Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dijelu Trga slobode uskoro ime dr. Franje Tuđmana

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Gradjanin
Offline
Ukupno postova: 291
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.08.2011. 23:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

inat je napisao/la (Pogledaj post): › Da nije bilo Tuđmana nebi ni vas bilo! Glavno da vi skroz nešto prigovarate preko kojekakvih komentara. Dobili smo vlast i nazvati cemo trg kako zelimo, a kad vi budete na vlasti onda pametujte! Jasno?


Evo novi forumaš, Hrvat nadasve. Dobrodošao! osijek031.com smile

Prouči malo teorije postanka i opstanka prije tako teških riječi o Tuđmanu. Smile

Prilažem malo jugonostalgičarske propagande.

[youtube]http://www.youtube.com/user/SerbianYouthLeague#p/u/22/L60-vPnbXOg[/youtube]

Možda je više četnička propaganda, ali ima zanimljivih teza.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gradjanin
Offline
Ukupno postova: 291
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.08.2011. 23:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gradjanin je napisao/la (Pogledaj post): ›
inat je napisao/la (Pogledaj post): › Da nije bilo Tuđmana nebi ni vas bilo! Glavno da vi skroz nešto prigovarate preko kojekakvih komentara. Dobili smo vlast i nazvati cemo trg kako zelimo, a kad vi budete na vlasti onda pametujte! Jasno?


Evo novi forumaš, Hrvat nadasve. Dobrodošao! osijek031.com smile

Prouči malo teorije postanka i opstanka prije tako teških riječi o Tuđmanu. Smile

Prilažem malo jugonostalgičarske propagande.

[youtube]http://www.youtube.com/user/SerbianYouthLeague#p/u/22/L60-vPnbXOg[/youtube]

Možda je više četnička propaganda, ali ima zanimljivih teza.




Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.08.2011. 2:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako preimenuju, onda ce morati njegov nos prebaciti iz zupanijskog dvorista ili recimo nasaditi jos jedan njegov nos..
jer kako ce, boze moj, biti trg bez njegovog lika u bronci..
cek, sto u bronci, u zlatu, majku mu..izliti Tudjmana u zlatu..i mozda stavit na postolje, recimo jos vece nego ono Starcevicevo..
nisu oni tu ideju o imenu do kraja promislili..
trebaju jos poraditi na tome

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.08.2011. 5:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

inat je napisao/la: ›
Da nije bilo Tuđmana nebi ni vas bilo! Glavno da vi skroz nešto prigovarate preko kojekakvih komentara. Dobili smo vlast i nazvati cemo trg kako zelimo, a kad vi budete na vlasti onda pametujte! Jasno?



_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.08.2011. 10:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne znam tko pise ovaj blog ... ali mi je jako simpatican Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jabukaOS
Offline
Ukupno postova: 112
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.08.2011. 11:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gradjanin je napisao/la: ›
jabukaOS je napisao/la (Pogledaj post): › Razočaran sam činjenicom da u ovom gradu ima toliko jugonostalgičara i anti-hrvata. Ili možda nisu ni znali što se događalo ovdje dok su se brćkali negdje na moru u Istri, ili otišli na putovanje u inozemstvo s kojeg su se vratili 1997. Jedino vas to opravdava... jedina smo država koja je osudila SVE svoje ratne generale, no nakon ovakvih vaših postova to me ni ne čudi. Niste ni zaslužili imati svoju državu. Odite u Vukovar na groblje hrvatskih branitelja i malo tamo popričajte s ljudima koji obilaze svoje najmilije i poslušajte njihove priče. Sram vas bilo



Razmisli malo o svojim predrasudama.

Nema tu nikakvih "anti-hrvata", čak i jugonostalgičari nemaju ništa protiv Hrvatske, samo imaju malo više pameti u glavi pa ne dozvoljavaju da ih tebi slični prave budalama.

Jugonostalgičari su imali svoju državu, dok se JNA general Franjo Tuđman nije izdajnički okrenuo ustaškim dolarima, i uz njega mnogi drugi dakako.
Ta država je bila zaslužena, a ovo je akvizicija Dojče telekoma.

I da, mnogi su poginuli, to se inače događa u ratu.

Zato treba razvijati mirovnu politiku, a među svim tim "žrtvama" nije falilo onih koji su htjeli ratovati.

Žao mi je stradanja, ali sit sam više tih "velikih" žrtava.

Moš mislit, netko je nekome poginuo! Svaki dan se događa, bilo i bit će.

I ja sam žrtva rata pa ne serem stalno o tome i ne pada mi na pamet trgovati svojom nesrećom i mrtvom rodbinom.

I nije Hrvatska osudila sve svoje generale - to je LAŽ!

Sad bih dodao još svašta, ali obrisat će mi ivl menadžent.

Ajd bok!



Nije? Očito nemaš pojma.

MERČEP-podignuta optužnica (osudit će ga)
GLAVAŠ-(8 godina)
BRODARAC-(umro, ali bi ga osudili)
NORAC-(12+7 godina)
GOTOVINA-Oluja (24 godine)
MARKAČ-Oluja (17 godina)

Dakle, u ratno doba, Glavaš je bio u Osijeku, Merčep je bio u Vukovaru, Brodarac u posavini.
Zaključak: osuđeni svi koji su vodili obranu Slavonije

Norac u zadarskom zaleđu, Gotovina područje oko Knina i vodio Oluju. Markač također vodio oluju.

Zaključak: osuđeni svi koji su branili dalmaciju i vodili vojno redarstvenu akciju koja je oslobodila Hrvatsku.

I dalje misliš da nisu svi osuđeni?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
inat
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.08.2011. 22:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajde mir miševi! Mogao se cijeli zvati po Tuđmanu ali vidim da ne zaslužujete ni ovaj ustupak da ipak bude samo dio.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.08.2011. 0:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gradjanin je napisao/la: ›
Dok se svijet zgraža nad Tuđmanom mi ćemo nazivati trgove po njemu?!
Nije problem dati ime po Tuđmanu problem je kad u jednom gradu ima više tih stvari imenovano po Tuđmanu tada to poprima epohalne razmjere kao i za vrijeme Juge kad se svaki kurac morao zvati po Titu. Ali više bode u oči ovo da će se pola trga zvat ovako, a pola onako... To mi je onako "spektakularnije" mislim kao da u jednoj ulici nakon deset brojeva daš ulici drugo ime pa onda ulica od 100 brojeva ima zapravo 10 ulica po 10 brojeva osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.08.2011. 14:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Nije problem dati ime po Tuđmanu


Nije problem ni po Paveliću. Uostalom, da su Đapić i ekipa bili malo iskreniji i hrabriji, tako bi se zvao glavni gradski trg. Ni Bubilija ili nekog tamo Drmića, Glavaševčiće dakle, vjerojatno Pavelić pretjerano ne smeta, kladim se da se imena Francetića i Bobana često čuju na Hdssb-ovskim plemenskim okupljanjima, uz vatru nad kojom se okreću svinje, ovce i volovi. Jer u Hrvatskoj ništa nije problem, osim suočiti se sa vlastitim grijesima.

Inače, situacija u kojoj isti trg, u nekakvom građevinskom smislu, ima više naziva, moglo bi se reći da već postoji u Zagrebu, pa nema razlike da tako ne bude u Osijeku. Ionako prosječni Osječanin dalje od Zagreba nije stigao, mislim u smjeru zapada. Tamo je Trg maršala Tita u jednom dijelu i Trg Ivana Mažuranića, doduše, netko može reći da su to različiti trgovi. To je građevinsko pitanje, tj. pitanje za arhitekte.

Nama je zanimljivo povijesno pitanje - ako je Mažuranić ljepši dio trga prepustio blesavom Titu, što onda i Sloboda to ne bi učinila jednako blesavom Franceku, uostalom, za svakog su pravog Hrvata, Hrvatinu, sloboda i Tuđman istoznačnice. Sloboda, Tuđman, i lova. Zato predlažem da se treći dio trga nazove Trg love - bez slobode, Tuđmana i love, gdje bi bili danas Bubili, Glavaš, Kolobarić, ili Drmić, pa i neki drugi profiteri rata, koje je rat lansirao iz blata u zvijezde, i ratu su beskrajno zahvalni?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mrky007
Offline
Ukupno postova: 490
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.08.2011. 14:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Nije problem dati ime po Tuđmanu

na Hdssb-ovskim plemenskim okupljanjima, uz vatru nad kojom se okreću svinje, ovce i volovi. Jer u Hrvatskoj ništa nije problem, osim suočiti se sa vlastitim grijesima.



de molim te objasni mi šta vi "intelektualci" i "liberali" osijeka jedete kad se okupite u nekim prigodama..vjerovatno ne možete vrtit janje jer vas ima 10 pa bi previše ostalo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.08.2011. 18:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nema potrebe za mjenjanjem imena, jedan od losih predizbornih poteza.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.08.2011. 18:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Nije problem dati ime po Tuđmanu


Nije problem ni po Paveliću. Uostalom, da su Đapić i ekipa bili malo iskreniji i hrabriji, tako bi se zvao glavni gradski trg. Ni Bubilija ili nekog tamo Drmića, Glavaševčiće dakle, vjerojatno Pavelić pretjerano ne smeta, kladim se da se imena Francetića i Bobana često čuju na Hdssb-ovskim plemenskim okupljanjima, uz vatru nad kojom se okreću svinje, ovce i volovi. Jer u Hrvatskoj ništa nije problem, osim suočiti se sa vlastitim grijesima.

Inače, situacija u kojoj isti trg, u nekakvom građevinskom smislu, ima više naziva, moglo bi se reći da već postoji u Zagrebu, pa nema razlike da tako ne bude u Osijeku. Ionako prosječni Osječanin dalje od Zagreba nije stigao, mislim u smjeru zapada. Tamo je Trg maršala Tita u jednom dijelu i Trg Ivana Mažuranića, doduše, netko može reći da su to različiti trgovi. To je građevinsko pitanje, tj. pitanje za arhitekte.

Nama je zanimljivo povijesno pitanje - ako je Mažuranić ljepši dio trga prepustio blesavom Titu, što onda i Sloboda to ne bi učinila jednako blesavom Franceku, uostalom, za svakog su pravog Hrvata, Hrvatinu, sloboda i Tuđman istoznačnice. Sloboda, Tuđman, i lova. Zato predlažem da se treći dio trga nazove Trg love - bez slobode, Tuđmana i love, gdje bi bili danas Bubili, Glavaš, Kolobarić, ili Drmić, pa i neki drugi profiteri rata, koje je rat lansirao iz blata u zvijezde, i ratu su beskrajno zahvalni?
Vidim da nisi čitao moj komentar do kraja, a isto tako vidim i da te ne zanima uopće što sam napisao.
Ja sam ovako čitajući dobio dojam da u biti ovdje u Hrvatskoj zapravo prema nikome nebi trebalo nazvati neki trg, ulicu ili slično. JEDINO I ISKLJUČIVO PREMA TEBI.

Iz tog razloga uzimam si za pravo konstatirati da u suštini tvoje komentare i ne treba uzimati ozbiljno jer ti svaki kurac smeta ništa ti ne odgovara pa iz tog razloga prema tvom nahođenju za nijednu stvar se ne može nači neko određeno riješenje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.08.2011. 20:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

taj trg se i tako zove "kod supera" i tako će i ostat

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.08.2011. 20:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A zašto se ne bi jednostavno zvao Trg slobode?

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.08.2011. 21:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la (Pogledaj post): › A zašto se ne bi jednostavno zvao Trg slobode?

Pravi si Jugo-nostalgičar! Nema više društvene slobode, došlo je vrijeme da se sloboda privatizira.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: