zelim ugroziti sebe i ostale u prometu. Ali neka mi netko objasni.... zivim na VBK, radim kod HNK....idem bicom po vukovarskoj, ali ta staza prestaje kod radiceve. Sto dalje?? Da se vozim po onoj cesti? Nema sanse... vozim se po stazi,polako i pazim na pjesake, lokale i kafice iz kojih netko uvijek moze izletit na stazu...kada ima djece maltene da stanem kraj njih u slucaju da se neko dijete otrgne iz ruke roditelja. Ali ne, svejedno ce me opalit po djebu za sve ovo jer vozim se po stazi samo iz razloga jer me je strah izaci na kolnik jer ne poznajem prometne znakove... a i bicikl vs auto, to uvijek losije zavrsi za biciklista bez obzira na sve.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
blackbird700
Offline
Ukupno postova: 106
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.09.2011. 16:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Coca Cola je napisao/la: ›
blackbird700 je napisao/la (Pogledaj post): ›
sve postoji. prometni zakon je dostupan na internetu, kao i sva pravila, knjižnice su otvorene za sve, članarina u gradskoj je smiješna, a ni ne moraš bit član, dovoljno je da poznaš nekog tko je učlanjen


Oces reci da tamo neka baba od 60god ima internet ? Oces da ona sad u tim godinama ide u knjznicu? Ne pricaj nebuloze! Potoji nacini tipa brošura koje se mogu konstantnu djeliti po gradu i postanskim sanducicima neka se na sva zvona objave ta famozna pravila za bicikliste ali za to treba uloziti novce ovako nisu ni kunu ulozili a naplatili su brdo kazni ko sto sam reko linijom manjeg otpora!


ajde ne trkeljaj bezveze. ta baba sigurno ima nekog tko joj može na brzinu reć pravila, a to su stani na stop, ak ima staza ne idi cestom i neidi nogostupom. i gotovo.

a isto tako znam i puno starije ljude koji su aktivni u knjižnici...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mučki provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 135
Lokacija: soba
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.09.2011. 16:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Coca Cola je napisao/la (Pogledaj post): ›
blackbird700 je napisao/la (Pogledaj post): ›
sve postoji. prometni zakon je dostupan na internetu, kao i sva pravila, knjižnice su otvorene za sve, članarina u gradskoj je smiješna, a ni ne moraš bit član, dovoljno je da poznaš nekog tko je učlanjen


Oces reci da tamo neka baba od 60god ima internet ? Oces da ona sad u tim godinama ide u knjznicu? Ne pricaj nebuloze! Potoji nacini tipa brošura koje se mogu konstantnu djeliti po gradu i postanskim sanducicima neka se na sva zvona objave ta famozna pravila za bicikliste ali za to treba uloziti novce ovako nisu ni kunu ulozili a naplatili su brdo kazni ko sto sam reko linijom manjeg otpora!


A da se nebi još i novci trošili na bicikliste. Pa šta ti sebi umišljaš? I meni ih je pun kurac i svakodnevno imam neugodna iskustva s njima. 90% posto biciklista u ovom gradu su kreteni i kamikaze koji uopće ne misle na sebe nego misle da su boga za kurac povukli ako su na biciklu.

Ne trebaju im brošure da bi saznali da se ne smije voziti jednosmjernom ulicom u suprotnom smjeru. I još se rašire po pola ceste pa ja moram moliti da prođem. Bolje da ne znaš kako prolaze sa mnom u tom slučaju. Kada vidite kretena koji punim gasom ide prema biciklistu koji se vozi jednosmjernom u kontra smjeru znajte da sam to ja Laughing Laughing

Svaka čast kulturnim biciklistima koji znaju voziti bicikl i poštuju pravila, ali malo je takvih...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.09.2011. 16:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): › @Coca Cola....neznanje ne opravdava pocinjenje prekršaja.....i to je tako u cijelom svijetu....
ti kad sjedneš na bicikl...i kad se ukljuciš u promet....moraš biti svjestan svoje odgovornosti i ponašanja te samim tim poštivanja pravila....
odgovor tipa...joooj sorry nisam znao...je izgovor na razini vrticke dobi....


Jel tebi jasno da u osijeku nije bilo do prije 2-3god biciklistickih staza (zanemarai onu na promenadi), jel tebi jasno da do prije godinu ipo mozda dvije nije se nikad zaustavljalo bicikliste sto nije imao svjetlo ili zato sto je bio u prometnom preksraju i sad prakticki preko noci ocekivati da ces imati upoznate bicikliste sa prometnim pravilima ma daj molim te! Netko je shvatio u MUP-u da je ti zlatna koka jedno vrijeme dok se sami građani nece nauciti a bio je njihov posao da upoznaju javnost (bicikliste) prometnim pravilima.. a biciklisticke staze necu ni komentirati sobzirom da su na stranim stranicama postale šprdnja gdje nas stranci ismijavaju!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Night5talker
Offline
Ukupno postova: 70
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.09.2011. 16:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i u auto školi te uče kad voziš auto da voziš sa rukama na 10 i 14 sati jel i to još koristiš?
mislim gluparije... kazne lika jer vozi bez ruku... zasto jednostavno ne stave onda školu za bicikle da se ljudi educiraju ako hoće vozit... mislim i sam vozim biciklo u godinu dana napravim preko 1000 km i sad ce meni neki tamo kreten pricat kak ja tream vozit....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mučki provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 135
Lokacija: soba
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.09.2011. 16:22 
Naslov:  Re: Biciklisti, oprez! U jednom danu kažnjeno trideset i sedam biciklista [najava akcije]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sjeća li se tko čika milicajca na motoru koji je zaustavljao sve koji su se vozili promenadom, čupao ventile i bacao u dravu...Sa mjesta događaja si odlazio spuštene glave i bez bahaćenja jer je mogao i pendrek da proradi. Toliko o tome da se bicikliste nije nikada kažnjavalo.

Ovo u zadnje vrijeme je uzelo maha. Skoro svaki dan mi neka kamikaza proleti ispred auta na pješačkom. Naravno, doletio je tko zna od kuda...


Zadnja promjena: mučki provokator; 28.09.2011. 17:40; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.09.2011. 16:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

IvanT je napisao/la: ›
Pozdrav. Ja sam jedan od onih biciklista koji se UVIJEK vozi po biciklistickoj stazi, cak ponekad idem i duzim putem ako ima staza za bicikliste. UVIJEK imam svijetla koja rade. Jedini prekrsaj koji cinim je da ne silazim sa bicikla na pjesackom, ali UVIJEK stanem i gledam ima li automobila te propustim ako ima (ili oni meni signaliziraju da me propustaju). Ono sto ne cinim jest da se vozim po cesti, jer ne znam prometne znakove i ne zelim ugroziti sebe i ostale u prometu. Ali neka mi netko objasni.... zivim na VBK, radim kod HNK....idem bicom po vukovarskoj, ali ta staza prestaje kod radiceve. Sto dalje?? Da se vozim po onoj cesti? Nema sanse... vozim se po stazi,polako i pazim na pjesake, lokale i kafice iz kojih netko uvijek moze izletit na stazu...kada ima djece maltene da stanem kraj njih u slucaju da se neko dijete otrgne iz ruke roditelja. Ali ne, svejedno ce me opalit po djebu za sve ovo jer vozim se po stazi samo iz razloga jer me je strah izaci na kolnik jer ne poznajem prometne znakove... a i bicikl vs auto, to uvijek losije zavrsi za biciklista bez obzira na sve.

E vidis o tome ja pricam ovim ljudima na forumu uvijek ima ljudi koji neznaju prometna pravila i boje se ici na cestu pa se radje voze nogostupom i opla 300kn e a sad ce oni tebi reci da si tudum sto se ne informiras brate mili ovo je zacaran krug..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.09.2011. 16:23 
Naslov:  Re: Biciklisti, oprez! U jednom danu kažnjeno trideset i sedam biciklista [najava akcije]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mučki provokator je napisao/la (Pogledaj post): › Sjeća li se tko čika milicajca na motoru koji je zaustavljao sve koji su se vozili promenadom, čupao ventile i bacao u dravu...Sa mjesta događaja si odlazio spuštene glave i bez bahaćenja jer je mogao i pendrek da proradi. Toliko o tome da se bicikliste nije nikada kažnjavalo.

Ovo u zadnje vrijeme je uzelo maha. Skoro svaki dan dan mi neka kamikaza proleti ispred auta na pješačkom. Naravno, doletio je tko zna od kuda...


A dobro je sad! Mogo bi ih i sa pistoljem onak malo iza uha.. a ko je neposlusan napuniti metkom ah sta sad nista strasno...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
IvanT
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.09.2011. 16:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neka ja i naucim prometna pravila, nije tesko... ali brate mene je strah izaci na cestu, dovoljno je da se kraj mene vozi netko tko prica na mobitel, sminka se u retrovizoru i sta ti ja znam sta sve ne i bum... ja zavrsim u bolnici. Druga je stvar kad si u autu, nece ti nista biti, ali na biciklu...druga je to stvar.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mučki provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 135
Lokacija: soba
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.09.2011. 16:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

IvanT je napisao/la (Pogledaj post): › Neka ja i naucim prometna pravila, nije tesko... ali brate mene je strah izaci na cestu, dovoljno je da se kraj mene vozi netko tko prica na mobitel, sminka se u retrovizoru i sta ti ja znam sta sve ne i bum... ja zavrsim u bolnici. Druga je stvar kad si u autu, nece ti nista biti, ali na biciklu...druga je to stvar.


Ako voziš kao što si napisao ne trebaš se puno brinut. Mala je vjerojatnost da će tebe kaznit. Kažnjavat će se ekstremi koji se ponašaju ko kauboji.


Zadnja promjena: mučki provokator; 28.09.2011. 16:37; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!nnovation
Offline
Ukupno postova: 304
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.09.2011. 16:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kuzim te, svi mi koji vozimo po cesti borimo se s istim stvarima.
Isto razmisljam i dok sam u autu..sto ako ovo, sto ako ono.
prodje za par mjeseci kad skuzis da se nema smisla sekirati.

_________________
D3S!gn47!0N
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
IvanT
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.09.2011. 16:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nema da... znam ja to, ali ima smisla kad mislim stalno da ce mene bas oplest po djebu koji se trudim voziti a da nikoga pri tome ne ugrozavam. Evo malo prije izaso zapalit, lik kod hnk vozi po stazi ko majmun, prica na mobitel i uopce ne gleda...mislim uvijek ima takvih, i volio bi da prometna policija radi ipak nekakav "odabir" koga ce kazniti.. No dobro, guram biciklo gdje nema staze i mir.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: