Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Popis 2011: Šokantno! U 10 godina Osijek izgubio gotovo 8% stanovnika!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.07.2011. 17:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

baš me zanima gdje su iselile sve te "alarmantne" brojke Osječana?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2011. 21:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Upravo se vratih s desetodnevnog odmora iz Zadra. Što se mene tiče, Zadar može imati i 10x stanovnika više nego Osijek, Osijek će i dalje biti ugodnije mjesto za život.

Na vrhuncu turističke sezone kulturna ponuda je oskudna, poneki koncert ili predstava 1-2 puta tjedno (većina ih se plaća), stara jezgra grada uništena novogradnjom (uz poštivanje činjenice da je grad dobrano razrušen u 2. svjetskom ratu) i grad ima O kilometara biciklističkih staza, s tim da je više nego izvjesno da će ih toliko i ostati, jer se naprosto nemaju gdje napraviti, budući da često nema mjesta ni za nogostupe. Vozio sam se biciklom po gradu i mogu reći da sam se rijetko osjećao tako nesigurno, čak mi je ugodnije na otvorenoj cesti.

Ove godine je čak bilo i komaraca. Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.07.2011. 22:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la (Pogledaj post): › Upravo se vratih s desetodnevnog odmora iz Zadra. Što se mene tiče, Zadar može imati i 10x stanovnika više nego Osijek, Osijek će i dalje biti ugodnije mjesto za život.

Na vrhuncu turističke sezone kulturna ponuda je oskudna, poneki koncert ili predstava 1-2 puta tjedno (većina ih se plaća), stara jezgra grada uništena novogradnjom (uz poštivanje činjenice da je grad dobrano razrušen u 2. svjetskom ratu) i grad ima O kilometara biciklističkih staza, s tim da je više nego izvjesno da će ih toliko i ostati, jer se naprosto nemaju gdje napraviti, budući da često nema mjesta ni za nogostupe. Vozio sam se biciklom po gradu i mogu reći da sam se rijetko osjećao tako nesigurno, čak mi je ugodnije na otvorenoj cesti.

Ove godine je čak bilo i komaraca. Very Happy


Nadam se da nam uskoro ni Kina neće biti ravna po prijevozu gradom

Usput, Zadar je jedan od najljepših gradova u Hrvatskoj i tko god dođe u Zadar je oduševljen, dok Osijek zaobilaze turistički brodovi iako je tako lijep. Možda kinezi dođu sa biciklima u Osijek pa će Osijek biti najveće turističko sjedište u Europi.
Biciklizam je rekreativni sport a ne prijevoz na posao i nazad, al dobro kad ljudi ne rade i nemaju za gorivo i za auto, dobar je onda i bicikl.
Ništa ne fali kineskom mentalitetu, oni su vrijedni i rade od jutra do mraka za male plaće i šta će im onda auto.
Al dobro, ipak u Osijeku ima dosta i onih sa skupocijenim automobilima, ali uskoro će ih biciklisti prestići pa će omjer biti kao u Kini 250:1.
Već sad na semaforima ima više biciklista u redu na čekanju zelenog svijetla nego automobila pa vjerovatno idemo u dobrom pravcu, a dobro je i za kondiciju jer uskoro će velika većina raditi i po noći ako bude imala gdje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2011. 22:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@francika

2 netočnosti u tvom postu: Zadar je lijep kako kome, a u svijetu ljudi masovno putuju na posao bicom i to ne samo u Kini.

Moj komentar je moj dojam o Zadru u proteklih 10 dana i o onome što se ovog ljeta događa, koliko sam se uspio informirati (tražio sam kulturnu ponudu jer inače to volim), a i dojmovi ljudi koji tamo žive protekle 2 godine, s kojima sam razgovarao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.07.2011. 22:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la (Pogledaj post): › @francika

2 netočnosti u tvom postu: Zadar je lijep kako kome, a u svijetu ljudi masovno putuju na posao bicom i to ne samo u Kini.

Moj komentar je moj dojam o Zadru u proteklih 10 dana i o onome što se ovog ljeta događa, koliko sam se uspio informirati (tražio sam kulturnu ponudu jer inače to volim), a i dojmovi ljudi koji tamo žive protekle 2 godine, s kojima sam razgovarao.

Ja idem svake godine u Zadar a ove godine sam već bio u 6. mjesecu 15 dana i meni je puno ljepši od Osijeka, a tu mislim prvenstveno na cijeli poluotok mada i ostatak grada nije uopće loš. Također ja nisam jedini koji voli Zadar jer stranci također obožavaju Zadar a vjerovatno i većina Hrvata, stekao sam takav dojam. Pretpostavljam da si ti u manjini što se tiče tvog dojma o Zadru. A što se tiče događaja u gradu ima ih i naravno da se plaćaju. To nije grad za one koji nemaju za gorivo pa se voze biciklom već turistički grad i naravno da se kulturni događaji moraju plaćati jer živimo u kapitalističkom društvu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.07.2011. 17:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: › Što se tiče popisa stanovništva, mislim da oni koji primaju po par tisuća kuna zbog udaljenosti u kilometrima od radnog mjesta da su sigurno i na popisu stanovništva upisani na adresama izvan Osijeka te da i dalje primaju tisuće kuna za to.


Ne kazem da nema takvih i da ljudi to ne rade, ali to nema nikakve veze s popisom stanovnistva, jer se popis ne radi prema prijavljenom mjstu prebivalista. Pomijesali ste kruske i jabuke i sad ponavljate da je voda mokra i da je zbog toga Sunce zuto.

Citat: › Takvih je pretpostavljam 70% i bilo bi zanimljivo vidjeti popis političara i akademskih građana koji pljačkaju državu a žale se na recesiju i traže povećanje prihoda.

Bilo bi, ali to nije popis stanovnistva, nego evidencija o mjesto prebivalista u MUP-u.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.07.2011. 17:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemosvjerovat je napisao/la: › Recimo da živim u osijeku a prijavljen sam u batini. Dokumenti su mi na batinu, pošta mi dolazi u batinu.
Popisivać me može upisati tamo gdje me zatekne, recimo da je to u osijeku ali se nikako ne mogu voditi kao stanovnik osijeka nego ću se voditi kao stanovnik batine.
Dakle, za pocetak bi bilo dobro u sve ovo uci ciste glave i zaboraviti vlastito poimanje popisa stanovnistva. Popisivace boli tuki gdje ssi prijavljen, zasto si prijavljen, varas li oko mjesta prebivalista ili ne. Oni su dosli, upisali te, pitali te koliko dugo na tom mjestu boravis tijekom godine i end of story.

Rezultati popisa stanovnistva nemaju jebene veze s tim sto netko ima i zasto ima upisano kao mjesto prebivalista, boravista, cega god.

Citat: › Da ljudi to rade, i to na veliko, nije nikakva "teza" nego realnost a tvoj odgovor samo potvrđuje moj stav da vas tu nekoliko dežurnih pljuvača nije još okusilo života, a sve znate.
Uh, oh, eto, ti znas tko je i sto je prosao.

Ljudi rade to sto si rekao, i to jest realnost, ali to NEMA NIKAKVE VEZE s rezultatima popisa stanovnistva. Ok? Dakle, vratimo se na temu popisa stanovnistva, a za ovakvo varanje poslodavaca, drzave ili koga god - otvorimo novu temu, jer nije vezana uz ovake PORAZAVAJUCE rezultate popisa.

Citat: › kad smo kod debilnih teza, to je upravo ona da prosvjedi nisu uspjeli zbog nekog organizatora.
Kakve to sad ima veze s Popisom?! Mislim, ok, ako ti se prica o debilnim tezama, imam ja koliko god hoces, za svaku od njih zapocni novu temu, siguran sam da ce ti se mnogi pridruziti u diskusiji. Ali, ovo je tema o Popisu 2011. i rezultatima koji govore da se iz Osijeka masovno iseljava i bjezi.

Citat: › Tako živimo moj leteći mungos, daleko je to od te histerije i apokalipse koju ti i tvojih par štrumfova zagovarate tu po forumu.
zapravo živimo i bolje nego što zaslužujemo.
Gle, mozemo zapoceti novu temu i s tom bih se oko ove teze vjerojatno u potpunosti slozio.

Ali, ovo je tema o Popisu 2011. i bijegu stanovnika iz Osijeka.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: