Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Biciklisti, oprez! U jednom danu kažnjeno trideset i sedam biciklista [najava akcije]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.09.2011. 17:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uvijek je jeftinije platiti kaznu za vožnju po pješačkim stazama negoli liječenje kad te auto udari na kolniku... Krivo policija shvaća problem - biciklisti su prisiljeni kršiti propise zbog loših biciklističkih staza, malo biciklističkih, a one koje imaju hodaju pješaci i auti parkiraju...na cesti gdje nema biciklističke auti se ne drže ograničenja i ne poštuju bicikliste...Prvo riješite te probleme pa će i biciklisti poštovati propise - onako prirodno, naravno da je ljepše se voziti lijepom biciklističkom gdje nema auta ni pješaka negoli s autima koji idu 80-120 km/h. Naravno da je bolje voziti se biciklističkom nego pješačkom stazom gdje su ludi pješaci...

Uvijek radije platim kaznu 300-500kn nego bolničke troškove!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.09.2011. 17:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo danas su mi put prepriječila 4 vozila na BICIKLISTIČKIM stazama. Na pješačkim prijelazima nisu probelm biciklisti, jer da gledate gdje vozite, vidjeli biste ih. Dakle, nadrkani ste u prometu i opasni i po sebe i druge.

6 puta sam DANAS upozorio ljude u prolazu da su na biciklističkoj stazi. Mogao sam puno više puta, ali nije imalo ikakvog smisla.

Na putu do Tikveša, vozim uz rub ceste, a kraj mene u suprotnom smjeru prolaze sa 60 - 70 na sat. Gutao sam kamenje iza njih. Wink

Ukrali su mi, već nepamtim koliko svjetala, pa kad se sjetim, ista i stavim. Ionako vozim po biciklističkim stazama pa ne vidim kome i što bih ja trebao signalizirati tim svjetlima.

Još jedna bitna stvar. Vožnjom bicikla činim ogromnu uslugu cijelom svijetu, samim tim i vama. Wink

Btw čitajući Provokatorove postove, pomislih da čovjek možda živi u autu. Vidiš, da voziš bicikl, nebi bio toliko nadrkan. Previše ti to kitiš vozače bicikala kojekakvim epitetima.

_________________
Imali smo i većih problema pa ih nismo riješili!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.09.2011. 18:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nabijem vas sve redom! propisi i zakoni postoje, tko ih se ne pridržava zato što ne zna (a neznanje ne oslobađa od odgovornosti) ili zato što se kurči i ne želi ih se pridržavati neka plati ili zamijeni novčanu kaznu za tarabu. ako ja motor ne smijem terat pijan, ne smiješ ni ti meni, govno jedno, biciklom po cesti usran od alkohola ševerat. ako te satrem vjerojatno smo obojica krivi, ti jer si pijan, a ja jer si ti 'jadni' biciklist, a ja nisam prilagodio vožnju uvjetima ili nešto slično.
dragi biciklisti, ne serite. molim vas da se pridržavate prometnih propisa!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.09.2011. 18:30 
Naslov:  Re: Biciklisti, oprez! U jednom danu kažnjeno trideset i sedam biciklista [najava akcije]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma murija stvarno pretjeruje,onaj dan vraćao sam se kući iz grada pješke jer je padala kiša a lik je zaustavio biciklista jer je vozio po nogostupu a ne po stazi koja je s druge strane Vukovarske...ok to stoji,ali šta ga jebeš jadnog dok lije vani? Eto kud je čovjek pokiso i smrzo se još je i popušio kaznu...toliko o nekoj sentimentalnosti od strane policije,fuj!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.09.2011. 18:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la (Pogledaj post): › nabijem vas sve redom! propisi i zakoni postoje, tko ih se ne pridržava zato što ne zna (a neznanje ne oslobađa od odgovornosti) ili zato što se kurči i ne želi ih se pridržavati neka plati ili zamijeni novčanu kaznu za tarabu. ako ja motor ne smijem terat pijan, ne smiješ ni ti meni, govno jedno, biciklom po cesti usran od alkohola ševerat. ako te satrem vjerojatno smo obojica krivi, ti jer si pijan, a ja jer si ti 'jadni' biciklist, a ja nisam prilagodio vožnju uvjetima ili nešto slično.
dragi biciklisti, ne serite. molim vas da se pridržavate prometnih propisa!


Jadan ti kad se možeš šepuriti okolo u autu i prijetiti ljudima kako ćeš ih zgazit! Stoko!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vicencos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 35
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.09.2011. 19:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tema je zanimljiva što pokazuje broj komentara. Vozačku imam 30 god. i vozim auto samo zimi i na godišnji ,dok bicikl vozim već 35 godina svakodnevno , nekoliko puta na dan, uključujući put na posao od 6 km. Osijek je grad s najviše biciklista u državi i slažem se da se mora uvesti reda. . Svašta sam doživio u prometu. Dok u Osijeku još nije bilo ni jedne biciklističke staze biciklisti su bili ugrožena vrsta. Danas je situacija puno bolja za nas biciklliste no u toj masi je za očekivati da ima onih nesavjesnih koje treba kažnjavati nakon upozorenja. Isto tako mislim da neki pretjeruju ovdje u procjeni broja tih nesavjesnih jer ih sigurno nema više od 10% , no s druge strane broj nesavjesnih vozača automobila, kamiona i autobusa, tankih živaca i nestrpljivih je nasuprot tome puno veći. Što se tiče prelaska biciklom preko pješačkog prijelaza mislim da to nije rješenje da se silazi svakih 50m i gura bicikl, pogotovo što najveći broj vozača ni ne može dočekati da pješaci prijeđu pješački, a već daju gas i nestrpljivo kreću, a biciklisti puno brže oslobode pješački, naravno ako uspore i pažljivo prijeđu pazeći na pješake. Mislim da neodmjereni komentari puni netrpeljivosti ne pomažu rješenju problema.

_________________
Sve ima svoj kraj,..pa i doživotna robija.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KillaBEEZ
Offline
Avatar

Ukupno postova: 321
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.09.2011. 19:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Podržavam odličnu akciju prometne policije.
Samo bi napomenuo da trebaju imati više razumijevanja za bicikliste koji voze kao što je rekao na ovom forumu da vozi IvanT, dakle za one koji krše zakon ali svojom opreznom vožnjom ne čine prometni zastoj i ne ugrožavaju ostale.
Dok za one besramne koji voze po cesti, potpuno ignorirajući biciklističku stazu treba dati kaznu.

Poznavajući praksu naše policije koja je "lupanje kazni", ljudi dobiju opravdani dojam da im nije cilj spriječiti eventualne nezgode nego napuniti blagajnu.
Mislim da će ljudi više cijeniti policiju koja ne bi svaki put kaznila nego katkad ljude OPOMENULA, dala nekakav negativni bod ili zapisala podatke radi eventualnog budućeg ponavljanja prekršaja.

Upravo zbog takvog "fer" odnosa, uvjeren sam da će ljudi promijeniti svoje navike i smanjiti svoje pogreške u prometu.
U protivnom ljudi će buntovno reagirati, a neki čak do te mjere da će namjerno ponoviti prekršaj kad već imaju kaznu, što nikome ne odgovara.

_________________
In omnia paratus.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonka_21
Offline
Ukupno postova: 228
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.09.2011. 19:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da su biciklisti veci problem ako idu po cesti nego po stazi..meni je i sam policajac par puta rekao da je bolje kad strosikom idem stazom nego cestom,sigurnije i za mene i za vozace automobila.. ma to su uveli da malo zarade,ali bezpotrebno..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.09.2011. 21:09 
Naslov:  Re: Biciklisti, oprez! U jednom danu kažnjeno trideset i sedam biciklista [najava akcije]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisu problem ni vozači automobila niti biciklisti niti pješaci. Problem su ljudi koji ne poštuju pravila. Iskreno sama sam se neki dan pitala, zašto nema prometne policije koja će zaustavljati biciliste, jer mi je muka od prsretanja istih dok hodam pješeke, od toga da nemaju zvono pa te udare dok te zaobilaze do toga da se vozikaju među malom djecom. Nisam za kazne , prometna policija bi češće trebala češljati iste i ljudi bi bili prisijeni držati se pravila.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavonija
Offline
Ukupno postova: 315
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.09.2011. 21:16 
Naslov:  Re: Biciklisti, oprez! U jednom danu kažnjeno trideset i sedam biciklista [najava akcije]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bicikliste ne da treba kažnjavat, nego ih treba razguzit..posebno vožnja po noći bez svjetala i pod utjecajem alkohola...kad se voze neobilježeni u mraku, poput betmena u crnim plaštevima...i kad ga šublekneš obavezno imaju lomove ili odu u vječna lovišta....a nabacit svjetlo prednje i zadnje košta 30 kuna, reflektirajući prsluk 15 kuna.....ali neeee nekima ne treba niti jedno niti drugo..zato jaranima treba derat po 300 kuna...a za alkohol ih treba derat svakodnevno jer ih ima na vagone!!
I svi oni glume nevinašca...kao oni jadni ne poznaju prometna pravila...ma nemoj što ne poznaju..pokušajte ih udarit u bicikli, kad padnu, kad slome ruku da vidiš kako znaju svoja prava u prometu...kad ti njihov odvjetnik sjedne za vrat!!!

O vožnji po pješačkim površinama neću pričat, udaraju guvernalima po pješacima , lome ruke, ruše babe i djedove....i pobjegnu, odu...nema šanse da ih nađeš!!

Što se Osijeka tiče...Osijek ima staza za bicikliste na vagone..i onaj tko kaže da nema ..taj laže...ili nema pojma kako je stanje u drugim gradovima...gdje biciklisti kad vide stazu za bicikliste padaju u nesvjest..jer ne postoje...onaj tko misli da je problem staza u osijeku, neka dođe u Slavonski Brod..pa će vidjet šta biciklisti rade!!!

Za prelazak bicikliste, bez silaženja preko pješačkog prijelaza...kaznu bi stavio 3000 kuna da bude...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
partwish
Offline
Ukupno postova: 516
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.09.2011. 21:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vjerujem da policajci nisu napomenuli da imate pravo tražiti praštanje jedne kazne godišnje ukoliko nemate drugih prekršaja i ukoliko ta kazna ne nosi kaznene bodove. mislim da su u pitanju kazne do 700 ili 1000kn, nisam siguran. naravno oni vam to mogu i odbiti, ali svakako pravac 1. policijska postaja i pisati zamolbu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.09.2011. 21:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što su ovi biciklisti sebični, htjeli bi i ovce i novce. Pa zar nije dovoljno što su dobili biciklističke staze sa žutim linijama, a sad bi još da ne moraju ni kazne plaćati.

Šta se ne voze onda po cesti kao i svi normalni Kinezi pa im onda ni kazne ne bi naplaćivali!

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tomo86
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.09.2011. 21:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Night5talker je napisao/la (Pogledaj post): › i u auto školi te uče kad voziš auto da voziš sa rukama na 10 i 14 sati jel i to još koristiš?
mislim gluparije... kazne lika jer vozi bez ruku... zasto jednostavno ne stave onda školu za bicikle da se ljudi educiraju ako hoće vozit... mislim i sam vozim biciklo u godinu dana napravim preko 1000 km i sad ce meni neki tamo kreten pricat kak ja tream vozit....


U potpunosti se slazem. Postoje zakoni i njih se valja pridrzavati, to je istina, ali postoje i drkarije kojekakve koje tu moraju biti da bi sve bilo ofišl i po špagi. A voznja biciklom je jedna tako velika siva zona gdje provodjenje pravila na nacin na koji oni to rade, crno-bijelo, jednostavno nema smisla.

Vozim bajk vec dugi niz godina, obozavam ga i to mi je tako velika uzivancija. Znam prometna pravila, sigurniji sam na bajku od 95% biciklista i hrpe vozaca u svojim autima. Nikad se nisam zabio ni u najglupljeg pjesaka, nikad me nista nije pokupilo.

E sad:
1.vecinom nemam svjetla jer vozim sumu i park, a tamo sam ih pogubio nebrojeno, stavljam ih ako idem na duze ture izvan grada gdje je mrak i nista se ne vidi jer je noc

2. vozim bez ruku jer znam, mogu i volim, ali vozim tamo gdje necu nista ostetiti, nikog zgaziti ili biti zgazen.

3.necu da nosim prsluk

4.prevezem se preko pjesackog, ali sporo i prvo cekam da me vozac pogleda u oci i dozivi, polako izadjem na pjesacki ali brzo prevezem, njemu bolje

5.maximalno izbjegavam voznju cestom koliko god bilo brze, BUDALE izlaze sa parkinga kao da sam nevidljiv, BUDALE me zaobilaze za 6ipo centimetara, BUDALE misle da nemam pravo prednosti, hrpa BUDALA i još vise. (ne mislim na normalne vozace, njih je puno, al dovoljna je jedna BUDALA da me nema)

6. vozim po stazi jer je sigurnije i zanimljivije, ja ne smetam pjesacima, ne ugrozavam ih, zamoolim lijepo da se maknu, UZIVAM i ne pizdim

JEDNO JE KAZNJAVATI PIJANOG SSTARCA KAD TETURA BICIKLOM USRED MRAKA IZMEDJU OSIJEKA I ERNESTINOVA, DRUGO JE MENE JER TREBA KASU POPUNIT!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.09.2011. 21:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da ne idemo iz krajnosti u krajnost. Naravno da treba kažnjavati one bicikliste koji se voze pijani, neosvjetljeni, koji se voze po pločniku, a s druge strane ulice imaju biciklističku stazu.
Ali kažnjavati zato što je netko prešao pješački a nije sišao s bicikla? Zato što netko ima svjetlo koje trepće, a ne svijetli konstantno? Zato što se vozi pločnikom umjesto po cesti? Kako mogu tjerati bicikliste na cestu bez znanja prometnih pravila?
Biciklist koji vozi po cesti mora znati sva pravila kao i svi drugi, a ne samo STOP kako neki ovdje misle.
Činjenica je da državi opako treba novaca, a policija je jedan od alata koji služi za to. Nećeš plaćati (pre)skupo gorivo? Nećeš plaćati barem 3 puta cestarinu( kroz gorivo, ne tehničkom i još jednom kad voziš autoputom)? Nećeš plaćati (pre)skupi plin? Platit ćeš, bez brige.
Samo čekam kad će se bicikl morati regati, kad ćeš morati nositi posebno odobrenu (skupu) kacigu, posebno odobrena svjetla itd.
Za početak brutalno kažnjavanje....
A za kraj....NEMA ĐABE NI KOD STARE BABE.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavonija
Offline
Ukupno postova: 315
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.09.2011. 21:36 
Naslov:  Re: Biciklisti, oprez! U jednom danu kažnjeno trideset i sedam biciklista [najava akcije]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jedino što mi nije jasno da biciklistima naplaćuju kaznu za mobitel jer to NE PIJE vode...jer zakon kaže u članku 196!!!
Piše da vozač MOTORNOG VOZILA ne smije koristiti mobitel..a biciklist nije vozač motornog vozila već samo vozila!!!

Članak 196.

(1) Motornim vozilom i tramvajem u prometu na cesti može samostalno upravljati samo osoba koja ima važeću vozačku dozvolu, inozemnu vozačku dozvolu ili međunarodnu vozačku dozvolu.

(2) Vozač je dužan za vrijeme upravljanja motornim vozilom i tramvajem koristiti se pomagalima koja su upisana u vozačku dozvolu.

(3) Vozač motornog vozila za vrijeme vožnje ne smije upotrebljavati mobitel niti druge uređaje na način koji bi umanjio mogućnost reagiranja i sigurnog upravljanja motornim vozilom.

(4) Mobitel se može koristiti za vrijeme vožnje ako se upotrebljava naprava koja omogućava njegovo korištenje bez upotrebe ruke.

(5) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji nema važeću vozačku dozvolu, koji je ispunio uvjete za upravljanje motornim vozilom, a nije mu izdana vozačka dozvola te koji ne koristi pomagala upisana u njegovu vozačku dozvolu.

(6) Novčanom kaznom u iznosu do 500,00 kuna kaznit će se za prekršaj, vozač koji koristi mobitel suprotno odredbama stavka 3. i 4. ovoga članka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: