Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Popis 2011: Šokantno! U 10 godina Osijek izgubio gotovo 8% stanovnika!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Mrky007
Offline
Ukupno postova: 490
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.06.2011. 16:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam ih već 10 puta pitao koga predlažu ali nikad odgovra od nikog. Mislim da si tam oti napisao da predlažeš Lesara.
Ok, Lesar u nekim stvarim može proći ali nema ljude iza sebe..ne znam nikoga uz njega na državnoj razini a pogotovo ne znam nikoga u Osijeku.

Eto ne moraju svi odgovorit,,nek odgovri samo Mungos ili Felt ili šta ja znam iza kolko se nickova krije taj anarho-ljevičarsko mozak/mozgovi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zuvvu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 212
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.06.2011. 18:17 
Naslov:  Re: Popis 2011: Šokantno! U 10 godina Osijek izgubio gotovo 8% stanovnika!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

moj glas definitivno ide za Lesara. ako dotad nesto ne zapizdi, onda ponistavam listic jer drugu kvalitetnu opciju apsolutno ne vidim. HSP? jednom dao i pokajao se. HDSSB? cinili su mi se u redu, ali me razocarali. kad gledam Burica i Drmica u saboru, ajme majko. HNS? Vrdoljak mi se prije parkinga cinio kao konacno jedan kvalitetan i sposoban politicar, drugaciji, ali me s time razocarao, tako da i Caciceva stranka otpada. da tradicionalno ne koaliraju sa SDP-om jos bi i razmislio o njima. SDP? bez konkretnih rjesenja, samo pljuvanje po HDZ-u. HDZ? apsolutno nepotrebno komentirati.

sto se tice ljudi oko Lesara, istina je da nema "velikih" imena, ali bas su nas ta "velika" imena i dovela tu gdje jesmo, pred rub. a i u jacim strankama se cijelo vrijeme pojavljuju neka nova imena, ranije nepoznata, tako da mi to ne predstavlja problem. na drzavnoj razini jedino za koga sam cuo ranije su Tonci Majica i Branko Vuksic. zasto ne dati priliku nekim novim ljudima da pokazu sto znaju i mogu? ako razocaraju i postanu copy/paste ostalih stranka, onda nam defitivno nema pomoci. ali sudeci po dosadasnjim Lesarovim javnim i saborskim istupima, cine mi se kao stranka na mjestu.
nekako mi se cini da bi mogli biti ugodno iznenadenje na iducim izborima, cak mozda i treca stranka po broju zastupnika. nadam se...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bastro
Offline
Ukupno postova: 154
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.06.2011. 18:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Felt je trenutno protiv HDSSB-a. Prekopaj samo forum prije lokalnih izbora. Naime, on je najviše navijao baš za "Snagu grada".

@ Mrky: Sada je već treća generacija desnice (HDSSB+HSP, HSP, HDSSB) na vlasti u Osijeku i sve nam je gore. Vrijeme je za promjenu klime.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fiuman
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.07.2011. 7:35 
Naslov:  Re: Popis 2011: Šokantno! U 10 godina Osijek izgubio gotovo 8% stanovnika!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo da dodam jer vidim radile su se usporedbe s Rijekom. Za razliku od Grada Osijeka (povrsina 171 km2) Grad Rijeka je geografski limitiran i zapravo mu se nemoguce siriti u trenutnim granicama. Povrsina grada je 44 km2 (4 puta manji od Osijeka!). Razno-razna naselja su se odvojila od Rijeke u zadnjih 20 godina. Iako je stanovnisto u samom Gradu Rijeci palo sa 144,043 na 128,735, stanovnistvo u okolnim (povezanim) opcinama je poraslo. Naprimjer Viskovo se povecalo sa 8 na 14 tisuca. Isto tako su narasle i ostale prigradske opcine (npr. Kastav, Matulji, Cavle, Jelenje, Bakar, Kostrena itd.) koje bi prirodno trebale biti dio grada. Po nekim proracunima, stanovnistvo konurbacije (Rijeka plus povezana naselja) je palo sa oko 219,000 (2001) na 213,000 (2011), sto zapravo i nije strasno kad se usporedi sa Trstom. Problem je mali milijun jedinica lokalne samouprave koje koce razvoj i bolje planiranje. Puno pozdrava iz Rijeke.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.07.2011. 14:12 
Naslov:  Re: Popis 2011: Šokantno! U 10 godina Osijek izgubio gotovo 8% stanovnika!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fiuman je napisao/la (Pogledaj post): › Samo da dodam jer vidim radile su se usporedbe s Rijekom. Za razliku od Grada Osijeka (povrsina 171 km2) Grad Rijeka je geografski limitiran i zapravo mu se nemoguce siriti u trenutnim granicama. Povrsina grada je 44 km2 (4 puta manji od Osijeka!). Razno-razna naselja su se odvojila od Rijeke u zadnjih 20 godina. Iako je stanovnisto u samom Gradu Rijeci palo sa 144,043 na 128,735, stanovnistvo u okolnim (povezanim) opcinama je poraslo. Naprimjer Viskovo se povecalo sa 8 na 14 tisuca. Isto tako su narasle i ostale prigradske opcine (npr. Kastav, Matulji, Cavle, Jelenje, Bakar, Kostrena itd.) koje bi prirodno trebale biti dio grada. Po nekim proracunima, stanovnistvo konurbacije (Rijeka plus povezana naselja) je palo sa oko 219,000 (2001) na 213,000 (2011), sto zapravo i nije strasno kad se usporedi sa Trstom. Problem je mali milijun jedinica lokalne samouprave koje koce razvoj i bolje planiranje. Puno pozdrava iz Rijeke.


Vrlo dobra usporedba. Općine Matulji i Viškovo, a posebice Grad Kastav i Općina Kostrena su zapravo trebale biti sastavni dio Grada Rijeke, ako ništa drugo onda zbog najprostije morfofiziološke osobine - spojene su s Rijekom!
Split je također limitiran glede prostornog širenja (Solin, Klis, Podstrana...) i preostaje mu samo širenje 'u visinu' što opet dugoročno nije dobro zbog opterećenja postojeće infrastrukture, prije svega prometne.
Osijek nema prostornih, ali zato ima puno više drugih problema...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.07.2011. 15:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sjajna vijest za forum portala Osijek031, čitaju nas i u Rijeci.

Osijek i Rijeka nisu za usporedbu. Uostalom, jedini razlog zašto se uopće ovdje pisalo o Rijeci jest zbog toga što su nekolicina neobrazovanih Hdssb ulizica pokušali osječki populacijski egzodus opravdati činjenicom da je i u Rijeci broj stanovnika opao (a tamo je kao na vlasti Sdp), pa eto, Glavaš i lopine tu nisu ništa krive.

Puno pozdrava iz Osijeka, grada u kojem fićo gazi tenk, povlaštenih umirovljenika je više nego ikad, posla manje nego ikad, iz kojeg će pismeni sugrađani uskoro početi odlaziti vlakom bez voznog reda, ako se nešto ubrzo ne promijeni.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nemosvjerovat
Offline
Ukupno postova: 161
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.07.2011. 15:57 
Naslov:  Re: Popis 2011: Šokantno! U 10 godina Osijek izgubio gotovo 8% stanovnika!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fiuman je napisao/la (Pogledaj post): › Samo da dodam jer vidim radile su se usporedbe s Rijekom. Za razliku od Grada Osijeka (povrsina 171 km2) Grad Rijeka je geografski limitiran i zapravo mu se nemoguce siriti u trenutnim granicama. Povrsina grada je 44 km2 (4 puta manji od Osijeka!). Razno-razna naselja su se odvojila od Rijeke u zadnjih 20 godina. Iako je stanovnisto u samom Gradu Rijeci palo sa 144,043 na 128,735, stanovnistvo u okolnim (povezanim) opcinama je poraslo. Naprimjer Viskovo se povecalo sa 8 na 14 tisuca. Isto tako su narasle i ostale prigradske opcine (npr. Kastav, Matulji, Cavle, Jelenje, Bakar, Kostrena itd.) koje bi prirodno trebale biti dio grada. Po nekim proracunima, stanovnistvo konurbacije (Rijeka plus povezana naselja) je palo sa oko 219,000 (2001) na 213,000 (2011), sto zapravo i nije strasno kad se usporedi sa Trstom. Problem je mali milijun jedinica lokalne samouprave koje koce razvoj i bolje planiranje. Puno pozdrava iz Rijeke.


Pozdrav iz Osijeka.
Da te odmah upozorim.
Ovaj forum je poligon prepucavanja političkih poslušnika i stvari koje čitaš tu uglavnom su izdrkotine koje nemaju puno veze sa stvarnim stanjem grada.
Osijek, a vjerujem iz istog razloga i Rijeka, je izgubio stanovnike iz jednog sasvim jednostavnog razloga.
Ljudi se masovno prijavljuju po baranji i okolnim mjestima kako bi dobivali veće putne troškove.
Svatko s malo mozga ovakve je rezultate mogao i očekivati, ja osobno sam čak iznenađen malom brojkom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.07.2011. 16:28 
Naslov:  Re: Popis 2011: Šokantno! U 10 godina Osijek izgubio gotovo 8% stanovnika!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemosvjerovat je napisao/la (Pogledaj post): ›
fiuman je napisao/la (Pogledaj post): › Samo da dodam jer vidim radile su se usporedbe s Rijekom. Za razliku od Grada Osijeka (povrsina 171 km2) Grad Rijeka je geografski limitiran i zapravo mu se nemoguce siriti u trenutnim granicama. Povrsina grada je 44 km2 (4 puta manji od Osijeka!). Razno-razna naselja su se odvojila od Rijeke u zadnjih 20 godina. Iako je stanovnisto u samom Gradu Rijeci palo sa 144,043 na 128,735, stanovnistvo u okolnim (povezanim) opcinama je poraslo. Naprimjer Viskovo se povecalo sa 8 na 14 tisuca. Isto tako su narasle i ostale prigradske opcine (npr. Kastav, Matulji, Cavle, Jelenje, Bakar, Kostrena itd.) koje bi prirodno trebale biti dio grada. Po nekim proracunima, stanovnistvo konurbacije (Rijeka plus povezana naselja) je palo sa oko 219,000 (2001) na 213,000 (2011), sto zapravo i nije strasno kad se usporedi sa Trstom. Problem je mali milijun jedinica lokalne samouprave koje koce razvoj i bolje planiranje. Puno pozdrava iz Rijeke.


Pozdrav iz Osijeka.
Da te odmah upozorim.
Ovaj forum je poligon prepucavanja političkih poslušnika i stvari koje čitaš tu uglavnom su izdrkotine koje nemaju puno veze sa stvarnim stanjem grada.
Osijek, a vjerujem iz istog razloga i Rijeka, je izgubio stanovnike iz jednog sasvim jednostavnog razloga.
Ljudi se masovno prijavljuju po baranji i okolnim mjestima kako bi dobivali veće putne troškove.
Svatko s malo mozga ovakve je rezultate mogao i očekivati, ja osobno sam čak iznenađen malom brojkom.

Značajan dio.

Bilo bi zanimljivo pogledati tko od Osječkih uglednika ne živi u Osijeku.
Garantiram da 70% akademika, političara i ostale državne administracije zbog novčanih privilegija poput plaćenog prijevoza je prijavljeno izvan Osijeka kako bi mogli krasti Državu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.07.2011. 19:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zapravo, dragi Fiumane, Osijek je raj na zemlji i vjerovao ili ne svi bi htjeli biti osječani. osijek031.com smile

_________________
Imali smo i većih problema pa ih nismo riješili!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nemosvjerovat
Offline
Ukupno postova: 161
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.07.2011. 22:39 
Naslov:  Re: Popis 2011: Šokantno! U 10 godina Osijek izgubio gotovo 8% stanovnika!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bože petra, evo tebe s humorom!

Sudeći po broju prosvjednika na nedavnom prosvjedu, nisi baš daleko od istine.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.07.2011. 23:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mnogo si bistar ako misliš da je broj prosvjednika na skupu organiziranom od strane jako sumnjivih ljudi u gradu u kojem cijelo desetljeće vlada apsolutna letargija, mjerilo ičega.

Humor je trenutno jedini učinkovit lijek protiv ovakvog st(R)anja u gradu, zemlji, regiji, svijetu...

_________________
Imali smo i većih problema pa ih nismo riješili!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.07.2011. 11:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Fiuman, u pravu su kolege koje kazu da ovdje ima i stranackih vojnika i pasa, ali ima i dobar dio slobodnih mislilaca (velika vecina). Jedna od zadaca tih stranackih vojnika je svim sredstvima ljude uvjeravati kako je u Osijeku divno i super i kako mi zapravo napredujemo, a da su nezaposlenost i odljev mozgova samo price "one druge strane". Uskoro ce izbori i svim medijskim i inim sredstvima se trude osigurati pobjedu, ili bar znacajnu vecinu. S obzirom na razinu pljacke i devastacije ovog prostora, nece im biti bas lako.

Cinjenice, a medju njima i popis stanovnistva govore o pravom stanju, a ono se moze nazvati depopulacijom i dramaticnim bijegom dijela gradjana. U posljednjih 10 godina Osijek je zbog situacije u gradu napustilo gotovo vise osoba nego zbog rata i tu istinu svi vjerni sljedbenici politike pljacke, gospodarske destrukcije i klijentelizma zele sakriti.

Argument kolega nemosvjerovat[b] i [b]francike (inace otvorenog zagovornika Bubala - lutka na koncu kojim upravlja njegov "veliki prijatelj", kako ga sam naziva - pravomocno osudjeni ratni zlocinac i grobar slavonske privrede - Branimir Glavas) ne pije vodu zbog same svrhe i metodologije popisa stanovnistva.

Popis stanovnistva nije popis prijavljenog mjesta prebivalista, jer bi se u tom slucaju popis radio uvidom u policijsku evidenciju, a ne terenskim popisivanjem. Uostalom, o tome je vec vise puta pisano i javno ponavljano. Dakle, cak i kad bi bilo istina da se 7-8% stanovnika prijavilo u Baranji i okolnim mjestima radi prava na prijevoz (ovakva debilna teza je mogla i izaci samo iz neke politikantske kuhinje, jer ju i pogutati mogu samo oni ogranicenog intelektualnog kapaciteta ili kojima su potrebne stranke radi uhljebljenja). Vodu ne drzi ni teza da su ljudi prijavljeni po okolnim mjestima radi ostvarivanja prava koja imaju zitelji prostora od posebne drzavne skrbi, jer i su i takve osobe bile obuhvacene ovim popisom - dakle, ne popisuje se po prijavljenom mjestu prijavljnog prebivalista, nego po mjestu boravka u trenutku kad je naisao popisivac.

Popis 2011. govori da je popisivac u Osijeku naisao na 8% manje ljudi [nominalno, odnosno nesto vise od 5% ako ponderiramo s prosjecnom razlikom na drzavnoj razini zbog primjene razlicite metodologije (cca. pad od 3%)] nego onaj iz 2001. I to je ono sto se racuna - Osijek je STVARNO napustilo vise od 5% stanovnika.

Da je kojim slucajem navedena teza o prijevoznim kartama istinita, Osijek bi nominalno imao daleko vise stanovnika, jer je velik broj onih koji su u potrazi za normalnijom sredinom i poslom pobjegli u Zagreb i druge gradove u RH, ne mijenjajuci mjesto prebivalista.

U svakom slucaju, dobrodosao... ;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.07.2011. 12:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Argument kolega nemosvjerovat i francike (inace otvorenog zagovornika Bubala - lutka na koncu kojim upravlja njegov "veliki prijatelj", kako ga sam naziva - pravomocno osudjeni ratni zlocinac i grobar slavonske privrede - Branimir Glavas) ne pije vodu zbog same svrhe i metodologije popisa stanovnistva.

Moram ispraviti tvoj navod. Ja nisam zagovornik Bubala i ako pogledaš moje postove vidjet ćeš da smatram da se novac gradskog proračuna ne troši na razvoj grada i interese građana nego na interese pojedinaca i da je u Osijeku na djelu legalna pljačka građana potpomognuta medijima koji im to omogućavaju oblikujući vijesti tako da bi pljačka građana izgledala kao dobrobit za građane.
S obzirom da u Osijeku nema političke stranke koja zna i može vizionarski razmišljati, naravno da i ne postoji u ovoj provinciji niti jedan vizionar, a razlog tome je kontinuirano zastrašivanje političara od strane gospodarske mafije kako bi pljačkali građane kroz proračun jer neće valjda pljačkati banke kad su to njihovi kolege, a ovako je i lakše jer su političari šupci.

Dakle mafija kontrolira političare, pogotovo umobolne kao što je Branimir Glavaš, jer se je njima najlakše ulizivati zbog njihovog ega u svrhu krađe građana i sretne budućnosti njihovih obitelji.
Bubalo je daleko ispred jednog Glavaša barem što se tiče ekonomije, ali isto tako čuvajući svoj politički položaj popušta pod pritiscima mafije kao i zbog osnovnog razloga što nije vizionar a nema ni vizionare ni u gradskoj upravi jer su tamo uhljebljeni ratni fašisti i nacionalisti koji pojma nemaju o ničemu i onemogućavaju bilo kakvu provedbu razvoja grada jer su ponizni poslušnici mafije od kojih im se tresu gače a da ni sami toga nisu svijesni.

U mafijaškom društvu na vlasti može biti samo onaj tko popušta pod pritiscima mafije koja želi pokrasti građane preko proračuna, pa nije ni čudno što Bubalo mora plesati kako ludi Glavaš pod pritiskom mafije traži, mada je moje mišljenje da je Glavaš stari ludi prdonja i da ne utječe više previše na razvoj Osijeka.

Ja nisam zagovornik Bubala nego se bojim da nema nitko drugi tko bi bio barem i toliko uspješan koliko je to bio Bubalo. Ništa spektakularno Bubalo nije napravio i malo je napravio na razvoju grada ali i to je 5 puta više nego je ijedan dosadašnji gradonačelnik učinio što je dugoročno od koristi gradu Osijeku i građanima Osijeka. Vratio je grad iz minusa, za duplo manje novca se izvelo isto radova u gradu nego ikad prije, makar je i to još 3 puta više od stvarne cijene radova i kad god može suprostavlja se nerazumnim zahtjevima mafije.

Kao profesionalnu deformaciju ima to što zbog svoje ekonomske naobrazbe izlazi u susret bankama kako ne bi bile na gubitku i propalim projektima kao što je Portanova, te kako bi istima udovoljio gradi se 'S cesta' i most preko Drave u svrhu vraćanja kredita Portanove. Poslovne zone su nam propale i ne treba graditi nove za 9.000.000 kn, ali to je izgovor da se gradi 'S cesta' kako bi Portanova bila na jednakoj udaljenosti kao i Avenue Mall za stanovnike južnih predgrađa Osijeka. Isto tako će se za most preko Drave koji izbija na Strossmayerovu također potrošiti 50.000.000 kn da bi sjeverna predgrađa Osijeka začas došli u Portanovu. Inače, Portanova je izgrađena od 80.000.000 eura kredita Zagrebačke banke i mislim da je Bubalo budala jer pomaže Portanovi i Zagrebačkoj banci da smanje gubitke zbog loše procijene, i na štetu razvoja grada.

To mu najviše zamjeram jer zbog nesvjesne profesionalne deformacije omogućava pljačku građana od pohlepnih banaka i propalih poduzetnika koji zahvaljujući naivnim građanima nisu loši i propali poduzetnici, umjesto da se krene uređivati grad od središta prema periferiji kako bi bili jedan urban grad a ne potrošiti sve novce na privatne interese i onda dizati kredite.

Dakle osim održavanje postojeće infrastrukture po razumnim cijenama, adaptacija odgojno-obrazovnih ustanova, brige o socijalnim kategorijama treba grad obnavljati od centra prema periferiji a ne obrnuto jer će se periferija razvijati u privatnom aranžmanu u skladu sa GUP-om.
Zaklučak je dakle da je Glavaš ratni zločinac, da je Bubalo daleko sposobniji od Glavaša, Đapića, Borzanice, Bajte i da iako Bubalo nije baš neki vizionar trenutno ne postoji hrabar i sposoban vizionar koji bi vodio grad bolje od njega. Nadam se da neće Turkalj grad spašavati od propasti jer osim njega jedinu nekvalitetnu ekonomisticu u gradu imamo gđu Singer.
Ako netko ima prijedloge za ljude koji su sposobni za voditi grad neka slobodno napišu ime, ali čisto sumnjam da se itko moralno-normalan pored mafije koja vlada gradom može predstaviti gradu kao vizionar za vraćanje Osijeka među urbane gradove Europe.

Što se tiče popisa stanovništva, mislim da oni koji primaju po par tisuća kuna zbog udaljenosti u kilometrima od radnog mjesta da su sigurno i na popisu stanovništva upisani na adresama izvan Osijeka te da i dalje primaju tisuće kuna za to.
Takvih je pretpostavljam 70% i bilo bi zanimljivo vidjeti popis političara i akademskih građana koji pljačkaju državu a žale se na recesiju i traže povećanje prihoda.

Pri tome naravno ne negiram da je veliki broj Osječana zauvijek napustio Osijek, ali to su većinom oni koji nisu krali državu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nemosvjerovat
Offline
Ukupno postova: 161
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.07.2011. 13:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Leteći mungos

Recimo da živim u osijeku a prijavljen sam u batini.
Dokumenti su mi na batinu, pošta mi dolazi u batinu.
Popisivać me može upisati tamo gdje me zatekne, recimo da je to u osijeku ali se nikako ne mogu voditi kao stanovnik osijeka nego ću se voditi kao stanovnik batine.
Da ljudi to rade, i to na veliko, nije nikakva "teza" nego realnost a tvoj odgovor samo potvrđuje moj stav da vas tu nekoliko dežurnih pljuvača nije još okusilo života, a sve znate.

kad smo kod debilnih teza, to je upravo ona da prosvjedi nisu uspjeli zbog nekog organizatora.
Osobno, niti sada ne znam tko je bio organizator ali znam da bih izašao na prosvjed da mi je loše, bez obzira tko to organizira.
Ti prosvjedi su bili bunt protiv situacije.
Nisi podržavao određenu političku opciju nego si podržavao narod.I opet je završilo tako kako je.
kako živimo?
nedavno sam zapošljavao 10 ljudi na 1 mjesec, da mi rade u plastenicima.
prednost sam dao studentima i školarcima, uvjeti odlični, bez imalo pretjerivanja.
Na kraju sam zaposlio 9 ljudi jer ih se više nije javilo, od toga 1 student u 8 umirovljenika.
Uzeo sam godišnji i bio taj 10-ti.
sada ne mogu na more, sve zahvaljujući toj sili nezaposlenih koji kukaju za poslom.

Pogledaj promenadu, tvrđu, trg. centre, restorane?
Sve dupke puno.
Tako živimo moj leteći mungos, daleko je to od te histerije i apokalipse koju ti i tvojih par štrumfova zagovarate tu po forumu.
zapravo živimo i bolje nego što zaslužujemo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.07.2011. 14:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemosvjerovat je napisao/la (Pogledaj post): ›
zapravo živimo i bolje nego što zaslužujemo.

Mislim da bi se i dekan na ekonomskom Fakultetu s tobom složio, osim da su plaće na Fakultetima male, plaće sudaca, liječnika i političara također.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: