Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Biciklistima upozorenja, a potom kazne od 300 kuna

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2011. 7:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mene.samo zanima tko je taj genijalac koji je biciklisticku stavio uz kafice na promenadi i koji je odredio sirinu na pjesackom mostu. znak za bicikl je siri od staze, tako da ga crta presjeca. ocigledno gospoda nisu nikad vozila bicikl.
a gospodi policiji bi bilo pametnije da radi pravi posao, a ne da se izivljava na narodu.
kad bi samo jedan dan bili na promenadi napisali bi hrpu kazni za pjesake na biciklistickoj,koji se usput i svadaju jer im zvonis

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
luka_os
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.07.2011. 8:46 
Naslov:  Re: Biciklistima upozorenja, a potom kazne od 300 kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja bi molio ove vrle policajce da malo obrate pozornost i na bent od Višnjevca do Retfale. Naime bentom je zabranjeno prometovati motornim vozilima, a tamo u roku sat vremena prođe desetak automobila. Neki voze i 70km/h. Ugrožavaju šetače, bicikliste itd. Jednom su plavci bili tamo jeli burek, dok im je auto hladno prošao po nasipu.

Za bicikli moram imati svijetla i sada od nedavno reflektirajući prsluk. Zanima me dali treba staviti i maglenke. Da i to odma ugradim pa sam miran narednih 6mj

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.07.2011. 13:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne moraš imati prsluk, dovoljna je reflektirajuća odjeća (npr. na majici ili hlačama imaš nešto što reflektira).

"Vozač bicikla koji se kreće kolnikom na javnoj cesti izvan naselja dužan je noću i danju u slučaju smanjene vidljivosti biti označen reflektirajućim prslukom ili reflektirajućom biciklističkom odjećom." Čl 113. ZSPC

I ne govori "bicikli", tako ti guvernala! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2011. 14:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ Zen

Kaže čika Neufert:
...Pri običnoj vožnji u jednom smjeru biciklistička staza treba biti široka 1,40m, abolje da je 1,60. Pretjecanje i mimoilaženje (dvosmjerno) traži širinu 1,60m - 2,00m...

Međutim zakon kaže minimalno 1,00m za jednosmjerno a 2,00m za dvosmjerno kretanje bicova. Ovo se odnosi samo na trake na podu a slobodni profil je još 0,5m širi (25cm s svake strane) i visine 2,5m

Ovo još sve lijepo piše i u urbanističkom planu (pozivaju se na zakon) koje ga se eto i sami tvorci ne drže.
Divota!

_________________
Ignorance is bliss!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
roberto91
Offline
Ukupno postova: 57
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2011. 17:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajmo po klincima i penzionerima idemo se cupati iz govana a kakva sranja na cemu se stipa

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Noelle
Offline
Ukupno postova: 34
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2011. 9:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gadi mi se ovo kažnjavanje i presing na bicikliste! šta sad majka koja ide s djecom na biciklima treba ići cestom da se neki je...ni pješak nebi osjetio možda ugroženim??! pa nek ide onda autom ili busom. nek prvo srede i obezbijede staze svugdje pa nek onda kažnjavaju, ali prije toga nek pogledaju malo kako pješaci idu bicilističkim stazama bez pardona. ubuduće ih gazim.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Noelle
Offline
Ukupno postova: 34
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2011. 9:32 
Naslov:  Re: Biciklistima upozorenja, a potom kazne od 300 kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

luka_os je napisao/la (Pogledaj post): › Ja bi molio ove vrle policajce da malo obrate pozornost i na bent od Višnjevca do Retfale. Naime bentom je zabranjeno prometovati motornim vozilima, a tamo u roku sat vremena prođe desetak automobila. Neki voze i 70km/h. Ugrožavaju šetače, bicikliste itd. Jednom su plavci bili tamo jeli burek, dok im je auto hladno prošao po nasipu.

Za bicikli moram imati svijetla i sada od nedavno reflektirajući prsluk. Zanima me dali treba staviti i maglenke. Da i to odma ugradim pa sam miran narednih 6mj



uskoro očekujmo zakon koji propisuje biciklistima da imaju obaveznu kutiju prve pomoći i registriranje i teh. pregled.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Cruz031
Offline
Ukupno postova: 244
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.07.2011. 10:54 
Naslov:  Re: Biciklistima upozorenja, a potom kazne od 300 kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čita m i ne vjerujem! Upravo zbog takvih kao Anonymous akcija policije je prijeko potrebna! Ćoban ostaje ćoban ma koliko god se trudio prikazati urbanim*!


* Urban - od latinske rjeći Urbanus što u prevodu znaći - Gradski, uglađen,pristojan. Prema tome, Anonymous je sve samo ne URBAN!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Noelle
Offline
Ukupno postova: 34
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2011. 12:44 
Naslov:  Re: Biciklistima upozorenja, a potom kazne od 300 kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cruz031 je napisao/la (Pogledaj post): › Čita m i ne vjerujem! Upravo zbog takvih kao Anonymous akcija policije je prijeko potrebna! Ćoban ostaje ćoban ma koliko god se trudio prikazati urbanim*!


* Urban - od latinske rjeći Urbanus što u prevodu znaći - Gradski, uglađen,pristojan. Prema tome, Anonymous je sve samo ne URBAN!



ti si sigurno neki frustrirani drot (ali i oni imaju bar toliku naobrazbu da znaju razliku između č i ć, zato ostavi se latinskog i nauči bar svoj materinji) kojemu je događaj dana kad nekog unesreći jer sa svojom malom školom ima nažalost tu moć. ti nisi čak ni čoban. ti si metilj

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.07.2011. 12:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Opet Anonymous Smile

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2011. 14:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ro3y je napisao/la: ›
I još da napomenem, nemorate se zaustaviti policajcu ako vam kaže da stanete ili ako ispruži ruku, policajac mora ispružiti svoju lizalicu, ni na koji drugi način vi nemorate stati!


Postojala je ta stavka u "Pravilniku o načinu postupanja policijskih službenika u obavljanju poslova nadzora i upravljanja prometom na cestama" iz 2004. (NN 105/2004.), Članak 17, 2. stavak, no ne postoji u važećem (NN 67/2008.) gdje kaže ovo:
Citat: › Članak 3.

Upravljanje prometom na cestama policijski službenici i druge ovlaštene osobe obavljaju izdavanjem naredbi usmeno, pokretima ruku, položajem tijela i posebnim uređajima za davanje zvučnih i svjetlosnih znakova ili podešavanjem semafora.

Fizičko upravljanje prometom na cestama može se obavljati na mjestu ili u pokretu.

Kada policijski službenici i druge ovlaštene osobe sudionicima u prometu daju naredbe kojima se odstupa od propisanih prometnih pravila ili značenja postavljenih prometnih znakova ili svjetala, takve naredbe mogu se davati i usmeno, pisanim obavijestima na displeju i pomoću tehničkih sredstava za pojačanje zvuka.


A onda ovo (niže iskopiran samo 1. stavak):
Citat: › Članak 7.
Za davanje naredbi i zapovjedi za zaustavljanje, zabranu prolaska te smanjenje i ubrzanje kretanja vozila, policijski službenik odnosno druga ovlaštena osoba može koristiti pločicu.


Ključna riječ: MOŽE

Proučio ja, vozim po zg-u biciklom, a ovdje je kaos sa biciklističkim stazama. Wink

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavonija
Offline
Ukupno postova: 315
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.07.2011. 21:58 
Naslov:  Re: Biciklistima upozorenja, a potom kazne od 300 kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cruz031 je napisao/la (Pogledaj post): › Čita m i ne vjerujem! Upravo zbog takvih kao Anonymous akcija policije je prijeko potrebna! Ćoban ostaje ćoban ma koliko god se trudio prikazati urbanim*!


* Urban - od latinske rjeći Urbanus što u prevodu znaći - Gradski, uglađen,pristojan. Prema tome, Anonymous je sve samo ne URBAN!


Jesam li ja nešto ovdje propustio?? Question
Uopće se ne sjećam da sam ovdje išta komentirao, niti iznosio mišljenja???
Nit imam u profilu evidentirano da sam na ovoj temi išta pisao!!!
Pomozi mi da razumijem tvoj upis??!! Exclamation

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavonija
Offline
Ukupno postova: 315
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.07.2011. 22:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Opet Anonymous Smile


šta ja opet jbt..pa ja sad ništa ne razumijem.. Question Shocked Embarassed

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cuki
Offline
Ukupno postova: 51
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2011. 22:34 
Naslov: Complicity 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cuki je mali cuki,nemoj te zezat !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Cruz031
Offline
Ukupno postova: 244
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.07.2011. 7:06 
Naslov:  Re: Biciklistima upozorenja, a potom kazne od 300 kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Noelle je napisao/la: ›
ti si sigurno neki frustrirani drot (ali i oni imaju bar toliku naobrazbu da znaju razliku između č i ć, zato ostavi se latinskog i nauči bar svoj materinji) kojemu je događaj dana kad nekog unesreći jer sa svojom malom školom ima nažalost tu moć. ti nisi čak ni čoban. ti si metilj


Oprosti, jesam li se tebi obračao? Ne vidim tvoj nick/nadimak u svom postu. To što si se osjetio/la prozvanim je druga stvar.... Istina boli Wink Priznajem, ne ide mi gramatika Hrvackog jezika. Knjigu se ne sudi po koricama već po njenom sadržaju. Nemam lijepe korice ali sam zato sadržajno opsežan Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: