Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Biciklistima upozorenja, a potom kazne od 300 kuna

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65914
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.07.2011. 11:48 
Naslov:  Biciklistima upozorenja, a potom kazne od 300 kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Unatoč tome što na području grada postoji tridesetak kilometara biciklističkih staza, još uvijek velik broj biciklista vozi ondje gdje ne bi smio. Baš zbog toga policija od ponedjeljka, 18. srpnja, počinje akciju “Biciklirajmo biciklističkom”.

- Cilj je smanjenje broja prometnih nesreća u kojima sudjeluju biciklisti. Uočeno je da pojedini vozači bicikala za vožnju koriste nogostupe i u onim dijelovima grada gdje postoje biciklističke staze. Primjer je Vukovarska ulica u dijelu od Trpimirove do Gajevog trga. Time biciklisti ugrožavaju sigurnost pješaka, odnosno stanara koji na nogostup izlaze iz ulaza svojih zgrada, kaže Željka Živković, iz Odjela za prevenciju u PU osječko-baranjskoj. Iz policije dodaju da su veliki problem i biciklisti koji voze u suprotnom smjeru, što je izričito vidljivo u Kašićevoj ulici. U Ružinoj ulici, iako ondje nema biciklističke staze, biciklisti također voze nogostupom i ugrožavaju prolaznike, ali i stanare. Za početak će prometni policajci, jednom tjedno, zaustavljati bicikliste koji voze južnom stranom Vukovarske ulice, iako na drugoj strani imaju označenu biciklističku stazu. Projekt provode Odjel za prevenciju i Odjel za sigurnost cestovnog prometa PU osječko-baranjske, te I. i II. policijska postaja Osijek, a trajat će do 4. studenoga. Za potrebe projekta izrađeni su i edukativni letci koji će biti dijeljeni tijekom provođenja projekta. U početku će prometni policajci bicikliste, koji voze nogostupom, upozoravati. Ako je riječ o prometnim recidivistima, njima slijedi kazna odmah. Ako upozorenog bicilista policija zaustavi drugi put u istom prekršaju platiti će kaznu od 300 kuna.

Tekst: S.Lacić/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ro3y
Offline
Ukupno postova: 132
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.07.2011. 11:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hvala puno!

Osobe koje voze bicikle pridonose smanjenju zagađenja i gužvi u zraku, ali to njih ne spriječava da naplate kazne.

Kak je krenulo, još malo će ljudi biti u zatvoru zbog neplačenih kazni za bicikle.

Svaka nam čast, jesmo vrhunska država.

Ja im stati neću, i ovako i onako nemam kočnice, pa se nemogu zaustaviti.

_________________
Fuš King!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.07.2011. 11:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamo gdje ne postoje biciklisticke staze, uopce mi ne smeta kada bicikli voze nogostupom.

to je ipak sigurnije ... a i 90% nasih 'biciklistickih' staza su samo obojani dio nogostupa.

tako da mislim da nije fer kaznjavati takve slucajeve voznje po nogostupu.

ali mi jako smetaju biciklisti na juznoj strani vukovarske, ili kad voze cestom. Isto je i na divaltovoj Sad postoji biciklisticka ... a oni voze nogostupom ili cestom

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
castbreeder
Offline
Ukupno postova: 27
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.07.2011. 12:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blago nama, kada su biciklisti najveci problem nase policije

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.07.2011. 12:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I meni je glupo kažnjavati vožnju po pločniku...mene je iskreno strah voziti uz rub ceste....i nekako se sigurnije osjećam na pločniku...
naravno govorim o mjestima gdje ne postoji biciklistička.....
bilo bi bolje da se više pozabavi drugim stvarima-divljanju, kaubojima koji misle da su sami na cesti, pješacima koji ne gledaju ni lijevo ni desno pri prelasku pješačkog,već se samo stvore... vozači mopeda koji se ponašaju kao auto kad im to odgovara, a malo kao bicikl....
biciklista koji se samo uključe na cestu bez provjera...
i čini mi se da mogu nabrajati do sutra....

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
a_reel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 163
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.07.2011. 12:22 
Naslov:  Re: Biciklistima upozorenja, a potom kazne od 300 kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aha... znači kad se ide Europskom avenijom u centar ne smije se voziti po nogostupu koji je širok bar 4m nego se mora voziti po kolniku. Pošto biciklist po zakonu smije zauzeti 1 m širine kolnika uz rub kolnika - znači da treba voziti po tramvajskoj pruzi... suma summarum: kad vam tramvajac počne histerično (uvjek su histerični) zvoniti da se maknete pokažite mu srednji prst, on mora čekati i voziti za vama dok vi lagano ne odvozite svoje jer na biciklu u prometu imate jednaka prava kao da vozite šleper, ma super! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Luzer13
Offline
Ukupno postova: 324
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.07.2011. 12:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

najveći problem je što biciklisti na biciklističkim prijelazima ne staju na znak STOP! pogotovo u Donjem gradu. i još ti oni hebu mater ako im neš kažeš....to murija mora malo više kontrolirati.

_________________
just run osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Luzer13
Offline
Ukupno postova: 324
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.07.2011. 12:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...bilo bi bolje da se više pozabavi drugim stvarima-divljanju, kaubojima koji misle da su sami na cesti, pješacima koji ne gledaju ni lijevo ni desno pri prelasku pješačkog,već se samo stvore... vozači mopeda koji se ponašaju kao auto kad im to odgovara, a malo kao bicikl....
biciklista koji se samo uključe na cestu bez provjera...
i čini mi se da mogu nabrajati do sutra....
[/quote]
slažem se sto posto

_________________
just run osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gangula brate
Offline
Avatar

Ukupno postova: 118
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.07.2011. 12:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ro3y je napisao/la: ›
Hvala puno!

Osobe koje voze bicikle pridonose smanjenju zagađenja i gužvi u zraku, ali to njih ne spriječava da naplate kazne.

Kak je krenulo, još malo će ljudi biti u zatvoru zbog neplačenih kazni za bicikle.

Svaka nam čast, jesmo vrhunska država.

Ja im stati neću, i ovako i onako nemam kočnice, pa se nemogu zaustaviti.

Mislim da malo sroljiš. Najnormalnija stvar da netko uvede reda i među vožaće, bicikliste, pješake. Staza u gradu stvarno ima, nisu idealne ali služe svrsi, većina novijih ima i upeglane rubnjake tak da su izvrsne za vozit. Podržavam te kazne za vožnju po pješačkim stazama, vožnju bez svijetla i ostalo, isto tak nek si malo daju truda pa očiste i biciklističke staze od pješaka, par upozorenja ili kazni i kroz neko vrijeme će se uvest red.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ro3y
Offline
Ukupno postova: 132
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.07.2011. 12:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kraj svih tatinih sinova u bemvejima, pijanim idiotima, dvanaestogodišnjoj dijeci koja sjede za upravljačem oni nađu praviti reda među biciklistima.

I oni reda uvesti neće, ja znam da svijetla i kočnice nikada imati neću, a na crvenom neću čekati ako nemoram. I platiti kaznu neću!

_________________
Fuš King!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.07.2011. 12:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Apeliram opet na policiju kad već budu u Vukovarskoj da počnju opominjat/kažnjavat i pješake koji uredno pješače kod Eurodoma po biciklističkoj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 14.07.2011. 12:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tri svjetla su mi maznuli...nemam ja toliko pAoOora kolko netko može ukrast...ako mi lupe kaznu za to...onda stvaaarno Smile

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Inertia
Offline
Ukupno postova: 236
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.07.2011. 13:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

S obzirom da povećan broj biciklista u Osijeku svakako da to područje treba urediti.

Slažem se da treba kažnjavati bicikliste koji se ne voze na stazi ukoliko se ona tamo nalazi. Ali da se vozim na kolniku, no way. Kazni me sto puta, al' na kolnik ne idem!
Znači štrosmajerovom bi trebao ići kolnikom, pa da me neka budala pokupi, ili još gore čepinskom. Baš bih volio da me zaustave, sve bi im fino rekao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.07.2011. 13:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svjetla nemam jer su ukradena. Ne mislim svako malo kupovati nova. Kočnice nemam jer vozim fixiea, ali to i da nacrtam, pandur vjerojatno nebi shvatio o čemu se radi. Uglavnom vozim slalom između pješaka, automobila i kojekakvih drugih prepreka i to ne zato jer mi je gušt (dobro ponekad je), već zato jer sam prisiljen tako voziti. Uhvatit me nemogu ni u slijepoj ulici, tak da se ovakvih priglupih prijetnji nit najmanje bojim. Živili!

_________________
Imali smo i većih problema pa ih nismo riješili!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.07.2011. 13:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Btw redovno se i čepinskom i strossmayerovom, te svim ostalim većim ulicama bez označenih biciklističkih staza vozim po kolniku. Brže je. A ako me netko treba pokupiti, pokupit će me i tak i tak.

_________________
Imali smo i većih problema pa ih nismo riješili!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: